IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> The Fall (2006), Bir varmış bir yokmuş...
ratasoy
mesaj Dec 24 2009, 05:17 AM
İleti #1

Share is everthing...

Grup: Üyeler
Nereden: Antalya
Üye No.: 6,889

THE FALL (2006)

forum resmi

IMDB
The Fall (2006)

The Fall (2006) PosteriYönetmen: Tarsem Singh
Tür: Array
Slogan: Array
IMDB Notu: 8.0 / 10 (21,470 oy)
Oyuncular: Catinca Untaru, Justine Waddell, Lee Pace, Kim Uylenbroek, Aiden Lithgow

Yaşamaktan sıkıldığımız zamanlar vardır. Bu sıkıntı cesaret ile harmanlandığında tehlikeli sonuçları beraberinde getirebilir. "The Fall" konu olarak az önce bahsettiğim harmanın yarattığı en tehlikeli sonuç olan intiharın, kurgulanması aşamasını muhteşem bir görsel zenginlik içerisinde bizlere sunuyor. Film genel kurgusu itibariyle sizi etkilerken,aynı anda sunduğu enfes görsel şölen ile farkını hissettiriyor.

Amerikan, İngiliz, Hint ortak yapımı olan "The Fall" filmininin yönetmeni Tarsem Singh. Film 26 ülkede 32 farklı mekanda çekilmiş, aşağıda tek tek belirttim. Fakat yok arkadaş ben kendim incelemek istiyorum diyorsanız alın size site...

Çekim yapılan mekanlar....

-Agra Fort, Agra, Uttar Pradesh, India
-Agra, Uttar Pradesh, India
-Andaman Islands, India
-Bali, Indonesia
-Buenos Aires, Federal District, Argentina
(Jardin Botanico and Jardin Zoologico)
-Butterfly Reef, Fiji
-Cambodia
-Cape Town, South Africa
(hospital scenes)
-Chand Baori, Abhaneri, Rajasthan, India
-Charles Bridge, Staré Mesto, Hradcany, Prague, Czech Republic
(Blue bandit jumps from bridge)
-Chennai, Tamil Nadu, India
-China
-Dunsfold Park, Dunsfold, Surrey, England, UK
(model of Fatehpur Sikri for visual effects explosion sequence)
-Egypt
-Fatehpur Sikri, Agra, Uttar Pradesh, India
-Hagia Sophia, Istanbul, Turkey
-Himalayas, Nepal
-Hollywood, Los Angeles, California, USA
-Jaipur, Rajasthan, India
(Jantar Mantar)
-Jodhpur, Rajasthan, India
(blue city)
-Ladakh, Jammu & Kashmir, India
-Maldives
-Mehrangarh Fort, Jodhpur, Rajasthan, India
-Pangong Lake, Jammu & Kashmir, India
-Paris, France
-Prague, Czech Republic
-Romania
-Salar de Uyuni, Bolivia
-Sossusvlei, Namib-Naukluft National Park, Namibia
-Sumatra, Indonesia
-Valkenberg Hospital, Cape Town, South Africa
(Hospital)
-Villa Adriana, Tivoli, Rome, Lazio, Italy

Film genel hatları itibariyle yukarıda anlattığıman ibaret, fakat hepimiz biliriz ki esas güzellik ayrıntılarda gizlidir. Kişinin filmdeki ayrıntılara kendi iç dünyasında yüklemiş olduğu anlamların değeri ise paha biçilmezdir. Aslında "The Fall" filmi bu perspektifden bakıldığında izleyiciye sayısız fırsat sunuyor. Her karesi farklı bir tablo sanki! Bu tabloların hepsi size ve tamamen hayal gücünüze ait. İstediğiniz gibi işleyin, anlamlandırın...

Bu kadar ön bilgiden sonra filme giriş yapabiliriz.

Aynı hastanede yatan minik Alexandra ve sevgilisi tarafından terkedilmiş aynı zamanda ilk işinde sakatlanmış bir dublör olan Roy’un arkadaşlığı filmin genel çerçevesini oluştuyor. Roy kendi bunalımını, küçücük bir çocuğun hayal dünyasına sığdırıp, intiharını kolaylaştırmak için, dünyalar tatlısı minik Alexandra'yı kullanmayı çalışır. İstediğini sonunda başaracaktır ama işler tam istediği gibi yolunda gitmeyecektir. Bir üstadın söylemiş olduğu gibi, "her kaçış, biraz daha yaklaşmaktır aslında kendine", Roy'da kaçacaktır fakat işin sonunda kendine biraz daha yaklaştığını üzülerek de olsa farkedecektir. Ek olarak bu süreç içerisinde yol alırken, 5 muhteşem kahraman ile tanışma fırsatı buluyoruz. Azad edilmiş bir köle olan Otta Benga, Patlayıcı uzmanı Luigi, Karısının intikamı peşindeki Hintli, Yaşayan herşeyi seven, Maymunu Wallace ile maceraya katılan yarı çatlak ingiliz bilimci Charles Darwin ve ormanlarla konuşabilen, Mstic... Kahramanların birbirinden güzel hikayeleri, sizi filme bağlayan önemli bir etken olarak karşınıza çıkıyor.

The Fall son yıllarda izlediğim en iyi görsel şölendi diyebilirim. Filmin 1080p versiyonunu izlemenizi şiddetle öneririm. Aslen ben önce filmin Xvid versiyonunu izledim ve akabinde 1080p versiyonunu indirdim ve tekrar izledim.

Kalın sağlıcakla...

--------------------
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz;
şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde...

forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 6th December 2019 - 10:16 PM