Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Kamæra
Yedinci Gemi Forum > Sinema > Sinema Genel
Sayfalar: 1, 2, 3
don quijote
forum resmi

Reklam gibi bir başlıkla, hoş geldiniz.
Malumunuz sitemizin sinema derinliği forumla kısılıp kalmayacaktı, biz de oturduk düşündük, elektronik dergi yapalım dedik. Kendi kültürümüzün en yeni eseri Kamæra, şimdilik 40 sayfacık. Gemisine yakışır bir kamara, bakış açınızı değiştiren bir kamera.

Yeni bir Bağımsız Sinema Dergisi: Kamæra

Yedinci Gemi sitesinin üyeleri tarafından hazırlanan aylık sinema ve kültür dergisi Kamæra’nın ilk sayısı çıktı. PDF formatında internetten ücretsiz olarak yayınlanan derginin ilk sayısında Ayın Filmi, Ayın Dosyası ve Ayın Röportajı gibi bölümlere içeriğinde yer veren Kamæra, her sayıda eklenecek yeni kategorilerle de büyümeyi amaçlıyor. İlk sayısında, Coen kardeşlerin son başyapıtı No Country for Old Men’i mercek altına alan Kamæra, filme farklı bakış açılarıyla yaklaşan yazarların yorumları dışında, Coen kardeşlerle yapılan bir röportajı da yayınlıyor. Ayın Dosyası bölümünü Yeni Romen Sinemasına ve son dönem Romen filmlerine ayıran dergide, festivallerin gözdesi olan Romen filmleriyle ilgili incelemeler de yer alıyor. Derginin son bölümü ise yazarların filmler üzerine yaptıkları değinilerden oluşuyor.

Kamæra aynı düşünceler çevresinde toplanmış, sanata ve dünyaya bakışı birbirine paralel insanların oluşturduğu, tanıtım dışında hiçbir amaç taşımayan kültürel bir çalışmadır. Sırtını sinemaya dayasa da, edebiyat, müzik ve resim gibi diğer sanatlardan da beslenen ve bu sanatları da içeriğine ekleme gayretinde olan Kamæra, sinemayı da bu gayeyle bir eğlence aracından ziyade, kültür olarak görmektedir. İnsanları uyuşturan ve onların hayattan ve kendi kimliklerinden uzaklaşmasına etkide bulunan televizyon ve onun misyonunu yüklenmiş Hollywood filmlerinden uzak kalmaya çalışan Kamæra, düşünen, tartışan, yazan, çizen ve üreten herkese açıktır. Tanıtım dışında herhangi bir amaç taşımayan bu çalışma, özünde üreten ve üretmek isteyen bireylerin ortak uğraşları sonucu ortaya çıkmıştır.

Dergiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. Keyifle okumanız dileklerimizle…

Öneri ve istekleriniz ile yazı yollamak için iletişim adresi: burnout@yedincigemi.com

Yedinci Gemi

Kamaera 1. Sayı

Not: Derginin tanıtımını yapmak isteyenler bu bülteni kullanabilir.
gündüzdo?anay
Çok güzel bir süpriz oldu. 7G ailesine yara??r nitelikte kaliteli ve dolu dolu bir e-dergi olmu?. Eme?i geçen tüm arkada?lar?n ellerine, a??zlar?na sa?l?k flowers.gif

Bir sonraki süprizinizi heyecanla bekliyoruz oleyo.gif
mehmet_onder
Gerçekten güzel bir sürpriz.
Eme?i geçen herkese te?ekkürler.
Clint Eastwood
Çok güzel bir sürpriz. Haz?rlayan elleriniz dert görmesin arkada?lar...
pospolen
Bütün sürprizler ke?ke hep böyle güzel olsa smile.gif. Yar?n ilk i?im dergiyi okumak olacak.

Eme?inize sa?l?k flowers.gif
CuT
7G'de Kamæra'dan ucsuz bucaksiz sinema okyanusunu izlemek ayri bir zevk olacak, bu guzel surprizi yapan tum arkadaslara sonsuz tesekkurler flaugh.gif flowers.gif
paranoid
Çok güzel bir dergi olmu?. Ellerinize sa?l?k. flowers.gif
Julien
Derginizi bugün biraz inceleme f?rsat?m oldu. Her ?eyiyle dolu dolu bir dergi olmu?( holywood z?rval?klar? yerine son dönemde yükselen Romen sinemas?na yer vermeniz çok güzel ). Çok te?ekkürler arkada?lar. YedinciGemi'nin yakla??k 1 y?l içinde geldi?i nokta takdir-i ?ayan. Az zamanda çok önemli i?ler yapt?n?z arkada?lar hepinizi yürekten kutlar?m.
yedincigemi.gif
borndead
Okumadan bir yorum yapmak istememi?tim. Gerçekten de ortaya mükemmel bir harmanlama ç?km??. ?ncelemeler de, röportaj da, en sondaki puanlama da çok ho?. Derginin haz?rlanmas?nda eme?i geçen tüm arkada?lar?n her birine te?ekkürlerimi gönderiyorum buradan. Bir süpriz, ancak bu kadar güzel olabilirdi. flowers.gif
speedspasm
Harika bir sürpriz. Eme?i geçen herkesin ellerine sa?l?k, sindire sindire a??r a??r okunacak oldukça keyifli bir i? ç?kt???na eminim. Te?ekkürler u?ra?anlara flowers.gif
denizkemal
Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş... fool.gif
loveandpoison
A-ha! Ship-a-hoy!

