IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

4 Sayfa V « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> As duvara, Unutulmaz Replikler...
cb_spike
mesaj Oct 13 2008, 04:00 PM
İleti #46

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Üye No.: 1,218

forum resmi

IMDB
Living in Oblivion (1995)

Directed by: Tom DiCillo
Genre: Comedy | Drama
Tagline: Nick is about to discover the first rule of filmmaking: if at first you don't succeed... PANIC!
User Rating: 7.3 / 10 (5,898 votes)
Runtime: 90 min
Awards: 7 wins
Cast: Steve Buscemi, Catherine Keener, Dermot Mulroney, Danielle von Zerneck

Tito: Benim karakterim, neden cüce olmak zorunda?
Nick: Cüce olmak zorunda değil.
Tito: O zaman niye cüce? Bu sahnenin rüya olduğunun anlaşılması için illa cüce mi koymak gerek?
Nick: Hayır Tito, ben...
Tito: Rüyasında cüce gören bir kişi bile tanıyor musun? Hayır! Ben bile rüyamda cüce görmüyorum. Rüyada cüce gördüğüm tek yer bunun gibi gerzek filmler. "Aman garip olsun, cüce koyalım içine." Herkes diyecek ki; "Oha, vay be, bu rüya olmalı." "Baksana içinde cüce var!" Eeh bıktım be! Al rüya sahneni de, götüne sok!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Serkeş
mesaj Oct 16 2008, 11:59 PM
İleti #47

Bi garip adem...

Grup: Üyeler
Nereden: Gayya Kuyusundan ...
Üye No.: 4,138

forum resmi

"... Gerçeği söylemek gerekirse, benden ve Helena'dan nefret ediyorsun. Kendi içine kapanıp, her zaman kendi ışığında yaşıyorsun. Seni sevmiştim, ama sen hep benden iğrendin. Aptal ve hata olduğumu düşündün. Kendin nasıl incindiysen hayatta, beni de incitmeyi başardın. Hassas ve duyarlı ne varsa, saldırdın. Yaşayan ne varsa, boğup öldürmeye çalıştın. Benim nefretimden bahsediyorsun... Senin nefretinde az değildi. Hala da az değil. Küçük, kırılgan ve sevgi doluydum. Sevgimi kazanmak için elimi kolumu bağladın. Tıpkı başkalarına da yaptığın gibi... Tamamen merhametine sığınmıştım. Hepsini sevgim adına yaptım. Devamlı beni, babamı ve Helena'yı sevdiğini söyledin. Sevgini anlatmakta ve mimiklerde bir uzmandın.

Senin gibi insanlar bir tehdittir. Bir yerlere kilitlenip, zararsız hale getirilmelisin.

Bir anne ve kızı... Duyguların, karışıklığın ve yıkımın ne korkunç bir kombinasyonu...

Sevgi ve ilgi adına herşey mümkündür ve yapılabilir. Annenin acıları kızına geçmelidir. Annenin hatalarını kızı ödemelidir. Annenin mutsuzluğu kızının mutsuzluğudur. Sanki göbek bağı hiç kesilmemiş gibi. Gerçekten öyle mi? Kızının felaketi annenin zaferi midir? Benim kederim senin saklı zevkin mi?.."

Autumn Sonata [1978]'dan ... Eva (Liv Ullmann)'nın annesi Charlotte (Ingrid Bergman)'ye attığı tiratdan ...

Bu ileti plansekans tarafından Oct 17 2008, 12:12 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Her zaman sarhoş olmalı! Her şey bunda: Tek sorun bu! Omuzlarınızı ezen, sizi toprağa doğru çeken zamanın korkunç ağırlığını duymamak için, durmamacasına sarhoş olmalısınız. Ama neyle? Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz. Ama sarhoş olun. Baudelaire
+Quote Post
cb_spike
mesaj Oct 18 2008, 07:37 PM
İleti #48

Etkin Üye
Group Icon

forum resmi

IMDB
Get Smart (2008)

Directed by: Peter Segal
Genre: Action | Comedy | Thriller
Tagline: Saving The World. And Loving It.
User Rating: 7.1 / 10 (26,548 votes)
Runtime: 110 min
Awards: 1 win
Cast: Steve Carell, Anne Hathaway, Dwayne Johnson, Alan Arkin

