Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Film Müzikleri
Yedinci Gemi Forum > De Facto > Müzik > Film Müzikleri
Sayfalar: 1, 2
baronio
Gus Van Sant'?n unutulmaz eseri Good Will Hunting'de Chuckie, yak?n dostu Will'i evinden almak için uzun dar yolu yürür, kap?ya do?ru ilerler ve i?te tam o anda bir ?ark? çalmaya ba?lar. Bu ?ark?;

Elliott Smith - Between The Bars

Colleteral filminde gecenin derinlerine do?ru ç?k?lan yolculukta, Los Angeles'?n ?ss?z sokaklar?n? distortion sesiyle darma duman eden ?ark?;

Audioslave - Shadow on the Sun

Half Nelson'da, Dunne'un ailesiyle yemekten ç?kt?ktan sonra gece arabas?nda çalan ?ark?;

Marshall Tucker Band - Can't You See

Waking The Dead'de, Fielding'in, Sarah'n?n çal??t??? kilisenin kimsesiz çocuklar k?sm?na gelip, onu çocuklarla ilgilenirken gördü?ü sahnede çalan ?ark?;

Joni Mitchell - A Case Of You

Garden State'de, Andrew ve Sam'in havaalan?nda ya?ad?klar? med-ceziri izlemesi zor k?lan ?ark?;

Frou Frou - Let go
reel
Elliot Smith'i o filmde dinlememiştim. Fakat, oldukça sevdiğim bir şahıstır kendileri. smile.gif Angeles'ı ve Needle in the Hay'i de muhakkak dinlemelisin misal.

Benden de iki şarkı olsun.

Birincisi, Kadın Kokusu'nun malum sahnesi. Esasen hangi sahne olduğundan bahsetmeye bile gerek yok ama. Ünü okyanusları aşıp bana kadar ulaşmış Vals sahnesi. (Vals di değil mi? smile.gif )

Astor Piazzolla - Por Una Cabeza. (100'den fazla kez izlediğim bir sahnedir herhalde.)

Ve diğeriyse, esasında sahne olarak pek etkileyici olmasa da, o sahnede o sesi duyduğum an dumur olmuştum. Çünkü güzeller güzeli Chan Marshall, pek bilinmeyen bir müzisyendir ve öyle kolay kolay her yerde karşılaşamazsınız o sesle. Ya da ben öyle görmek isterim.
V for Vendetta'da V'nin dans sahnesi.

Cat Power - (şimdi tam hatırlamasam da, sanırım) I found a Reason.
siroguz
Kill-Bill Volume 1'in sonundaki Gelin O Ren Ishii kap??mas?ndan sonra:

Meiko Kaji - The Flower Of Carnage

Je vais bien, ne t'en fais pas filminde Lili'nin a?abeyinin arkada??ndan duydu?u a?abeyinin kendisi için yazd??? ?ark?:

Aaaron - U Turn (Lili)

Wayne Wang'?n Smoke filminde Harvey Keitel bir noel an?s?n? anlat?rken:

Tom Waits - Innocent When You Dream

Stand by me filmininin sonunda:

Ben E. King - Stand By Me

C.R.A.Z.Y filminde baban?n her türlü kalabal?k ortamlarda söyledi?i:

Charles Aznavour - Emmenez Moi

Dangerous Minds filmi ba?larken:

Coolio - Gangsta's Paradise

Romance & Cigarettes filminde Gandolfi evden kovuldu?unda harika bir kreasyonla söyledi?i:

Engelbert Humperdinck - A Man without Love

Singin' in the Rain filminde Gene Kelly ya?mur alt?nda ?ark? söylerken: smile.gif

Singin' in the Rain

Beetle Juice filminde yemek masas?nda istemeden de olsa oynay?p söyledikleri ?ark?:

Harry Belafonte - Day-O

Space Jam'in aç?l?? jeneri?inde Jordan uçarken: smile.gif

R. Kelly - I Believe I Can Fly
baronio
Lilja 4 Ever'?n filmle bütünle?mi? muazzam ?ark?s?;

Ramstein - Mein Herz brennt

Hayat?m?n filmlerinden biri olan 25th Hour'un muazzam fragman?nda çalan ?ark?;

Starsailor - Tie up my hands (Ayn? zamanda Rockistanbul'daki konserlerinin de ç?k?? ?ark?s?yd?)