OST: Ship song
Vigilante
Te?ekkürler, güzel bir dü?ünce gerçekten.
DAYYAR
Çok güzel bir çalışma, tebrik ederim. Ellerinize sağlık.
(3)
Haz?rlayan elleriniz dert görmesin.
Emekleriniz için te?ekkürler flowers.gif
ascetic1973
Ne desem az, gerçekten güzel bir çalışma. Emeğinize sağlık.
Roronoa Zoro

Eme?i geçen herkese tek tek te?ekkür ederim....Okumadan yorum yapmak istemedim; ve ortaya gerçekten harika bir harmanlama ç?km??....

Tekrar te?ekkür ederim....flowers.gif
skyser
Ya ben bu ara ne kadar dalg?n?m, bunu nas?l atlam???m? Ellerinize sa?l?k dostlar, yeni bir nefes getirdiniz. flowers.gif flowers.gif flowers.gif
lynxdogukan
Ellerinize sa?l?k , çok güzel bi çal??ma...smile.gif
baritonverdi
Çok güzel bir çal??ma olmu?, tüm eme?i geçenlere te?ekkürler smile.gif
carlitos
Keyifle okudum gerçekten, hayli ba?ar?l? buldum kendimce..
A?dal? terimlerden uzak, benim gibi s?radan bir sinema izleyicisinin bile rahatça okuyabilece?i ve dahi anlayabilece?i, samimi bir çal??ma olmu?.
bir de birkaç imla ve yaz?m hatas?n?n dikkatimi çekti?ini söyleyeyim de, tam bir ele?tiri olsun, hep iyi ?eyler olmam?? olsun rolleyes.gif .

Ellerinize, akl?n?za sa?l?k demek yerinde olur herhalde..
devam?n? bekleyece?im..
Dinosaur
Güzel çal??ma,oturup seyretmeyi,uzun okumaya tercih etmeme ra?men ho?uma gidiyor.:)))
don quijote
Kamæra Nisan Sayısı Çıktı!

forum resmi

Yedinci Gemi sitesinin üyeleri tarafından hazırlanan aylık sinema ve kültür dergisi Kamæra’nın ikinci sayısı çıktı. PDF formatında internetten ücretsiz olarak yayınlanan derginin ikinci sayısında Ayın Dosyası, Ayın Röportajı ve Vizyon Ötesi gibi bölümlere içeriğinde yer veren Kamæra, bir de !F İstanbul’la ilgili hazırlanan festival günlüklerine yer veriyor.

İkinci sayıda Merakla Beklenenler bölümünde Avrupa’da düzenlenen festivallerde gösterilmiş ve yakın gelecekte ülkemizde de gösterilmesi beklenilen filmlere yer veren dergi, dosya konusu olarak Eleştirel Amerikan Filmlerine yöneliyor. Andrei Zvyagintsev’le Izgnanie üzerine yapılmış bir röportajı da okuyabileceğiniz Kamæra, Vizyon Ötesi bölümünde de Be Kind Rewind ve Ben X gibi henüz Türkiye’de geniş dağıtımı yapılmayan filmleri de tanıtıyor.

Yazıların çoğu elime önceden ulaşmasına rağmen grafik konusunda yaşanan organizasyon eksikliği ve benim programları kullanmadaki acemeliğim gecikmenin temel sebebi oldu. Bir sonraki sayıda daha iyi organize olabilmek dileğiyle grafik, dizayn, sayfa tasarımı...vb. işlerden anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Derginin içeriği ve görselliğiyle ilgili yorumlarınızı eksik etmeyin.

