Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: "Spooks (MI5)" (2002)
Yedinci Gemi Forum > Altyazı Sahnesi > Dizi Çevirileri
mehmet erhan
YED?NC? GEM? F?LM B?LG?S?
"MI-5" (2002)
Forum resmi
IMDBRT
Tür: Dram / Gerilim
IMDB Notu: 8.6 / 10 (3,335 oy)
Süre: 60 dakika (64 bölüm)
Ülke: ?ngiltere    Dil: ?ngilizce   
Oyuncular: Peter Firth, Hugh Simon, Nicola Walker, Rupert Penry-Jones, Miranda Raison

Merhaba arkadaşlar. Sizlerinde bildiği Spooks dizisini türkçeye çevirmeye başladım. Çok uzman değilim ama uzun süren çabalarım sonucu ilk bölümü çevirmeyi tamamladım. Uzun sürdü diyorum çünkü ilk bölüm hem zor, hem teknik terimler var hem de en iyi olacak şekilde çevirmek istedim. Adam gibi çeviri oldu demiyorum, illaki çeviride aksaklıklar var ve bunu üstadlarımız görecektir ama zamanla düzelecek, kendimi düzelteceğim. Daha yeni başlamama rağmen bu işe, gene de fena iş çıkarmadım kanımca. Dediğim gibi, uzmanı değilim bu işin, iddialı da değilim ama bu diziyi yavaş yavaş, hazmederek ve anlayarak çevirecek, siz dostlarımdan da sabretmelerini rica edeceğim. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Teşekkür ederim...

Sezon 1 Bölüm 1
Spooks.s01e01.Thou.Shalt.Not.Kill

Şimdiden eksikliklerim ve kusurlarım için bağışlayın. İyi izlemeler...
Harvey Dent
Eline sa?l?k flaugh.gif
mehmet erhan
Afiyet bal ?eker olsun oleyo2.gif
mehmet erhan
Merhaba arkadaşlar. İkinci bölümümüzde hazır. İyi izlemeler...

(not: İlk bölüme göre kat kat daha iyi bir çeviri, çok daha iyi bir senkron ve altyazı hizalama. Tatmin olacağınızdan eminim...)

Spooks - 102 - Looking After Our Own-SFM
kurt_thewolf
Eme?inize sa?l?k. flowers.gif
mehmet erhan
Te?ekkürler. Bu diziyi izleyeniniz var m??
kurt_thewolf
Henüz izlemedim, ancak izleme listeme ekledim hemen. Yakla??k 1 hafta sonra ba?layaca??m. oleyo.gif
HE-MAN
Dizi izlemem ama eline sa?l?k. flowers.gif
mehmet erhan
QUOTE(kurt_thewolf @ Feb 21 2009, 10:09 AM) *

Henüz izlemedim, ancak izleme listeme ekledim hemen. Yakla??k 1 hafta sonra ba?layaca??m. oleyo.gif

Nette h?zl? indirebilece?in sezon 1 linkleri mevcut.

QUOTE(HE-MAN @ Feb 21 2009, 11:35 AM) *

Dizi izlemem ama eline sa?l?k. flowers.gif

Lost'u da m?? oleyo2.gif
mehmet erhan
Biraz geçikti ama idare edin. ??ler, okul derken bo?uldum. S?radaki bölümüde biraz geciktirebilirim. Nisanda s?navlar?m var. smile.gif

T?kla:
Spooks.S01E03.One.Last.Dance-SFM
sson
QUOTE(mehmet erhan @ Feb 20 2009, 01:26 PM) *

Bu diziyi izleyeniniz var m??

3. sezonun 3. bölümünden sonra izlemeyi b?rakt?m. Tom Quinn karakterinin ayr?l???ndan sonraki gidi?at ilgimi çekmedi.

Çevirilerinde gözle görülür bir ilerleme var. Eline sa?l?k flowers.gif
mehmet erhan
QUOTE(sson @ Mar 7 2009, 10:21 PM) *

Çevirilerinde gözle görülür bir ilerleme var. Eline sa?l?k flowers.gif

Sizlerin de yard?m?yla daha iyi olacakt?r. Te?ekkürler, bu cümleniz ve deste?iniz beni memnun etti...
mehmet erhan
Spooks.s01e04.Traitors.Gate-SFM bir-iki gün içinde haz?r...
splintercell315
kolay gelsin arkada??m 1. bölümden itibaren indirmeyi dü?ünüyorum diziyi.be?enirsem(umar?m) çeviride yard?mc? olabilirim. dizinin tarz?n? be?endim yorumlar iyi.
mehmet erhan
Aç?klamas? uzun i?lerim vard?. Uzatmayaca??m bunlar?. Gördü?üm kadar?yla az da olsa merakl?s? var bu dizinin. Dördüncü bölüm senkronu düzeltiyorum ?u an. Bugün dü?üne gitmem gerekti?i için en geç yar?n ak?ama eklemi? olurum, bilginize...
mehmet erhan
Uzun süredir çeviriye ara verme durumunda kalm??t?m. Hem i?lerim, hem derslerim derken aray? so?uttum, kusura bakmay?n?z.

Spooks.s01e04.Traitors.Gate-SFM
mehmet erhan
Be?inci bölüm de yolda. Kesin zaman vermek istemiyorum ama yar?n ak?am biter...
mehmet erhan
Beşinci bölüm de hazır. Yalnız şunu belirtmek isterim ki; Britanya İngilizcesiyle fazla haşir neşir değildim. Bu diziyle daha iyi öğreniyorum. Bazı kısımları dinleyerek çevirdim ki bayağı eksiklikler var İngilizce altyazılarında. Ve bir de, dizi çok uzun. Hepsi de 1 saat ve aşağı yukarı 700 satır, sanki film gibi. Onun için biraz geç veriyorum, kusura bakmayınız. İyi izlemeler...
Spooks.s01e05.The.Rose.Bed.Memoirs-SFM

Spooks.s01e05.The.Rose.Bed.Memoirs-SFM
kurt_thewolf
Ellerine sa?l?k. flowers.gif
mehmet erhan
Spooks - 106 - The Lesser of Two Evils-SFM türkçe altyazı hazır. İngilizce altyazısı illallah dedirtti. Neredeyse %40 oranında konuşma satırı eksik. Bu da beni epeyce zorladı. Olmayan kısımları dinleyerek çevirmeye çalıştım. Geç oldu, kusura bakmayın. İlk sezonu bitirmiş oldum. Zamanla eski hatalarımı düzelteceğim.

Spooks - 106 - The Lesser of Two Evils-SFM
abidin77
vay be bu h?zla giderse k?yamet gelmeden seyredebilece?iz (nankör insan tepkisi)
mehmet erhan
?lk sezonu bitirdikten sonra çevirisini b?rakt?m. ?ngiliz aksan? ve orijinal altyaz? tarzanca ç?kt??? için a??z tad?yla çevirememi?tim. Belki devam edebilirim ama ?uan için gümdemimde de?il arkada??m. Kusura bakmay?n?z...
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.