Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: 2017 Y?l? Oscar Ödülleri
Yedinci Gemi Forum > Sinema > Sinema Genel > Festivaller ve Ödüller
hasta
En ?yi Film: Moonlight

YED?NC? GEM? F?LM B?LG?S?
Moonlight (2016)
Forum resmi
IMDB
Yazar/Senarist:
Tür: Dram
IMDB Notu: 7.8 / 10 (64,298 oy)
Süre: 111 dakika

Oyuncular: Mahershalalhashbaz Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe

En ?yi Kad?n Oyuncu: Emma Stone (La La Land)

En ?yi Erkek Oyuncu: Casey Affleck (Manchester by the Sea)

En ?yi Yard?mc? Kad?n Oyuncu: Viola Davis (Fences)

En ?yi Yard?mc? Erkek Oyuncu: Mahershala Ali (Moonlight)

En ?yi Yönetmen: Damien Chazelle (La La Land)

En ?yi Özgün Senaryo: Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)

En ?yi Uyarlama Senaryo: Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney (Moonlight)

En ?yi Müzik: Justin Hurwitz (La La Land)

En ?yi ?ark?: "City of Stars" (La La Land)

En ?yi Sinematografi: Linus Sandgren (La La Land)

En ?yi K?sa Film: The White Helmets

En ?yi Animasyon: Zootopia

En ?yi Yabanc? Film: The Salesman

YED?NC? GEM? F?LM B?LG?S?
Forushande (2016)
Forum resmi
IMDB
Tür: Dram / Gerilim
IMDB Notu: 8.2 / 10 (11,533 oy)
Süre: 125 dakika

Oyuncular: Taraneh Alidoosti, Shahab Hosseini, Babak Karimi, Farid Sajjadi Hosseini, Mina Sadati
hasta
Yanl?? aç?klanan en iyi film ödülüne ait videoyu buraya da koyal?m, tarihin tozlanacak sayfalar?nda korunsun smile.gif

Legend
Ortaya ç?kt? ki Warren Beatty ve Faye Dunaway'in bir suçu yokmu?. Oylar? saymakla görevli olan PricewaterhouseCoopers muhabese firmas?n?n iki çal??an?ndan biri Warren Beatty'e sahne arkas?nda yanl?? zarf? vermi? blink.gif

??in asl? belli olana kadar Beatty'nin çok üzerine gidildi, kötü oldu. La La Land'i anons eden Faye Dunaway ama nedense Beatty günah keçisi ilan edildi oleyo.gif
hasta
Ben de şimdi onu araştırıyordum internette, kalp kalbe karşıymış wub.gif Yanlış anlama olmasın oleyo2.gif
İki ayrı çantada saklanıyormuş zarflar. Her zarftan iki tane varmış. Emma Stone'un ikinci zarfı nasıl olduysa ortaya karışmış diğer çantadan... Emma Stone kendi zarfını almış çünkü. Bana işin içinde bu ödülden hoşlanmayan birilerinin parmağı varmış gibi geldi. ABD bu konuda gerçekten çok ve gereğinden fazla hassas. Çok kuyruk acıları var geçmişten. Hem zenci, hem kadın, hem eşcinsel, hem engelli bir başkan falan seçebilirler ileride. Yakın tarihleri çok karanlık, suçluluk duygularının büyüklüğü giderek artıyor...

Jimmy Kimmel'in "Steve Harvey'yi suçluyorum" diye yaptığı esprinin arkasında yatan olay da şuymuş. Bundan da haberim yoktu benim flaugh.gif Oscar olayı kadar kötü gerçekten oleyo.gif

Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.