IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

54 Sayfa V « < 50 51 52 53 54 >  
Reply to this topicStart new topic
> Günün Menüsü
R0BlN
mesaj Aug 3 2012, 04:37 PM
İleti #766

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Total Recall (2012)

Gerçeğe Çağrı
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Len Wiseman
Yazar/Senarist: Philip K. Dick, Mark Bomback
Tür: Aksiyon / Macera / Bilim Kurgu
Konu: Bir fabrika işçisi olan Quaid, güzel bir eşi olmasına rağmen, sahip olabileceği en güzel anıların, süper ajan olduğu bir hayattan anılara sahip olmak olduğunu düşünmektedir. Ancak, bir prosedür...
Ülke: ABD / Kanada    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Kate Beckinsale, Colin Farrell, Bryan Cranston, Jessica Biel, Bill Nighy

Kült olmuş önceki filme remake yapmanın gereği tartışılır, ama yapımcılar en mantıklı olanı düşünüp coğrafyayı değiştirmiş ve konuyu da sağından solundan bir hayli çekiştirmişler. Sanat yönetimi olarak harika; yine geleceğe ilişkin öngörüler (manyetik yollar ve otomobiller, ele entegre telefonlar, elektronik kement ve fantastik bir füniküler sistem!) var ve yaratılan atmosfer çok iyi.

Quaid karakteri için Colin Farrell kadar kötü bir seçim düşünemiyordum. Beni yanıltmadı kendileri. Diğer oyuncular ise görevlerini yapmışlar işte. Kate Beckinsale bir nebze öne çıkıyor gibi, ama onun rolüne ağırlık vermek adına kötü adam Richter karakterinin üstünün çizilmesi iyi olmamış.

Neticede hareketi bol, seyri eğlenceli, izlenebilir bir film. 6/10

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hasta
mesaj Sep 2 2012, 05:22 PM
İleti #767

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Üye No.: 1

The Bourne Legacy (2012)

Bourne?un Mirası
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Tony Gilroy
Yazar/Senarist: Tony Gilroy, Dan Gilroy
Tür: Aksiyon / Macera / Gizem
Konu: İzleyiciler, Akdeniz`den baygın bir şekilde çıkarılan Jason Bourne ile 12 yıl önce tanışmıştı. 3 film boyunca hayatta kalma mücadelesini ve kimliğini bulma yolcuğunu izlediler. Bourne`un Mirası...
IMDB Notu: 7 / 10 (25,741 oy)
Süre: 135 dakika
Ülke: ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Jeremy Renner, Scott Glenn, Stacy Keach, Edward Norton, Donna Murphy

Bourne'un mirasına büyük bir saygısızlık olmuş bu film smile.gif Çok fazla konuşmaya gerek yok hakkında. Uzun zamandır sinemada Amerikan filmi izlemiyordum, sadakamız olsun oleyo2.gif Her şeyiyle eksik bir film, Bourne ismini kullanmaya hiç hakkı yok. Bourne üçlemesi benim için Godfather üçlemesinin aksiyon filmlerindeki karşılığıdır ve çok değerlidir. Film Bourne ismini kullanmadan bağımsız çekilen bir film olsaymış kötü diyebilirdik belki ama bu şekilde mirasını kullanmaya çalışarak kötülükten zavallılığa terfi etmiş. Senaryo, diyaloglar, oyunculuklar, müzikler, aksiyon sahneleri... her şey dipte, sonda, depresyonda flaugh.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
hasta
mesaj Sep 22 2012, 10:17 PM
İleti #768

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Üye No.: 1

The Bourne Ultimatum (2007)

Son ültimatom
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Paul Greengrass
Yazar/Senarist: Tony Gilroy, Scott Z. Burns
Tür: Aksiyon / Polisiye / Gerilim
Konu: Jason Bourne`in tek isteği ortadan kaybolmaktır. Ancak kaybolmayı başaramadığı gibi kendisini yaratanlar tarafından ele geçirilir. Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş olan Jason Bourne, iyi...
IMDB Notu: 8.1 / 10 (255,374 oy)       Top 250 #: 183
RT Notu: 93 / 100
Süre: 115 dakika
Ülke: ABD / Almanya    Dil: İngilizce / Fransızca / Arapça / Rusça / İspanyolca   
Ödüller: Oscar ödülü aldı
Oyuncular: Matt Damon, Julia Stiles, David Strathairn, Scott Glenn, Paddy Considine

