IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Sinema Dergileri, Meraktan bir anket
Sinema Dergileri
Sinema dergileriyle aranız nasıl?
Düzenli olarak takip ediyorum [ 13 ] ** [23.64%]
Promosyonlara göre alıyorum [ 14 ] ** [25.45%]
Beğendiğim bir dergi yok [ 10 ] ** [18.18%]
Sanal dergileri takip ediyorum [ 6 ] ** [10.91%]
İşim olmaz [ 12 ] ** [21.82%]
Toplam Oy: 55
Sadece üyeler ankete oy verebilirler. 
Clint Eastwood
mesaj Apr 6 2008, 08:39 AM
İleti #16

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

QUOTE(BuRnOut @ Apr 5 2008, 02:52 PM) *

Popüler olanlar içerisinde şu an hem yazarların kalitesi hem de yazıların doyuruculuğu ve sinemaya olan yaklaşımları açısından en ilgiye değer sinema dergisi Altyazı sanırım. Altyazı'nın son sayısını üç gündür bırakamadım. Her sayısı için bu kadar olumlu şeyler söyleyemeyeceğim, ama İFF'ye ağırlık veren bu son sayısı hakikaten muhteşem olmuş.

Altyazının Türk sinemasına gereğinden fazla yer ayırması hoşuma gitmiyor. Bu sayısını bilemeyeceğim ama geçen seneki sayılar içerisinde 3-4 tanesini okumuştum. Derginin yarısından fazlası Türk filmleriyle ilgili oluyor. Hoşuma gitmemişti bunlar. Tabi benim denk geldiğim sayılara özel mi bu bilmiyorum...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
muslumaldemir
mesaj Apr 8 2008, 10:00 PM
İleti #17

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 1,270

Sinema ve Empire (Dvd'li) dergilerin abonesiyim Garanti Bankası personeli olduğumdan yarı fiyatına alıyorum dergileri Sinema daha iyi ama Empire güzel filmler hediye ediyor.
+Quote Post
Funkster
mesaj Jun 20 2008, 03:22 PM
İleti #18

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

DVD + artık çıkmıyor yanılmıyorsam. Çok üzücü. DVD Extra olarak tekrar piyasaya sürüleceği söyleniyordu uzun zaman önce. Hala ortalıkta yok. sad.gif

--------------------
+Quote Post
olric
mesaj Jul 3 2008, 02:20 AM
İleti #19

Üye
**

Üye No.: 4,078

hayatımda düzenli takip edebildiğim herhangi bi şey olmadığı için dergileri de yıllardır eksiksiz biriktiremedim.bu konuda da çok hevesli değilim açıkçası.film+ okurdum eskiden,uğursuz geldim herhalde dergi kapandı.şimdi gözüm marketteki dergilere takılınca sadece altyyazı dergisi ilgimi çekiyor.son sayfalardaki film eleştirilere oldukça doyurucu.film izler izlemez sondaki eleştirileri okuyunca ,gözden kaçan pek çok ayrıntıyı görebilmek mümkün..
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Oct 10 2008, 07:47 PM
İleti #20

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

Altyazı'nın Ekim sayısını ancak bugün okuyabildim. Harika bir sayı çıkartmışlar. Dergide, bu ay çıkan diğer sinema dergilerinden farklı olarak; Nuri Bilge Ceylan'la Üç Maymun üzerine çok geniş bir söyleşi, Filmekimi'nde yer alan önemli filmlerin incelemeleri, Alman Sonbaharı isimli muhteşem bir yazı ve Luis Bunuel üzerine bir inceleme var. Kamæra yazarları sanıyorum başka bir dergide Luis Bunuel yazısı görünce oldukça şaşıracaktır. Bilmiyorum artık, yorum yok. fool.gif

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
diaspora_
mesaj Oct 27 2008, 03:24 AM
İleti #21

Üye
**

Nereden: 2. dünya savaşı
Üye No.: 4,980

Empire oldum olası vazgeçemediğim sinema dergisidir. Son zamanlar vermeye başladıkları DVDlerinde bunda payı büyük smile.gif
Ama bir gün empire'yı okumaktan vazgeçersem Altyazı'ya transfer olmuşum demektir..

