IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

37 Sayfa V « < 9 10 11 12 13 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zıbaramayanlar :), Uyuyamadın mı? Gel vatandaş gel:)
gündüzdoğanay
mesaj Apr 8 2008, 11:06 PM
İleti #151

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Tam sızma kıvamındayken, hem zıbaramayanlara hem de tarihe bir not düşeyim istedim flaugh.gif
Şu sıralar yaşadığım en büyük korkumdan bahsetmek istiyorum. Sebebini tam olarak çözemedim. Belki dar alan korkusu (Lümpence klostrofobi deniliyor ), belki aşağılanma korkusu, belki de bok korkusu...
Dipte yaşamaya alışmış bir şahıs olarak bu düşünce neden aklıma geliyor bilmiyorum ama bu aralar beni çok rahatsız etmeye başladı.

Asıl konu şu: gittiğim bir kafe veya barda tuvalete gittiğim zaman nedense üst kattaki insanların kanalizasyona bıraktıkları bok ve türevi atıkların üzerime döküleceğinden endişe ediyorum. Cidden flaugh.gif Gözümü üst katın pimaş borusundan alamıyorum. Herhangi bir terslikte sağa sola zıplayıp kendimi kurtarırım düşüncesiyle zevksiz bir rahatlama durumu yaşıyorum. Sanırım balatayı sıyırmak üzereyim... Aynı duyguyu yaşayan biri varsa onu kardeşim ilan edicem oleyo.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.(Charles Bukowski)
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
baronio
mesaj Apr 8 2008, 11:09 PM
İleti #152

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Away
Üye No.: 3

Ayni duyguyu yasamadim ama cozum icin sana bir onerim var sevgili gunduzdoganay. Bol bol su icip, misir ye, biraz da soguk tasa otur. Sonra baska hicbir seyle ilgilenemeyecek kadar mesgul olacaksin tuvalette. Degil kafana, gelip senin klozetine pisleseler umrunda olmaz. unsure.gif

--------------------
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 8 2008, 11:18 PM
İleti #153

Group Icon

Dostum senin söylediğin yöntem kalıcı bir çözüm değil benim için. Mısır yemediğim bir gün ne yapacam oleyo.gif Büyük ihtimal aynaya bakar gibi pimaş borularına bakacam. Çözüm değil yandaş arıyorum ben sanırım flaugh.gif Yoksa böyle tuhaf şeyler düşünen bir tek ben miyim blink.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.(Charles Bukowski)
+Quote Post
ggecim
mesaj Apr 8 2008, 11:23 PM
İleti #154

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

QUOTE(gündüzdoğanay @ Apr 9 2008, 12:06 AM) *

Asıl konu şu: gittiğim bir kafe veya barda tuvalete gittiğim zaman nedense üst kattaki insanların kanalizasyona bıraktıkları bok ve türevi atıkların üzerime döküleceğinden endişe ediyorum.

Eğer bu doğruysa benim sık sık yaşadığım bir durum, merak etme, senin gibiler var. Ama bunun devamı benim gibi titizlik hastalığına yakalanmak olabilir o açıdan, dikkat et derim. Düşünmemeye çalış, bol bol Transpotting'in o klozet sahnesini izle. korkunun üzerine yürü...bir süre sonra anlamsız gelmeye başlar.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
hasta
mesaj Apr 10 2008, 02:54 AM
İleti #155

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Pazartesi sabahı başlayan umuda yolculuğumuz çarşamba akşamı yerine, tam 5 saat rötarlı kalkan uçağımızın sayesinde çarşamba gecesi sona erdi smile.gif Güzel bir deneyim oldu benim için. İlk defa yurtdışına çıktım hayatımda. Artık ben de "Avrupa bitirmiş olayı, adamlar aşmışlar, adamlar şöyleler, çok muhteşemler, üç metreler, elleriyle kafa koparıyorlar... gittik, gördük, böyle böyle..." geyiklerini yapmaya hak kazandım oleyo.gif İşin şakası bir yana hiç de umduğumu bulamadım Londra'da. Avrupa'nın diğer büyük şehirlerini görüp de onlarla kıyaslama fırsatı bulurum inşallah ileride, daha genciz ne de olsa smile.gif Her şeylerinin ters olması geyiğini de yapmaktan kendimi alamayacağım, çünkü iki kere ezilme tehlikesi atlattım flaugh.gif Alışkanlıktan solumuza bakıp yola atlayınca, sağdan gelen arabaların altında kalıyorduk.