Maxwell Smart (Steve Carell) kimliği açığa çıkınca palavlara başlar.
Maxwell Smart: Sanırım seni uyarmak adil olur, burası 130 iyi eğitimli özel tim keskin nişancısı tarafından sarılmış durumda.
Siegfried: Sana inanmıyorum.
Maxwell Smart: 2 düzine Delta Gücü komandosu desem inanır mısın?
Siegfried: Hayır.
Maxwell Smart: Peki ya boncuk tabancalı Chuck Norris'e ne dersin?
+Quote Post
RoXoN
mesaj Mar 15 2009, 01:32 AM
İleti #49

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Kılıncın kınından
Üye No.: 2,130

IMDB
Vivre sa vie: Film en douze tableaux (1962)

Vivre sa vie: Film en douze tableaux (1962) PosteriYönetmen: Jean-Luc Godard
Tür: Drama
IMDB Notu: 8.1 / 10 (3,351 oy)
Süre: 80 min | Germany:83 min (restored integral versio...
Ödüller: 2 wins
Oyuncular: Anna Karina, Sady Rebbot, André S. Labarthe, Guylaine Schlumberger

Bence yaptığımız her şeyden biz sorumluyuz, elimi kaldırıyorum ben sorumluyum, başımı çeviriyorum, mutsuzum ben sorumluyum, sigara içiyorum ben sorumluyum, gözlerimi kapatıyorum ben sorumluyum, sorumlu olduğumu unutuyorum ama öyleyim, kaçışı yok bunun, herşey güzel bence, sadece olayların ilginç yanlarını görmelisin, sonuçta her şey neyse odur, mesaj mesajdır, tabak tabaktır, adam adam, hayatsa yine hayat...

--------------------
forum resmi
+Quote Post
twilightened
mesaj Mar 16 2009, 12:45 AM
İleti #50

Üye
**

Üye No.: 5,839

IMDB
Good Will Hunting (1997)

Good Will Hunting (1997) PosteriYönetmen: Gus Van Sant
Slogan: Some people can never believe in themselves, until someone believes in them.
IMDB Notu: 8.0 / 10 Top 250: #244 (120,064 oy)
Süre: 126 min
Ödüller: Won 2 Oscars.
Oyuncular: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgård

Will: Why shouldn't I work for the N.S.A.? That's a tough one, but I'll take a shot. Say I'm working at N.S.A. Somebody puts a code on my desk, something nobody else can break. Maybe I take a shot at it and maybe I break it. And I'm real happy with myself, 'cause I did my job well. But maybe that code was the location of some rebel army in North Africa or the Middle East. Once they have that location, they bomb the village where the rebels were hiding and fifteen hundred people I never met, never had no problem with, get killed. Now the politicians are sayin', "Oh, send in the Marines to secure the area" 'cause they don't give a shit. It won't be their kid over there, gettin' shot. Just like it wasn't them when their number got called, 'cause they were pullin' a tour in the National Guard. It'll be some kid from Southie takin' shrapnel in the ass. And he comes back to find that the plant he used to work at got exported to the country he just got back from. And the guy who put the shrapnel in his ass got his old job, 'cause he'll work for fifteen cents a day and no bathroom breaks. Meanwhile, he realizes the only reason he was over there in the first place was so we could install a government that would sell us oil at a good price. And, of course, the oil companies used the skirmish over there to scare up domestic oil prices. A cute little ancillary benefit for them, but it ain't helping my buddy at two-fifty a gallon. And they're takin' their sweet time bringin' the oil back, of course, and maybe even took the liberty of hiring an alcoholic skipper who likes to drink martinis and fuckin' play slalom with the icebergs, and it ain't too long 'til he hits one, spills the oil and kills all the sea life in the North Atlantic. So now my buddy's out of work and he can't afford to drive, so he's got to walk to the fuckin' job interviews, which sucks 'cause the shrapnel in his ass is givin' him chronic hemorrhoids. And meanwhile he's starvin', 'cause every time he tries to get a bite to eat, the only blue plate special they're servin' is North Atlantic scrod with Quaker State. So what did I think? I'm holdin' out for somethin' better. I figure fuck it, while I'm at it why not just shoot my buddy, take his job, give it to his sworn enemy, hike up gas prices, bomb a village, club a baby seal, hit the hash pipe and join the National Guard? I could be elected president.