Great Expectations'?n fragman?nda çalan ?ahane ?ark?;

Mono - Life In Mono

Saving Private Ryan'da heder olmu? ?ehirde bölük halinde oturmu? geçmi?ten bahsederlerken, gramofondan çalan o hüzünlü ?ark?;

Edith Piaf - Tu es Partout

reel
Gorgeous George'un nakavt oldu?u sahne. (SNATCH)

The Stranglers - Golden Brown

Ewan McGregor'?n overdose al?p, k?rm?z? hal? tribiniyle hastaneye götürülü?ü. (TRAINSPOTTING)

Lou Reed - Perfect Day

Eleman?m?z uyan?r ve bombo? Londra sokaklar?nda "hello" lar e?li?inde ko?u?turur. (28 DAYS LATER)

Godspeed You Black Emperor! - East Hastings (?ark?n?n orjinali 18 dk d?r. Ve bu delibozuk grubu dinç kafayla dinleyebilecek çok fazla babayi?it bulunmamaktad?r. smile.gif )

Tüm kapitalist sistemin çöktü?ü an. oleyo.gif (FIGHT CLUB)

Pixies - Where's My Mind?

Bir an her ?eyi unutup plak çalar?na David Bowie'yi koyar ve son ses çal?p dans etmeye ba?lar. Ard?ndan d??ar?dan sesler yükselir. A-ha homo mu lan bu? (C.R.A.Z.Y.)

David Bowie - Space Oddity

Requiem For a Dream'den de siz söz edin art?k. smile.gif
baronio
Amorres Perros'un adam?n tüm tüylerini diken diken eden muazzam ?ark?s?;

Control Machete - De Perros Amores

Adam? tokat manya?? yapan Closer'?n adam? tokat manya?? yapan ?ark?s?;

Damien Rice - The Blowers Daughter

Birçok filmde insan? salya sümük a?latan, ama as?l haf?zalar?m?za Platoon ile kaz?nan enstrümantal ?aheser;

Samuel Barber - Adagio For Strings

Bin-Jip'teki esas o?lan?m?z?n sürekli müzik setine koyup i? yaparken dinledi?i e?siz ?ark?;

Natacha Atlas - Gafsa

La Finestra Di Fronte (Kar?? Pencere)'nin en az Ferzan Özpetek'in anlat?m? kadar etkileyici ?ark?s?;

Colonne Sonore - Gocce di Memoria

My Sassy Girl'de k?z?n piyanoyla elinde çiçeklerle çocuk salona girdi?inde çald??? ?ark?;

George Winston - Pachebel Canon

A Bittersweet Life'ta, k?z?n violonselle çalarken, eleman?n binbir duygu ile ba?ba?a kald??? muazzam klasik müzik eseri;

Bittersweet Life OST - Romance

Alfie'nin Mick Jagger'?n unutulmaz sesiyle ölümsüzle?mi? ?ark?s?;

Mick Jagger - All Habits Die Hard

Avanti'de, Sopranos'ta ve birçok filmde s?kça duydu?umuz (Catari, Catari...) unutulmaz ?talyanca ?ark?;

Core 'ngrato
don quijote
* 21 Grams'ın en vurucu şarkısı;

When Our Wings Are Cut... The Kronos Quartet

* Babel'de birkaç kez geçen ve mükemmel gitar solosuyla;

Deportation - Iguazu Gustavo Santaolalla

* Diários de Motocicleta'ın sonunda fotoğraflar kare kare geçerken çalan ve filme ayrı bir his katan şarkı;

De usuahia a la quiaca Gustavo Santaolalla

* Kingdom of Heaven'ın epik havasına uygun bir eser;

Terms Harry Gregson Williams (Bu şarkıyı Kardeş Türküler'in söylediğini bir yerlerden duymuştum, bilen varsa beri gelsin)

* Sympathy for Lady Vengeance'ın en ağır ve içten şarkısı;

Mareta and Mareta No'M Faces Plorar Cho Young Wook
t-becks
Ali ... Salif Keita - Tomorrow

Rang De Basanti
... Mohit Chauhan - Khoon Chala

Good Bye Lenin! ... Yann Tiersen - Summer 78

In the Mood for Love ... Shigeru Umebayashi - Yumeji's Theme

Crouching Tiger, Hidden Dragon ... Tan Dun - The Eternal Vow

Hero ... Tan Dun - Farewell

Her biri ait olduklar? sahnelerdeki duygu yo?unlu?unu insan? peri?an edecek düzeyde katl?yor.
Funkster
* American Beauty: Ricky’nin el kameras?yla çekti?i rüzgarda savrulan po?eti Jane’e izlettirdi?i an…. Thomas Newman – Any Other Name

* Garden State: Andrew, Sam ve Mark’?n ya?mur ya?arken i? makinesinin üzerine ç?k?p ba??rd?klar? an…. Paul Simon – The Only Living Boy In New York

* Matrix: Neo’nun telefon klübesinden ç?kt??? an… Rage Against The Machine – Wake Up

* Midnight Cowboy: Jenerik ve çe?itli anlar… Harry Nilsson - Everybody’s Talkin’

* The Full Monty: Finaldeki harika striptiz gösterisi an?… Tom Jones – You Can Leave Your Hat On

