IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sokaktan kurtardığımız kediye yuva arıyoruz :)
hasta
mesaj Jul 24 2010, 12:28 PM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

forum resmi

İki hafta kadar önce Ortaköy'de gece yarısına doğru eve dönerken bir apartmanın girişinde iki tane veletin elindeki kutudan gelen sesle yönümüzü değiştirdik ve ne olduğuna bakalım dedik. Kutunun içinde daha birkaç günlük yavru bir kedi. Nereden buldunuz bunu falan filan dedik, bir yerlere götürdüler, güya oraya bırakmış birisi falan filan, cart curt. Yalan söylüyorlar, ayırmışlar anasından, anası da nerede belli değil, bulamadık. Orada bir veteriner vardı, onun asistanı geçiyordu gece şans eseri. O bize biraz akıl verdi. Çok zor işmiş yeni doğmuş kediyi insan çabasıyla büyütmek. Özel sütünü üç saatte bir verip, sıcak tutmak gerekiyormuş sürekli, ayrıca tuvaletini yaptırmak da ayrı bir dertmiş. O şekilde olmayacağını anlayınca bir süt anne bulmak gerektiğini söyledi. Şanslı bir kediymiş, annemi aradım, o da Göztepe'deki veterinerimizi aradı. Orada yeni doğum yapan bir kedi varmış, getirsin demiş. Hemen oraya götürdük kediyi, kabul etti ve emzirmeye başladı. Kedi şu anda iki haftalık falan herhalde. Yaklaşık bir ay daha süt annesinin yanında kalması gerekiyor. Bu süreçte ona bir yuva bulmaya çalışıyorum. Yoksa maalesef ya Ortaköy'e geri götürüp salacağım ya da ofisimizin bulunduğu sokakta diğer sokak kedilerinin arasına salacağım. Sen niye almıyorsun diye soranlarınız vardır. Evimizde zaten sokaktan aldığımız iki kedimiz var. Üçüncü bir kedi artık evi gerçekten yoracak ve bu işin sonu gelmeyecek, dört, beş, altı diye gidecek flaugh.gif

Yavru kedi gerçekten çok güzel bir kedi, bunu sırf yuva bulunsun da sorumluluğu üzerimden kalksın diye söylemiyorum. Böyle mavi gözleri ben hiçbir sokak kedisinde görmedim. Veterinerde çektiğimiz bir videosunu paylaşıyorum. İstanbul içinde sıcak bir yuva bulmama yardımcı olun lütfen bana. Şehir dışından isteklisi olursa ona göre de bir ulaştırma yöntemi bulmaya çalışırım. Kedicik şu anda Göztepe'de bir veterinerde, görmek isteyenlere adresini de verebilirim özelden. Erkek olduğunu da unutmadan söyleyeyim.

Bu ileti hasta tarafından Jul 24 2010, 12:30 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sson
mesaj Jul 24 2010, 09:23 PM
İleti #2

I came back and the dead came with me
Group Icon

Üye No.: 15

Evde hayvan beslenmesine (kafeste, fanusta, vs. hariç) hiçbir zaman anlam verememişimdir. O hayvanın gezdiği ev hijyen açısından nasıl iflah olur bilemiyorum. Yatak odana, mutfağına almıyorsan yine bir derece derim ama yine de hayvanları sevmeme rağmen hiç bana göre değil. Kedileri pek sevmem zaten. Küçükken güzel olsalar da büyüyünce yusyuvarlak olanlarını görmüşlüğüm var fool.gif

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
hasta
mesaj Jul 25 2010, 12:14 PM
İleti #3

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Alıcı değilsen vitrinin önünü meşgul etme birader oleyo2.gif

--------------------
+Quote Post
gulahgula
mesaj Jul 25 2010, 11:22 PM
İleti #4

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 692

Hasta 10 gün içinde İstanbul'dan bulamazsan ben Ankara'dan talibim kediciğe.Kedinin sağlığı hakkında başka bir bilgi var mı ya da karnesi/kimliği?

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Jul 26 2010, 10:39 AM
İleti #5

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Tam teşekküllü bir veterinerde koruma altında smile.gif Her türlü bakımı yapılıyor, özel mamalarla besleniyor flaugh.gif Bir kimlik oluşturmuştur mutlaka veteriner, düzenli aşılardan yapıyorsa da mutlaka oraya yazıyordur. Sağlığıyla ilgili bir sorun olsa mutlaka söylerdi. Çok güçlendiğini söylemişti, çünkü süt annesi sadece onu emzirdi, başka yavrularla paylaşma durumu olmadı sütü. Kedicik müzikten anlayan birinin yanında mutlu olacaktır oleyo.gif

--------------------
+Quote Post
gulahgula
mesaj Jul 26 2010, 01:53 PM
İleti #6

Etkin Üye

Kedilerle tecrübesi olan arkadaşım çok üstüne düştü bu sağlık konusuna, o yüzden sordum sevgili hasta.Söylediğim gibi, biraz daha bekleyelim, İstanbul'dan birileri sahiplenmezse (işte o yol beni bekletiyor, yazık yavrucak nasıl gelecek şimdi) O'na en iyi şekilde bakarım.Eğer uğrarsan veterinere resimleriyle doldur burayı:)Bir de mutlaka sor, uzun yola çıkmasında sakınca olup olmadığına.
ek:yahu ne müziği, kedi şimdiden film sektörünün en popüleri oldu sayenizde:)

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Jul 26 2010, 02:32 PM
İleti #7

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Sen yeter ki kararını ver, ulaşımı sorun olmaz. İlla gelmene de gerek olmaz, bir şekilde ulaştırırım ben onu Ankara'ya, gerekirse kendim de getiririm. Onu sokağa salma sorumluluğunu almaktansa sırtımda taşırım gerekirse Ankara'ya kadar oleyo.gif O zamana kadar İstanbul'a yolun düşerse birlikte ziyaret edebiliriz veterinerde. Uzun yol olayını da soracağım veterinere. Henüz aşı olmamış çok küçük olduğu için ama annem çok yakından takip ediyor, gerekli olan her şeyiyle ilgileniyor.

