IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

8 Sayfa V « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zıbaramayanlar :), Uyuyamadın mı? Gel vatandaş gel:)
213
mesaj Dec 15 2007, 03:16 AM
İleti #91

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 17

QUOTE(gündüzdoğanay @ Dec 15 2007, 12:03 AM) *

...ben bir serseri değilim, sen de meryem. Mevsimlik tarım işçileri gibi serseri olmak sıktı beni artık. Ne zaman bitecek bu çift kişilikli yaşam? Özümüzü, varoluşumuzu ne zaman idrak edeceğiz? ya da hep boşlukta mı hissedeceğiz kendimizi? anlamsızlığa ne kadar tahammül edebilir insan? bir geceyi daha bir şişe şarapla kapatıp hayata anlam katmaya çalışacam. Olabildiği kadar...

+1'ler vermek istiyorum buna. Bitmez ağabey o çift kişilik de, içki olayı da. Gece gece deştin beni. smile.gif

--------------------
sometimes... you've just got to rock...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Dec 15 2007, 03:46 AM
İleti #92

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Çok anlamlı zaten. Mutlu olduğumuz anlar dolu anlar; beyin hücrelerimizi öldürdüğümüz anlar. Meselâ içki içtiğimiz zaman. Düşünmekten koptuğumuz istediğimizi yaptığımız anlar güzel, ama bir kibirle ben artık cahil ve düşüncesiz olacağım diyemiyoruz maalesef. Hayat beni karşılamadıkça boşluk da bitmeyecek. Bunu biliyorum ama nedenini düşünmekten vazgeçebildiğim an o boşluk hissi gidecek...

O zaman düşünmek boşluğa çıkan bir yolken, düşünmemek mutluluğun anahtarı mı... kesinlikle... Varlığımız varlık eden şey acılar mı? Muhtemelen. Bilgi acıdır, düşünüyorsak o hâlde varız... Ama niye şeyin ayağına biz gidiyoruz ki? Acı da bizi bulsun, bilgi de, sevinç de, hüzün de... Belâmızı kendimiz aramayalım her zaman oleyo.gif

Dünyanın en mutlu yaratıkları aşağıladığımız koyunlar yüzde yüz. Biri uçurumdan atlarken, diğerleri de peşinden giden bir yaradılış ne kadar mutludur, varın siz düşünün...

"Ne kadar ararsan bir şeyi, bulması o kadar zordur. Ne zaman aramayı bırakırsın, gelir o seni bulur. ", Citizen Dog...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
ggecim
mesaj Dec 16 2007, 05:48 AM
İleti #93

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

"Ne kadar ararsan bir şeyi, bulması o kadar zordur. Ne zaman aramayı bırakırsın, gelir o seni bulur. "
Mutluluğu bulmak konusunda insanların çektiği sıkıntıları düşününce, aslında bunun boş bir çaba olduğunu görüyorum. Ya başucundakini göremiyorlar , ya ellerindeki onları tatmin etmiyor, ya da çok kötülük gördükleri için, iyileri seçemiyorlar.
Gecenin bu saattinde ağır bir yükün altına girdiğini düşündüğüm bir arkadaşımın çektiği acı da bunlardan biri ve beni bu saatte ayakta tutan da bu. Daha doğrusu uzun zamandır ilk defa kendiliğinden gelmiş uykumdan olma sebebim. "Neden insanlar bu kadar kötü "sorusunu ,sürekli düşünüp dururken,biri ilk defa bu kadar hazırlıksız yakalayıp, soruverdi yüzüme. Artık insanlardan herşeyi bekleyen biri olarak "böyle işte" cevabından başka bir cevap bulamadım. Şayet bulan varsa bu sorunun cevabını, birgün verir elbet.
Kötü niyet, kötü tavır ya da hepsi birden; kötülük. Belki insanın iyi sandığı şeyleri yaptığında bile bu sonuç çarpabilir yüzüne. Niyet iyi olsa da sonuç kötü olabilir bazen. Ama bahsettiğim, saf kötülük. Bir insan neden kötü olma ihtiyacı hisseder, başka birşeye, canlıya zarar verme, kırma ihtiyacı hisseder?! Bunun bir cevabı ya da açıklaması yok, biliyorum, ama insanların bencillikle yaptığı kötülükler yüzünden acı çeken o kadar insan varki, şu anda ve dünyanın herhangi bir yerinde olan.
Umarım bu insanların ya da canlıların acıları, bu yazı bitmeden geçiverip gider.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
hasta
mesaj Jan 16 2008, 02:12 PM
İleti #94

