YED?NC? GEM? F?LM B?LG?S?
The Discovery (2017)
Forum resmi
IMDB
Yazar/Senarist:
Tür: Dram / Gizem / Duygusal
IMDB Notu: 6.3 / 10 (11,671 oy)
Süre: 102 dakika

Oyuncular: Robert Redford, Mary Steenburgen, Brian McCarthy, Jason Segel, Rooney Mara

Bu aralar Netflix'e merak sald?m. Sansür yok, ne görüntülerde, ne altyaz?larda. Çeviriler de fena de?il, hatta bazen oldukça iyi. 7G'den ufak bir dokunu? olabilir altyaz? kalitesinde happy.gif

Dün gece be?enilerime göre önerdi?i bu yeni film beni mutsuz etmedi. Çok da etkiledi?ini söyleyemeyece?im. Ölüm sonras?nda ne oldu?u hakk?nda insano?lunun kendini teselli ederken kurgulad??? en bilindik tezlerden birini kullanm?? ana fikir olarak.

Ba?rollerdeki Jason Segel ve Rooney Mara'ya Robert Redford tepeden bak?yor. Jason Segel'i maalesef bir türlü How I Met Your Mother'daki rolünden ay?rarak izleyemiyorum. Kariyerinde bu kadar iz b?rakan uzun soluklu bir dizide bulunup da daha sonra bundan tamamen s?yr?labilmeyi ba?aramayan Bruce Willis akl?ma geliyor. Genç ya??ma ra?men hep Mavi Ay gözlerimin önüne gelir. Robin Williams bunu ba?arabilmi?ti. Jason Segel bunu ba?aramayacak gibi gözüküyor benim tahminime göre. Rooney Mara gelecek için güzel ipuçlar? veriyor ama oyunculu?unu çe?itlendirebilecek mi, görece?iz. Saç renginden dolay? onun Lion'daki rolünden tan?yamad?m, ?imdi bu yaz?y? yazarken fark ettim. Küçük bir rolü olan Riley Keough da güzel a?l?yormu? cray.gif

Yönetmenin "The One I Love" isimli bir filmi daha var ilgimi çeken. Henüz daha çiçe?i burnunda. Güzel i?ler yapabilecek gibi gözüküyor. Yazarl???n? payla?t??? Justin Lader'la biraz daha derinle?meleri gerekiyor böyle hassas konularda. Kendilerini geli?tirebilirlerse yapabilirler.

Uzun laf?n k?sas? çok büyük beklentilere girmeden, keyifli vakit geçirebilece?iniz bir film. Birçok eksi?ine ra?men çok da rahats?z etmiyor ama görsel ve i?itsel keyfi yan?nda zihninizi kurcalamas? gereken ana fikrini ba?ar?yla irdeleyemiyor.