Bu seriyi artık kaçıncı kere izlediğimi hatırlamıyorum ama Bourne'un mirasına yapılan saygısızlıktan sonra bir kez daha izleme ihtiyacı hissettim. Gözlerimin kirini temizlemek için buna ihtiyacım vardı. Üçüncü ve son film olan Ultimatum, serinin en iyi filmi olması bir yana, bence (tabii ki izlediğim filmler arasında) bugüne kadar çekilmiş en iyi aksiyon filmi olabilir. 2008'de aday olduğu üç Oscar'ı da alarak, dört Oscar alan No Country for Old Men'den sonra en çok Oscar alan film olarak o senenin görünmez kazananı olmuştu. En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo dallarında aday gösterilmeye cesaret edilememesi bence Amerikan sinemasının ayıbıdır. Herkes kendini bilecek. Siz busunuz, Hollywood budur, bu yoldan devam etmeyi başarabilseydiniz şimdi içinde bulunduğunuz bu acınası durumda olmazdınız.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
Harvey Dent
mesaj Nov 7 2012, 09:57 AM
İleti #769

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Editör
Üye No.: 4,564

Skyfall (2012)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Sam Mendes
Yazar/Senarist: Neal Purvis, Robert Wade
Tür: Aksiyon / Macera / Polisiye
Konu: Daniel Craig dünyanın gelmiş geçmiş en uzun soluklu film serisinin 23. macerası olan Skyfall`la 007 James Bond olarak bir kez daha karşımızda. Skyfall`da, Bond`un M`e karşı sadakati sınanacaktır,...
IMDB Notu: 8.2 / 10 (36,968 oy)       Top 250 #: 235
Süre: 143 dakika
Ülke: İngiltere / ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem, Ralph Fiennes, Naomie Harris

Christopher Nolan'ın batman için yazıp daha sonra beğenmeyip çöpe attığı senaryoyu bulup Bond'a uyarlamışlar. Javier Bardem'i sarıya değilde yeşile boyasalar Joker karakteri olacakmış. (Bu hali ise Austin Powers filmlerinden çıkmışa benziyor.) Filmde Wayne malikanesi ve Alfred bile mevcut. Bruce Wayne MI6 ajanı olsaydı nasıl olurdu merak edenler gitsin görsün. Bu arada filmde M'i saymazsak bir Bond kızının olmayışı, herhangi bir MI6 icadına yer verilmeyişi "daha gerçekçi" olmuş diye yorumlansa da bana tam da Christopher Nolan kafası bu dedirtti.

6/10

--------------------
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jan 29 2013, 11:28 PM
İleti #770

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Kon-Tiki (2012)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Joachim Rønning
Yazar/Senarist: Petter Skavlan, Allan Scott
Tür: Aksiyon?ref_=tt_ov_inf / Macera?ref_=tt_ov_inf / Biyografi?ref_=tt_ov_inf
IMDB Notu: 7.2 / 10 (5,986 oy)
Süre: 118 dakika
Ülke: |</span> <a href="/country/no?ref_=tt_dt_dt" itemprop='url'>Norveç / |</span> <a href=&    Dil: İngilizce / Norveççe   
Ödüller: Oscar adayı oldu
Oyuncular: Pål Sverre Valheim Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Gustaf Skarsgård, Odd Magnus Williamson, Tobias Santelmann

Bir teoriyi ispatlamak için Peru'dan Polinezya kıyılarına yapılan uzunca bir sal yolculuğunu anlatan film bu sene oscar ödüllerinde yabancı film dalında Norveç adına yarışacak. Açıkçası hem fazla bir macera tadı vermemesi hem de karakterler arasında ki ilişkinin sönük bir şekilde anlatılması filmden beklediğimi bulamamamı sağladı. Bir diğer etken de sanırım benzer olguların olduğu Pi'nin Yaşamında sonra izlediğim için keyif alamamam olabilir.
6/10

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.(Charles Bukowski)
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
R0BlN
mesaj May 28 2013, 11:12 AM
İleti #771

Group Icon

Star Trek Into Darkness (2013)