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Uyuyamıyorum günlerdir. Eskiden sabah yatıp akşam kalkardım ne güzel. Şimdi hangi saatlerde uyuyacağım hiç belli olmuyor ve 2-3 saatten daha fazla tek parça uyku uyuyamıyorum.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
melih
mesaj Jan 23 2008, 04:20 AM
İleti #95

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

Uzunca bir süredir sabah 8'de yatıyorum. Nedendir bilinmez uykum ancak o saatte geliyor. Bunu o bildiğimiz "her gün 2 saat ileri alma" taktiği ile de geçiştirmeye çalıştım, ama yemedi bünye. Ben de kendime bahane buldum hazır: Güneş ışığı gözlerime zarar veriyor, ondan yatıyorum bu saatte. Yersem, tabii smile.gif Çözmeye çalıştıkça çözülmüyor, rüyayı kontrol etmeye çalışınca uyanmak gibi. Sağlık problemi de yok, şükür. Sonumuz nereye çıkacak bakalım.

--------------------
+Quote Post
borndead
mesaj Jan 23 2008, 04:35 AM
İleti #96

Etkin Üye

Üye No.: 770

Günlerdir sınavlardan çıkıp eve geliyor, sonra da zıbarıyorum. Deliksiz uykudan geçeli çok oldu zaten. Tıpkı rasko'nun dediği gibi 2'şer 3'er saatlik uykularla gündüz vakit geçiriyorum. tongue.gif Gece de genelde bu saatlerde başlayıp, sabahın körüne dek ders çalışıyorum. Bahanem hazır: Gündüz çok ses oluyor, çalışamıyorum. Ah, bir de sınavdan önce 1 saat kestirebilsem benden mutlusu olmaz o gün. smile.gif Hani sınavlar olmasa, 4-5 bira en ala uyku hapıdır benim için. Gerçi ona da pek gerek kalmadı, 36 saat sonra özgürüm. Bu durumda tek bir sonuç doğuyor: Gündüzü geceye sattık, bunun başka açıklaması yok bunun.

--------------------
+Quote Post
Taurus
mesaj Feb 25 2008, 08:49 PM
İleti #97

Etkin Üye

Üye No.: 72

@borndead,

Rahatladın mı hocam ? 36 saat doldu gibi...
Nasıl geçti sınavların ? İyidir inşallah. smile.gif
+Quote Post
borndead
mesaj Feb 25 2008, 09:40 PM
İleti #98

Etkin Üye

QUOTE(Taurus @ Feb 25 2008, 08:49 PM) *

@borndead,

Rahatladın mı hocam ? 36 saat doldu gibi...
Nasıl geçti sınavların ? İyidir inşallah. smile.gif

Aslında 720 saat civarı oldu. fool.gif Rahatlamak? Çok göreceli be hocam. Yeri geliyor, sıkıldığımızı düşündüğümüz anlarda aslında hiç de boş işlerle uğraşmadığımızı fark ediyoruz. Benimki de o misal hani. Tereci de benim, alıcı da. O yüzden bu sorunun ucunu açık bırakıyorum. smile.gif

