IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> In Search of a Midnight Kiss (2007), Gece Yarısı Öpücüğünü Ararken...
hasta
mesaj Mar 18 2017, 01:21 PM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
In Search of a Midnight Kiss (2007)
Forum resmi
IMDB
Yönetmen: Alex Holdridge
Yazar/Senarist: Alex Holdridge
Tür: Komedi / Duygusal
IMDB Notu: 7.3 / 10 (7,372 oy)
RT Notu: 84 / 100
Süre: ABD: 90 dakika
Ülke: ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Scoot McNairy, Sara Simmonds, Brian McGuire, Kathleen Luong, Robert Murphy

Yıllar önce Burnout ve Bob le Flambeur'dan duyduğum ama sonra karambolde unuttuğum ve izlemediğim bir filme bu sabah kahvaltıda TV'de yakalandım ve çok keyifli bir sabah geçirdim.

Romantik komedi türündeki film, cüretkar diyalogları ve değişik kamera tarzıyla türdaşlarından ayrılıyor. Curb Your Enthousiasm'ı sevenler (ben "Seinfeld"ciyim) kesinlikle kaçırmasınlar.

Yönetmenin elle tutulur tek filmi denebilir. Oyuncular için de, başroldeki oğlan Scoot McNairy için dışında elle tutulur tek filmleri. Hiçbiri kariyer yapamamışlar bu filmden sonra. Hatta rolü kısa olsa da, asıl oğlanın ev arkadaşının kız arkadaşı (dıdısının dıdısı) rolündeki Vietnamlı oyuncu Kathleen Luong bu filmden sonra başka filmde oynamamış. Bundan önce de çok ucuz filmlerde görülmüş sadece. Ne olduğunu çok merak ettim ona, bu filmin üzerine sağlam bir kariyer yapabilirmiş.

30 yaşına basamak dayayan bir oğlanın, berbat bir sene geçirdikten sonra, tam yeni yıla yalnız girecekken, ev arkadaşının dolduruşuna gelerek bir çöpçatan sitesine verdiği ilan ve peşine asıl kızın onu bulması... Yılın son gününü beraber geçirmelerini konu alan bir bunalım-romantik-komedi.

Festival kanalında yayınlanmasını sonuna kadar hakeden bir festival filmi. Yalnız kamera seçiminden çok hoşlanmadım. Festival filmi olmak için bu kameraya ihtiyaç yok. Güçlü diyalogları ve çılgın kız figürüyle zaten yeterince havalı olabilen bir film. Bunun üzerine yeni arayışlar anlamsız.

Bu kadar yüksek bir IMDB puanını haketmiyor bence ama tavsiye edebileceğim bir film...

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Mar 19 2017, 07:34 PM
İleti #2

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

QUOTE(hasta @ Mar 18 2017, 02:21 PM) *
Yıllar önce Burnout ve Bob le Flambeur'dan duyduğum...

Ben de BuRn sayesinde nasiplenmiştim. Hey gidi hey...
Pek de sevinmiştim tam benim takipçisi olacağım tarzda bir yönetmen doğuyor diye. Arkası gelmedi maalesef.
Neyse bir tane de olsa güzel bir film hediye etti Holdridge bizlere. Azıcık Woody Allen, azıcık Jim Jarmusch tatları veren su gibi akan bir filmdir. 10 yıl aradan sonra yeniden tavsiyemizdir good.gif

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th July 2018 - 02:51 AM