IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Sarmaşık (2015)
hasta
mesaj Mar 13 2017, 04:36 PM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Sarmaşık (2015)
Forum resmi
IMDB
Yönetmen: Tolga Karacelik
Tür: Dram
Konu: Sarmaşık gemisi yük aldıktan sonra tahliye limanı olan Angola`ya gidecektir. Sefer devam ederken geminin armatörü iflas eder ve ortadan kaybolur. Gemi Mısır`a geldiğinde armatörün liman parasını...
IMDB Notu: 6.8 / 10 (127 oy)
Süre: 104 dakika
Ülke: Türkiye / Almanya    Dil: Türkçe   
Oyuncular: Nadir Saribacak, Hakan Karsak, Kadir Cermik, Ozgur Emre Yildirim, Osman Alkas

"Gemide" gibi bir başyapıtın gölgesinden uzaklaşmak için çok çaba harcayan ve elinden geleni yapan bir film olmuş. 2015 yılında Altın Portakal'da En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alarak yılın en iyisi olduğunu zaten çok net bir şekilde ifade etmişti. Ancak izlemeye fırsat bulabildim. Bu kadar geç kaldığım için kendime kızdım.

Bir tanker veya kuru yük gemisinin etkileyici ortamından doğal olarak faydalanmış, bunu çok da abartıya kaçmadan kullanmış. Film bir gemide değil de kapanmak üzere olan bir fabrikada geçseydi de çok fark etmezdi. O haşmetli geminin kadraja giriş çıkışları, bir gemideki düzenin işleyişine dair ayrıntılar çok da fazla kullanılmamış. Baştan sona insan ilişkileri üzerine yoğunlaşan, diyalogları ve bolca olmasına rağmen kulağı hiç rahatsız etmeyen küfürleşmeleriyle öne çıkan bir yapım olmuş.

Son yılların en sevdiğim oyuncularından Nadir Sarıbacak, Erkan Can'ın izinden emin adımlarla ilerliyor. Onu çok daha şaşırtıcı rollerde izlemeyi heyecanla bekliyorum. Bu Cenk rolünde de filmi tek başına alıp götürüyor. Ona Alper rolüyle eşlik eden Özgür Emre'yle güzel bir ikili olmuşlar. Fakat Özgür Emre'yi kırılma noktalarında biraz acemi gördüm. İsmail rolündeki Kadir Cermik'in oyunculuğunu nedense hiç beğenmedim. Baştan sona beni rahatsız etti. Beybaba rolündeki Osman Alkas zaten tartışmaya açık değil, sesinin önünde saygıyla eğiliyoruz. Filmde "Kürt" lakaplı dev oyuncu Seyithan Özdemir'in geleceği çok parlak. Bana geçmişten Yadigar Ejder'i hatırlattı.

Aldığı ödülleri sonuna kadar hakeden, çok kaliteli, temiz bir yapım. İlk cümlemde de kullandığım "Gemide" filmine hayranlık duyanların mutlaka kaçırmaması gereken bir film olduğunu vurgulamak istiyorum.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 19th January 2018 - 07:35 PM