IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Türkiye'den İnsan Manzaraları, Güler misin, ağlar mısın?
Bob le Flambeur
mesaj Nov 8 2008, 12:34 AM
İleti #1

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

Havadan Sudan odasındaki başlık trafiğini biraz rahatlatmak adına, yurdum insanının bitmeyen saçmalıklarını her gün ayrı ayrı başlıklarla paylaşmak yerine, bundan sonra hepsini bu başlık altında toplayalım tongue.gif .
Açılışı yapıyorum, ilk haberimiz Van'dan fool.gif :

forum resmi

Van’ın Gürpınar İlçesi Çavuştepe Köyü sakinleri ABD'nin 44'üncü Başkanı seçilen Barack Obama için 44 kurban kesip, davul zurna eşliğinde halaylar çekti.

Kestikleri kurbanın kanını Obama posterlerine süren köylüler, bir gözü mavi diğer gözü sarı olan Van Kedisi’ni de Beyaz Saray’a göndermeye hazırlanıyor.

Köylüler adına konuşan ve DYP'den daha önce milletvekili aday adayı olan Abdulkerim Kulaz, Başkan seçilen Obama’nın başarısını kutlamak ve kendisine karşı duyulan sevgiyi ifade etmek için 44 kurban kestiklerini söyledi. Kulaz, “44 kurbanı Obama’nın ABD’nin 44'üncü Başkanı seçilmesi nedeniyle kestik. Türkiye halkının, başından beri sayın Obama’yı destekliyor olması da kendisine duyduğumuz sevgiyi körüklemiştir” dedi.

forum resmi

Van’ın Gürpınar İlçesi Çavuştepe Köyü’nde bir bahçede toplanan yaklaşık 50 köylü, ellerine ‘Sen Gerçek Bir Kahramansın’, ‘Obama Vanlılar Seni Seviyor’, ‘İçimizden Birisin’ ve ‘Seni Seviyoruz’ yazılı pankartlar aldı. Satın alınan kurbanların tören alanına getirilmesi ile başlayan kutlama, ellerde pankartlarla davul zurna eşliğinde çekilen halaylarla devam etti. Halayın ardından kurbanlar tekbirlerle Barak Obama’nın posterleri altında kesildi. Kesilen kurbanların kanları da Obama’nın fotoğraflarına sürüldü.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Bu ileti Bob le Flambeur tarafından Nov 8 2008, 12:34 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 8 2008, 01:38 AM
İleti #2

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Anlatamazsın işte insalara; film aynı, senaryo aynı, roller değişti, iyi polis geldi diye...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
Lautreamont
mesaj Nov 8 2008, 03:16 AM
İleti #3

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,876

Siyasetle uzaktan yakından alakam yoktur ama geçenlerde Obama'nın Ermeni Soykırımını kabul edeceğini duymuştum. Biz niye seviyoruz bu adamı, sevmemiz için özel bir nedeni var da ben mi biliyorum ya da Van'lılar için?

Bu ileti Lautreamont tarafından Nov 8 2008, 03:16 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Nov 8 2008, 10:44 AM
İleti #4

Etkin Üye

Üye No.: 3,886

Öyle ya halkımız vizyon sahibi, geleceği görebiliyorlar değil mi? O yüzden hep doğru partilere oy veriyorlar, o yüzden hiç sorunumuz yok, şuraya liste halinde sıralamak istesem sayfalarca liste oluşacak kadar çok çözüm gerektiren meselesi yok halkımızın. Halkımız neden Obama'yı destekledi, kalıbımı basarım, altına imzamı atarım ki Müslüman zannettikleri için. Artı Tv kanallarının, medyanın bangır bangır ondan yana sürdürdükleri ılımlı tavırlar için. Türk'ün Türk'den başka dostu olmayacağını, hep böyle olduğunu hiçbir zaman anlamayacakları için. Dış güçlerin üzerimizdeki baskılarının, gizli düşmanlıklarının tek sebebinin bizden korktukları olduğunu bilmedikleri için. Yukarıdaki resim bir fotoğraf değil, bir karikatürdür. Ve bu karikatüre bakıp güleriz ağlanacak halimize. Yine de daha önce söylediğim gibi tek temennim yeni başkanın tüm dünya için hayırlı olması. Bizde değişen bir durum olur mu, onu zaman gösterir. Ancak bir Hristiyan için kurban kesilmesi çok tuhaf bir durum, çok şaşkınım. Gerçi takdiri Allah'a kalmış confused1.gif

