IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

36 Sayfa V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zıbaramayanlar :), Uyuyamadın mı? Gel vatandaş gel:)
R0BlN
mesaj Nov 11 2007, 09:11 PM
İleti #1

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Bazen gece uyku tutmaz, bazen de uyur gecenin bir vakti uyanırım. Uyanınca ne yaparım? Buraya yazarım elbet, ama paylaşalım ne yaptığımızı. Mesela ben şunu dinledim uykum gelir diye:

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hasta
mesaj Nov 11 2007, 09:15 PM
İleti #2

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Üye No.: 1

Bu saatte zaten uyunmaz ki flaugh.gif Saat daha 9'u çeyrek geçiyor oleyo.gif Aslında biraz uyuyup gece uyanasım da var fool.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
baronio
mesaj Nov 11 2007, 09:18 PM
İleti #3

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Away
Üye No.: 3

Vallahi her gece klasikleşmiş yaşam ritüelim, yatağa yattıktan sonra National Geographic veya Discovery'yi açıp birkaç saat onlara bakıp, TV'yi otomatik kapanmaya ayarlamak oluyor. Genelde Discovery'de araba motor yapıyor veya saçma sapan deneyler yapıyorlar, pek sarmıyor. Bir ara Deadliest Catch vardı. Hastasıydım. Yenilerden de Petrol, Ter ve Petrol Kulesi'ne bayılıyorum. Şu sıralar National Geographic çok daha güzel. Gece uyumayı başaramayanlara tavsiye ederim. Hem eş dost muhabbetinde oradan duyulan bilgileri anlatmak da fiyakalı oluyor. oleyo2.gif

--------------------
+Quote Post
siroguz
mesaj Nov 11 2007, 09:24 PM
İleti #4

some are born to sweet delight, some are born to endless night
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: bir yerdeyim...
Üye No.: 112

Önceden tüm gecem film izlemek, internette gezinmekle geçerdi. Bazen 2 gün uyumaz sonra bir yatar bir günü çıkarırdım takvimden. Hatta sınav zamanları ders çalışarak geçerdi tüm gece. 6 yıl boyunca güneşin doğuşunu görmeden uyumak diye bir eylem bulunmazdı hayat anlayışımda. İstesem de olmazdı zaten. Uzun sohbet geceleri, oyun geceleri, eğlence geceleri buna izin vermezdi. 6 yıl boyunca adeta gece yaşadım, sabah güneşin doğuşu ile gündüz 1, 2 ya da 3 arası uyudum.
Hâlâ bir şeyler yapabilmek için güneşin batıp karanlığının hükmünün başlamasını bekliyorum. Biliyorum bu yaşam şeklini terk etmek çok zor olacak. Ama yavaş yavaş normal insanlar gibi yaşamaya başladım. Elbette mecburiyetten. Ve artık eskisi gibi film izleyemiyorum.
Gecelerimi özledim...

--------------------
Bahçelerde ve yatak odalarında, bodrum katlarında ve tavan aralarında dolaşır, köşelerden döner, kapılardan pencerelerden geçerim, kaldırımlarda gezinir, merdivenlerden çıkar, halıların üzerinde, oluklardan aşağı, gökyüzünde ilerlerim, arkadaşlarla, âşıklarla, çocuklarla ve kahramanlarla gezerim; bunların hepsi de algıladığım, hatırladığım, hayal ettiğim, çarpıttığım ve netleştirdiğim şeylerdir.
Tom Robbins - Another Roadside Attraction
+Quote Post
baritonverdi
mesaj Nov 11 2007, 10:22 PM
İleti #5

SG-TÜRK
Group Icon

Üye No.: 423

@robin
Mozart'ın Requiem'i değil mi bu? Gerçekten çok dinlendirici bir eserdir. Yine dinlendirici bir eser ise Bach'ın Goldberg varyasyonlarıdır. Bach, bu eseri uyku problemi olan bir dostu için yazmış. Rivayete göre dostu yatağına yatar, yan odada da Bach bu eseri çalarmış. Tavsiye olunur.

--------------------
"Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok, dünya medeniyetinin veçhesini değiştireceği görülecektir. Sinema, dünyanın en uzak köşelerinde oturan insanların birbirlerini sevmelerini, tanımalarını temin edecektir. Sinema, insanlar arasındaki görüş, düşünüş farklarını silecek, insanlık idealinin tahakkukuna en büyük yardımı yapacaktır. Sinemaya layık olduğu ehemmiyeti vermeliyiz."
Mustafa Kemal ATATÜRK

forum resmi
+Quote Post
R0BlN
mesaj Nov 11 2007, 10:28 PM
İleti #6

Puck:Robin
Group Icon

Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

@baritonverdi, evet Mozart'ın Requiem'i smile.gif Bunun en iyi sinema ifadesi de sanırım şunda:
IMDB
Amadeus (1984)