Sınavlar beklediğimden iyi geçmiş. Dürüst olacağım, o notları ben de beklemiyordum. Güzel bir süpriz oldu ama. Tatilimin sonuna doğru açıklanan o sınavlara canım sıkıldıkça baktım. Stres topu gibi kullandım desem yeridir. Sanırım dozaj aşımı yapmışım - ki artık notlara baksam da bir etkisi olmuyor. oleyo.gif Bir de tatil vardı, öyle ya. smile.gif

Tatilde İstanbul-İzmir-Bursa ve üç çeviri arasında gittim geldim. Bir de Cerrahpaşa var, nev-i şahsına münhasırdır kendileri. Aşırı ilgi gören, gördüğü ilgiden de illellah etmiş orta yaşlarda alımlı bir kadın gibiydi. Soğuktu, ama üşütmezdi. Yaşlanmakta olduğunun farkındaydı. Dur durak bilmeksizin makyaj yapılmasına karşın o kendini bilirdi. Yaşlanıyordu işte. Son gittiğimden bu yana cerrahi servislerini yenilemeye başlamışlar. Bir düzine estetik cerrahın elinden geçse ne yazar? O kendini biliyordu sonuçta. Sahi, biliyordu değil mi? unsure.gif

Bunun haricinde bir grup sıcak insanla görüşmüş bulundum. Aslında çok farklı cümleler de kurabilirim bu konuda ya, hazzetmezlerdi biliyorum. Güzel vakit geçirdim diyebilirim, en azından Cerrahpaşa dışında. smile.gif Sonrasındaysa bir "yol kenarı ezberi" tekerrür etti. İzmir'de buldum kendimi. Yarın, geleli bir haftayı tamamlamış olacağım. Öyle ya da böyle akıyor zaman. Ötesi yok.

Ben böyle yazdıkça uzayıp gider. En iyisi şom ağzımı kapatıp, gönderdiğiniz ara pası verkaça çevireyim. (bu cümle bir alıntıdır) Siz nasılsınız? İyisiniz inşallah? smile.gif

--------------------
+Quote Post
Taurus
mesaj Mar 12 2008, 10:36 PM
İleti #99

Etkin Üye

Üye No.: 72

Epey gecikmeli olsa da pasınızı gole çevireyim bende... smile.gif

Şu aralar epey mutluyum. İlk dönemin aksine üniversiteye iyice uyum sağladım. Bunda anlaştığım bir arkadaş çevresine girmemin büyük katkısı var. Üniversitenin tek kötü yanı ömrümüzün yollarda geçmesi. Buna karşın bilgisayar bağımlılığımı azaltması konusunda da çok büyük artısı var. Okul ve arkadaşlarla zaman geçirmekten bilgisayara çok az vakit kalıyor. Üni dedik, Radyo ve Tv Programcılığı okuyorum. İlk senem. İleri de televizyoncu, yönetmen, yazar mı olurum bilmiyorum ama benim küçük yaşlardan beri hayalini kurduğum şey bir teknoloji, oyun dergisi yazarı olmak. Geçtiğimiz yaz Chip dergisinde çalışan komşum sayesinde mini bir staj da yaptım. Okulu bitirdikten sonra sistem üzerine bir eğitim programına geçmeyi düşünüyorum, bakalım nereye kadar gideceğiz ? Bunun dışında o kadar bilimkurgu dizisi (Stargate SG-1, Farscape...) izledim ki, astronomi ve uzay bilimlerine bir aralık merak sarsam da bu bölümler için notlarımın düşük olması nedeniyle başından beri özlemle iç geçirdim. Üni ve gelecek hayallerimiz böyle. Şunlara hayal demeyelim, neyse... flaugh.gif