kamaera@yedincigemi.com

Kamaera 2. Sayı
Funkster
Herkesin eline eme?ine sa?l?k. Gittikçe güzelle?iyor Kamæra'm?z. Nazar de?mesin. yedincigemi.gif
ggecim
Ellerinize sa?l?k bir ç?rp?da okudum. smile.gif
Siyanure
Katk?s? için herkese çok te?ekkürler arkada?lar, bu say? resmen evladiyelik olmu?. ?yi bir ?arap aç?p, tane tane okumak laz?m. oleyo.gif
R0BlN
Emek veren herkesin eline sa?l?k flowers.gif
paranoid
Harika görünüyor, özellikle festival eki a?z?m? suland?rd?. Herkesin eline sa?l?k. flowers.gif
Clint Eastwood
Emek veren herkese te?ekkür ederim.
Ellerinize sa?l?k dostlar flowers.gif
pospolen
Okumak için sab?rs?zlan?yorum. Ellerinize sa?l?k flowers.gif
skyser
Ellerinize sa?l?k dostlar çok güzel olmu? flowers.gif
siroguz
Eme?i geçen herkesin eline, zihnine sa?l?k.
Yak??t??? gibi... flowers.gif
speedspasm
Emek veren herkesin ellerine sa?l?k flowers.gif
CuT
Okumak icin sabirsizlaniyorum. Ellerinize saglik flowers.gif
carlitos
Hepsini okumam?? olsam da, bir okuyucu olarak okudu?um kadar?ndan memnun kald???m?
ve ayr?ca verilen eme?e de büyük sayg? duydu?umu belirtmek isterim. Güzel bir ?ey oldu/olacak bu kamæra ! cheers.gif
LLawliet
Ç?kt?s?n? al?p gerçek bir dergi gibi basmay? dü?ündüm, hem de ar?ivini yap?p torunlar?ma b?rak?r?m dedim ama , ortadan katlan?p k?r?lmaya biçilmeye müsait olmad???n? farkettim sad.gif

Ama herkesin eline eme?ine sa?l?k, takdir ediyorum, worshippy.gif
Bir gün ben de kat?laca??m oleyo2.gif tongue.gif
borndead
Öylesine bakayım derken bir çırpıda neredeyse yarısını okudum. Bu mükemmel sayının hazırlanmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. flowers.gif

Günlerini dergi dizaynına harcamış raskolnikov'a, sonrasında da yeni katılımcılarımız carlitos, efrasiyab ve paltosuz'a ayrıca teşekkürler.

Son olarak da sevgili nesriny, sizi de aramızda görmek isteriz. smile.gif
(3)
Eme?i geçen herkesin ellerine sa?l?k.
Te?ekkürler. flowers.gif
h3llk1ng
2. say? ç?km?? bile. Ellerinize sa?l?k. flowers.gif
oscar1895
?imdilik ilk dikkatimi çeken ''merakla beklenenler'' bölümünü okudum... good.gif
Eme?i geçen bütün arkada?lar?n ellerine sa?l?k clap2.gif
don quijote
Kamæra Mayıs

forum resmi

Bağımsız Sinema Dergisi Kamæra'nın Üçüncü Sayısı

Yedinci Gemi sitesinin üyeleri tarafından hazırlanan aylık sinema ve kültür dergisi Kamæra’nın üçüncü sayısı çıktı. PDF formatında internetten ücretsiz olarak yayınlanan derginin bu sayısında, Ayın yönetmeni köşesinde Carlos Reydagas, Eleştiri bölümünde İsrail sinemasından son dönemde çıkan Çözülme ve Limon Bahçesi filmleri, Ayın Dosyasında Müzisyen Biyografileri, Klasik ve Kült bölümünde Jean Renoir filmleri incelendi. Ayrıca dergide I'm Not There (Beni Orada Arama) filminin yönetmeni Todd Haynes ile filme "açıklık" getiren bir röportaj çevirisi de bulunuyor.

Dergiye aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar...

Öneri ve istekleriniz ile yazı yollamak için iletişim adresi: kamaera@yedincigemi.com

Yedinci Gemi

Kamaera 3. Sayı
CuT
Harika flaugh.gif
Aylik aboneliklerimi bekler gibi bekliyorum dergimizi; ellerinize saglik. clap2.gif
Eminim yine bir cirpida okunacak kalitede bir dergi bizleri beklemekte cok cok cok sagolun flowers.gif
siroguz
Bu ne güzel sürpirz. flowers.gif
h3llk1ng
?ndirip okuyal?m hemen fool.gif
skyser
Gene bir sanat eseri ortaya ç?km??, ellerinize sa?l?k dalal?m hemen içine flowers.gif
borndead
Eme?i geçen herkesin ellerine sa?l?k. flowers.gif Sindire sindire okumak gerek bunlar?...
Clint Eastwood
Katk?da bulunan tüm dostlar?n ellerine sa?l?k flowers.gif
speedspasm
Eme?i geçen herkese te?ekkürler. flowers.gif
don quijote
Arkada?lar?n uyar?s? üzerine dergideki birkaç hatay? düzelttik.
Düzeltilmi? hali yay?nda. Herkese iyi okumalar.
pospolen
Çok te?ekkür ederim kendi ad?ma flowers.gif

Not: Kapak mükemmel olmu?! smile.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.