IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> High-Rise (2015)
hasta
mesaj Mar 15 2017, 09:34 AM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
High-Rise (2015)
Forum resmi
IMDB
Yazar/Senarist:
Tür: Dram
IMDB Notu: 5.7 / 10 (24,273 oy)
Süre: 119 dakika
Ülke: İngiltere / İrlanda / Belçika    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller, Luke Evans, Elisabeth Moss

Sevgili daedalus'un yoğun önerileri (son yılların en iyisi) sonucu dumanına maruz kaldığım bir film. Hollywood'un laf olsun diye kadro toplaştırdığı, kadrosunun yanında çok ucuz kalan filmlerden değil kesinlikle. Bambaşka bir dünyaya açılan bir kapı sanki. Böyle bir beyin dumurunu en son Otomatik Portakal'da yaşamıştım. Kubrick'in sevmediğim tek filminin devamı çekilmiş sanki.

Son yılların öne çıkan aktörlerinden Tom Hiddleston başrolde iyi iş çıkarıyor. Onun şu meşhur çizgi roman serilerindeki Loki karakterini gözümün önünden biraz daha silen bir film olmuş. Geleceği çok parlak ama hala Loki'ye devam ediyor yeni filmlerle.

Filmde olup biteni anlamak için en az 3-4 kere izlemek gerek. Fakat böyle bir acıya Kubrick için bile dayanmadım. Otomatik Portakal'ı hiçbir zaman yeniden izlemeyi düşünmüyorum. High-Rise istisnanız her karesiyle bilinçaltına mesajlar gönderiyor ve söylemek istediği hiçbir şeyi açık açık söylemiyor.

Oyunculara geri dönecek olursak... Her oyuncu itinayla seçilmiş, hepsi rollerinin hakkını çok iyi veriyorlar. Sienna Miller, Elisabeth Moss, Keeley Hawes ve son olarak özellikle rolü kısa olsa da Sienna Guillory, bir daireye 90'ar derece farkla dağılmış dört kadın karakteri başarıyla canlandırıyorlar.

Filmin tamamının geçtiği yüksek bina ve tam olarak hangi yıllara ait olduğu belli olmayan dönem dekoru sizi zaman kavramından koparıyor. Aslında sizi filmin rahatsız edici o temposundan ve kasvetinden biraz olsun kopararak sakinleştiren bu dekor ve kostümler oluyor. Biraz bugüne, biraz geleceğe ait uyarılar veren film, sanki bunu dekoruyla geçmişe aitmiş gibi göstererek de biraz kafaları karıştırıyor.

Her izleyenin farklı anlamlar çıkaracağı bir yapım. Özellikle daedalus'un hangi kafayla neler hissettiğini bence öğrenmeliyiz.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Barış K
mesaj Mar 15 2017, 08:51 PM
İleti #2

Lord, help my poor soul.

Grup: Üyeler
Nereden: Bilecik/Merkez
Üye No.: 6,999

Filmi merak ettim ben de listeme aldım bunu da. dancing.gif

--------------------
"Sadece aptalların ciddiye alındığı bir dünyada yaşıyoruz.
O halde “beni anlamıyorlar” diye üzülmek niye?"
Oscar Wilde

forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 19th January 2018 - 07:42 PM