QUOTE(Lautreamont @ Nov 8 2008, 03:16 AM) *

Siyasetle uzaktan yakından alakam yoktur ama geçenlerde Obama'nın Ermeni Soykırımını kabul edeceğini duymuştum. Biz niye seviyoruz bu adamı, sevmemiz için özel bir nedeni var da ben mi biliyorum ya da Van'lılar için?

Tv ve medyanın manipüle edici etkileri vardır, görmeden, gerçekleşmeden yada emin olmadan her duyduğunuza inanmayın derim ben. Basın, medya eskisi gibi değil çünkü.

Bu ileti melisa hülya tarafından Nov 8 2008, 10:50 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Nov 8 2008, 11:38 AM
İleti #5

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

QUOTE(melisa hülya @ Nov 8 2008, 10:44 AM) *

Halkımız neden Obama'yı destekledi, kalıbımı basarım, altına imzamı atarım ki Müslüman zannettikleri için.

Zaten bizim halkın müslüman zannederek tepesine çıkardığı adamlardan biri de temiz bir adam çıksa, 44 kurban da ben keseceğim doh.gif .

Bir de şöyle bir haberimiz var bu konuda blink.gif :

OBAMA İRANLILARIN KURTARICISI

ABD'de 4 Kasım'daki başkanlık seçimlerine günler kala Demokrat Parti adayı Barack Obama, şimdilerde İranlıların gündeminde geniş yankı buluyor. İran'da Obama'nın Mehdi'nin habercisi “Büyük Savaşçı” olduğu öne sürülüyor. Amerikan Forbes dergisinin sitesinde yayımlanan bir habere göre, 17. yüzyılda yazılmış “Işık Okyanusu (Bahar El Enver) adlı kitabın yayınlanmasının ardından İranlılar Obama ile daha yakından ilgileniyor.

O-BA-MA= O BİZDEN BİRİ

Kitapta Hz. Ali'ye atfedilen şöyle bir söz yer alıyor: “Kıyametten önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusuna komuta edecek. Üçüncü İmam'dan (Hz. Hüseyin) işaretler taşıyacak. Şiiler onun bizden olduğuna şüphe etmesin.” Bu iddialardan yola çıkan birçok İranlıya göre Obama bahsedilen 'Büyük Kurtarıcı'. Bunun yanı sıra “Barack Hüseyin” Farsça'da “Kutsanmış Hüseyin” anlamına geliyor. Demokrat başkan adayının adı da, Fars alfabesiyle O-BA-MA diye hecelendiğinde, “O bizden biri” anlamına geliyor.

Kaynak: yenisafak.com.tr

--------------------
forum resmi
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Nov 8 2008, 11:53 AM
İleti #6

Etkin Üye

Bu tür kehanetler ezoterik bilgilerde de geçiyor. Şu an için kaynak gösteremiyorum, ancak batı ve doğu kaynaklı kehanetlere hep olabilirlik yönünde bakmışımdır, mistizm e olan ilgimden dolayı. Yine de septik yaklaşmak durumundayım, o kişi bu kişi olmayabilir. Ayrıca ABD ordusunun dünyanın en büyük ordusu olduğuna inanmıyorum.

Bu ileti melisa hülya tarafından Nov 8 2008, 11:59 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
kurt_thewolf
mesaj Nov 8 2008, 12:28 PM
İleti #7

Heye...
Group Icon

Grup: Editör
Nereden: Ankara
Üye No.: 721

Müttefikimizin yeni başına, şimdiden baş eğenler çıktı ya. Her şey eskisi gibi olacak...

