IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Entertainment for the Braindead, lo-fi lullaby
gulahgula
mesaj Feb 6 2010, 10:04 PM
İleti #1

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 692

Entertainment for the Braindead

Bloglar ötesi gezinirken, derleme albümlerin birine elim gitti pek alışkanlığım olmasa da.Pek özel bir şey yoktu albümde aslında ama bir şarkı vardı ki, beni benden aldı."Fences" idi şarkının adı.Yumuşak gitar tonları, basit ezgileri, hüzün kokan basit cümleleri, loopların harmonisi ve pamuk gibi bir ses ile işliyordu kulağa.Bakındım biraz grup hakkında ama bulduğum çok az kaynak vardı.Araştırdıkça aslında bu grubun one-man-band olduğunu gördüm.Hemen tüm albümü bulmak için kolları sıvadım umutsuzca, ikinci denememde plak şirketinin bağımsız -anti kazanç şirketi olduğunu ve albümün açık kaynak olduğunu gördüm ve daha sonra eftb 'i hayatımın top 5 listesine alıverdim.(aaahh records'un sologanı; free and charming music)

forum resmi

Köln'de bir öğrenci Julia Kotowski. Müziğinin yanısıra, kısa filmler ve artwork işleriyle uğraşıyor.Hydrophobia, Hypersomnia, Raw Timber EP ve Seven(+1) isminde 4 tane albümü var.Yakın zamanda yeni banjosuyla yine deneysel bir albüm çıkaracak.Hatta eski albümlerini bilenler için ilginç bir kısa film bile yapmış.O hüzünlü havanın biraz daha neşeleneceğini anlatıyor sanki.

Far away from the massive and unresting sounds of electric guitars and pounding noises of drums, Singer/Songwriter Julia Kotowski creates a small, intimate and especially silent musical sphere that she fills with notes, lyrics und rhythm. She lets these outcomes ripen slowly. Then, sound tracks are being arranged and ranked in longsome nights and home appliances will be misused for special elements. There is a lot of tinkering and pottering, but little sleep. All this takes place at home, in her bedroom, in front of her computer.

Diye tanıtıyor aaahh records entertainment for the braindead'i.Kendisi ise overestimated egocentric post-pop,Happy Hardcore / Melodramatic Popular Song / Glam olarak etiketlemiş müziğini.Her bir şarkısında günlük sayfalarının kokusunu hissediyorsunuz.Neler yapabileceğini görmek için kendi albümünden değil de bir Cure şarkısının coverını izlemenizi tavsiye ederim;

Kasım ayında Polonya'da bulunduğum süre içinde konserine denk geldim ve tabi ki kaçırmadım.Konser öncesi ve sonrası uzunca bir sohbet ettik.Şarkı sözlerinden, müzik beklentisinden konuştuk.Ne öyle lüks bir yaşam beklentisi var ne de bir gün yeni PJ Harvey olmak Kirama yardımcı olacak kadar para bana yeter ve artar diyor.Kendisini bir yıldız olarak görsemde, mütevaziliği sayesinde titreyen bacaklarımı dindirdi o gece.Gel zaman git zaman derken, last.fm de ülkemizde hatrı sayılır bir hayran kitlesi oluştuğunu gözlemledim ve Julia'ya "İstanbul'da konsere var mısın?" dedim.Yakın zamanda İstanbul'da olacak eftb.O zamana kadar bence bir gözden geçirin ve bu lo-fi ninninin tadını çıkarın.Yorumlarınızı başlık altında görmekten ben de mutluluk duyarım...

http://aaahh-records.net/releases/
http://www.myspace.com/entertainmentforthebraindead

Bu ileti gulahgula tarafından Feb 6 2010, 10:17 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gulahgula
mesaj Feb 17 2010, 12:35 PM
İleti #2