* Snatch: Mickey’nin boks maç?na ç?kt??? an… Oasis – Fuckin’ In The Bushes

* Trainspotting: Renton ve arkada?lar?n?n uyu?turucu i?i için otele do?ru tek s?ra halinde yürüdükleri an… Leftfield – A Final Hit

* Zodiac: Katilin i?ledi?i ilk cinayet an?… Donovan - Hurdy Gurdy Man

* The Big Lebowski: Jesus Quintana’n?n bowling topunu f?rlatt??? an… Gypsy Kings – Hotel California

* Jackie Brown: Jenerik an?… Bobby Womack - Across 110th Street
baronio
Jackie Brown'da çalan o şarkıyı ne zamandır edinecektim unutmuştum. Şimdi hatırladım. Sahiden enfes bir şarkı. Tarantino'nun nedense en az sevilen hatta sevilmeyen bir filmidir Jackie Brown ama ben bayılıyorum. smile.gif

O filmde bir de şu elemanı bagaja atıp arsaya götürdüğü bir sahne vardı. Orada araba teybinden bir şarkı çalıyordu, o da muhteşemdi. Onu bileniniz var mıdır acaba. confused1.gif smile.gif
Estel
Stranger Than Fiction: Harold'?n Ana'n?n (nam-? di?er Sherrybaby'miz smile.gif) evindeyken gitarla çald??? ?ark?: Wreckless Eric - Whole Wide World
Siyanure
Arizona Dream'de nerede çald???n?n yaz?lmas? sak?ncal? olan, ölüm duyugusunu notalara dökmekte en ba?ar?l? ?ark?lardan biri, Goran Bregoviç ?aheseri; D E A T H
gündüzdo?anay
2046 : Filmin finalindeki Chow'un Bai Ling den ayr?l?? sahnesi. Her izledi?imde bitip de tekrar dirildi?imi hissederim. Shigeru Umebayashi-Polonaise
Funkster
QUOTE(baronio @ Jul 8 2007, 04:18 PM) *

Jackie Brown'da çalan o ?ark?y? ne zamand?r edinecektim unutmu?tum. ?imdi hat?rlad?m. Sahiden enfes bir ?ark?. Tarantino'nun nedense en az sevilen hatta sevilmeyen bir filmidir Jackie Brown ama ben bay?l?yorum. smile.gif

O filmde bir de ?u eleman? bagaja at?p arsaya götürdü?ü bir sahne vard?. Orada araba teybinden bir ?ark? çal?yordu, o da muhte?emdi. Onu bileniniz var m?d?r acaba. confused1.gif smile.gif

Jackie Brown'a çok haks?zl?k edildi. Ama uzun vadede de?eri daha iyi anla??lacak mükemmel bir film. Herkesin David Fincher'dan yeni bir Se7en bekleyip de Zodiac ile kar??la?mas? gibi, yeni bir Pulp Fiction bekleyenlerin Jackie Brown ile kar??la?mas?na benzer bir durumdu. Güzel bir olgunluk örne?i. Soundtrack olarak ise bence Pulp Fiction'dan sonraki en iyi Tarantino seçkisidir. Tam liste:

1. Across 110th Street - Bobby Womack
2. Beaumont's Lament - Samuel L. Jackson - Robert DeNiro (Dialogue)
3. Strawberry Letter 23 - Brothers Johnson
4. Melanie, Simone And Sheronda - Samuel L. Jackson - Robert DeNiro (Dialogue)
5. Who Is He (And What Is He To You?) - Bill Withers
6. Tennessee Stud - Johnny Cash
7. Natural High - Bloodstone
8. Long Time Woman - Pam Grier
9. Detroit 9000 - Council Cargle
10. (Holy Matrimony) Letter To The Firm - Foxy Brown
11. Street Life - Randy Crawford
12. Didn't I Blow Your Mind This Time - The Delfonics
13. Midnight Confessions - The Grass Roots
14. Inside My Love - Minnie Riperton
15. Just Ask Melanie - Samuel L. Jackson - Robert DeNiro - Bridget Fonda (Dialogue)
16. The Lions And The Cucumber - The Vampire Sound Inc.
17. Monte Carlo Nights - Elliot Easton's Tiki Gods
baronio
Çok iyi geldi bu abi. Te?ekkürler. clap2.gif
213
Benim için "Top 5"ten fool.gif biri olan, inan?lmaz film Once Upon a Time In The West (1968)'de Charles Bronson'?n m?z?ka ile çald??? melodi filmi izledi?im günden beri hiç akl?mdan ç?kmaz.
marla
QUOTE(reel @ Jun 30 2007, 12:40 PM) *

Tüm kapitalist sistemin çöktü?ü an. oleyo.gif (FIGHT CLUB)

Pixies - Where's My Mind?