İngiltere'de halis mulis İngiliz göremedik pek. Londra istilaya uğramış da haberimiz yokmuş. Dünyanın dört bir yanından insanlar Londra'yı ele geçirmişler. Afrikalılar, Hintliler, Pakistanlılar, Araplar, Brezilyalılar... Şans eseri girdiğimiz şehir merkezine çok yakın olan kocaman ve çok işlek bir cadde sadece Lübnanlılara aitti.

Şu üstü açık meşhur iki katlı kırmızı otobüsleriyle yapılan şehir turu gerçekten de çok iyiymiş. Londra'yı o otobüsün üstünden izlemek çok daha iyi. Yürüyerek geçtiğimiz ve sıradan bulduğumuz caddeler, otobüsün üzerinden daha şirin gözüküyorlar smile.gif

Neyse lafı fazla uzatmadan konuya gelelim flaugh.gif Yerel saatle 19.45'te başlayacaktı maç. Saat 4'ü geçerken stada ulaştık. Stada girilmiyor doğal olarak o saatte İngiltere'de. Stad çevresinde dolaştık, yakınlardaki alışveriş merkezine girip çıktık, yürüdük, gezdik, dolaştık. Her yer Fenerbahçeliydi. İngiliz taraftarları maça son dakikada gelmeyi sevdikleri için maç saatine kadar stad çevresinde Fenerbahçeliler Kadıköy'deymişiz hissi yaratıyorlardı. Maç günü ve önceki gün de Londra sokaklarında her yerde Fenerbahçeliler vardı, tanımadığımız insanlarla Londra sokaklarında selamlaşmak çok keyifliydi. Kale arkalarından birinin bize ayrılan yarısında 3500-4000 kadar Fenerbahçeli ve bilet bulamayıp da Chelsea taraftarları arasında izlemek zorunda kalan 1000'e yakın Fenerbahçeliyle Stanford Bridge'de 5000 kişiydik neredeyse. İlk golün şokunu atlatamadık 5-10 dakika üzerimizden, daha yerlerimize bile ısınamamıştık. Daha sonra ise maçtan önce ve maçın başlarında olan o heyecan geri geldi ve destek daha da yoğun bir biçimde devam etti. Fakat gol bir türlü gelemedi. O kadar açık oynamamıza rağmen çok iyi savunma da yapıyorduk. Top üstünlüğü genelde hep bizdeydi, hatta maçın bazı bölümlerinde Chelsea'yi ezdiğimizi hiç çekinmeden söyleyebilirim. Fakat skorun rahatlığıyla oynamaya ve oynatmaya hiç niyeti olmayan ve artık bu işin kaşarı olmuş futbolculardan kurulu bir takım karşısında tecrübemiz o kutuyu açmak için yeterli olmadı. Halbuki yarı final vardı o kutuda smile.gif Son dakikalardaki birkaç ciddi gol pozisyonumuz kutuyu aralar gibi yaptı, bizi çok heyecanlandırdı. "Fener, gol, gol, gol" diye bağırırken 80'inci dakikadan sonra şuurumu kaybettim, maçı artık izleyemiyordum, sadece gol istiyordum. Olmadı. Olsun... Bu kadar yakın olmayı hissetmek ve bazı şeyler denk gitseydi başarabileceğimizden olmak ve o staddaki insanlara ve Chelsea'li futbolculara, ilk dakikalarda gelen o golden maçın sonuna kadar yaşattığımız korku bize yeter.

Maç bitince göz yaşlarıma hakim olamadım. Yenildiğimiz için değil, yenemediğimiz için. Her şeye rağmen muhteşemdi. Orada bulunmanın bile yeterli olduğunu söylemek belki biraz züğürt tesellisi olacak ama futbol olarak dişe diş mücadele etsek de maalesef züğürt kaldık Chelsea karşısında. Bizim de günümüz gelecek, geliyor yavaş yavaş. Bu sene değilse seneye, seneye değilse sonraki seneye. Milyonlarca taraftarlarının güçlerini ekonomilerine yansıtmayı başarabilen Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırabileceklerine inanıyorum.