Bilinmeze Doğru: Star Trek
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: J.J. Abrams
Yazar/Senarist: Roberto Orci, Alex Kurtzman
Tür: Aksiyon / Macera / Bilim Kurgu
Konu: Atılgan`ın mürettebatı eve geri çağrıldığında, durdurulamaz bir terör gücünün dünyamızı bir kriz içinde bıraktığını görürler. Kaptan Kirk, tek kişilik kitle imha silâhını yakalamak için savaş alanına...
IMDB Notu: 8.3 / 10 (69,808 oy)       Top 250 #: 162
RT Notu: 87 / 100
Süre: 132 dakika
Ülke: ABD    Dil: İngilizce / Klingon   
Oyuncular: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg

Nerdeyse hiçbir boş saniyesinin olmadığı aksiyonla dolu bir film. Sadece aksiyonla da sınırlı değil, karakterler arası gerilimler, duygular da böyle bir filmden beklenebileceği kadar işlenmiş. Kısacası kurgusu çok iyi.

Kirk her zamanki gibi gözü pek, ama gerektiğinde düşmanımın düşmanı dostumdur diyecek kadar da realist. Yeri geldiğinde boyun eğdiğini de görüyoruz.

Spock'in ciddi oranda farklı bir yorumunu izliyoruz. Orijinal seriyle uyum içinde olmasa da bu yaklaşımı beğendim ben. Neticede yarı insan, yarı Vulkanlı. Bu seride insan yönü ağır basıyor.

Khan'ın motivasyonları çok açık olmasa da Benedict Cumberbatch seçimi cuk oturmuş. Tam bir İngiliz soğukluğuyla çok iyi bir karakter çizmiş.

Sonuç olarak sinemada izlenmeyi hak eden bir film.

8/10

--------------------
+Quote Post
mezdap
mesaj Jun 1 2013, 10:08 PM
İleti #772

My eyes seek reality...
Group Icon

Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Khan mı değil mi tartışması sonunda son buldu demek. Ancak zaman çizgisinin bu derece değişmesinin ardından kurguyu toparlamak oldukça zor olsa gerek. Umarım bunu başarabilmişlerdir. Çünkü bana öyle geliyor ki mutlaka bir yerde açık verecekler. Zira yanlış hatırlamıyorsam; Khan 3. Dünya savaşından (hangi savaş olduğundan emin olamadım) sonra uyutulup uzaya salınmışlar ardından da 2200'lü yılların ortalarınd falan bulunmuşlardı. Ve Kirk'ün şu an bulunduğu zaman dilimini göze alırsak değişen zaman çizgisinde bile Khan zaten şu an uzayda ve sürükleniyor olmalı.
Şu an Kıbrıs'ta 351 KD olarak askerlik yaptığımdan muhtemelen kısa sürede izleyemeyeceğim. Artık nasip...
Girne'den selamlar. smile.gif

--------------------
+Quote Post
R0BlN
mesaj Jun 13 2013, 03:55 PM
İleti #773

Group Icon

Man of Steel (2013)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Zack Snyder
Yazar/Senarist: David S. Goyer, David S. Goyer
Tür: Aksiyon / Macera / Fantastik
Konu: Genç bir çocuk olağanüstü güçleri olduğunu ve bu gezegenden olmadığını öğrenir. Genç bir adam olarak, nereden geldiğini ve buraya ne yapmak üzere gönderildiğini keşfetmek üzere bir serüvene...
RT Notu: 61 / 100
Süre: 143 dakika
Ülke: ABD / Kanada / İngiltere    Dil: İngilizce   
Ödüller: ödülü aldı
Oyuncular: Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon, Diane Lane, Russell Crowe

Maalesef olmamış. Senaryo kötü ve delik deşik, Süpermen ve Lois Lane itici, Russel Crowe donuk, sanat yönetimi bir tuhaf (yaratılan Kripton atmosferi Alien ve John Carter kırması bir şey), kamera sarsak, 3D uyduruk. Kala kala bir görsel efektler kalıyor ki bir süre sonra hep aynı kırıp dökmelerle o da sıkıyor. Transformers'da daha fazlasını görmüştük ama altı doldurulmamış aksiyon ve efektler yetmiyor.

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Dünyalı babasının ölümüne seyirci kalması gibi bir saçmalığı nasıl koyabilmişler, akıl alır gibi değil.