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 8 2008, 01:36 PM
İleti #8

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Bir de burada bir dolap var. O Van halkı ki açız diye sürekli veryansın ediyor; broşürler, flamalar bastıracak Obama diye bağıracak. Bunları bağırtan biri var. Bizim halkımız kendi derdinde, Obama için tezahürat yapacak konumda değil. Bir de zaten bu fotoğrafları Batı ajanslarından birisi çekmiş. Enteresan ve kuşku verici...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Nov 8 2008, 02:06 PM
İleti #9

Etkin Üye

Lautreamont arkadaşımıza yazdığım kısa cevapta kasteddiğim bu ve benzerleri idi sevgili Clint. Katılıyorum sana.

--------------------
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Nov 8 2008, 03:05 PM
İleti #10

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

Bugün gazetelerde bir de şöyle bir haber vardı. Duygusal ve kötü durumdakilere yardım etmeyi ilke edinen yurdum insanı işte. fool.gif

Hallerine üzüldüm ilişkiye girdim.

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde, fuhuş nedeniyle gözaltına altında iken görevli 2 polis ile nezarethanede grup seks yaparken MOBESE kameraları tarafından görüntülenen G.T., ifadesinde, "Hallerine üzüldüm ve cinsel ilişkiye öyle girdim. Şikayetçi değilim" dedi.

Polisler İ.T. ve M.A.’nın açığa alınıp haklarında soruşturma başlatılmasına neden olayla ilgili ifade veren G.T., polislerin kendisine zorla bir şey yapmadığını ileri sürdü. 2004-20006 yılları arasında Gaziantep’te de fuhuş yaptığı gerekçesiyle defalarca gözaltına alındığı ortaya çıkan G.T. şunları söyledi: "Polislerin çalışma şartları çok zor. Gece-gündüz bu ağır koşullarda çalışıyorlar. Onlar için üzülüyorum. Bu hallerini görünce acıdım ve üzüldüğüm için her iki polisle cinsel ilişkiye girdim. Beni ilişkiye zorlamadılar. Ne varki bunda? Kimseden şikayetçi de değilim.r. İsteyerek birlikte oldum her ikisiyle de. Şikayetçi değilim. Ne var ki bunda?"

GAZETECİLERE YASAK GELDİ

ANTALYA'da nezarethanede grup seks yapıldığına ilişkin haberin ardından gazetecilerin Asayiş Şube Müdürlüğü binasına ve bahçesine girişine yasak konuldu.

Sanayi Mahallesi'nde bulunan Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü binasına gazetecilerin girmesi yasaklandı. Asayiş Şube Müdürü Ender Okşar, ‘grup seks olayının' meydana geldiği nezarethanenin de bulunduğu Asayiş Şube Müdürlüğü binası ve bahçesine gazetecilerin girmesinin yasaklandığını bildirdi. Nöbetçi Büro Amirliği'nde görevli polislere Okşar'ın, “Gazeteciler kesinlikle binaya girmeyecek, bahçeye bile alınmayacak. Hiçbir büro amiri ve personel, gazetecilerle görüşmeyecek" talimatı verdiği belirtildi.

Fuhuştan gözaltına alınan G.T., Asayiş Şube binasının zemin katındaki nezarethanede görevli polis memurları İ.T. ve M.A. ile grup seks yapmış ve bu olay MOBESE kameraları tarafından görüntülenmişti. Nöbetçi müdürün suçüstü yakaladığı 2 polis açığa alınırken, 5 polis hakkında da soruşturma açılmıştı. İdari soruşturma kapsamında ifade veren G.T. polislerin kendisini taciz etmediğini savunarak, “Hallerine üzüldüm, onlarla beraber oldum” demişti. (Kaynak : Hürriyet)