İki saattir yazıyorum, saat 4 olmuş, zıbarayım bari, yol yorgunuyum tongue.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
hasta
mesaj Apr 10 2008, 10:25 PM
İleti #156

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Üye No.: 1

Spor sadece futbol değil tabii ki. Bu gece yine zıbaramayacağız. Neden mi? NBA'de çok önemli bir maç var. "Bu maça yürek dayanmaz" denilen türden bir maç: Utah Jazz - Dallas Mavericks. Playofflara çok kısa bir zaman kala, batı konferansının tepesindeki yakın takibi çok yakından ilgilendiren bir maç olacak. Gururumuz Mehmet Okur'un da Utah Jazz'ın vazgeçilmez ilk beş oyuncularından biri olduğunu hatırlatalım. Her iki takımın da dörder maçı kaldı ve şu anda batı konferansında 4'üncü sırada bulunan Utah'ın üçüncülüğe, ikinciliğe ve hatta küçük bir ihtimal olsa da birinciliğe tırmanma şansı var. Batı konferansında 7'inci sırada bulunan Dallas'ın ise son dört maçında alacağı yenilgilerle ilk 8'e giremeyip playofflara katılamama tehlikesi var. NBA TV izleme şansı olanlar bu gece 3:30'da bu maçı kaçırmamalı.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
sson
mesaj Apr 11 2008, 07:06 PM
İleti #157

I came back and the dead came with me
Group Icon

Üye No.: 15

Utah-Dallas maçı tahmin edildiği gibi çekişmeli geçti. Savunmada yapılan birkaç basit hata Utah'ın maçı kaybetmesine neden oldu. Buna rağmen batı konferansındaki en iddialı takımın Utah olduğunu düşünüyorum. Pazar sabahı saat 4:00 civarı NTV'de yayınlanacak olan Utah-Denver maçı da yine buna benzer bir heyecana sahne olacak.

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
cb_spike
mesaj Apr 11 2008, 07:28 PM
İleti #158

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 1,218

QUOTE(sson @ Apr 11 2008, 08:06 PM) *

Utah-Dallas maçı tahmin edildiği gibi çekişmeli geçti. Savunmada yapılan birkaç basit hata Utah'ın maçı kaybetmesine neden oldu. Buna rağmen batı konferansındaki en iddialı takımın Utah olduğunu düşünüyorum. Pazar sabahı saat 4:00 civarı NTV'de yayınlanacak olan Utah-Denver maçı da yine buna benzer bir heyecana sahne olacak.

Gasol tam hazır olursa Bynum'da az katkı sağlayabilecek bir düzeyde olursa Lakers Batı şampiyonu olur.
Lakers olamazsa Suns olurmuş gibi geliyor. oleyo2.gif (Her ne kadar sevmesem de Shaq geldikten sonra sempati duymaya başladım. fool.gif ) Utah-Denver maçını da Denver kazansın. oleyo2.gif Son olarakta Dallas play-off dışı kalsa Golden State ve Denver girse iyi olurdu ama bu sabahki maçta Dallas garantiledi play-off'a kalmayı, 8. sırada Denver'ın gibi gözüküyor. unsure.gif
+Quote Post
siroguz
mesaj Apr 12 2008, 01:45 AM
İleti #159

some are born to sweet delight, some are born to endless night
Group Icon

Nereden: bir yerdeyim...
Üye No.: 112

Uzak olmayan bir zamanlar hayat benim için bu saatlerde başlardı. Yalnızlığım ve istediğimi yapabilme özgürlüğüm bu saatlerde gelirdi kapıma. Yarın Cumartesi ama yine de bu gece o geceler gibi olmayacak. Birazdan bitecek. Yapacak bir şey yok, sürükleniyoruz...

Bu arada ufak bir karalama:

Üzerinde bembeyaz elbiseyle büyük evin büyük kapısından koşarak çıktı. Yüzünde şaşkınlık ifadesi vardı. Öylesine aydınlık ve beyazdı ki her yer, güneşin sarı rengi farkediliyor, ince ışından okların açık yeşil yaprakları delmesi görülebiliyordu. Ancak bu hayal gibi sahne çabuk sona erdi. Parıltı dağıldı, şehir ortaya çıktı. Gözüne ufuk çizgisi ilişti. Sonsuz yükseklikteki dağları görür gibi oldu. Gürültü kendine getirdi. Her tarafta amaçsız insanlar, anlamsız bir telaş içinde dolaşıyordu. Kimi koşturuyordu. Şaşkınlık yerini yavaş yavaş korkuya bıraktı. Etrafına dikkatlice bakındıkça dehşete düşmeye başladı. İfadesiz bakışları gördükçe korktuğunun başına geldiğini anladı. Ancak bu zombiler kabuslarındaki gibi onu kovalamıyorlardı. Sanki başka bir ortak amaçları varmış gibiydi. Bu olay polisiye bir filme dönüşmeye başlıyordu. Olan biteni anlamak zorunda hisseti kendini. Usulca aralarına karıştı. Tam bu sırada geride bıraktığını sandığı büyük evden 3 tane -diğerlerine göre daha korkunç- zombi koşarak üstüne doğru gelmeye başladı. Bundan mazoşistçe bir zevk duyarmış gibi bir halde kaçmaya, kalabalığın içinde endini kaybettirmeye karar verdi. İçlerine girip onlara yaklaşınca ne kadar korkunç olduklarını gördü. Sadistçe kahakaha atanlar, anlamsız hırıltılar çıkaranlar, çığlık sesleri, gözü dönmüş ağızlarından salya akan korkunç tipler sanki üstüne üstüne geliyordu. Bir kalabalığa, bir arkasındaki canavarlara, bir de ileride ışıl ışıl süslemeleri ve kapısı görünen o büyük kaleye baktı, sıkışmıştı, çaresiz kalmıştı. Ruhu daraldı.

