IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

> Altyazı İstek konusunda

Filmler için altyazı çeviri isteklerini anasayfamızdan, filmin afişinin altındaki butona tıklayarak yapabilirsiniz. Bunun dışında, forumda herhangi bir şekilde çeviri ve/veya senkron isteği içeren bir başlık açmak kesinlikle yasaktır. Böylesi bir durumda başlığınız silinecek, sizse ikaz edileceksiniz. Aynı durumun tekrarında moderasyon alacak, kurala riayet etmediğiniz saptandığında forumdan uzaklaştırılmanız söz konusu olacaktır.

Reply to this topicStart new topic
> Inside Planet Earth neden 2 tane var, Inside Planet Earth neden 2 tane var
nagamra87
mesaj Nov 18 2010, 05:06 AM
İleti #1

Yeni Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No.: 8,208

arkadaşlar ben bu siteden Inside Planet Earth adlı belgeselin altyazısını indirdim ama bendeki aynı isimli belgelle uyuşmadı baktım ki aynı isimle 2 tane belgesel var benim anlayamadığım bu belgesellerin kapakları aynı ama birbirlerinden bağımsızlar ayrıca diğer belgeselin türkçesi yok elimde patladı.diğerinin çevirisi yok mu bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
R0BlN
mesaj Nov 18 2010, 06:21 AM
İleti #2

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

QUOTE(nagamra87 @ Nov 18 2010, 05:06 AM) *

arkadaşlar ben bu siteden Inside Planet Earth adlı belgeselin altyazısını indirdim ama bendeki aynı isimli belgelle uyuşmadı baktım ki aynı isimle 2 tane belgesel var benim anlayamadığım bu belgesellerin kapakları aynı ama birbirlerinden bağımsızlar ayrıca diğer belgeselin türkçesi yok elimde patladı.diğerinin çevirisi yok mu bana yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

IMDB'de, sitemizde de sadece bir adet Inside Planet Earth filmi kayıtlıdır. Çevirisini de bizler yapmıştık.

Aynı isimli başka bir film mevcutsa bizim bilgimiz dahilinde değil. Edindiğiniz yer neresiyse oraya soracaksınız, bize değil.

Başlık da yanlış yerde açılmış. Kısa süre sonra ait olduğu yere taşıyacağım.

--------------------
+Quote Post
Pygmalion
mesaj Jun 15 2012, 10:19 PM
İleti #3

Yeni Üye
*

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul / Avrupa
Üye No.: 3,859

Arkadaşlar yaptığınız çeviri bu belgesele ait değil, ripleyenler belgesele yanlış bilgi ekleyerek yayınlamışlar, sizde başına ve sonuna bakmamışsınız. belgeselin başında kocaman amazing earth yazıyor, belgeselin sonundada yönetmen brion skilton anlatıcı: patrick stewart yazıyor, şimdi inside planet earth ün cast bilgilerine bakın bakalım ne göreceksiniz?

Ben de elimdeki diğer sürümü silmek zorunda kalmıştım, düzeltmenizi yaparsanız sevinirim. Gerçek sürüm linki: http://www.imdb.com/title/tt0806017/

Bu ileti Pygmalion tarafından Jun 15 2012, 10:26 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
R0BlN
mesaj Jun 18 2012, 05:15 AM
İleti #4

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Bizim çevirdiğimiz belgeselin linki budur (2009 yapımı):

http://sinema.yedincigemi.com/7g-39336-Ins...anet-Earth.html

Video dosyasıyla birlikte izleyerek çevirdiğimiz için doğruluğu kesindir.

Yine Patrick Stewart'ın seslendirdiği 1998 yapımı "Amazing Earth" ile bir alakamız yok.

Esas sorulan soruya gelince: Veritabanımızda bir adet Inside Planet Earth var.

--------------------
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 6th December 2019 - 06:20 PM