Sinemada izleyip sonunda a?z?m aç?k dinledi?im bir ?ark?yd?, ilk defa o salonda duymu?tum. Akl?ma kaz?nan ?u cümle Edward Norton'dan dökülmü?tü:
Marla, beni hayat?m?n en tuhaf an?nda
tan?d?n.

Kimse The Fountain'?n müziklerinden bahsetmemi?. A?k?n yüceldi?i, ölümün yükseldi?i anda çalan ?ark?: Death Is The Road To Awe
Clint Eastwood
The Bourne Identity- Jason Powell - At The Bank
Bourne daha kendini bilmeden ?sviçre'deki hesab?na ula?maya çal???rken.

The Good, The Bad and The Ugly - Tüm zamanlar?n en iyi sountracklerinden;
Ennio Morricone - Main Title (Aç?l?? ?ark?s?)
Ennio Morricone - Ecstacsy of Gold (Tuko mezar? ararken)
Ennio Morricone - The Trio (Düello sahnesi)

The Rock
Hans Zimmer - The Chase (Sean Connery ortal??? birbirine katarken)

Crimson Tide
Hans Zimmer - Deep Blue Sea (Kapan?? müzi?i)

Lock Stock and Two Smoking Barrels
James Brown - The Boss (Vinnie Jones o?luyla bir ziyarete gider.)

2001: A Space Oddysey
Richard Strauss - Also Sprach Zarathustra (Yap?labilecek en görkemli aç?l??)

Once Upon Time in West
Ennio Morricone - Harmonica (213'ün bahsetti?i melodi, intikam duygusunu çok iyi yans?t?yor)
Ennio Morricone - Farewell To Cheyenne (Bronson herkesi b?rak?r ve yoluna koyulur.)

A Fistful Of Dynamite
Ennio Morricone - Duck you, sucker! (Hüzün verici, bir o kadar da huzur verici. Dinledi?im en de?i?ik deneyim... Coburn'un an?lar? s?ras?nda çal?yor.) Bu az bilinir ve kesinlikle dinlemenizi öneririm.

Hot Fuzz
Kinks - The Village Green Preservation Society (Polisimiz ?ehre gelir ve tam bir yalanc? mutluluk tablosuyla kar??la??r.)

Le Professionale
Ennio Morricone - Le vent, Le Cri (Aç?l?? Jeneri)
Ennio Morricone - Chi Mai (Belmondo ve siyahi arkada?? hapisten çile çekerler.)
ggecim
Apocalypse Now'un aç?l?? müzi?i olan John Densmore - The End
Amores Perros'daki Gustavo Santaolalla'n?n Amores Perrosu
Femme Fatale 'deki "Bolerish" adl? parça
Saw'da de?i?ik versiyonlarla çalan ve en iyi yorumunu saw II'de olan Charlie Clouser - Zepp Overature

beni çok çok büyülemi?tir.
ggecim
?u s?ralar yine s?kça dinledi?im in the mood for love'?n listede 02_-_yumeji_s_theme olarak geçen parças?...Nas?l da hüzünlü ve insan?n ci?erini sökercesine çal?yor....
BuRnOut
California Dreaming'in hala en sevdi?im versiyonu en eski olan?; The Mamas and the Papas'?n yorumlad??? hali. Ba?ka bir ?ark? yoktur san?r?m, özünde ne?eli bir ?ark? olmas?na kar??n, filmlerle bu kadar özde?le?ebilsin ve her çal?nd??? sekans? hüzne bo?abilsin. Forest Gump'tan unutulmaz Chunking Express'e, en son bizzat ?ark?n?n ismini ta??yan California Dreaming'e... Üç filmde de resmen en kilit yerlerde dinleyeni, daha do?rusu izleyeni paramparça edip b?rak?yor. Gerçi Chunking Express'ten sonra nerede duysam o melodiyi art?k melankoli krizlerine girmemek için zor tutar oldum kendimi. Ama tam ?ark?n?n post etkileri a??ld? derken y?llar sonra, bugün California Dreaming ile birkez daha geldi buldu. Oysa Jim Jarmusch'un Stranger Than Paradise filminden de biliyoruz California'n?n pek de hayallerdeki gibi bir yer olmad???n?. Ama birkez insanlar?n kafas?nda yer etmi? i?te. Hills Have Eyes'in uyduruk yeniden çevriminde bile çölün ortas?nda sald?r? an?nda ne hikmetse bu ?ark?dan ba?kas? de?ildi fonda kula??m?za gelen... Üstüne televizyon program? bile yap?lan, yaz?l?? amac?na ayk?r? ?ekilde, insana melankoli a??layan bu güzel ?ark?y? "dinlenmemesi" gerekenler listesine eklemeli ve tez elden bir Chunking Express art? WKW k?lavuzu edinmeli, olmad? bir de Faye Wong'un yan?na bir tek Jean Seberg'in yakla?abildi?i o sevimli halini ak?llara getirmeli... Ve ard?ndan yeniden play tu?u ve The Mamas and the Papas...