Bir de lüzumsuz Nolan realizm zorlamaları yok mu. Örneğin Süpermen'in göğsündeki S harfi meğerse Kriptoncada umut demekmiş (!). Her tarafı sürreal olan bu filmde yapmasaydın bari yahu.

5/10

--------------------
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jul 30 2013, 02:11 AM
İleti #774

Group Icon

forum resmi

Sound of Noise (2010)

Yaşamın Ritmi
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson
Yazar/Senarist: Jim Birmant, Ola Simonsson
Tür: Komedi / Polisiye / Müzik
Konu: Polis memuru Amadeus Warnebring sonunda çılgınlığın pençesine mi düşmüştür, yoksa dünyanın geri kalanı kesin olarak delirmiş midir` Warnebring kariyerinin en zor vakasıyla, müzikal bir soruşturmayla...
IMDB Notu: 7.1 / 10 (4,084 oy)
RT Notu: 86 / 100
Süre: 102 dakika / 110 dakika
Ülke: İsveç / Fransa    Dil: İsveççe   
Oyuncular: Bengt Nilsson, Sanna Persson, Magnus Börjeson, Marcus Boij, Johannes Björk

Bazı filmler anlatılmaz izlenir ya. İşte bu da öyle bir film. Fazla söze gerek yok farklı bir deneyim diyor ve noktayı koyuyorum.

Your desire
Is live wire
You are electric love
It hurts to watch it
When I cannot touch it
Your electric love

7/10

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.(Charles Bukowski)
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Aug 10 2013, 11:37 PM
İleti #775

Group Icon

Forum resmi

The Day He Arrives (2011)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Sang-soo Hong
Yazar/Senarist: Sang-soo Hong
Tür: Dram
IMDB Notu: 6.8 / 10 (746 oy)
RT Notu: 94 / 100
Süre: 79 dakika
Ülke: Güney Kore    Dil: Korece   
Oyuncular: Jun-Sang Yu, Sang Jung Kim, Seon-mi Song, Bo-kyung Kim, Eui-sung Kim

Hani bir semt pazarından doğal bir meyve almaya niyetlenirsiniz ya işte o pazardan aldığınız doğal bir meyvedir The Day He Arrives (Book chon bang hyang ). Çok samimi ve yalın bir film. Basit ve anlaşılabir. 6/10

--------------------
+Quote Post
R0BlN
mesaj Oct 2 2013, 05:05 PM
İleti #776

Group Icon

Riddick (2013)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: David Twohy
Yazar/Senarist: David Twohy, Jim Wheat
Tür: Aksiyon / Bilim Kurgu / Gerilim
Konu: Güneşin kavurduğu bir gezegende ölüme terk edilen Riddick, kendini yırtıcı bir uzaylı türüyle karşı karşıya bulur. Hayatı için savaşırken aktive ettiği yardım alarmı iki gemiyi harekete geçirir....
IMDB Notu: 6.8 / 10 (23,404 oy)
RT Notu: 60 / 100
Süre: 119 dakika
Ülke: ABD / İngiltere    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Vin Diesel, Jordi Mollà, Matthew Nable, Katee Sackhoff, Dave Batista

Riddick'in peşine düşen ödül avcıları var, iyi tasarlanmış dehşetengiz canavarlarımız var, Vin Diesel amcamızın boğuk sesi, cool hareketleri ve aksiyonları var, ama başka da bir şey yok.

Bana yavan geldi. Hatta sıkıldığım anlar oldu. 10-15 dakika kısa olabilirmiş. Sinemada seyredilmese de olur.

5,5'tan 6/10

--------------------
+Quote Post
R0BlN
mesaj Oct 7 2013, 10:43 PM
İleti #777

Group Icon

Gravity (2013)

Yerçekimi
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Yazar/Senarist: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Tür: Dram / Bilim Kurgu / Gerilim
Konu: Önceleri normal görünen görevde felâketle birlikte uzay gemisi harap olmuş, Stone ve Kowalsky yalnız kalmışlardır. Birbirlerinden başka dayanakları kalmayan ikili uzayın derinliklerinde...
IMDB Notu: 8.8 / 10 (26,712 oy)       Top 250 #: 49
RT Notu: 98 / 100
Süre: 90 dakika
Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Orto Ignatiussen, Paul Sharma

Görsel efektlerin ve diğer teknik imkanların ne kadar geliştiğini gösteren muazzam bir örnek. 3D seyredilmesi, hele mümkünse IMAX seyredilmesi tavsiye edilir.