Directed by: Milos Forman
Genre: Drama / Music
Tagline: Amadeus. The man. The music. The magic. The madness. The murder. The mystery. The motion picture.
Plot Outline: The incredible story of Wolfgang Amadeus Mozart, told in flashback mode by Antonio Salieri - now confined to an insane asylum.
User Rating: 8.3 / 10 (61,671 votes) Top 250: #81
Runtime: 160 min / 180 min (director's cut)
Awards: Won 8 Oscars.
Cast: F. Murray Abraham, Tom Hulce, Elizabeth Berridge, Roy Dotrice

--------------------
+Quote Post
Funkster
mesaj Nov 12 2007, 12:35 AM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

İşte müdavimi olacağım bir başlık. Uyku alışkanlıklarımız türlü türlü. Ben haftasonları dayanabildiğim kadar kalıyorum. Hafta içi ise mecburiyetler, dayanabildiğim noktaları bile kabul etmiyorlar. Benimkisi çoğunlukla bebek nöbeti. Belli bir saate kadar evde ayakta kalan tek kişi olmanın bir bedeli. Nöbeti renklendirecek film ve dizilerle geceyi paylaşmayı seviyorum. Uyumak güzel şey. Ama keşke insan hayatında böyle bir ihtiyaç, bir mecburiyet olmasaydı diye düşünüyorum. Uyku diye bir kavram olmasa, hiç uyunmasa. Sabah işe gitmek için hiç uyku tutmadığı halde uyumaya çalışma derdi olmasa.. Daha fazla yaşadığını hissederdi insan, bir sürü uğraş bulur, bir sürü film izlerdi. En önemlisi geceyi yaşardı. Ne yazık ki uyuma zorunluluğumuz var ve bununla yaşamalıyız. En son ne zaman uyumaya çalıştığımı hatırlamıyorum. Benim için uyumak, uyanmak kadar kolay son zamanlarda. Mozart'ın Requiem'ini hiç denemedim. Ama acilen uyuma zorunluluğu olanlar için Tarantino'nun Death Proof'unu atlamayın derim.. smile.gif

--------------------
+Quote Post
baritonverdi
mesaj Nov 12 2007, 02:07 AM
İleti #8

SG-TÜRK
Group Icon

Üye No.: 423

Yine uykum kaçtı işte. Evde herkes uykuda. Kedi zaten sürekli uyuyor... Arada bir sokaktan geçen arabaların belli belirsiz sesi dışında gece tümüyle sessiz. Aslında çalışmak için çok güzel bir ortam. Bir dönem bende uyuyamama problemi vardı. Sanırım yıllarca geceleri çalışmanın -müzisyenlik- sonucunda biyolojik bir saat oluşmuştu bende. Gün içinde ne kadar uykum olursa olsun saat 22.00'da cin gibi oluyordum. Bu saatten önce dayanamayıp yatarsam da en geç 01.00'da uyanıp sabahı ediyordum. Evlenip memuriyete başlayınca bu hastalık azaldı. Artık ben de normal insanlar gibi uyuyabiliyorum. Ama bazen eski biyolojik saat hortluyor, bu da o gecelerden biri sanırım.

--------------------
"Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok, dünya medeniyetinin veçhesini değiştireceği görülecektir. Sinema, dünyanın en uzak köşelerinde oturan insanların birbirlerini sevmelerini, tanımalarını temin edecektir. Sinema, insanlar arasındaki görüş, düşünüş farklarını silecek, insanlık idealinin tahakkukuna en büyük yardımı yapacaktır. Sinemaya layık olduğu ehemmiyeti vermeliyiz."
Mustafa Kemal ATATÜRK

forum resmi
+Quote Post
hasta
mesaj Nov 12 2007, 02:44 AM
İleti #9

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Dayanamadım ve dediğim gibi 10'da uyudum, gece iki gibi uyandım oleyo.gif Uyku düzenimin düzensiz olmasını çok seviyorum. Sevdiğim nadir düzensizliklerden biri bu herhalde smile.gif Bazen günlerce günde 3-4 saat uyuyarak geçiriyorum. Bazen de günlerce günde 12-13 saat uyuduğum oluyor. Fakat gecelerin dayanılmaz cazibesi beni kendinden bir türlü ayırmıyor. Mutluyum ben böyle.

--------------------
+Quote Post
speedspasm
mesaj Nov 12 2007, 02:49 AM
İleti #10

love grows in me like a tumor...