Tüm yapraklar kahverengi
Ve gökyüzü gri
Yürüyü?e ç?kt???mda
Bir k?? günü
Güvenli ve s?cak hissederdim
LA'de olsayd?m
California rüyas?
Böylesi bir k?? gününde

aegnor
çok ho? ya.ben filmlerde müzi?i hep araç olarak dü?ünmü?tüm ve filmin bana verdi?i duygu karma?? içinde genelde kaynar giderdi ama beyler siz müzi?i neredeyse amaç haline getirmi?siniz ki bu da bendeki film müzi? bak?? aç?s?n? de?i?terecek.bakal?m bizden hangi sahneler e?li?inde müzikler ç?k?cak....
karaliche
gary jules - mad world
massive attack- angel
requiem for a dream- lux aeterna
beck-everybody's gotta learn sometime
damien rice- 9 crimes
tegan and sera-sweet november
guns and roses-godfather theme
pantera-mission impossible theme
m. manson-this is halloween
m. manson-this is the new shit
lou reed&the velvet underground-perfect day
disturbed&korn-forsaken
bunlar da benim favorilermden bir kaç?
loveandpoison
Tonla vard?r eminim, ama öncelikli olarak haf?zama kaz?nm??, hala dinledi?im birkaç tanesi yazmak istiyorum...

Björk - Selmasongs [hem albüm, hem de Dancer in the Dark Score+OST olarak]
Philips Glass - Koyaanisqatsi OST
Match Point OST

@marla: Sana tavsiyem Godspeed You! Black Emporer, A Silver Mt. Zion ve Mogwai olabilir bu noktada.
gündüzdo?anay
Happy Together Soundtrack

Astor Pantelaon Piazzola - Finale
Astor Pantelaon Piazzola - Milango
Frank Zappa - I have been in you

My Blueberry Night's Soundtrack

Chikara Tsuzuki- Jumeji's Theme
Norah Jones- The Story
Ry Cooder - Ely Nevada

oscar1895
Buono, il brutto, il cattivo, Il Tuco do?ru mezar? ararken, ba? dönderen kamera hareketleriyle beraber ola?anüstü bir biçimde kayna?an, bir Ennio Morricone harikas?: The Ecstacy of Gold...Ayn? eseri Metallica da hemen her konser giri?inde çalar. Metallica'n?n üstad Morricone'ye olan hayranl???n? bilmeyen yoktur san?r?m. Zaten Morricone gibi bir dehan?n eserini ancak Metallica gibi bir grup coverlayabilirdi. Metallica'n?n 1999 S&M albümündeki senfonik versiyon ise üstad?n ölümsüz eserini daha da yüceltiyor.

Buono, il brutto, il cattivo, Il filminin yakla??k ilk 10 dakikas?na sessizlik hakimdi ve Leone ustaca bir biçimde ana karakterlerini tan?t?yordu bizlere. ??te 'kötü' karakterin at?yla beraber göründü?ü sahnede çalan dramatik eser: Il Tromonto! (Ayn? parça Kill Bill Vol.2'de Bride dü?ün günü provas?nda iken, Bill'in flütünün sesini i?itti?inde çal?veriyor.)

Kill Bill Vol.2'nin kapan?? jeneri?inde Chingon orkestras?n?n seslendirdi?i parça Malagueña Salerosa!..Bu parçan?n öyküsü ?öyle: Rodriguez, Tarantino'ya gidip ona, reddedemeyece?i bir teklifinin oldu?unu söylüyor. Sonra Malagueña Salerosa ?ark?s?n? yap?yor ve Tarantino'ya 10 Dolar kar??l???nda veriyor oleyo.gif

Brokeback Mountain'in bizi yerle bir eden final sahnesinde çalan parça: The Wings (Gustavo Santaolalla)

Dancer in the Dark'?n unutulmaz sahnelerinden biri, replikler aynen ?öyleydi:
Jeff: Göremiyorsun de?il mi?
Selma: Görecek ne var ki?
I've Seen It All (Björk)

Down By Law'un s?rad??? giri? sekans?nda, New Orleans sokaklar?nda ç?kt???m?z yolculukta bize e?lik eden Tom Waits'?n ''Jockey Full of Bourbon'' adl? ?ark?s?...

Full Metal Jacket'?n midemize sert bir yumruk att??? finalden sonra gelen Rolling Stones ?ark?s?: Pait it Black.