Müziğin kullanımı da harika.

Gelgelelim seçilen konunun özünden kaynaklanan bir senaryo kısırlığı söz konusu. Sürekli bir hareket, kesintisiz bir aksiyon var ama herhangi bir derinlik yok. Sanki uzaya bir kamera konmuş, astronotların yaşadığı kazanın 1-2 saati kaydedilip belgesel yapılmış. Doğru, filmin gerçekçi olduğunun kanıtıdır bu ve filmin aynı zamanda senaristi olan yönetmenin niyeti ve çoğu kişinin aradığı bu olabilir ama ben bilim kurgu türünde olduğu ilan edilen bir filmden daha fazlasını beklerdim.

Gerçi yönetmen de bu zaafın farkında ki filmin süresini kısa tutmuş, iyi etmiş.

7/10

--------------------
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Apr 28 2014, 06:49 PM
İleti #778

Kumarbaz Bob
Group Icon

Üye No.: 24

If Only (2004)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Gil Junger
Yazar/Senarist: Christina Welsh
Tür: Komedi / Dram / Fantastik
IMDB Notu: 7.2 / 10 (21,823 oy)
Süre: 92 dakika
Oyuncular: Jennifer Love Hewitt, Paul Nicholls, Tom Wilkinson, Diana Hardcastle, Lucy Davenport

Cumartesi akşamı nette vakit geçirirken yanımdaki tv'de akıp giden bir film oldu. IMDb puanı 7.2 olduğu için zaplamadım ama maalesef pek de bir şeye benzetemedim.

Sevdiği kadını bir trafik kazası sonucu kaybeden Ian'ın bu talihsiz günü bir kere daha yaşayarak, kahpe kaderi alt etme çabaları olarak özetlenebilecek hikayesi, ilk etapta kulağa hiç de fena gelmeyen şu 2 satırın üzerine en ufak bir ilginçlik eklemeyen kısır bir senaryo sayesinde 90 dakikalık bir iç sıkıntısına dönüşmüş.

Başroldeki Paul Nicholls'ın kötü oyuncuğu da filmin tümüne hakim olan bayık bir romantizmin üzerine tüy dikmiş. O kadar beğenmedim ki puan bile vermiyorum.

L'affaire Farewell (2009)

Elveda
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Christian Carion
Yazar/Senarist: Christian Carion, Serguei Kostine
Tür: Dram / Gerilim
Konu: 1980'lerin başında, Soğuk Savaş'ın en kızıştığı dönemde KGB subayı Grigoriev, Sovyetler'in siyasi tutumundan tiksinmeye başlar ve kaçıp bu sistemden kurtulmaya karar verir. Aslında...
IMDB Notu: 7 / 10 (4,669 oy)
RT Notu: 85 / 100
Süre: Fransa: 113 dakika / ABD: 113 dakika
Ülke: Fransa    Dil: Fransızca / İngilizce / Rusça   
Oyuncular: Diane Kruger, Willem Dafoe, John Wayne, James Stewart, Alexandra Maria Lara

Hafta sonu izlediğim ikinci film ise uzun zamandır merak ettiğim L'affaire Farewell oldu. Film, afişinde de yazdığı gibi 20. yüzyılın en büyük casusluk operasyonlarından birinin, 1997 yılında "Bonjour Farewell" adlı bir kitaba da konu olan gerçek hikayesini anlatıyor.

Hain komünist Sergei Gregoriev rolünde bu kez oyunculuğuyla hayranlık uyandıran Emir Kusturica'ya, Guillaume Canet, Alexandra Maria Lara, Willem Dafoe gibi uluslararası bir yıldızlar topluluğu eşlik etmiş. IMDb'de en tepeye Diane Kruger'ı da koymuşlar ama onun rolü maalesef 30 saniye bile değil.

Filmin komünizme dair saptaması Sergei Gregoriev karakterinden bir alıntıyla özetlenebilir: "Komünizm güzel bir rüya. Ama ulaşılması kolay değil. 1917'de Rusya'nın ne halde olduğunu biliyor musunuz? Orta çağdaydı. 40 yıl sonra uzaya ilk insan gönderen ülke olduk. Ama bugün rejim tıkandı. Sistemin patlatılması gerek. Bu nedenle size bütün bu bilgileri veriyorum. SSCB sizi daha fazla soyamadığı gün yıkılacak ve yeni bir devrim olacak."

