IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Neler oluyor?
R0BlN
mesaj Jun 1 2013, 03:22 PM
İleti #1

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Şu son Taksim Gezi protestosuyla başlayan ve kısmen genişleyen tepkilere değinmek istedim.

RTE'nin bu inadı nedir? Halk tepki gösteriyorsa basiretli yönetim ortamı yumuşatır, geri adım atar, vs. Halka rağmen iş yapılmaz ki.

Az önceki açıklamasında başbakan AVM yapmayacağım diyemiyor, bir tarafını müze yaparım, öbür tarafını AVM yaparım, hatta AKM'yi de yıkarım diyor. Aklı başında bir yönetimin insanları teskin etmesi gerekmez mi?

Ayrıca bu görev ve yetkiler Başbakan'a ait değil ki. Başbakan İstanbul'a niye bu kadar odaklandı?

Başbakan ülkeyi yönetecek, İstanbul'u değil. İstanbul'u ben yönetirim hevesi niye? Anladık, geçmişte belediye başkanıydın, Kasımpaşalısın, ama artık başbakansın. Ülkenin tüm sorunları bitti veya yerel seçimlerde İstanbul'u kaybedeceğini mi düşündün?

Davalara konu olmamak kaydıyla siyaset sitemizde serbesttir.

İsteyen yazabilir efendim. Buyrunuz...

İSTER AVM YAPILIR, İSTER MÜZE
Gezi projesinde kısa bir teknik bir bilgi vermek istiyorum;
Cumhuriyet Caddesi’nde araçlar yer altına alınarak geçiş sağlanacak
Taksim Meydanı’nda araç görmeyeceğiz, halkımız dolaşacak
Toplu Kışlası yapıldığı zaman giriş katı ister AVM yapılabilir, şehir müzesi yapılabilir
Atılmış bir adım kesin olarak yok, bir imza yok
Cumhuriyet Caddesi’nde mağazalar yok mu, büfeler yok mu
Neden bunlara isyan edilmiyor
Bu olmazsa olmaz değil. Şehir müzesi de yapabiliriz
Bunlar nihai kararlar değil
Binanın tamamı AVM olacakmış falan bunlar gerçek değil
Bizim orada bir otele de ihtiyacımız var
Türkiye büyük oynuyor, güçlü bir milletimiz
Her önüne gelen her ağzı olan konuşuyor

Yahu geveleme, AVM yapmayacağım de, kapansın mesele. Bu ne ego? Kaldı ki orayı artık müze bile yapamazsın. Ona senin bile gücün yetmez.

http://siyaset.milliyet.com.tr/bulent-arin...157/default.htm

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mustix
mesaj Jun 2 2013, 05:47 PM
İleti #2

Rookie
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Adana
Üye No.: 47

31 yaşındayım. Şimdiye kadar hiçbir sivil toplum hareketiyle veya herhangi bir kurumun hareketiyle hükümetin aldığı kararın değiştiğini görmedim. Karar alınıyor, açıklanıyor sonra tepkileri görmek için bekleniyor. Olumsuz tepki çok ise bir kenara çekilip, yapılmış olmak için yapılan açıklamalar ile dalgaların durulması bekleniyor. Ve şundan eminim ki bir çok hükümet yanlısı (sadece bu hükümet değil) koltuklarına yayılıp göbeklerini ovuşturarak kahkahalarla izliyor olanları...

Neticesinde alınan karar uygulanıyor ve kısa zaman sonra unutulup gidiyor. Yakın tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Maalesef yırtınmak, kendimizi parçalamak bir işe yaramıyor ülkemizde birçok ülkede olduğu gibi. Güç sahibi kimse onun dediği oluyor. Hükümet oraya AVM yapmak istiyorsa, daha açık ifadeyle rantı en yüksek şey oraya AVM yapmaksa, orada kesinlikle AVM olacaktır.

Sayın Arınç'ın açıklamasındaki ""Benim oğlum ücretle çalışıyor. Yaşantımız belli. Ayın sonunu zor getiren insanlarız" cümleleri insanın insanlıktan çıkmasına neden olacak türden.