Etkin Üye

Konser büyük ihtimal 30 Nisan'da gerçekleşecek.Ayrıca yeni albümü(yeni oyuncağı banjosuyla) "roadkill"i önümüzdeki bir kaç gün içinde kendi sitesinden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

http://vimeo.com/8625502
http://vimeo.com/9272832

Bu ileti gulahgula tarafından Feb 17 2010, 12:36 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
gulahgula
mesaj Mar 12 2010, 02:02 PM
İleti #3

Etkin Üye

Bu başlıkta biraz kendim çalıp kendim oynuyormuşum havası var ama bu tarz müziği sevenler canlı izleme şansını kaçırırsa ben üzüleceğim sevgili 7G ahalisi.Bu ayki BANT dergisinde de bir duyurusu var konserin.
Evet yeni albüm çıktı ve ilk albümlerine nazaran daha farklı, daha "mutlu" bir albüm Roadkill.Yine de tavsiyem başlangıç için "Hydrophobia" albümünü dinlemeniz.Konser 30Nisan'da 6:45Gram/Kadıköy de olacak.Alt grup olarak Kim Ki O sahne alacak.Etkinliği görmek için buradan yakabilirsiniz.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Mar 13 2010, 12:07 AM
İleti #4

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Aynı anda sadece üç günü (dünü, bugünü ve yarını) yaşayabildiğim için neredeyse iki ay sonraki bir etkinlik için emin konuşamıyorum ama o gün müsait olursam mutlaka gelmeye çalışacağım. Her ne kadar bu tarz müziği düzenli dinleyecek kadar hastası olmasam da ara sıra uğradığım bir tarz olduğu için ilgimi çekti. Bu tarz müziği çok seven arkadaşlarıma da ileteceğim bu etkinliğin haberini. Etkinlik tarihi yakınlaşınca bu konuyu tekrar canlandırmakta fayda var cheers.gif

Bu ileti hasta tarafından Mar 13 2010, 12:08 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
gulahgula
mesaj Apr 24 2010, 04:40 PM
İleti #5

Etkin Üye

Bakalım hasta hatırlayabilecek mi tongue.gif O gece yine büyük aksilik olmazsa sevgili pospolen'de kurtlarını dökmek için teşrif edeceklermiş. fool.gif

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
forum resmi

--------------------
forum resmi
+Quote Post
gulahgula
mesaj Jul 20 2010, 03:43 PM
İleti #6

Etkin Üye

Çok keyifli bir konser olmuştu o gün Kadıköy'de.İstanbul'a aşık olup giden, karmaşayı ve kaosu büyük bir zevkle yaşayıp içine sindiren bir sanatçıydı hatta söylediğine göre Türkçe'nin fonetiğini ilginç bulup öğrenmek için bir kaç kitap almış ve hala çalışıyormuş.Sıcacık müziğinin yanında sıcacık arkadaşlığını da tatmış biri olaraktan, önümüzdeki sene için buluşmak için sözünü aldım.Gelemeyen, merak edenler için şimdiden haberini salıyım.

İstanbul'a ait seslerden yaptığı çaycısı, darbukacısı, akbil sesleriyle bir audio blog hazırlamış ayrıca; http://entertainmentforthebraindead.com/istanbul/

Yine zamanınınız varsa aşşağıda Amerika'da verdiği loopfest konserini izleyebilirsiniz.(ilk linkte ortalara doğru sahne alıyor)

http://www.ustream.tv/recorded/2382474
http://www.ustream.tv/recorded/2382713

Bu ileti gulahgula tarafından Jul 20 2010, 03:43 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Jul 21 2010, 05:37 PM
İleti #7

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

O gün ne oldu da ben o hatırlatma iletisini kaçırdım bilemiyorum ama 24 Nisan'da yaptığın o hatırlatmayı ben şimdi farkettim. 3 ay kadar gecikmişim oleyo.gif Ev taşıma dönemi miydi, yoksa sınavlar falan mı vardı bilemiyorum. Üzüldüm kaçırdığıma, üç ay geç de olsa fool.gif Umarım yine gelir, bu sefer kaçırmamaya çalışırım. Yarın Cranberries konserinde olacaksan görüşelim sevgili gulahgula. Her ne kadar bu alternatif müziğin yerini tutamayacak olsa da söz verip kaçırdığım konseri telafi etmiş olurum belki smile.gif

