IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

37 Sayfa V « < 16 17 18 19 20 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zıbaramayanlar :), Uyuyamadın mı? Gel vatandaş gel:)
pospolen
mesaj Jun 29 2008, 01:49 AM
İleti #256

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

Hocayla konuşsan ve tekrardan değerlendirmeyi kabul etse bile notunun değiştirilmesi için itiraz etmen şart. Öncelik olarak hocanla konuşman senin yararına olur sanki. Baktın teknik dilden anlamıyor, anlat acıklı bir hayat hikayesi, ver eline bir kağıt mendil oleyo.gif.

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Serkeş
mesaj Jul 8 2008, 02:57 AM
İleti #257

Bi garip adem...

Grup: Üyeler
Nereden: Gayya Kuyusundan ...
Üye No.: 4,138

Yahu uyku tutmadı bir bakayım dedim foruma smile.gif Forumu biraz hareketlendirmek gerek, ben çevremdeki 3-5 arkadaşı üye yapayım buraya hemen smile.gif

İlave: Nasılsınız dostlar smile.gif

Bu ileti plansekans tarafından Jul 8 2008, 02:58 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Her zaman sarhoş olmalı! Her şey bunda: Tek sorun bu! Omuzlarınızı ezen, sizi toprağa doğru çeken zamanın korkunç ağırlığını duymamak için, durmamacasına sarhoş olmalısınız. Ama neyle? Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz. Ama sarhoş olun. Baudelaire
+Quote Post
viniL
mesaj Jul 8 2008, 03:04 AM
İleti #258

lost in the sky
**

Üye No.: 3,808

Çok sıkıldım.. Oyun oynayayım bari..

Bu arada kendi adıma söyleyeyim; idare ediyorum, seni sormalı?

--------------------
Welcome to Dying!
+Quote Post
Serkeş
mesaj Jul 8 2008, 03:08 AM
İleti #259

Bi garip adem...

QUOTE(viniL @ Jul 8 2008, 04:04 AM) *

Çok sıkıldım.. Oyun oynayayım bari..

Bu arada kendi adıma söyleyeyim; idare ediyorum, seni sormalı?

İç güveysinden hallice işte smile.gif Buralar çok sessiz biraz hareket gerek gibime geliyor smile.gif

--------------------
Her zaman sarhoş olmalı! Her şey bunda: Tek sorun bu! Omuzlarınızı ezen, sizi toprağa doğru çeken zamanın korkunç ağırlığını duymamak için, durmamacasına sarhoş olmalısınız. Ama neyle? Şarapla, şiirle, ya da erdemle, nasıl isterseniz. Ama sarhoş olun. Baudelaire
+Quote Post
ggecim
mesaj Jul 9 2008, 03:42 AM
İleti #260

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

Uykusuz monolog
- Yine nerelere daldık ki , uyuyamıyoruz...
- Nerelere daldık ve çıkamıyoruz günlerdir be....Dalıyoruz ama uyumak değil, sadece arzu ve devamında gelen çaresizlik....
- Yok be, o kadar da vahim mi durum?
- Evet o kadar vahim! Öyle vahim ki, içimizden taşan coşkuyu saklayacak yer bulamıyoruz.Öyle vahim ki uyku girmiyor gözlere, sonra da gencecik gözler yaşlanıyor, düşünmekten kederli damlaları...Hem öyle vahim ki, tesadüfen gelen krizli karşılaşmalar bile alamıyor elimden uykusuzluğumu...o denli susamışım uykuya, ya da o denli uykusuzluğumu sevmişim....
- Hadi be git işine bu duygusal krizleri kaldıramam ben uykum gelir...
- Eee haydi gelsin o zaman, hem sen uyursan ben de uyurum...
- Asıl sen uyumalısın ki ben de rahat edeyim, bir geceyi daha kurtarayım, hayatımdan; hem derler ya, uyku yarı ölüm halidir!?!
Saat: 4:40 - Ölü Bir İstanbul

ggecim

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
Serkeş
mesaj Jul 14 2008, 03:32 AM
İleti #261

Bi garip adem...

İyi sabahlar 7G sakinleri ... Yahu eskiden 3 film birden izlerdim bana mısın demezdi. Şimdi bir tanesini izleyene kadar akla karayı seçiyorum. Yaşlanıyor muyum ne?? Ya da seçenekler mi arttı da şaşırıp kalıyorum anlayamadım gitti smile.gif

--------------------
+Quote Post
pospolen
mesaj Jul 15 2008, 03:59 AM
İleti #262

-
Group Icon

Alışkanları kendi kararınla bırakmak ya da bırakmaya zorlanmak... Hangisi insana daha çok koyar? İlkinde baskın olan duygu özlem, ikincisinde ise öfke. O zaman özlem mi, öfke mi? Hangisi insanın içine daha çok nüfuz eder? Özlem ve öfkenin ikisi de mütemadiyen hissedilen duygular değildir, arada depreşir o kadar. O zaman içimizdeki bütün hisler aynı kapıya mı çıkıyor, yoksa bunun adı hissizlik mi?

İyi sabahlar 7G!