+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jun 3 2013, 02:04 PM
İleti #3

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Bu ne kibirdir nasıl bir devlet adamlığıdır böyle anlamak güç. Yok çapulcuymuş, yok aşırı uçlarmış halka böyle hakaret edilir mi? Açıkçası başbakanın konuşmalarından dengesinin bozulduğu anlaşılıyor. Kendini düzeltmezse sanırım halk denge kurma çalışmalarına devam edecek. Şu hengamede yapılan bir tespite sonuna kadar katılıyorum. O da korku eşiği aşıldı tespiti. Eğer aklı selim bir şekilde hareket edilmezse bu işin sonu kötü olur gibime geliyor. Tabii aklı selim olacak taraf hükümet ve başbakan olmalı bu saatten sonra...

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.(Charles Bukowski)
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
Barış K
mesaj Jun 4 2013, 12:20 AM
İleti #4

Lord, help my poor soul.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Bilecik/Merkez
Üye No.: 6,999

Halk bir özür beklerken "Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az yüzde 50'si var. Biz onlara "aman sabırlı olun sakın bu oyunlara gelmeyin' diyoruz" diyerek cevap vermek de ne demek. Ortamı yumuşatıcı sözler söylemesi gerekirken halkı bir o kadar daha kışkırtarak daha yaptığını falan mı düşünüyor acaba? Türkiye de durum böyleyken hiç bir şey olmamış gibi bir de yurt dışına gitmesi ayrı bir konu zaten.

Bu ileti screable tarafından Jun 4 2013, 12:21 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
"Sadece aptalların ciddiye alındığı bir dünyada yaşıyoruz.
O halde “beni anlamıyorlar” diye üzülmek niye?"
Oscar Wilde

forum resmi
+Quote Post
winner13
mesaj Jul 4 2013, 05:31 PM
İleti #5

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 3,909

QUOTE(mustix @ Jun 2 2013, 06:47 PM) *

31 yaşındayım. Şimdiye kadar hiçbir sivil toplum hareketiyle veya herhangi bir kurumun hareketiyle hükümetin aldığı kararın değiştiğini görmedim. Karar alınıyor, açıklanıyor sonra tepkileri görmek için bekleniyor. Olumsuz tepki çok ise bir kenara çekilip, yapılmış olmak için yapılan açıklamalar ile dalgaların durulması bekleniyor. Ve şundan eminim ki bir çok hükümet yanlısı (sadece bu hükümet değil) koltuklarına yayılıp göbeklerini ovuşturarak kahkahalarla izliyor olanları...

Neticesinde alınan karar uygulanıyor ve kısa zaman sonra unutulup gidiyor. Yakın tarihimiz bunun örnekleriyle dolu. Maalesef yırtınmak, kendimizi parçalamak bir işe yaramıyor ülkemizde birçok ülkede olduğu gibi. Güç sahibi kimse onun dediği oluyor. Hükümet oraya AVM yapmak istiyorsa, daha açık ifadeyle rantı en yüksek şey oraya AVM yapmaksa, orada kesinlikle AVM olacaktır.

Sayın Arınç'ın açıklamasındaki ""Benim oğlum ücretle çalışıyor. Yaşantımız belli. Ayın sonunu zor getiren insanlarız" cümleleri insanın insanlıktan çıkmasına neden olacak türden.

şimdi ise 1455 tarihi Haliç tersanesi restore edilecek yerde, AVM otel ve marina olacak, türk şirketleri değil yabancıya işlettirilecek, yabancı sermaye ise türk şirketinden çok daha az vergi ödüyor olacak yeni kanunlar ile, rantı en yüksek yer mi, avantası en yüksek yer mi kafam karışıyor bazen benim de? Asıl Fatih'in torunları Fatih'in yaptırdığı bu tersaneyi bu amaç için asla gidemeyecekleri, paraları yetmeyecek üstelik hazineye de karı dokunamayacak bu işletmeler için nasıl ses çıkarmıyor anlamıyorum, ben o kadar akılsızım ki hiç anlamıyorum?
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 6th December 2019 - 12:07 PM