Bu ileti hasta tarafından Jul 21 2010, 05:38 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
gulahgula
mesaj Jul 21 2010, 10:25 PM
İleti #8

Etkin Üye

Canın sağolsun hasta, tanışmak için Cranberries konserini de pas geçiyoruz ozaman:)Gelmeyi istemiştim ama yakın arkadaşımın düğüne gitmek biraz daha cazip geldi.Konu içi olsun Julia Kotowski'nin de aldığı ilk albüm Cranberries albümüymüş.Güzel bir konser yazısını beklemekteyim senden.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Jul 23 2010, 12:30 PM
İleti #9

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Cranberries performansı beni fazlasıyla tatmin etti, fakat organizasyon için aynısını söyleyemeyeceğim. Girişler, çıkışlar, konser alanı tam bir rezaletti. Yaklaşık iki buçuk saat önce gelmemize rağmen ufacık bir kapıdan giriş yapıldığı için iki saat kuyrukta bekledik. Aynı şekilde o binlerce kişilik kalabalığı o ufacık kapıdan çıkarttıkları için çıkışta da ufak bir izdiham yaşandı. Konser sırasında konser alanında bir olay yaşansaydı neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Bir daha o Küçükçiftlik Parkı denen gecekondu mekanda konsere gitmem kesinlikle, canımızı sokakta bulmadık. Ayrıca sahneyi yokuş yukarı kurmuşlar, organizatörlerin en ufak bir fizik bilgisi bulunmadığının kanıtıydı bu. 1.80'lik boyumla zor takip edebildim, daha kısa boylu insanlar hiçbir şey göremediler. Ekranları bile yere kurmuşlardı, en azından onları yüksek bir yere kursalarmış da oradan takip edebilseymiş insanlar.

Bu kadar aksiliği Cranberries'in performansı ve Dolores'in o muhteşem sesi toparlamaya çalıştı. Belki de yüzlerce kez söyledikleri şarkıları tekrar söylerken, sanki CD'den çalıyormuş gibi söylemeleri ve bazı şarkıcıların çok meraklı oldukları o yeniden yorumlama çılgınlığına düşmedikleri için Cranberries'i ayrı bir takdir ettim. İki saat sahnede kaldılar, her şeyi söylediler, herkesi memnun ettiler diye tahmin ediyorum. Üç çocuk annesi olmuş ve 40 yaşına gelmiş Dolores, mini etekli kırmızı elbisesiyle sanki bir çıtır (oleyo2.gif) gibi sahnenin tozunu attı. Bir saniye bile yerinde durmadı. Teşekkür ediyoruz kendilerine smile.gif

--------------------
+Quote Post
pospolen
mesaj Jul 23 2010, 02:42 PM
İleti #10

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

QUOTE(hasta @ Jul 23 2010, 01:30 PM) *

Cranberries performansı beni fazlasıyla tatmin etti, fakat organizasyon için aynısını söyleyemeyeceğim. Girişler, çıkışlar, konser alanı tam bir rezaletti. Yaklaşık iki buçuk saat önce gelmemize rağmen ufacık bir kapıdan giriş yapıldığı için iki saat kuyrukta bekledik. Aynı şekilde o binlerce kişilik kalabalığı o ufacık kapıdan çıkarttıkları için çıkışta da ufak bir izdiham yaşandı. Konser sırasında konser alanında bir olay yaşansaydı neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Bir daha o Küçükçiftlik Parkı denen gecekondu mekanda konsere gitmem kesinlikle, canımızı sokakta bulmadık. Ayrıca sahneyi yokuş yukarı kurmuşlar, organizatörlerin en ufak bir fizik bilgisi bulunmadığının kanıtıydı bu. 1.80'lik boyumla zor takip edebildim, daha kısa boylu insanlar hiçbir şey göremediler. Ekranları bile yere kurmuşlardı, en azından onları yüksek bir yere kursalarmış da oradan takip edebilseymiş insanlar.