Para harcamak, zaman öldürmek için akın akın yeni açılan alışveriş merkezine giden dertsiz, tasasız, düşüncesiz, nezaketsiz kalabalık insanların (!) şaşkın bakışları altında 3 hastane görevlisi, neredeyse haftada iki kere kaçıp kalabalık içinde dehşete kapılarak ağlamaya ve titremeye başlayan deliyi kolundan tutup hastaneye götürdüler. Tabi önce bir sakinleştirici iğne yaptılar.

Yine o parlaklık ve biraz da rahatlama hissi ve şimdi karanlık. Kararıyor... Karşıdaki dağlar da...

--------------------
Bahçelerde ve yatak odalarında, bodrum katlarında ve tavan aralarında dolaşır, köşelerden döner, kapılardan pencerelerden geçerim, kaldırımlarda gezinir, merdivenlerden çıkar, halıların üzerinde, oluklardan aşağı, gökyüzünde ilerlerim, arkadaşlarla, âşıklarla, çocuklarla ve kahramanlarla gezerim; bunların hepsi de algıladığım, hatırladığım, hayal ettiğim, çarpıttığım ve netleştirdiğim şeylerdir.
Tom Robbins - Another Roadside Attraction
+Quote Post
ggecim
mesaj Apr 12 2008, 02:37 AM
İleti #160

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

Benim gibi zıbaramamış ve tv'de izleyecek bişey bulamamışlara bir öneri:
Olay tv'de sinema filmlerinde ve vs.'de hata kareleri yakalayan bir program var. Shining'den bile hata bulmuşlar, ilginç bir program.

Bu ileti ggecim tarafından Apr 12 2008, 02:39 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
denizkemal
mesaj Apr 14 2008, 12:00 AM
İleti #161

Üye
**

Üye No.: 126

Bence insanlar ikiye ayrılır spora dengeli bakanlar ve dengesiz bakanlar ;)

şimdi ekşi sözlükte okudum paylaşayım dedim:

insanlar ikiye ayrılır, "iç çamaşırı temiz olanlar" ve "iç çamaşırı kirli olanlar".. gerisi hikaye...

--------------------
kaç dolanışta ulaşır sarmaşık çiçeği açacağı yere? oa
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 14 2008, 11:51 PM
İleti #162

Group Icon

Bence de ikiye ayrılır.

Sonlu olanlar ve sonsuz olanlar.

--------------------
+Quote Post
carlitos
mesaj Apr 14 2008, 11:57 PM
İleti #163

Etkin Üye

Üye No.: 2,601

zıbaramıyorum, evet.. inanılmaz yorgunum, her yerim ağrıyor ve sabah 6da kalkmak zorundayım ama sınavım olduğu için zıbaramıyorum. çok saçma bir durum dry.gif

--------------------
.

I got a million different tunes in my heart
And I am ready to show

.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 15 2008, 12:05 AM
İleti #164

Group Icon

Smirnoff amcamla güzel bir gece geçirdim. Çok farklı söylemlerde bulundu. Hayatın farklı köşelerine savurdu beni. Sormak istediğim bir sürü soru var daha aklımda. Belki de yeni başladık. Kim bilir...

--------------------
+Quote Post
denizkemal
mesaj Apr 16 2008, 01:25 AM
İleti #165

Üye
**

Üye No.: 126

insanlar ikiye ayrılır, ayrımcılık yapanlar ve yapmayanlar... oleyo.gif

bir de güvenlik duvarı üstüne tez yazanlar var tabi... onun için zıbaramıyorlar..

--------------------
kaç dolanışta ulaşır sarmaşık çiçeği açacağı yere? oa
+Quote Post

37 Sayfa V « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 25th March 2019 - 03:51 PM