Bu hafta kendimi biraz PC'ye verdim. 2.92 TB olan harddisk kapasitemi biraz daha yükseltirken, kasamdaki harddisk sayısını da azaltmaya verdim kendimi. Öncelikle dün ElectroWorld'dan external ''Seagate FreeAgent Pro 500 GB Usb & eSata'' diski alarak işe başladım. Bunla beraber PC'den iki diskimi emekli ederek, MSN'de satışa çıkarttım. Harddisklerin yanında bir de tatlı olarak diskleri tamamen dizi ve filmle dolduracağım deyince olay patladı. Sabah satışa koyduğum disklerden birisi 15 dk. oldu olmadı bir arkadaşa satıldı. Çok da iyi fiyata... flaugh.gif (250 GB IDE disk 150 tamamen dolu olacak şekilde 150 liraya gitti.) Diğerine de talipler var ama daha yüksek veren çıkar mı diye bekletiyorum alıcıları... laugh.gif Gelen moneyciklerle kasaya takılmak üzere bir Seagate 500 GB Sata2 disk alacağım. Süper süper. Nazar değmesin harddisklerime. smile.gif

Okuldan kalan birkaç saat vaktimde PC ile haşır neşir olunca şu aralık One Tree Hill dizisi çevirilerini de aksattım. Bu hafta sonundan itibaren gaza basacağım. Gerçi gazlamakta biraz geç kaldık çünkü dizimiz iki hafta içinde sezon arasına giriyor. Senarist grevlerinden dolayı yeni bölüm çekilememişti. Bu bölümler sezon arasında halledilirken, biz de dizinin mevcut çevirilerine yetişerek arayı kapatacağız. Bu sitede kaç kişi One Tree Hill izliyor acaba diyerekten sözümü bitireyim. oleyo.gif

Bu ileti Taurus tarafından Mar 12 2008, 10:42 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
ggecim
mesaj Mar 12 2008, 10:48 PM
İleti #100

Etkin Üye

Bu sitede kaç kişi One Tree Hill izliyor acaba diyerekten sözümü bitireyim. oleyo.gif

Ben (biliyorsun gerçi ama) altyazılarınızın sıkı takipçisiyim diyebilirim. One tree hill ise iyice heyecan yaratmaya başladı.
Son olarak, Radyo- Tv Programcılığı okuduğunu yazmışsın, seni üzmek istemem ama piyasadan çok fazla şey beklememeni ve bulabildiğin en ufak fırsatları bile kaçırmamanı tavsiye ederim. Dizilerde 5 yılı geçmiş biri olarak, bu kadar berbat bir sektör görmediğimi (bunu başka sektörlerde de çalıştığım için söylüyorum) belirtmekle birlikte, program olayına ben de yeni girmiş biri olarak kesinlikle dizi sektöründen daha rahat ve düzgün gidebildiğini söyleyebilirim. Umarım, istediğin şeylere kavuşursun, altyazıların için tekrar teşekkürler sevgili Taurus

--------------------
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
hasta
mesaj Mar 20 2008, 04:18 AM
İleti #101

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Akşam Fenerbahçe'nin EuroLeague maçını izlemeye gittik. İyi ki de gitmişim. Hücumda çok iyi oynamadık ama 16 sayı fark attık (oleyo.gif), hem de namağlup grup birincisine. Pota altından bir ya da iki sayımız vardı herhalde. Tamamen isabetli dış şutlarla gelen bir başarıydı. Bu galibiyetle çeyrek finale çıktık. Dörtlü finale kalmak istiyorsak mutlaka pota altında da etkili olmamız gerekiyor. Savunmamız ise muhteşem, her ne kadar grup birinciliğini garantilemenin verdiği rahatlıkla oynamış olsalar da o takımı 59 sayıda tutmak büyük başarı. Umarım dörtlü finale de katılırız. Hem futbolda, hem de basketbolda gelen bu başarılar bir Fenerbahçeli olarak beni çok sevindiriyor. Chelsea'yi eleyip yarı finale çıkacağımızdan eminim. Buraya yazıyorum flaugh.gif

