IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )


Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

> Altyazı İstek konusunda

Filmler için altyazı çeviri isteklerini anasayfamızdan, filmin afişinin altındaki butona tıklayarak yapabilirsiniz. Bunun dışında, forumda herhangi bir şekilde çeviri ve/veya senkron isteği içeren bir başlık açmak kesinlikle yasaktır. Böylesi bir durumda başlığınız silinecek, sizse ikaz edileceksiniz. Aynı durumun tekrarında moderasyon alacak, kurala riayet etmediğiniz saptandığında forumdan uzaklaştırılmanız söz konusu olacaktır.

 
Reply to this topicStart new topic
> Extraordinary Tales (2013) {Olağanüstü Öyküler}, Edgar Allan Poe'dan
ssniper
mesaj Mar 27 2017, 12:06 PM
İleti #1


Üye
**

Grup: Üyeler
İleti: 24
Katılım: 2-March 17
Nereden: İzmir
Üye No.: 11,276forum resmi


YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Extraordinary Tales (2013)
Forum resmi
IMDB
Yönetmen: Raul Garcia
Yazar/Senarist:
Tür: Animasyon / Gizem
IMDB Notu: 6.4 / 10 (1,844 oy)
Süre: 73 dakika
Ülke: Lüksemburg / Belçika / İspanya / ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Christopher Lee, Bela Lugosi, Julian Sands, Guillermo del Toro, Roger Corman


Altyazı siteye eklenmiştir. İyi seyirler.

Altyazı Sayfası:
http://sinema.yedincigemi.com/7g-94520-Ext...nary-Tales.html

Sürüm Bilgisi: Extraordinary.Tales.2013.720p.BluRay.x264-[YTS.AG]


--------------------
HATASIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR. HZ.MEVLANA


Facebook

Çevirilerim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hasta
mesaj Mar 27 2017, 02:28 PM
İleti #2


Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
İleti: 2,389
Katılım: 31-May 07
Üye No.: 1Vefakar ve cefakar çevirmen, ellerine sağlık. Yine 10'dan vurmuşsun hedefi. Başkaları hedef tahtasında olmayan 12'den vurduklarını zannederken, sen tam puanı götürüyorsun hep.


--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ssniper
mesaj Mar 27 2017, 03:20 PM
İleti #3


Üye
**

Grup: Üyeler
İleti: 24
Katılım: 2-March 17
Nereden: İzmir
Üye No.: 11,276Gecikmiş olarak kısa bir not ekleyeyim:

QUOTE

FİLMDE ADI GEÇEN HİKAYELER:

Kuzgun (İngilizce özgün adıyla The Raven), ABD'li şair Edgar Allan Poe tarafından yazılmış ve ilk defa Ocak 1845'te yayımlanmış öyküleyici şiir. Şiir genelde müzikselliği, stilize dil kullanımı ve doğaüstü atmosferiyle bilinir. Şiirde, konuşabilen bir kuzgunun perişan hâldeki bir aşığı gizemli biçimde ziyaret edişi ve adamın deliliğe doğru yavaş yavaş ilerleyişi anlatılır. Genelde bir öğrenci olduğu düşünülen aşık, sevgilisi Lenore'u kaybetmenin yasını tutmaktadır. Bir Pallas büstünün üzerine tüneyen kuş, adamın üzüntüsünü "nevermore - bir daha asla" sözcüğünü sürekli tekrar ederek körükler gibidir. Şiirde birçok folkorik ve klasik konuya atıfta bulunulur. (Uzun metrajı mevcuttur)

Gammaz Yürek (The Tell-Tale Heart) , Metaforik bir cinayet öyküsüdür. Gözlerinden biri "akbaba gözüne" benzeyen yaşlı bir adamı öldürmüş olan anlatıcı, aklının hâlâ başında olduğunu iddia eder. Dikkatlice planlanmış olan cinayetin ardından katil, cesedi parçalara ayırır ve döşeme tahtalarının altına gizler. Ancak katilin suçluluk duygusu, tahtaların altından ölen adamın kalp atışının duyulmaya devam ettiği varsanısı şeklinde ortaya çıkar. (Uzun metrajı mevcuttur)

Kuyu ve Sarkaç (The Pit and the Pendulum), İspanyol Engizisyonu tarafından yapılan işkenceleri anlatır. Ancak yazar öyküde tarihsel gerçeklere bağlı kalmamıştır. Öykünün anlatıcısı, maruz kaldığı işkenceleri birinci tekil şahıs olarak anlatır.(Uzun metrajı mevcuttur)

Usher'ın Evinin Çöküşü (The Fall of the House of Usher): Karısı Madeleine sinir hastalığına yakalanan Roderick Usher, kendisini görmesi için eski bir dostunu evine davet eder. Misafir, geçtiği yollardaki halk tarafından Usher Evi’ne gitmemesi için uyarılmasına rağmen yoluna devam eder ve ağırlanacağı esrarengiz eve varır. (Uzun metrajı mevcuttur)

Valdemar Vakasındaki Gerçekler'de (The Facts in the Case of M. Valdemar), tam ölmek üzereyken hipnoz altına alınan bir adamın yaşadıkları anlatılır. Askıya alınmış bir ölüm süreci betimlenmiştir.

Kızıl Ölümün Maskesi (The Masque of the Red Death): Öyküde Prens Prospero'nun, "Kızıl Ölüm" olarak bilinen bir salgından korunmak için kendini bir manastıra kapatması anlatılır. Prens, kendisine eşlik eden birçok soyluyla birlikte, manastırın her biri farklı renkte döşenmiş yedi odasında bir maskeli balo düzenler. Eğlencenin doruk noktasına ulaşıldığında, gizemli biri ortaya çıkar ve tüm odaları dolaşmaya başlar. Prospero bu yabancıyla yüzleştiği anda düşüp ölür. Öykü Gotik edebiyatın birçok geleneksel unsurunu kullanır ve ölümün kaçınılmazlığına dair bir alegori olarak yorumlanır, ancak kimi yorumcular bu alegorik okumaya karşı çıkar. Gerek öykünün yorumlamasına, gerekse "Kızıl Ölüm" hastalığının gerçekte ne olduğuna dair birçok farklı görüş vardır. (Uzun metrajı mevcuttur)

Edgar Allan Poe İncelemesi İçin Linki Tıklayınız:

http://www.cafrande.org/ahmet-umit-karanli...dgar-allan-poe/--------------------
HATASIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR. HZ.MEVLANA


Facebook

Çevirilerim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

 - Basit Görünüm Şuan: 18th September 2021 - 06:41 AM