YED?NC? GEM? F?LM B?LG?S?
"The OA" (2016)
Forum resmi
IMDB
Tür: Dram / Fantastik / Gizem
IMDB Notu: 7.9 / 10 (42,538 oy)
Süre: 60 dakika

Oyuncular: Brit Marling, Emory Cohen, Scott Wilson, Phyllis Smith, Alice Krige

I'm the O... A...
Bir ç?rp?da bitirdi?im 8 bölümlük ilk sezondan sonra devam? olaca??n? ö?rendim. Heyecanla bekliyorum ikinci sezonu. Daha önce yine Netflix'te izledi?im Stranger Things tam mutlu edememi?ti beni. Keyifle izlemi?tim ama bitti?i zaman da niye bitti diye üzülmedim. OA ise ona göre daha umut verici. En ba??ndan beri birden fazla sezon olarak m? planland? bilemiyorum. Son 1-2 bölüm biraz yerinde sayd?. Birinci sezonun sonu da Lost finali gibi oldu, tam anla??lamad?.

Konusu k?saca yedi y?ld?r kay?p olan kör bir k?z?n bir anda gözleri görür bir durumda ortaya ç?k??? ve sonras?nda ya?ananlar ile onun anlatt??? kadar?yla geçmi? yedi senelik döneme de bir bak??. Ölüm sonras? hayat? irdeleyen konusuyla beraber, bir yandan da sürekli olarak dizide izledi?imiz her ?eyin de bir rüya m? oldu?u tereddütünü canl? tutuyor.

Oyuncular iyi, müzik ve dekor fena de?il, kurgu bazen s?k?nt?l?, senaryo zaman zaman kafas? ba?ka yerlere giden ç?lg?nlar gibi ama geneline bak?nca keyifli. ?zlemeye de?er, yeni dizi aray???nda olanlara tavsiye ederim.