Stalker'?n bizi bizden al?p uçsuz bucaks?z sonsuzlu?a götüren tema müzi?i, Edward Ertemiev'e ait. Ayn? zamanda bu tema müzi?i Zeki Demirkubuz'un son ba?yap?t? Kader'le bir kez daha ç?kt? kar??m?za.
cb_spike
Black Snake Moan
Samuel L. Jackson - Stackolee

This Is England
Aç?l???nda çalan ?ark?: Pressure Drop - Toots & The Maytals

-----

Supernatural
Sezon finallerinde çalan ?ark?: Kansas - Carry On My Wayward Son
2x12'nin finalinde çalan ?ark?: Styx - Renegade

ѕéẑăг
Arkada?lar i am legend'da bir sahne vard?,Will Smith köpe?ini y?k?yordu orada çalan ?ark?n?n ad? ne(ve söyleyeni)?
LLawliet
QUOTE(ѕéẑăг @ Aug 5 2008, 03:36 PM) *

Arkada?lar i am legend'da bir sahne vard?,Will Smith köpe?ini y?k?yordu orada çalan ?ark?n?n ad? ne(ve söyleyeni)?

"Three Little Birds" by Bob Marley

At???m google destekli oldu?u için garantidir. tongue.gif Yok, filmi izlemedim ama. flaugh.gif
ѕéẑăг
QUOTE(nesriny @ Aug 5 2008, 04:35 PM) *

QUOTE(ѕéẑăг @ Aug 5 2008, 03:36 PM) *

"Three Little Birds" by Bob Marley

At???m google destekli oldu?u için garantidir. tongue.gif Yok, filmi izlemedim ama. flaugh.gif

Çok sa?ol bu müzi?i ar?yordum smile.gif
Baltal? ilah
Herkes biliyordur buradaki fakat yine de söylemek istedim. Donnie Darko'nun sonundaki Mad World parças? ve filmin müzikleri çok iyiydi. Özellikle Mad World ?ark?s?; herhalde ba?ka bir ?ark? film ile bu denli iyi örtü?emezdi.

Crononberg'in Eastern Promises filminin müzikleri de hayran kal?nacak kalitede. Londra'y? bize karanl?k taraf?ndan yans?tmadaki ba?ar?s?n? müziklerle de süslemi?. Ruslar?n folklorik ?ark?s? "Dark Eyes" da bunlar?n üstüne adeta tuz biber oluyor, o sahneyi çok seviyorum nedense.

The Departed'?n soundtrack'leri de çok iyi. Filmi fazla sevmesem de Scorsese'nin sonunda hak etti?i Oscar'? almas?na sevinmi?tim. Ama onca iyi filmi varken kendisine Oscar'? getiren filmin Departed olmas? bir hayli ilginç. Her neyse, The Departed filminin soundtrack'leri de gerçekten insana huzur veriyor, arada aç?p dinledi?im nadir film soundtrack'lerinden. Tavsiye edilir.
diaspora_

Film müziği denmişken komşunun usta yönetmeni theo angelopulos'un film müziklerini yapan (genelde) eleni karaindrou'yu dinlemek hoş olabilir..

eternity and a day
melissokomos (jan garbarek ile söylemiştir)
landscape in the mist
ulysses' gaze
suspended step of the stork.. film müziklerini yapmıştır..
hayyam
The Merchant of Venice-Venedik Taciri filmindeki, Jocelyn Pook'un filmden daha güzel olan "Song in the brothel" ?ark?s?... Her gün dinlerim. smile.gif
neverland666
requiem for a dream in soundtrack i lux eaterna çok etkilerdi bi zamanlar ama her yerde çok s?k duymaktan olsa gerek artk eskisi kadar etkilemiyor..

moulin rouge - roxanne (en canal?c? sahnelerden birinde çalm??t? cray.gif )
sidar ve gaba
Juno'nun müziklerinin hepsi film kadar sevimliydi. Filmin aç?l?? ?ark?s?,

Barry Louis Polisar- All I Want Is You

kapan?? ?ark?s? da Juno ile sevgilisinin orijinalinden daha güzel seslendirdikleri Anyone Else But You (Asl? The Moldy Peaches'a ait).

Bir de Garden State deyince akl?ma gelen, filmin tüm atmosferini her dinledi?imde tekrar ya?atan çok muntazam bir ?ark? var: The Shins- New Slang. Natalie Portman, Zach Braff'a hastanede dinletiyordu bu ?ark?y? a?z? gözü bir ayr? oynarken.
*MoNsiTa*
Bu aralar Twilight'?n film müziklerini dinliyorum sürekli. Özellikle de Muse'un Sopermassive Black Hole ve Carter Burwell'in Bella's Lullaby parçalar?n? çok seviyorum.
ecodeveLopment
Akl?ma ilk 'Blue Velvet' filminden 'Roy Orbison - In Dreams' parças? geliyor, sahneyi de izleyen herkes hat?rlar, psikopat frank ba?lar söylemeye: 'a candy colored clown, they call the sand man', sonra kad?n araban?n üstüne ç?kar ve garip ?ekilde dans etmeye ba?lar.

