IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

4 Sayfa V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Röportaj Odası, Sitemizin yorumcuları ile röportaj masası
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 02:06 PM
İleti #1

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 3,886

Değerli misafirlerimiz,üyelerimiz,yorumcu ve yazarlarımız. Hepimiz sanatı ve sanata dair ne varsa sevdik, öncelikle sinema olmak üzere, ana sayfamızda,forumlarımızda bir araya geldik. Sitemizi sanal ortamda diğer sitelerden ayıran en belirgin özellik, değerli yorumcu ve yazarlarımızın,okuyucularımızın ayırdığı zamanın, yazdıkları her satırın, harcadıkları emeğin kalitesi. Bu sayfada katılımcı olarak bulunmanız, sizler gibi yazmak isteyen arkadaşlarımıza yol gösterebilir, farkında olmadan. Şimdi odamız hakkındaki detaylara geçelim:

Röportaj talebi özel mesajla değil, bizzat bu başlıktan davet talebi ile gerçekleşecek.( Biraz özgüven takviyesi yapalım bu şekilde )
Davet edilen kişi, röportajı kabul ediyorum ve ya kabul etmiyorum şeklinde bir cevap yazacak ve ister davet eden kişi, ister davet edilen kişi görüşme başladığı andan itibaren istediği anda teşekkür edip röportajı sonlandıracak.
Tüm görüşmenin bir gün içinde bitmesi gerekmiyor, zaman zaman devam edebilir, bittiği anda ise başka bir arkadaş yeni çağrısını yapabilir.( Malum, zaman meselesi )
Sorular asla ve asla çok özele indirgenmeyecek ( Burası Reha Muhtar'la eğriye büğrü programı değil:) fool.gif
Ayrıca soruya cevap vermek istemiyorum şeklinde bir cevap verilebilir ve başka soruya geçilir.

Vee başlıyoruz, herkese iyi paylaşımlar. Şu an kendisine özel mesaj atmadığım , ancak sadece buradan röportaj için davet ettiğim ilk arkadaşımızı çağırıyorum:

Sevgili t-becks : Benimle röportajı kabul ediyor musunuz?

Bu ileti melisa hülya tarafından Jun 25 2008, 02:18 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
t-becks
mesaj Jun 25 2008, 03:12 PM
İleti #2

...geç kalmış bir hayat onunkisi.
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 11

Elbette, efendim. Zevkle. smile.gif
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 03:13 PM
İleti #3

Etkin Üye

Çok teşekkür ederim nezaketiniz için. Başlayalım o halde:

Sinema konu ise, öncelik hangisinde? Kitap mı? uyarlanan film mi?

--------------------
+Quote Post
t-becks
mesaj Jun 25 2008, 03:37 PM
İleti #4

Group Icon

İnsanın iç dünyasında yarattığı derinlikten ötürü tercihim kitaptan yana oluyor genel itibarıyla. Sözcüklerin dizilişi, cümlelerin birbirini takip edişinin verdiği hazzı filmden almak oldukça güç, hatta belki de imkansız. Ha keza kitapların sunduğu kendi dünyamızı oluşturma olanağını filmler o dünyayı bizim için çoktan oluşturarak ortadan kaldırmış oluyor.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 03:40 PM
İleti #5

Etkin Üye

" Tess" hakındaki yorum yazınız çok güzeldi. Diğer yorumlarınıza da bakınca, karakter çözümlemelerine önem veriyorsunuz sanki. Başarılı bir " Tess" canlandırması sizce neye bağlıydı?

Bu ileti melisa hülya tarafından Jun 25 2008, 03:40 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
t-becks
mesaj Jun 25 2008, 04:12 PM
İleti #6

Group Icon

Sevdiğim insanların karakterlerini anlayabilmek adına bilinçsiz bir şekilde de olsa aşırı çaba harcadığımı fark ettim. Mümkün mertebede onların mutluluklarını baki kılmak, onları dertlerden uzak tutmak, sıkıntılı anlarında yanlarında olmak zorunluluğu hissediyorum. Aynı yaklaşımı film karakterleri için de sergiliyormuşum demek ki smile.gif

Tess ailesine karşı sorumluluk hissiyatını son derece derin biçimde yaşayan, kadını kadın yapan özelliklerin vücut bulduğu bir karakter. Hak ettiğinden çok daha azına razı. Fedakarlık, kırılganlık, tecrübesizlik görmek istiyor gözlerim karşımdaki Tess'te.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 04:16 PM
İleti #7

Etkin Üye

Herhangi bir film yazınız için sizce hangisi daha öncelikli dir: Filmi tematik olarak anlatmak mı, filmin size hissettirdiklerini yazmak mı? Şahsen tamamında her iki konuda da gayet dengede bir kaleme sahip olduğunuzu görüyorum.