Az önce de NBA'de Orlanda-Washington maçı vardı. Onu da izleyiverdim eve gelir gelmez ayağımın tozuyla oleyo.gif Hidayet tek başına oynadı, 39 sayı attı. Maalesef bir sayı farkla kaybettiler ama. Takım arkadaşları iki gün önce aldıkları anlamlı Cleveland galibiyetinin yorgunluğunu üzerlerinden atamamışlar. Özellikle Howard'ı hiç bu kadar kötü izlememiştim. Lewis de yok gibi bir şeydi, ruh gibi dolaştı oyunda olduğu süre boyunca. Çok da önemli bir maç değildi açıkçası. Orlando'nun playofflar öncesi yeri garanti, doğu konferansında üçüncü sıradalar. Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz'ın bulunduğu batı konferansında inanılmaz bir çekişme var. Utah şu anda dördüncü sırada, fakat birinci sıradaki takımın sadece bir galibiyet gerisindeler. NBA finalinde Orlando ve Utah'ı izlemek istiyorum, çok şey mi istiyorum? flaugh.gif

--------------------
+Quote Post
borndead
mesaj Mar 20 2008, 04:27 AM
İleti #102

Etkin Üye

Bir Trabzonsporlu olarak Fenerbahçe konusunda anlaşabileceğimizi sanmıyorum. smile.gif Turu geçmenizi isterim, ama rakip olarak Chelsea gibi bir ekip var karşınızda. Abramoviç gerekirse Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı da alır, yine eler sizi. flaugh.gif Yarı finali Chelsea'nin alacağına dair tek taraflı iddiaya bile girebilirim, o derece. oleyo2.gif

P.S: Birazdan pislik çıkacak. oleyo.gif

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Mar 20 2008, 04:35 AM
İleti #103

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

QUOTE(borndead @ Mar 20 2008, 04:27 AM) *

P.S: Birazdan pislik çıkacak. oleyo.gif

Uykum olmasa camı çerçeveyi indirirdim aşağı oleyo2.gif Fenerbahçe turu geçecek flaugh.gif

--------------------
+Quote Post
ggecim
mesaj Mar 20 2008, 06:52 PM
İleti #104

Etkin Üye

Fenerbahçe'nin turu geçme konusunda ben de inançlıyım, hatta benden eski fenerlilerle bile, çok tartıştım. Bence finale kadar yükselecek FENER, içime doğdu, son maçtan hemen sonra hissetmiştim. O maçı da alamayacağımızı düşündü herkes ama aldık, onu da söylemiştim, alacağız diye. fool.gif .
Bu arada bundan önceki basketbol maçına biz de gittik, 1 milyonluk bileti 15 ytlye alıp girmek zorunda kalmıştık ve çok hazırlıksız, aç aç maç izlemiştik, bir de son saniye basketini saymayıp, faulu de vermemişlerdi, neye yanacağımı şaşırmıştım. cray.gif O gün Sevilla macının ertesi günü olduğu için tüm İstanbul, Zeytinburnundaydı. cray.gif
O yüzden dün gitmedik, bu kez de salon çok dolu değildi ve maçı aldık. unsure.gif Artık kendi üstüme alınmaya başladım bu durumu. mellow.gif unsure.gif

Bu ileti ggecim tarafından Mar 20 2008, 06:54 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
hasta
mesaj Mar 20 2008, 08:25 PM
İleti #105

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Salon doluydu tamamen. Maç başlamadan birkaç dakika önce geldiğimiz için salonun en üstten ikinci sırasında yer bulabildik oleyo.gif Ayrıca bütün biletler bitmişti, saha içi bilet de bulamadık namussuz karaborsacılardan. Üst katların 2 liralık biletlerini 5 liraya aldık. Bir dahaki sefere mutlaka Biletix'ten alacağım önceden. Böyle olduğunu bilmiyordum ben ortamın. Sağanak yağmurun altında onlarca karaborsacı her bir yanımızdan çekiştirdiler bilet satmak için. Bu sorun ne zaman çözülecek çok merak ediyorum.

--------------------
+Quote Post

8 Sayfa V « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th October 2018 - 11:29 AM