Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: 2000'li Y?llar?n En ?yi Filmleri
Yedinci Gemi Forum > Sinema > Sinema Genel
mustix
Times dergisi son 9 yılın en iyi filmlerini seçmiş efem. Bu tür listelere pek itibar etmesem de, çok fazla film izleyemeyenler için, bazen kaçırdığımız güzel filmleri yakalama fırsatı verebiliyor.

CODE
12 Kasım 2009) 2000 yılından beri süregelen 9 yıllık sürecin en iyi 100 filmini açıklayan Times'ın listesi, kaçırdığınız çok iyi filmler için de bir yol haritası niteliğinde.

İlk beş:

1 Hidden (Cache) (Michael Haneke, 2005)
2 The Bourne Supremacy / The Bourne Ultimatum (Paul Greengrass, 2004, 2007)
3 No Country for Old Men (Joel Coen, Ethan Coen, 2007)
4 Grizzly Man (Werner Herzog, 2005)
5 Team America: World Police (Trey Parker, 2004)

Devamı....

İlgili sitede yapılan şu yoruma ise diyecek söz bulamadım.

CODE
holwater  
(17 Kasım 2009 Salı, 00:25)  Bu listeye para verseler yine almam :D benim flim dükkanım var KAlitesiz flimler bunlar

oleyo2.gif
NeOsiris
bu tür listelerde her zaman ?a??rt?c? sonuçlar olur ama bu ?u ana kadar gördüklerimin en ilginci. garip bi liste olmu?.
KUTADGU
Evvela Merhaba.

?lk iletimi bu ba?l??a yazay?m dedim.

Bence 2000'li y?llar?n en iyi filmi Yüzüklerin Efendisi Üçlemesidir.

Gerek Tolkien ustan?n kurdu?u mükemmel orta dünya tasviri, Gerekse Peter Jackson'un tabiri caizse a?m?? yönetmenli?i beni bu fikre itiyor.

Oyunculuk kalitesi, kurgu, efektler, kostümler her?ey çok ileri düzeyde.

Te?ekkürler Tolkien, Te?ekkürler Jackson, Te?ekkürler New Line....

Bu arada ilk iletide verilen liste beni ziyadesiyle hayal k?r?kl???na u?ratt?.

Bu sinema ele?tirmenlerini de anlam?yorum yahu.

Tamam listede iyi filmler var ama o listede ne hikmetse yer alamayan filmlerin o listede yer almamas?n? bana kim aç?klayabilir.

Umar?m sorun bende de?ildir. Ya da umar?m bendedir.
kurt_thewolf
@KUTADGU
Her derginin eleştiri listeleri farklıdır zaten. O yüzden çok fazla önemsememek lazım. Herkesin kendi listesi, herhangi bir eleştirmenden daha iyidir. Tabii bana göre. smile.gif
KUTADGU
QUOTE(kurt_thewolf @ Feb 2 2010, 08:08 PM) *

@KUTADGU
Her derginin ele?tiri listeleri farkl?d?r zaten. O yüzden çok fazla önemsememek laz?m. Herkesin kendi listesi, herhangi bir ele?tirmenden daha iyidir. Tabii bana göre. smile.gif

Yüre?im serinledi bu yorumunla smile.gif

R0BlN
O listeler, kaç?rm?? olabilece?imiz filmleri yakalamak aç?s?ndan faydal?. Yoksa be?eniler farkl? farkl?. Örne?in ben de Bourne filmlerinin ilk be?te yer almas?na itiraz ediyorum smile.gif
Kastore
Team America: World Police'in listede olmas? beni hem sevindirdi hem ?a??rtt?. Trey Parker ve Matt Stone'un etrafa özgürlük götürece?iz diye yak?p y?kan Amerika'y? ve kukla kendini be?enmi? büyük aktörleri hakaret düzeyine varacak ?ekilde ele?tirmeleri benim ho?uma gitmi?ti ama ço?u insan?n bunu be?enmeyece?ini dü?ünüyordum. Nitekim hakl?y?m gibi, holwalter'a baksan?za oleyo.gif
Clint Eastwood
2010 ve 2009 y?l?n?n iyi filmlerinden önerebilir misiniz arkada?lar?

Ne de olsa izleyemedik ço?unu malûm. smile.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.