Grup: Üyeler
Üye No.: 489

Senelerdir böyle yaşayan ve senelerdir de bu durumdan pek mesut olan insanlardan biriyim ben de. En yakın yol arkadaşım da 12'den sonra ulusal kanallarda oynayan çoğu birbirinden facia filmler oleyo.gif
+Quote Post
hasta
mesaj Nov 12 2007, 03:01 AM
İleti #11

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Los Angeles'tan Kaçış oynuyordu az önce bir TV kanalında smile.gif Böyle filmler başlayınca hiç saate bakmadan aşağı yukarı 2 civarında olduğunu anlıyorum. Bir de Show TV'nin canavarlı filmleri olur oleyo.gif Sürüden ayrılanı kurt kapar mantığıyla işleyen ve birçok gencin ormandaki bir evde toplaşmasıyla başlayan filmler flaugh.gif Mutlaka iki üç tane güzel kız olur. Bir tanesi gotiktir, bunalım takılır. Bir tanesi çok afedersiniz filmin sürtüğüdür. Bir tanesi de erkeksidir fool.gif Erkeklerden biri de mutlaka zenci olur, ilk o ölür. Amerikan terimiyle "loser" vardır bir tane ve mutlaka gözlüklüdür. Bir tane de sporcu vardır kaslı maslı. Teker teker ölür bu zavallı gençler.

--------------------
+Quote Post
speedspasm
mesaj Nov 12 2007, 03:20 AM
İleti #12

love grows in me like a tumor...

Grup: Üyeler
Üye No.: 489

QUOTE(hasta @ Nov 12 2007, 03:01 AM) *

Los Angeles'tan Kaçış oynuyordu az önce bir TV kanalında smile.gif Böyle filmler başlayınca hiç saate bakmadan aşağı yukarı 2 civarında olduğunu anlıyorum. Bir de Show TV'nin canavarlı filmleri olur oleyo.gif Sürüden ayrılanı kurt kapar mantığıyla işleyen ve birçok gencin ormandaki bir evde toplaşmasıyla başlayan filmler flaugh.gif Mutlaka iki üç tane güzel kız olur. Bir tanesi gotiktir, bunalım takılır. Bir tanesi çok afedersiniz filmin sürtüğüdür. Bir tanesi de erkeksidir fool.gif Erkeklerden biri de mutlaka zenci olur, ilk o ölür. Amerikan terimiyle "loser" vardır bir tane ve mutlaka gözlüklüdür. Bir tane de sporcu vardır kaslı maslı. Teker teker ölür bu zavallı gençler.

"Gençler, 1968'den beri kimse oraya gitmedi"li filmler evet oleyo.gif

Show daha çok bu tercihleri yapıyor, Atv ise geç saatlere kadar bir eski dizisinden herhangi bir bölüm yayınlayıp (Ben atv yi gün içinde de ne zaman açsam Avrupa Yakası oynuyor zaten o da başka bir konu; Avrupa Yakası tv olsun açılımları tam olsun) akabinde sabaha yakın yeşilçamın arabesk döneminden ya da Ahu Tuğbalı Nuri Alçolu yıllarından o da olmadı Emrah serilerinden seçmeler sunuyor. Çoğunu ilgiyle takip ediyorum rastladıkça fool.gif bu gece de evet Los Angeles'tan Kaçış izliyorum bir taraftan tongue.gif
+Quote Post
melih
mesaj Nov 12 2007, 03:49 AM
İleti #13

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

Yılan'ı bir kere daha izledim zevkle. Kurt Russell'ın rol kesebildiği zamanlar, Steve Buscemi falan çıkıyor bir kenardan, Che Guevera göndermeli tipler, Carpenter'ın aşık olunası post apokaliptik dünya atmosferi. Show'a çamur atıyoruz ama uykum ve yapacak daha iyi bir işim yoksa yatağa uzanıp o saçma filmlere bakarak uykuya dalıyorum habire. Amme hizmeti yapıyor yani bu kanal tongue.gif Cine5'te bazen son derece fuzuli filmler olabiliyor, misal bu gece Prison Break'teki Linc'in eski bir filmi vardı. Çizgisine hiçbir şey katmadığını gördüm, yine bir meşe palamudu misali performans çıkarmış. Film de buymuş. Puanına dikkat.

--------------------
+Quote Post
reel
mesaj Nov 12 2007, 03:59 AM
İleti #14

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Nereden: Wired
Üye No.: 13

dae, filmin puanını göremesem de çok etkileyici bir film olduğu aşağıdaki resimden belli. flaugh.gif
forum resmi

Herkesin hop oturup hop kalktığı, fakat benim her daim boş boş dolaştığım bir gecenin ardından her nedense mad max serisini izleyesim geldi. Hele ki serinin o ikinci filmi yok mu? (The Road Warrior) Dadından yinmez vallahi şu saatte. smile.gif
+Quote Post
melih
mesaj Nov 12 2007, 04:23 AM
İleti #15

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

Uykum var, bu tür hatalar normal olmalı bu başlıkta oleyo.gif Düzelttim sonradan.

--------------------
+Quote Post

36 Sayfa V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 21st September 2017 - 07:43 PM