IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Arkadaşımın Aşkı - My Best Friend's Girl
JnRMnT
mesaj Jan 6 2011, 07:48 PM
İleti #1

Dattebayo!
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: İstanbul - Eskişehir
Üye No.: 7,414

forum resmi
YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
My Best Friend's Girl (2008)

Arkadaşımın Aşkı
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Howard Deutch
Yazar/Senarist: Jordan Cahan
Tür: Komedi / Duygusal
Konu: Birkaç haftalık flört döneminden sonra Dustin, kız arkadaşı Alexis`in kendisinden uzaklaştığını fark eder. Onu tekrar kazanabilmek için en iyi arkadaşı Tank`in yardımına başvurur. Tank, kadınları...
IMDB Notu: 5.8 / 10 (15,423 oy)
RT Notu: 15 / 100
Süre: 101 dakika / ABD: 112 dakika (sınıflandırılmamış sürüm)
Ülke: ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Dane Cook, Kate Hudson, Alec Baldwin, Jason Biggs, Diora Baird

Öncelikle söze Dane Cook'un gözümde ne kadar iyi ve bu tür rollere uyduğunu düşündüğüm bir aktör olduğunu söyleyerek başlayayım. Zaten kendisi komedyendir ve bu tür komedi karışık roller ona pek zor olmasa gerek diye düşünüyorum.
Film iki dost ve bir kızın arasında geçiyor. Evet bu 3 kere Avatar'ı izledim olay sanırım uzayda geçiyor gibi bir cümle değil flaugh.gif
Bizim "asshole" kahramanımız Tank,
Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
para karşılığında sevgilileri birbirine kavuşturan bir kişidir. Temel olay kendinin ne kadar adi bir herif olduğunu gösterip, sevgilisinin ne kadar iyi biri olduğunu kanıtlamaktır. Açıkçası filmin başında gerçekten bizim elemanın böyle sapık, adi bir herif olduğunu sanmıştım, güzel saklamışlar :angel:

forum resmi
Evet işte yukarıdaki gibi bir şahıstır kahramanımız. Ama bir sorunu vardır o da bir insandır. Her zaman deriz ya işini her şeyden ayrı tutacaksın. Bu sorun bu filmde de karşımıza çıkıyor smile.gif
Bizim Tank'in en yakın arkadaşı sevdiği kızla çıkamayınca Tank'den yardım istiyor ve tüm mesele orada başlıyor. Her kız belirli bir yerden sonra Tank'e dayanamayıp tekmeyi basıyor ama bu kız farklı. Bu kız sarhoş gelip kafa dağıtmak amaçlı Tank'e uyuyor ama Tank ne yapacağını bilemiyor. Bu farklılıktan olsa gerek zamanla iş ile gerçek duyguları birbirine karışıyor ve kendisini en iyi dostunun kız arkadaşının kollarında buluyor.
Sanırım bu senaryo bazılarınızın başına gelmiştir(Benim geldi unsure.gif )
Dostluğu bozacak temel şeylerdendir kız meselesi. İşin aslı savaşları başlatan nedenlerin arasında da görüyorum şahsen flaugh.gif (Gözümdeki bazı nedenler para, güç isteği, kadın) Doğal olarak bu durum ortaya çıkar çıkmaz bu iki dost ayrılıyor ama ikisi de hâlâ aynı kızın peşinde.
Daha sonra doğal olarak baskın olarak savaşı kazanıyor, her zaman öyle değil midir? İyi değil, kendini öne çıkaran kahramanımız Tank, değiştiğini göstermek için bazı şeyler de yapıyor. Ama sonra babasının(ki Tank babasına çekmişsmile.gif) şaşırtıcı şekilde mantıklı ve düşündürücü sözleriyle Tank'in aklı başına geliyor.
Sanırım o sorunun sorulması gerekiyormuş.
"Acaba ben onun için en iyisi miyim?"
Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Hep iyi olanın kazandığı filmlerin arasında olunca doğal olarak Dustin'in kızı kapacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. Bu arada yine son kısımda aradığı kişinin sıradan biri olduğunu sanıyorsunuz ama aslında Dustin'le konuşuyormuş. Böyle şaşırtmacalarla doluydu, ayrı bir hoşuma gitti.

Ben genellikle filmi yönetmeniyle falan değil direk oyuncular ve konuya göre yorumluyorum kafamda. Ve bu filmde önde olan Dane Cook'tur ve gayet de iyi bir performans sergilemiştir, görülmeye değer.

8/10

Bu aralar romantik komedi tarzı filmlere falan daldım dostlar, ara ara yazarım böyle. Ziro'cuğum bu güzel film tavsiyesi için ayrıca teşekkür ederim. flowers.gif

Bu ileti JnRMnT tarafından Jan 6 2011, 07:52 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
"They say every action has an equal and opposite reaction, and once something is set on motion, it can't help up to build a momentum."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 19th January 2018 - 07:37 PM