Sonra tabi 'High Lostway'den 'This Mortal Coil - Song to The Siren' parças? var, o nas?l bir parçad?r, nas?l bir sahnedir: 'you'll never have me'.

Sonras?nda 'Walk the Line'dan Joaquin Phoenix'in kendi sesinden 'I Walk the Line' parças?, Johnny Cash tam yükseli?e geçerken, film içerisinde yerini al?r.

'Magnolia' var tabi, asl?nda bütün parçalar?na de?inmek gerek, belki de bütün sahnelerine ama, içlerinde en etkileyicisi hiç ku?kusuz tüm karakterlerin birlikte 'Aimee Mann - Wise Up'? söyledikleri k?s?md?r san?r?m.

'Lock Stock and Two Smoking Barrels'dan da bahsetmek gerek, tam kumar masas?ndayken ve sonras?nda arka planda çalan parça: 'Castaways - Liar Liar', harikad?r.

'Donnie Darko'da herkes 'Mad World'den bahseder ama, benim 'Under The Milky Way' gelir hep akl?ma, mükemmeldir, e?sizdir.

Changeling'in 'End Title'i vard?r bir de, tam film biter, ac? ac? oturur insan?n içine.

Bir de ?imdilik akl?ma son gelen '11:14'ün finalinde çalan 'Nancy Sinatra - These Boots are Made For Walking' parças?, cuk oturmu?tur, filmin sonudur ve ba?tan sona ya?anan her ?ey bu parçayla çözüme kavu?ur.

K?v?lc?mArduc
forum resmi

Gary Jules - Mad World

forum resmi

La Valse d'Amelie

Stormcry
Forum resmi

Goodbye Lenin - Yann Tiersen - Summer 78

Forum resmi

Three Colours: Blue - Zbigniew Preisner - Song For The Unification of Europe

Harvey Dent
YED?NC? GEM? F?LM B?LG?S?
Schindler's List (1993)

Schindler'in Listesi
Forum resmi

Yönetmen: Steven Spielberg
Tür: Biyografi / Dram / Tarihi / Sava?
Konu: Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, Oskar Schindler adl? bir Alman i?adam?n?n 2. Dünya Sava?? s?ras?nda Polonya'da kurdu?u fabrikada Yahudi i?çileri çal??t?rmaya ba?lamas? ve bu sayede...
IMDB Notu: 8.9 / 10 (241,994 oy)
Süre: 195 dakika | Türkiye:185 dakika (TV sürüm)
Ülke: ABD    Dil: ?ngilizce / ?branice / Almanca / Lehçe   
Ödüller: Oscar ödülü ald?
Oyuncular: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall

Schindler's List - Theme Itzhak Perlman

ratasoy
Once Posteri

Yönetmen: John Carney
Tür: Dram / Müzik / Duygusal
IMDB Notu: 8.1 / 10 (29,172 oy)
Süre: 85 dakika
Ülke: ?rlanda    Dil: ?ngilizce / Çekçe   
Oyuncular: Glen Hansard, Markéta Irglová, Hugh Walsh, Gerard Hendrick, Alaistair Foley

Glen Hansard, Markéta Irglová

Oscar ödül töreninden görüntü...

Lock, Stock and Two Smoking Barrels Soundtrack

Lock, Stock and Two Smoking Barrels Posteri

Yönetmen: Guy Ritchie
Tür: Komedi / Polisiye / Gerilim
IMDB Notu: 8.1 / 10 (108,599 oy)
Süre: 107 dakika | 120 dakika (director's cut)
Ülke: ?ngiltere    Dil: ?ngilizce   
Ödüller: BAFTA aday? oldu
Oyuncular: Jason Flemyng, Dexter Fletcher, Nick Moran, Jason Statham, Steven Mackintosh

Stormcry
Forum resmi

Eternity And A Day - Eleni Karaindrou - Eternity Theme

Forum resmi

Once Upon a Time in America - Ennio Morricone - Cockeyes Theme

Harvey Dent
Scent of a Woman Posteri

Yönetmen: Martin Brest
Tür: Dram
IMDB Notu: 7.7 / 10 (46,078 oy)
Süre: 157 dakika
Ülke: ABD    Dil: ?ngilizce   
Oyuncular: Al Pacino, Chris O'Donnell, James Rebhorn, Gabrielle Anwar, Philip Seymour Hoffman

Moulin Rouge! (2001)