--------------------
+Quote Post
t-becks
mesaj Jun 25 2008, 04:28 PM
İleti #8

Group Icon

Film yazısı konusunda söz sahibi olacak düzeyde olduğumu düşünmüyorum. Nasıl yazılması gerektiği noktasında teknik bilgi sahibi değilim. Yalnızca, herkesin kolaylıkla görebileceğine kör göze parmak misali değinmemeye özen gösteririm. Filmin hissettirdiklerine ağırlık vermek isterdim ama hislerimi yazıya dökemeyecek kadar karmaşık haldeler uzunca bir süredir. O yüzden filmden aldığım duyguyu yine filmin sunduklarıyla harmanlayarak bir şeyler karalıyorum. Fakat iki elin parmakları kadar olan yazılarımın dikkat çekmiş olması beni sevindirdi smile.gif
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 04:35 PM
İleti #9

Etkin Üye

t-becks nasıl biri? hayata bakışı nasıl? kısaca kendinizi anlatsanız?

--------------------
+Quote Post
t-becks
mesaj Jun 25 2008, 04:52 PM
İleti #10

Group Icon

Bu zor oldu işte tongue.gif Epey genel olduğu için ben de en genelinden yazayım.

Mümkün olduğunda az insanda üzüntü yaratarak göçüp gitme derdindeyim. Girdiğim ortamları kendime uydurmaya çalışmam, dikkatleri kasti biçimde üzerime toplamaktan kaçınırım.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 04:54 PM
İleti #11

Etkin Üye

Bu keyifli röportaj için teşekkürlerimi sunmadan önce son bir soru: Yedincigemi'de olmak neden bu kadar güzel?

--------------------
+Quote Post
t-becks
mesaj Jun 25 2008, 05:03 PM
İleti #12

Group Icon

Şaşaadan, gürültüden, patırtıdan uzak, sinemaya sinema olduğu için değer veren, bana çok şey ekleyen insanların bir araya toplandığı bir ortam olduğu için 7G'yi benimsedim.

Böyle bir fikrin ilk konuğu olmak benim için büyük şeref oldu. Beni düşündüğünüzden ötürü ben teşekkür ediyorum.

Bu ileti t-becks tarafından Jun 25 2008, 05:06 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 25 2008, 05:07 PM
İleti #13

Etkin Üye

Rica ederim, o onur bana ait. Güzel yazılarınızdan mahrum kalmamak ümidiyle.

Evet arkadaşlar, mikrofonumu devrediyorum, isteyen arkadaşım devam edebilir. Ancak en fazla bir hafta beklerim ona göre:)

--------------------
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jul 5 2008, 10:43 AM
İleti #14

Etkin Üye

E hadi arkadaşlar biraz cesaret, sitedeki tüm yorumcu ve yazarlarımız fevkalade mütevazi insanlar. Bahsettiğim kurallar çerçevesinde röportaj yapabilirsiniz kendilerinden müsade istedikten sonra. Çok özel konulara girmeden elbette ki. Sizden ses gelmesse ben devam edeceğim:) İsterseniz beni bile çağırabilirsiniz görüşme odasına laugh.gif

Bu ileti melisa hülya tarafından Jul 5 2008, 10:46 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
KerKeness
mesaj Jul 6 2008, 07:20 PM
İleti #15

Home Again

Nereden: Emin Değilim
Üye No.: 4,115

Bende Mehmet Önder'i davet etmek istiyorum kendisine Ö.M attım ve sabırsızlıkla yanıtını bekliyorum !!

confused1.gif confused1.gif confused1.gif
+Quote Post

4 Sayfa V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 21st April 2018 - 10:52 PM