IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
R0BlN
mesaj Dec 25 2007, 01:49 PM
İleti #1

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

forum resmi
IMDB
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Directed by: Steven Spielberg
Genre: Action | Adventure
Tagline: In May, the adventure continues.
User Rating: 6.9 / 10 (93,244 votes)
Runtime: 122 min
Awards: 1 win
Cast: Harrison Ford, Cate Blanchett, Karen Allen, Shia LaBeouf

Filmin Resmi Sitesi

7G'ye özel Türkçe altyazılı fragman:

Bu ileti Bob le Flambeur tarafından Oct 20 2008, 07:45 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bulsara
mesaj May 25 2008, 07:35 PM
İleti #2

Üye
**

Grup: Üyeler
Nereden: İzmir
Üye No.: 707

Filmi sadece diğer 3 filmin hatrına bile izlenmeye değer diye düşünerek sinemada izledim. Gerçekten eğlenceli sayılabilecek bir film ama diğer serinin aksine bu sefer biraz siyasallık da girmiş ve McCarty döneminin izlerini taşıyor.
Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Harrison abimizin ihtiyarlığından olsa gerek filmin ilk bölümünde Depo daki rus askerleri ateş pozisyonu aldıktan sonra ateş etmek için abimizin en tepeye tırmanmasını beklerken ki sahne Spilberg için affedilemez diye düşünüyorum. Ayrıca 2. en büyük hata ise Orman içersinde yol açan makineyi patlattıktan sonra ormanda ileriye doğru araçlarla nasıl son sürat (hatta 2 şerit) yola devam edebildiler...
3. ve son gözüme giren şey ise bu yukarıda anlattığım sahnenin devamındaki kovalamaca sahnesinde ihtiyar delikanlı nasıl oluverdiyse kendisinden 10-15 metre ilerdeki arabanın 1 sn de sahne değişimiyle arkasında kalması ve üstelik önde olmalarına rağmen yanlarına geçmesine müsade ederek onları uçurum kenarında sıkıştırılabilir durumda bırakması indy nin şanına gölge düşürüyor elbet.

Filmle ilgili başka şeyler de var ama spoiler olmasın.

Spoiler olmuş zaten tongue.gif Düzenledim (Robin)

Bu ileti R0BlN tarafından May 25 2008, 08:05 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Somethings live forever
Who wants to live forever
+Quote Post
Lancelot
mesaj May 26 2008, 12:10 PM
İleti #3

Etkin Üye

Nereden: Symrna
Üye No.: 1,211

Diğer filmlerin aksine siyasallık girmiş demek İndy serilerine haksızlık olur. Tüm İndy filmleri ciddi anlamda siyaset içerir. O zamanlar düşman Naziler di, şimdi ise sovyetler. Bu oldukça olağan hatta olması gereken bir ayrıntı. Yıllar sonra yenisini izlemekten oldukça keyif aldım. En eksik, ne fazla tam anlamı ile bir Indiana Jones filmi olmus. Ama sanki çizgi roman tadı biraz artmış gibi geldi bana filmde.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj May 26 2008, 04:08 PM
İleti #4

Etkin Üye

Üye No.: 3,886

Çocukluğumun İndi'si bana mı öyle geldi nedir, hiç değişmemiş. Paranormal ve bilinmeyene aşırı ilgimin de etkisiyle, daha çok sevdim bu maceranın son durağını. Çocuk yaşlarda başladığım bu ilgide, belkide sevimli kahramanımın çok fazla etkisi oldu gizemli olana merakımda.Biliyormusunuz, bazı şeyler sadece film değil, bu maceranın gerçekte varolan konuları seneryolaştırdığını, benim gibi bu tür şeyleri araştıra araştıra, normal boyuttan kopuk yaşamaya başlayanlar çook iyi bilir:)

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Oct 3 2008, 03:21 PM
İleti #5

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Filmi eski Indiana Jones'larla kıyaslayınca maalesef oldukça sığ buldum. Açıkçası bir Spielberg hayranı olarak bu filmi Spielberg'e hiç yakıştıramadım. Pierce Brosnan'lı James Bond filmleri ayarında bir şeyler çıkmış ortaya. Senaryo oldukça zayıf, oyuncular ise çizgi roman kahramanlarından çok absürd aksiyon filmi oyuncularını andırıyorlar. Cate Blanchett bu rolde ne arıyor? Harrison Ford ve Karen Allen'ı yeniden bir arada görmek güzel bir nostalji yaşatıyor olsa da film Indiana Jones serisine haksızlık etmekten öteye gidemiyor. Biraz oradan, biraz buradan... karman çorman, ne idüğü belirsiz bir şeyler çıkmış ortaya. Ne yönetmen, ne senaryo yazarları, ne oyuncular... müzik yapımcısı büyük usta John Williams bile bu filmde işini savsaklamış. Çok kolaya kaçılmış, izleyici kandırılmış. Sanırım Spielberg de artık doydu ve yönetmenliği bıraktı. Bazı meslektaşları gibi sadece isim satmaya başlamış olabilir. İkinci bir örnek daha gelirse bunun ispatı olur. Umarım yanılıyorumdur.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 21st March 2019 - 01:40 PM