K?rm?z? De?irmen
Forum resmi

Yönetmen: Baz Luhrmann
Tür: Dram / Müzikal / Duygusal
Konu: 1899'da y?l?nda, genç ve yetenekli bir ?air olan Christian, babas?na kar?? gelip evinden ayr?l?r ve Paris'te Montmartre'ye ta??n?r. Orada bir müzikholde Satin adl? bir müzikhol...
IMDB Notu: 7.7 / 10 (97,933 oy)
Süre: 127 dakika
Ülke: Avustralya / ABD    Dil: ?ngilizce / Frans?zca / ?spanyolca   
Oyuncular: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburgh

ratasoy
Efsaneyi de anal?m dedim smile.gif

Grease Posteri

Yönetmen: Randal Kleiser
Tür: Komedi / Müzikal / Duygusal
IMDB Notu: 7 / 10 (54,196 oy)
Süre: 110 dakika
Ülke: ABD    Dil: ?ngilizce   
Ödüller: Oscar aday? oldu
Oyuncular: John Travolta, Olivia Newton-John, Stockard Channing, Jeff Conaway, Barry Pearl

Released 1978
Recorded 1977
Genre Pop, Rock and Roll
Length 61:14
Label RSO
Producer Louis St. Louis
John Farrar
Barry Gibb, Albhy Galuten and Karl Richardson

Side one

1. "Grease" Barry Gibb Frankie Valli 3:24
2. "Summer Nights" Jim Jacobs and Warren Casey John Travolta and Olivia Newton-John 3:35
3. "Hopelessly Devoted to You" John Farrar Olivia Newton-John 3:04
4. "You're the One That I Want" John Farrar John Travolta and Olivia Newton-John 2:48
5. "Sandy" Louis St. Louis and Scott Simon John Travolta 2:31

Side two

6. "Beauty School Dropout" Jim Jacobs and Warren Casey Frankie Avalon 3:59
7. "Look at Me, I'm Sandra Dee" Jim Jacobs and Warren Casey Stockard Channing, Didi Conn, Dinah Manoff and Jamie Donnelly 1:40
8. "Greased Lightnin'" Jim Jacobs and Warren Casey John Travolta 3:13
9. "It's Raining on Prom Night" Jim Jacobs and Warren Casey Cindy Bullens 2:51
10. "Alone at a Drive-in Movie" (instrumental) Jim Jacobs and Warren Casey – 2:24
11. "Blue Moon" Richard Rodgers and Lorenz Hart Sha-Na-Na 2:20

Side three

12. "Rock n' Roll Is Here to Stay" D. White Sha-Na-Na 2:03
13. "Those Magic Changes" Jim Jacobs and Warren Casey Sha-Na-Na 2:18
14. "Hound Dog" Jerry Leiber and Mike Stoller Sha-Na-Na 1:24
15. "Born to Hand Jive" Jim Jacobs and Warren Casey Sha-Na-Na 4:37
16. "Tears on My Pillow" Sylvester Bradford and Al Lewis Sha-Na-Na 2:02
17. "Mooning" Jim Jacobs and Warren Casey Louis St. Louis and Cindy Bullens 4:37

Side Four

18. "Freddy, My Love" Jim Jacobs and Warren Casey Cindy Bullens 4:37
19. "Rock n' Roll Party Queen" Jim Jacobs and Warren Casey Louis St. Louis 2:11
20. "There Are Worse Things I Could Do" Jim Jacobs and Warren Casey Stockard Channing 2:22
21. "Look at Me, I'm Sandra Dee" (reprise) Jim Jacobs and Warren Casey Olivia Newton-John 1:28
22. "We Go Together" Jim Jacobs and Warren Casey John Travolta and Olivia Newton-John 3:00
23. "Love Is a Many Splendored Thing" (instrumental) Sammy Fain and Paul Francis Webster — 1:23
24. "Grease" (reprise) Barry Gibb Frankie Valli 4:37
K?v?lc?mArduc
forum resmi

Stormcry
Forum resmi

Selvi Boylum Al Yazmal?m - Cahit Berkay - Selvi Boylum Al Yazmal?m

Forum resmi

Time Of The Gypsies - Goran Bregovic - Kustino Oro

K?v?lc?mArduc
forum resmi

Stormcry
Forum resmi

8½ - Nino Rota - Classic Theme

Forum resmi

Cinema Paradiso - Ennio Morricone - Final Theme

Stormcry
Forum resmi

Blue Velvet - Angelo Badalamenti - Blue Velvet Theme

Forum resmi

Hababam S?n?f? - Melih Kibar - Hababam S?n?f?

Clint Eastwood
QUOTE(ecodeveLopment @ May 18 2009, 03:14 AM) *

'Lock Stock and Two Smoking Barrels'dan da bahsetmek gerek, tam kumar masas?ndayken ve sonras?nda arka planda çalan parça: 'Castaways - Liar Liar', harikad?r.

Ben de çok severim. Tüm albüm müthi? parçalardan olu?uyor gerçi.
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.