IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> La La Land (2016)
hasta
mesaj Apr 25 2017, 09:19 AM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
La La Land (2016)
Forum resmi
IMDB
Yönetmen: Damien Chazelle
Yazar/Senarist: Damien Chazelle
Tür: Komedi / Dram / Müzikal
IMDB Notu: 8.9 / 10 ( oy)
Süre: 128 dakika

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, Amiée Conn, Terry Walters, Thom Shelton

Ortalığın yatışmasını bekledikten sonra sessiz sakin bir biçimde izleyelim demiştim. Müzikal filmlere olan devasa önyargımı kırabileceğine hiç ihtimal vermiyordum zaten. Biraz da eş baskısıyla oturdum karşısına fool.gif Spoiler sayılmaz, açılış sahnesiyle ilgili... "Eyvah" dedim, "bu film iki saat bu tempoyla devam ederse beni acile kaldırırlar herhalde". Fakat devamı bambaşka bir dünyaya götürdü beni.

Başrollerde Emma Stone ve Ryan Gosling... Karşı cins tarafından arzulanma katsayıları zirvede olan bu ikiliden bir sonuç alamamak için özel bir çaba göstermek gerekirdi. Emma Stone'un geçenlerde tesadüfen denk geldiğim "The House Bunny" filminden sekiz senede bu noktalara gelmesi inanılır gibi değil. Henüz daha yolun çok başında Oscar almış olmasına rağmen, çok verimli bir 10 sene yaşatacağına inanıyorum Amerikan sinemasına. Ryan Gosling ise biz erkeklerin azılı düşmanı oleyo.gif Bizi yerin dibine batırdığın yeter ulan! Manchester by the Sea'daki Casey Affleck tarzı daha dramatik bir rolle önümüzdeki yıllarda Oscar'a uzanması içten bile değil. Bu filmde de uzanabilirdi aslında ama senaryonun ve yönetmenin ya kasıtlı olarak ya da tercih olarak buna izin vermediğini düşünüyorum. Filmin son bölümünü maalesef benim fikrimi göre çok yanlış seçimlerle kötü kapatmışlar. Spoilere girmeden... Sonucun ne olduğu değil de, olayın ele alınış biçimi bence filmi belki de Oscar'dan koparan en önemli etken olmuş.

Dekor, müzikler, kurgu... Hepsi muhteşem bir hava yaratmış. Hem bugüne, hem düne, hem de yarına ait bir film olmuş havasıyla. İzlemeyen kaldıysa mutlaka izlesin, tavsiyemdir, irademdir flaugh.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is online!Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Apr 25 2017, 12:59 PM
İleti #2

Hell Dog
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Adana
Üye No.: 57

Müzikal filmlerle benim de aram pek iyi değildir. Sırf bu yüzden Bollywood sinemasından sevdiğim aktörlerin filmleri bile olsa pek izleyemiyorum. Gönül razı olmuyor oleyo.gif

Senin bu anlatımından sonra eşimle izleyebilirim bu filmi. Teşekkür ederim.
User is offlineProfile CardPM
+Quote Post
integralx
mesaj May 5 2017, 12:48 AM
İleti #3

Yeni Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No.: 11,338

Müzikallerden köşe bucak kaçan bir kişi olarak enteresan bir şekilde ben de sevdim bu filmi.

Emma Stone mükemmel oyunculuk çıkarmış filmde worshippy.gif
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj May 7 2017, 09:00 PM
İleti #4

Kumarbaz Bob
Group Icon

Üye No.: 24

Valla ben müzikal filmlerin hastasıyımdır. Gold Diggers, Top Hat, Singin' in the Rain ve daha nicelerinin müzikal sinemanın altın dönemlerini oluşturduğu günlerden, 70'li yılların o muhteşem Hair'ına, 2000'lerin çılgın Moulin Rouge'una kadar hepsine bayılırım.

Gelgelelim aylardır bir türlü kısmet olmadı şu La La Land'i izlemek. Vizyondan kaçırdığımız yetmedi şimdi de her haftam "bu hafta sonu kesin izleyeceğim" demekle geçiyor... Millet "müzikallerle aram iyi değildir ama bu film başka" dedikçe iyice meraklanıyorum. Favori filmler listemin üst sıralarından yerini ayırttım, bugün-yarın yerleştiriyorum inşallah rolleyes.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj May 9 2017, 10:41 PM
İleti #5

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Klasikleri bilmem ama müzikal denilince aklıma Moulin Rouge'dan başkası gelmiyor. La La Land mı Moulin Rouge mu dense gene Moulin Rouge'u seçerim. Ama bu La La Land'ın kötü bir film olduğu anlamına gelmiyor. Bilakis özgün ve güzel müzikleri çok hoşuma gitti. Hatta Woody Alllen'ın Manhattan'ındaki gibi posterlik enstanteneler de bolca vardı. Sonuç olarak aldığı ödülleri sonuna kadar hakkettiğini düşündüğüm bir filmdi La La Land. Moulin Rouge öznel olarak bilindik şarkılarıyla, dönem tasvirleriyle tanıdık bir mekanda takılmak gibi bir şey benim için. Bu yüzden yeri çok ayrı benim için...

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj May 14 2017, 05:34 PM
İleti #6

Kumarbaz Bob
Group Icon

Üye No.: 24

Tam bir sinefil filmi olmuş. Müzikal sinemayı seven bir insan zaten illa ki sinema tarihine de meraklıdır. Film, hedef kitleyi bir de oradan yakalamış. Böylece zeki ve yetenekli genç yönetmen Damien Chazelle'in tek atımlık bir kurşunla yola çıkmadığını görmüş olduk. Ben bu filmi Whiplash'ten daha çok beğendim. İki filmin de ortak noktası, belli bir hedefe kitlenmiş tutkulu karakterlerdi. Bu açıdan sıradaki projesinin de bir Neil A. Armstrong biyografisi olması şaşırtmadı. Yeni bir sinema dehası mı doğuyor? Muhtemelen.

--------------------
forum resmi
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 23rd August 2017 - 08:15 AM