Tabii SSCB'nin rejimi tıkanırken ve sistemi patlatılırken, insanlara sunulan ideal dünya düzeni ise ABD'ninki. Ama yine de benzer sularda yüzen Hollywood filmleri kadar kör gözüm parmağına bir propaganda filmi yok ortada. Politik duruşunu bir yana bırakırsak son tahlilde ortalama üstü bir casusluk filmi olarak niteleyebileceğim L'affaire Farewell'in IMDb puanı da gayet makûl: 7/10

--------------------
forum resmi
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj May 3 2014, 11:28 PM
İleti #779

Group Icon

Casse-tête chinois (2013)

Aşk Bilmecesi
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Cédric Klapisch
Yazar/Senarist: Cédric Klapisch
Tür: Komedi / Dram / Duygusal
Konu: Xavier`in hayatı, eşinin New York`ta biriyle tanıştığını ve Xavier`i terk edip onunla yaşamak için New York`a gideceğini açıklamasıyla tepetaklak olur. Üstelik giderken çocukları da yanında...
IMDB Notu: 7.2 / 10 (1,945 oy)
RT Notu: 71 / 100
Süre: 117 dakika
Ülke: Fransa    Dil: İngilizce / Fransızca / İspanyolca / Çince / İbranice   
Oyuncular: Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile De France, Kelly Reilly, Sandrine Holt

Tony Gatlif'in Gadjo Dilo ve Exils filmleriyle döktüren Romain Duris'i son filmi Aşk Bilmecesi ( Chinese Puzzle) izleme şansına kavuşmuş oldum. Fransız yönetmen Cedric Klapisch'in İspanyol Pansiyonu ve Russian Dolls filmleriyle devam ettirdiği serinin son filmiydi Aşk Bilmecesi. İlk iki filmden büyük haz almış olarak serinin son filmini zaten sabırsızlıkla beklemekteydim. Orta yaş grubuna dahil olan Xavier'in hikayesi bana hiç de fantastik gelmedi fool.gif Verdiği mesaj, müzikleri ve oyunculuklar ve yönetmen gibi faktörleri ve benim şahsi torpilimi de ekleyince 10/9 puanı hak eden bir film.

--------------------
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj May 5 2014, 05:46 PM
İleti #780

Kumarbaz Bob
Group Icon

Üye No.: 24

Real Steel (2011)

Çelik Yumruklar
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Shawn Levy
Yazar/Senarist: John Gatins, Dan Gilroy
Tür: Aksiyon / Dram / Bilim Kurgu
Konu: Filmde Hugh Jackman, 2,5 metre boyunda 900 kiloluk robotların ringlere çıkmasıyla ünvan kazanma şansını kaybeden dövüşçü Charlie`yi canlandırıyor. Artık küçük çaplı bir organizatör olan Charlie, bir...
IMDB Notu: 7.1 / 10 (198,980 oy)
RT Notu: 60 / 100
Süre: 127 dakika
Ülke: ABD / Hindistan    Dil: İngilizce   
Ödüller: Oscar adayı oldu
Oyuncular: Hugh Jackman, Dakota Goyo, Evangeline Lilly, Anthony Mackie, Kevin Durand

Annesinin ölümünün ardından ortada kalan bir çocuk, tır üstünde oradan oraya savrulan fakir bir baba, çocuğun velayetini almaya çalışan zengin ana tarafı... Küçükken çok sevdiğim bir Sylvester Stallone filmini hatırlattı: Over the Top

Ama 1980'lerin bilek güreşi teması, 2010'lu yıllarda yerini robot dövüşüne bırakmış. 2010'lu yılların favori sporu robot dövüşü olduğundan değil ha tongue.gif Film 2020'lerde geçen bir bilim kurgu olduğundan! Bu vesileyle hangi ara 2010'lu yıllara geldiğimizi de biri bana anlatsın. Biz olmuşuz bilim kurgu oleyo.gif

Neyse, biraz fazla klişelere abanan bir film de olsa, eğlenceli bir seyirlik. Notum: 6/10

--------------------
forum resmi
+Quote Post

54 Sayfa V « < 50 51 52 53 54 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 26th June 2019 - 10:18 PM