--------------------
+Quote Post
gulahgula
mesaj Jul 28 2010, 01:27 AM
İleti #8

Etkin Üye

Sütten kesilme duasına çıktım, yeni yuvasına doğru tıpış tıpış gelmesi için yoluna kedi otları dikiyorum.Hasta'nın yardımseverliğiyle bu gece kediciğin yuvasını kesinleştirdik. Başlığı sonradan görüp de sulanan kimse çıkmasın artık. flaugh.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
gulahgula
mesaj Aug 6 2010, 08:23 PM
İleti #9

Etkin Üye

Kedicik bebeklik dönemindeki çingene hayatını dün gece saat 23:30 dolaylarında Ankara'ya girdiğinde bitirdi.Çok sakin-uslu geçen tren yolculuğundan sonra eve geldiğimde önceden hazırlanmış kedi köşesine bir güzel kuruldu.(Eh kurulana kadar kazı, araştırma, geliştirme çalışmaları bizzat kendisi tarafından yürütüldü oleyo.gif ).Bu gün ise eve iyice alışmış oldu, hatta şaşırtıcı bir şekilde tuvalet ihtiyacını nasıl giderilceğini, koridorun sonundaki minik tuvalete tıpış tıpış giderek gösterdi clapping.gif .Oysa yola WC(wise cat) levhaları bile hazırlamayı düşünüyordum.

Günübirlik İstanbul ziyaretimle, uzun zamandır buluşmayı dilediğim hasta ile de tanışmış oldum.Yedik, içtik, dertleştik çok keyifli bir gün geçirdik.Sevgili pospolen ise bize telefonla katıldı ve bir kez daha yapacağını yaptı preved.gif .İsmi ise henüz kesin olmamakla birlikte ünlü astronom ve sevgili uzay teleskobumuz "hubble" ismine alıştırmaya çalışıyorum şimdilik.Hepinize kucak dolusu miyav yolluyoruz özellikle cici babasına ve ailesine!

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...

forum resmi

Bu ileti gulahgula tarafından Aug 6 2010, 08:24 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Aug 9 2010, 03:14 AM
İleti #10

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Cici babasından Ankara'ya sevgiler flaugh.gif Haftasonu şehir dışında olduğum için ancak cevap yazabiliyorum. Gerçekten çok keyifli bir günün ardından kediciği yeni yuvasına teslim etmek bana çok büyük bir huzur verdi. Yeni ailesinde çok mutlu olacağına eminim. Beni bu masum kediyi sokağa salma sorumluluğundan kurtaran sevgili gulahgula'ya ve onu tanıma olanağını sağlayan 7G ailesine sonsuz teşekkürler cheers.gif

Bu ileti hasta tarafından Aug 9 2010, 03:15 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
pospolen
mesaj Aug 9 2010, 04:54 PM
İleti #11

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

Yürü git! Ben mi sana dedim akşamüstü trenine bin diye? Mesai bitiminden sonra damlayacaktım işte yanınıza. Hem kediciğin cici annesi olarak ekmek parası kazanıyordum fool.gif Bir daha seni aramam falan dersen, yüksek ökçelelerimi başında paralarım ona göre oleyo.gif

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
+Quote Post
hasta
mesaj Aug 10 2010, 10:28 AM
İleti #12

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Sen kediciğin nereden cici annesi oluyorsun, onu anlayamadım ben flaugh.gif Gerçek cici annesine söylerim, saçını başını yoldururum senin oleyo.gif Ekmek parası için bizi satma bir daha, pasta parası olsa hadi neyse fool.gif

--------------------
+Quote Post
pospolen
mesaj Aug 10 2010, 10:49 PM
İleti #13

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

Harbi nereden çıktı? Abla, teyze falan diyelim biz, hatta abla olsun direk. Çı-tı-rım fool.gif Ayrıca iğrenç esprini görmezden geliyor tatil dönüşü her türlü atraksiyona varım diyorum tongue.gif

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
+Quote Post
mezdap
mesaj Aug 11 2010, 12:36 AM
İleti #14

My eyes seek reality...
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Bu da benim aşkım. Bakabileceğimi bilsem ben alacaktım ancak maalesef kendime güvenemedim. sad.gif Özlüyorum kaybanayı.

Forum resmi

--------------------
+Quote Post
gulahgula
mesaj Aug 11 2010, 06:47 PM
İleti #15

Etkin Üye

Sevgili pospolen, yoğun iş tempondan dolayı kedicik seni cici annesi değil, cici metresi olarak ilan ediyor.Üstelik Ankara'ya gelişinde elin boş gelirsen çok pis patileyeceğini mırlıyor.Tatil demişsin, 15inde Bodrum'a gidiyoruz, yakınsan orada ilk kaçamağınızı yapabilirsin kendisiyle.

mezdap kedin çok tatlıymış, İran kedisi mi?Özlenilmeyecek gibi değiller.Hele ki bu oyuncu dönemlerinde 7/24 oyun oynamak istiyorlar büyüyünce ise apayrı bir dünyaları oluyor zaten.

Cici babası bu arada kardeşimin kuşlarına karşı hain planım ters tepiyor ve birbirleriyle iyi anlaşma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.Çok mutluyuz.Yeniden teşekkürler.

--------------------
forum resmi
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 15th December 2019 - 08:35 PM