IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> The Next Three Days (2010)
hasta
mesaj Mar 19 2017, 12:33 AM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
The Next Three Days (2010)

Kaçış Planı
Forum resmi
IMDB
Yönetmen: Paul Haggis
Yazar/Senarist:
Tür: Polisiye / Dram / Duygusal
Konu: John Brennan`ın hayatı, eşi Lara`nın, işlemediğini iddia ettiği bir cinayetten tutuklanıncaya kadar mükemmel gitmektedir. John eşinin masumiyetini kanıtlamaya çalışır fakat son başvurularının da...
IMDB Notu: 7.4 / 10 (151,567 oy)
RT Notu: 51 / 100
Süre: 133 dakika
Ülke: ABD / Fransa    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Russell Crowe, Elizabeth Banks, Michael Buie, Moran Atias, Remy Nozik

Elim klavyeye değmişken geçenlerde izlediğim bu film hakkında da birkaç paragraf yazmak istedim. İnsanın içine dokunan, sıradan yaşamlarımızın bir anda nasıl karman çorman olabileceğini anlatan milyonuncu film diyebiliriz ama çok özel bir yapım. İşin içine Moby de girince ağzım gözüm yamuldu filmin sonunda, saklamayacağım.

Yazan ve yöneten Paul Haggis. 2004 yapımı Crash ile bombasını Hollywood'un ortasına bırakarak geç de olsa 2006'da hakettiği Oscar'ı alarak çok zor bir şeyi başarmıştı. Sonra peşpeşe inanılmaz yapımlar. Filme dokunmayı bilen ve bundan zevk alan yönetmenlerden. Neden yönetmenlik koltuğuna bu kadar az oturuyor bilemiyorum. Ben onun Kubrick'in Eyes Wide Shut'ı gibi içinde yürüyeceği bir filmini hayal ediyorum.

Russell Crowe! Elizabeth Banks! Siz ne yapıyorsunuz ya? Russell Crowe'un izlemediğim bir iki filmi kaldı ama izlediklerim arasında bence kesinlikle en iyisi. İlla uç rollerde mi olması gerekiyor akıllarda kalabilmek için? 20 yıl olmuş L.A. Confidential'da patladığından bu yana. Sıradanı oynamak, bu kadar uçlarda gezmiş bir oyuncu için gerçekten çok zor. Bunu o kadar iyi başarmış ki. Sıradan bir hayatınız varsa sizi tedirgin etmeyi başarıyor.

Filmin konusu kısaca... Üniversitede hocalık yapan bir adamın, eşinin üzerine kalan bir cinayet davasıyla değişen hayatını ve eşini bu haksızlıktan kurtarmak için yaptıklarını konu alıyor. Bazen sevdiğiniz kişiden ayrılmamak için de, tıpkı boğulmaktan kurtulmaya çalışırken gösterdiğimiz sertlikte tepkiler verebilirsiniz.

Hayat sevince ve sevdikleriniz için çabalayınca güzel. Mutlaka izleyin bu filmi izlemediyseniz.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 19th January 2018 - 07:35 PM