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
+Quote Post
gulahgula
mesaj Jul 17 2008, 05:28 AM
İleti #263

Etkin Üye

Üye No.: 692

Sabahında sabahları oluyormuş pospolen!Ayrıca sorunun cevabına bu saatte verebileceğim yanıt ise -özleke- olur.Hani şu içimize nüfuz eden.Kuşların iş güç peşinde uçuşmalarını izleyebiliyorum!(Yada uykum geldi fool.gif )

--------------------
forum resmi
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jul 17 2008, 07:01 AM
İleti #264

Etkin Üye

Üye No.: 3,886

QUOTE(pospolen @ Jul 15 2008, 04:59 AM) *

Alışkanları kendi kararınla bırakmak ya da bırakmaya zorlanmak... Hangisi insana daha çok koyar? İlkinde baskın olan duygu özlem, ikincisinde ise öfke. O zaman özlem mi, öfke mi? Hangisi insanın içine daha çok nüfuz eder? Özlem ve öfkenin ikisi de mütemadiyen hissedilen duygular değildir, arada depreşir o kadar. O zaman içimizdeki bütün hisler aynı kapıya mı çıkıyor, yoksa bunun adı hissizlik mi?

İyi sabahlar 7G!

"Sahip olduklarınız bir süre sonra sizi sahip oluyor/ Fight club... Bunun adı bu pospolen.

--------------------
+Quote Post
carlitos
mesaj Jul 18 2008, 12:42 AM
İleti #265

Etkin Üye

Üye No.: 2,601

Sırf uyumak zorunda olduğumuz için uyuyanlara inat "zıbaramayanlar" var.
Ben de zıbaramıyorum sanırım. Başardığımı sansam da bir bakmışım uyanığım..

Bir de sırf devam etmek "zorunda" oldukları için devam edenlerin yanında (yanısıra, onlara inat, onlarla aynı anda) "tutunamayanlar" var.
evet, "tutunamayanlar" diye bir başlık istiyorum.
boş olsun.

Bu ileti carlitos tarafından Jul 18 2008, 12:42 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
.

I got a million different tunes in my heart
And I am ready to show

.
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Jul 22 2008, 03:31 AM
İleti #266

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

Saat 04:30 oldu... Uykum gelsin diye Chantal Akerman'ın La Captive filmini izlemeye başlamıştım. Ama ne çare, film uyutacağına uykumu açtı. Hiçbir şey anlamadım filmden, anlamadıkça daha da çok dikkat kesildim. Meğerse, film Marcel Proust'un Geçmiş Zamanın İzinde serisinin beşinci kitabından uyarlanmış. Sonra neden anlamadığımı anlamış oldum. Dedikleri kadar var: Hayat kısa Proust uzun... Kaybolmak, yeniden varolmak, varolduğunu anladığın anda yok olmak ve aslında bir hiç olmak... Geçmiş zaman, boşa geçen zaman, hiç geçmeyen zaman... Çok yaşa Proust, bir gecemi daha aldın benden.

Bu ileti BuRnOut tarafından Jul 22 2008, 03:32 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
pospolen
mesaj Jul 22 2008, 03:40 AM
İleti #267

-
Group Icon

QUOTE(BuRnOut @ Jul 22 2008, 04:31 AM) *

Saat 04:30 oldu... Uykum gelsin diye Chantal Akerman'ın La Captive filmini izlemeye başlamıştım. Ama ne çare, film uyutacağına uykumu açtı. Hiçbir şey anlamadım filmden, anlamadıkça daha da çok dikkat kesildim. Meğerse, film Marcel Proust'un Geçmiş Zamanın İzinde serisinin beşinci kitabından uyarlanmış. Sonra neden anlamadığımı anlamış oldum. Dedikleri kadar var: Hayat kısa Proust uzun... Kaybolmak, yeniden varolmak, varolduğunu anladığın anda yok olmak ve aslında bir hiç olmak... Geçmiş zaman, boşa geçen zaman, hiç geçmeyen zaman... Çok yaşa Proust, bir gecemi daha aldın benden.

Bizde Yaşar Kemal kimse, Fransa için de Marcel Proust odur. Hatta daha fenası. Kahraman alt tarafı bir adım atıyor, adam bunu 20 sayfada anlatıyor. Sanırım seri 7 kitaptan oluşuyordu, yanılıyor da olabilirim. Ama bir kitabı vardır ki, adı bile yeter: Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde.

Bu ileti pospolen tarafından Jul 22 2008, 03:42 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
LLawliet
mesaj Jul 22 2008, 03:51 AM
İleti #268

Etkin Üye

Üye No.: 2,325

Burnout, ben sana Quark öğreteyim, biraz da o alsın gecelerini. tongue.gif oleyo2.gif
+Quote Post
katalysis
mesaj Jul 25 2008, 01:26 AM
İleti #269

Üye
**

Üye No.: 4,201

Sabah olsun pek istemiyorum, yapacak istenilesi birşey olmasa da uyumamakta direnmekteyim. Gereksiz çabamın ürünlerini yarın toplarım diye umut ediyorum.

--------------------
He had a lot to say...
He had a lot of nothing to say...
+Quote Post
ph=61
mesaj Jul 26 2008, 02:43 AM
İleti #270

lazik
**

Nereden: İstanbul
Üye No.: 2,428

QUOTE(katalysis @ Jul 25 2008, 02:26 AM) *

Sabah olsun pek istemiyorum, yapacak istenilesi birşey olmasa da uyumamakta direnmekteyim. Gereksiz çabamın ürünlerini yarın toplarım diye umut ediyorum.

fool.gif fool.gif fool.gif fool.gif

--------------------
death smile at us all
+Quote Post

37 Sayfa V « < 16 17 18 19 20 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 27th March 2019 - 04:23 AM