Bu kadar aksiliği Cranberries'in performansı ve Dolores'in o muhteşem sesi toparlamaya çalıştı. Belki de yüzlerce kez söyledikleri şarkıları tekrar söylerken, sanki CD'den çalıyormuş gibi söylemeleri ve bazı şarkıcıların çok meraklı oldukları o yeniden yorumlama çılgınlığına düşmedikleri için Cranberries'i ayrı bir takdir ettim. İki saat sahnede kaldılar, her şeyi söylediler, herkesi memnun ettiler diye tahmin ediyorum. Üç çocuk annesi olmuş ve 40 yaşına gelmiş Dolores, mini etekli kırmızı elbisesiyle sanki bir çıtır (oleyo2.gif) gibi sahnenin tozunu attı. Bir saniye bile yerinde durmadı. Teşekkür ediyoruz kendilerine smile.gif

Ben en son Millerfeshtival için gitmiştim Küçükçiftlik'e. Girişler öyle küçük falan değildi, cart diye girmiştik ama atmosfer olarak evet pek ahım şahım değil. Oradan küçük olmasına rağmen İstanbul Modern ambiyans (oleyo.gif) ve ses açısından mükemmel bir yerdir ama orada da Eczabaşılar'dan mütevellit olsa gerek sadece İKSV konserleri oluyor.

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
+Quote Post
gulahgula
mesaj Oct 5 2010, 11:17 PM
İleti #11

Etkin Üye

Bu arada çıtlatmayı unuttum ama Arka Oda da ikinci bir eftb İstanbul dalgası oldu:)Asker dönüşü bir arz talep durumuna göre 3. ayak inatla kaçıranlara çalınacak adeta:) (pospolen'i geçtim, hastayla gider izleriz artık.)

--------------------
forum resmi
+Quote Post
pospolen
mesaj Oct 7 2010, 10:52 PM
İleti #12

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

QUOTE(gulahgula @ Oct 6 2010, 12:17 AM) *

Bu arada çıtlatmayı unuttum ama Arka Oda da ikinci bir eftb İstanbul dalgası oldu:)Asker dönüşü bir arz talep durumuna göre 3. ayak inatla kaçıranlara çalınacak adeta:) (pospolen'i geçtim, hastayla gider izleriz artık.)

Terbiyesizlik yapma, Hercules & Love Affair konserine gel.

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
+Quote Post
gulahgula
mesaj Oct 28 2010, 07:14 PM
İleti #13

Etkin Üye

Gün geçmiyor ki size yeni bir EFTB konseri haberi vermeyim!Bu Pazar günü JangleJam Strikes Back isimli oluşumun katkılarıyla Julia Kotowski yeniden geliyor!
http://www.facebook.com/event.php?eid=167276643299529

Hasta'dan sözünü aldım, pospolen ise herşekilde orada olacağını belirtti.(kedinin yalancısıyım)

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Nov 1 2010, 09:12 PM
İleti #14

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

En sonunda izleme fırsatı bulduk Julia Kotowski'yi. Biraz kısa ve öz bir konser oldu, ayrıca mekanın durumu bu tarz ninnisel müziklere pek uygun olmadığı için tam tadına varamadık ama yine de çok güzeldi. Yaptığı müzik ya çok pastörize bir ortamda çalınmalı ya da stüdyo kayıtlarından dinlenilmeli, yoksa tam anlamıyla hissetmek zorlaşır. Bu güzel etkinlikten bizi haberdar eden sevgili gulahgula'ya teşekkürler cheers.gif

Not: gulahgula konseri en önden izleyebilmek için yerlerde süründü, gözlerini ve kulaklarını konser boyunca bir an olsun bile Julia'dan ayırmadı oleyo.gif

--------------------
+Quote Post
mezdap
mesaj Nov 2 2010, 09:47 AM
İleti #15

My eyes seek reality...
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Ne zaman oldu konser?

--------------------
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 16th October 2019 - 04:01 AM