--------------------
'Artık susmanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zira kelimeler insanın duyduğu şeylerin hepsini anlatmaya yetmiyor. Yetersiz artık kelimeler...'
Andrei Tarkovsky
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Nov 3 2008, 11:59 PM
İleti #22

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Altyazı bu ay yine dolu dolu. Yalnız derginin içeriğinin yoğunluğu bir yana, esas önemlisi; dergi, bu sayısında Nuri Bilge Ceylan'ın kurgu günlüğünü hediye ediyor. NBC hayranları için inanılmaz bir fırsat!

Altyazı Dergisi, bu ay, 45. Altın Portakal Film Festivali’nin yarışma bölümlerinde yer alan Türk filmlerini kapağına taşıyor. Derginin ‘sarı sayfalar’ının tamamı da bu on sekiz filme ayrılmış durumda.
14 sayfalık Eleştiri sayfalarında, Antalya’da En İyi Film ödülünü alan Pazar: Bir Ticaret Masalı’ndan, Cannes’da En İyi Yönetmen ödülünü Nuri Bilge Ceylan’a kazandıran Üç Maymun’a, Reha Erdem’in Hayat Var’ından genç yönetmen Özcan Alper’in ilk filmi Sonbahar’a kadar festivalde yer alan tüm filmler üzerine farklı kalemlerden çıkmış yazıları okumanız mümkün.

Altyazı Aylık Sinema Dergisi, Kasım sayısıyla birlikte okurlarına Nuri Bilge Ceylan’ın Üç Maymun’un kurgusunu yaparken tuttuğu günlüğü hediye ediyor. Ceylan’a Cannes’da En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran Üç Maymun filminin Kurgu Günlüğü’nde Altyazı okurları, ‘bir yönetmenin iç sesi’ni duyma şansına sahip olacak, Ceylan’ın filmi kurgularken aklından geçenleri okuyacak; usta bir yönetmenin umutlarına, pişmanlıklarına, dehasına ve yaratıcı cesaretine ortak olacaklar. Belki de Türkiye sinema dergiciliği tarihinde ilk kez bir yönetmen, filmi henüz vizyondayken, yapım sonrası sürecinde tuttuğu bir günlüğü seyircisiyle paylaşıyor. Böylelikle dergiyi edinenler, Üç Maymun’u izledikten hemen sonra, Ceylan’ın filmi yaratırken düşündüklerini okuma ayrıcalığına sahip olacak. Nuri Bilge Ceylan’ın Kurgu Günlüğü, Altyazı’nın Kasım sayısının ücretsiz ilâvesi olarak bayilerde.

--------------------
forum resmi

+Quote Post
diaspora_
mesaj Nov 5 2008, 03:01 AM
İleti #23

Üye
**

Nereden: 2. dünya savaşı
Üye No.: 4,980

sanırım altyazı dergisine geçişim bu sayıda verilen Bilge Ceylan'ın kurgu günlüğünün büyük etkisiyle olacak.. bakalım zaman ne gösterecek..

--------------------
'Artık susmanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zira kelimeler insanın duyduğu şeylerin hepsini anlatmaya yetmiyor. Yetersiz artık kelimeler...'
Andrei Tarkovsky
+Quote Post
RoXoN
mesaj Mar 11 2009, 04:30 AM
İleti #24

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Kılıncın kınından
Üye No.: 2,130

Arkadaşlar Altyazı dergisi şubat sayısı yayınlandı mı?

--------------------
forum resmi
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Mar 11 2009, 12:17 PM
İleti #25

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Şubat sayısı da yayınlandı, Mart sayısı da...
www.altyazi.net

Şubat Sayısı kapağı..

Forum resmi

--------------------
forum resmi

+Quote Post
RoXoN
mesaj Mar 11 2009, 02:31 PM
İleti #26

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Kılıncın kınından
Üye No.: 2,130

Siteye girdiğimde ocak sayısı çıkıyor. Lanet olası burada satılmadığından abone olmuştum. smile.gif Hep 1 ay geç geliyordu bu ay gelmedi.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
yeşilkarınca
mesaj Mar 14 2009, 12:51 PM
İleti #27

Üye
**

Üye No.: 5,844

Yeni İnsan Yeni Sinema kesinlikle dopdolu bir dergi ama neyazık ki şu aralar yılda bir çıkıyor.Tabii böyle olunca da güncelliğini yitiriyor ancak yine de çıktı mı bir kaç gün benim için şenlik olur. rolleyes.gif
+Quote Post

2 Sayfa V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th May 2018 - 07:22 PM