IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Senaristlere Duyurulur, Senarist Olmak İçin Burada Buluşalım
turakine
mesaj May 9 2008, 09:15 AM
İleti #1

Yeni Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No.: 3,246

Selam;
Arkadaşlar, ben kısa film denemeleri ve senaryoları ile amatör şekilde uğraşıyorum. İş senaryo yazarlığı olunca oldukça kaynak ve belge toplamak zorunda kaldım. İnanıyorum ki bir çok arkadaş da aynı dertten muzdariptir.
Diyorum ki...
Ellerimizde olan bilgi ve belgeleri burada toparlayalım ve birbirimize yardımcı olalım. Örneğin bu sitede yayımlanan Kamaera dergisi bu konuda bizlere öncülük yapsın. Gerekli olduğuna kesin gözüyle baktığım işin şekli, yazma biçimleri, işin püf noktaları, teknik bilgiler gibi konularda eğitim görmüş arkadaşların bilgilerini toparlasın ve sunsun.
Ülkemizde inanılmaz bir potansiyel olmasına karşı yazar kıtlığı nedeniyle iyi projeler çıkmıyor, işte fırsat gelin el birliği ile yazarlar köşesi oluşturup bu şekilde hem kendimizi, hem de ilgilenen arkadaşları bilgilendirelim.

Benimki bir fikir, icabet edip etmemek tabi ki sizlere kalmış...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Siyanure
mesaj May 26 2008, 05:33 PM
İleti #2

orada olmayan adam
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: dark city
Üye No.: 149

Haberiniz vardır belki fakat ben yine de söyleyeyim, www.kameraarkasi.org diye bir site var, baştan başlamaktansa oradaki derlenmiş bilgi ve belgelerden yararlanabilirsiniz. Kısa filmlere dair makalelerden, kitap önerilerine kadar epey bir şey bulunmakta. Bu arada hem dergimizde hem de sitemizde "Kısa Film"e yönelik çalışmalar yapmaktan zevk duyacak birileri vardır eminim (ben mesela). Bahsettiğiniz kısa filmin mutfağına dair bilgileri, dışarıdan alıntılarla değil de kendi ürettiğimiz kaynaklara çevirip paylaşabiliriz, paylaşabilirsiniz. Örneğin kısa film denemeleri ve senaryolarıyla amatör şekilde uğraştığınıza göre, biraz tecrübelerinizden bahsedebilirsiniz, bu bilgiler (yine benim gibi) bu işle ciddi şekilde ilgilenmeye başlamayı düşünen üyeler için faydalı olur kanımca. Sevgiler.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj May 26 2008, 05:37 PM
İleti #3

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 3,886

Kısa korku öyküleri yazıyorum, ancak ne yazık ki bilgisayarımdaki tüm kayıtlarım yokoldu. ( Tam da şunları bi kenarda saklayım dediğim gün ) Yeniden yazmaya başlayacağım, alacakaranlık öyküleri tarzı bir şeyler karalıyorum, umarım en kısa zamanda tamamlarım yeniden sad.gif

--------------------
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 1st April 2020 - 12:27 PM