Bu ileti BuRnOut tarafından Nov 8 2008, 03:06 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
Mikhail Bakunin
mesaj Nov 8 2008, 04:26 PM
İleti #11

Etkin Üye

Üye No.: 4,270

Cumhuriyetçilerle Demokratların tek farkı, Cumhuriyetçiler kanırta kanırta amaçlarına ulaşmayı seçiyor. Son derece sovenistler, Amerika'daki silah enfilasyonunun baş sorumluları ve tabi korku politikasının.
Demokratlar da amaçlarını usulüne göre, yeri geldiğide tatlı dil yeri geldiğinde de biraz zorla ama bunu fazla belli etmeden yapmaları. Sanki kibar kıravatlı bir adamın birini çaktırmadan dövdükten sonra gömlek ve ceket yakalarını dışarıdan belli olmasın diye omzunu silkerek düzelttikten sonra işine devam etmesi gibi...

Burada asıl mesele ”amaç” yoksa ikisi de bizim için aynı şeyin lacivertleri. Bu seçimler ya da böyle iki farklı politik kesimin yaratılması sadece Amerikan halkı ve onların sömürülmesi için. Ah bir de tabi seçilen ve dünyada terör erstirecek bir başkanın seçimini yasal temellere oturtmak da var...

Bu seçimler sadece Amerikalıları ilgilendiriyor, onların iç politikalarını. Gerisi önemli değil. Sadece reklam piyasası hareketlendi o kadar. Zaten o reklam şirketlerine kalsa her 6 ayda bir seçim olsun isterler... smile.gif

Bizdeki Obama sevigisinin nedeni de, işte hepinizin bildiği üzere içimizdeki mazlum sevgisi.
Bu adam beyaz olsaydı ama yine aynı politikayı takip etseydi acaba bu kadar populer olabilir miydi? İşte asıl soru bu... smile.gif

--------------------
+Quote Post
t-becks
mesaj Nov 8 2008, 05:12 PM
İleti #12

...geç kalmış bir hayat onunkisi.
Group Icon

Üye No.: 11

Sezonun bana kalırsa en güzel bölümünde bir komple teorisiyle de South Park yazarları katkıda bulunuyor laugh.gif Seyrediniz efenim.

South Park Sezon 12 Bölüm 12: About Last Night
Obama: Oğlum lan, harika oldu.
McCain: Eşit oy alacağız sandım az kalsın. Ayvayı yerdik öyle olsa.
Obama: Yok ya, zor o. Mükemmel rol yaptın.
McCain: (telefonda) McCain ben. Başardık, Obama başkan oldu.

Bu ileti t-becks tarafından Nov 8 2008, 05:23 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Mikhail Bakunin
mesaj Nov 8 2008, 07:53 PM
İleti #13

Etkin Üye

Üye No.: 4,270

QUOTE(t-becks @ Nov 8 2008, 05:12 PM) *

Sezonun bana kalırsa en güzel bölümünde bir komple teorisiyle de South Park yazarları katkıda bulunuyor laugh.gif Seyrediniz efenim.

South Park Sezon 12 Bölüm 12: About Last Night
Obama: Oğlum lan, harika oldu.
McCain: Eşit oy alacağız sandım az kalsın. Ayvayı yerdik öyle olsa.
Obama: Yok ya, zor o. Mükemmel rol yaptın.
McCain: (telefonda) McCain ben. Başardık, Obama başkan oldu.

Hahaha.. Daha güzel açıklanamazdı... cheers.gif

--------------------
+Quote Post
vanhelsing
mesaj Nov 8 2008, 08:32 PM
İleti #14

Üye
**

Üye No.: 5,076

"Hepimiz Obama'yız" derler şimdi bunlar. oleyo.gif
+Quote Post
Dinosaur
mesaj Nov 17 2008, 03:06 PM
İleti #15

Üye
**

Üye No.: 97

Hüseyin iyi seçim...:))))
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 3rd July 2022 - 09:58 PM