IMDB
Soldier (1998/I)

\"SoldierYönetmen: Paul W.S. Anderson
Tür: Action | Drama | Sci-Fi
Slogan: Left for dead on a remote planet for obsolete machines and people, a fallen hero has one last battle to fight
IMDB Notu: 5.4 / 10 (13,407 oy)
Süre: 99 min
Oyuncular: Kurt Russell, Jason Scott Lee, Jason Isaacs, Connie Nielsen

Church: My daddy was in maintenance and he had a saying, he used to say, "If it ain't broke, don't fix it."

IMDB
Turist Ömer Uzay Yolunda (1973)

\"TuristYönetmen: Hulki Saner
Tür: Comedy | Sci-Fi | Mystery
IMDB Notu: 7.3 / 10 (513 oy)
Oyuncular: Sadri Alisik, Erol Amaç, Cemil Sahbaz, Ferdi Merter

Jenice: Çok şakacısınız Mr.Turist.
Turist Ömer: Evet çok şakacıyımdır.Eskiden takacıydım.Şimdi şakacılık yapıyorum.
Jenice: Ne diyorsunuz anlamıyorum Mr.Turist
Turist Ömer: Sende çok fiyakacısın diyorum

Bu ileti twilightened tarafından Mar 16 2009, 12:52 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
RoXoN
mesaj May 2 2009, 02:14 AM
İleti #51

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Kılıncın kınından
Üye No.: 2,130

IMDB
La antena (2007)

La antena (2007) PosteriYönetmen: Esteban Sapir
IMDB Notu: 7.5 / 10 (1,121 oy)
Süre: 99 min
Ödüller: 6 wins
Oyuncular: Valeria Bertuccelli, Alejandro Urdapilleta, Julieta Cardinali, Rafael Ferro

Seslerimizi aldılar. Ama hâlâ kelimelerimiz var.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Bruna Da Salegre
mesaj May 3 2009, 11:23 AM
İleti #52

Üye
**

Üye No.: 4,313

Nip Tuck'ta geçen bir veda konuşması - monolog da denilebilir aslında, zira konuşulan Christian'ın bir daha göremeyeceğini düşündüğü birkaç aylık bebeğidir.

" Never give a girl your number.Always take hers. Keeps you in control.And no American cars. German, Italian...or the occasional English.Treat yourself to a barber-shop shave once a month.Take a beautiful girl to Florence and eat at Enoteca.Talk to Marino. He'll take care of you.Tell him you're my son.Don't take any crap off anyone.You're better than that.Try to be good to people.Never get too jaded to care.Remember me..."

--------------------
Dostunu erkekçe seven kişi,
Pervane gibi özler ateşi,
Sevip de yanmaktan kaçanların
Masal anlatmaktır bütün işi.
-Ömer Hayyam-
+Quote Post
cb_spike
mesaj Sep 30 2009, 09:54 PM
İleti #53

Etkin Üye
Group Icon

forum resmi

IMDB
Fear and Loathing in Las Vegas (1998)

Fear and Loathing in Las Vegas (1998) PosteriYönetmen: Terry Gilliam
Tür: Comedy | Drama | Fantasy
Slogan: Give us your brain for two hours and you will never be the same again.....(Icelandic)
IMDB Notu: 7.6 / 10 (72,197 oy)
Süre: 118 min
Ödüller: 1 win
Oyuncular: Johnny Depp, Benicio Del Toro, Tobey Maguire, Ellen Barkin, Gary Busey

Raoul Duke: (Gonzo için) İşte gidiyor... Tanrının boş vaktinde yarattığı türden bir mahluk. Geniş çapta üretim için asla düşünülmemiş, yüksek güçte bir mutant. Yaşamak için fazla tuhaf, ölmek için fazla nadir...

Bu ileti cb_spike tarafından Sep 30 2009, 09:55 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post

4 Sayfa V « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 15th December 2019 - 07:17 AM