IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> MISSION : METALLICA, Yeni albümden ilk tınılar...
Shamo
mesaj May 13 2008, 07:36 AM
İleti #1

All Hope Is Gone
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 943

forum resmi

MISSION METALLICA

Şu an heyecandan ne yazacağımı şaşırdım inanın. Dinlediğim (dinlettikleri) kadarıyla sağlam bir albüm kapıda. Beklemeye devam... w00t2.gif

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ignore
mesaj May 20 2008, 06:23 PM
İleti #2

Üye
**

Üye No.: 1,409

St Anger vakası olmaz diye umut ediyor, solosuz albüm olmasın diyoruz.
+Quote Post
HE-MAN
mesaj May 20 2008, 07:04 PM
İleti #3

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 248

QUOTE(Shamo @ May 13 2008, 08:36 AM) *

forum resmi

MISSION METALLICA

Şu an heyecandan ne yazacağımı şaşırdım inanın. Dinlediğim (dinlettikleri) kadarıyla sağlam bir albüm kapıda. Beklemeye devam... w00t2.gif

Vay Şamo abim de metalciymiş. headbang.gif
+Quote Post
Shamo
mesaj May 21 2008, 10:52 PM
İleti #4

All Hope Is Gone
**

QUOTE(ignore @ May 20 2008, 07:23 PM) *

St Anger vakası olmaz diye umut ediyor, solosuz albüm olmasın diyoruz.

St Anger'dan oldukça uzak, bol sololu bir albüm olduğu belli. Bob Rock'sız nice albümlere diyelim smile.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj May 21 2008, 11:11 PM
İleti #5

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Duyduğum kadarıyla bateri sesi değişmiş galiba, iyi olmuş. Çöp tenekesi kapağından bozmaydı St. Anger'daki flaugh.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
don quijote
mesaj May 22 2008, 01:03 AM
İleti #6

raskolnikov
Group Icon

Üye No.: 4

Ben daha çok Metallica'nın albüm adına takıldım. Mission nedir? Nedir bu görev dedikleri? Ne kadar popüler olursak o kadar çok mu para kazanırız, demek mi istemişler acaba? St. Anger'ı geçtim, Reload ve Load albümleriyle hayranlarını hüsrana uğratan bu grup, pek sanmıyorum ki yeni albümüyle bizi Ride the Lightning veya Master of Puppets günlerine geri döndürecek. Metallica, birçok metalsever için çok uzun zaman önce nostalji oldu.
+Quote Post
baronio
mesaj May 22 2008, 11:14 AM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Away
Üye No.: 3

Ben çoğu Metallica fanı gibi Load ve Reload'un karşısında değilim. Özellikle Load bence aşmış bir albümdür. Ancak St. Anger başlı başına bir skandal. Davul tonundan, Hardcore odaklı akıma kayma çabalarına, sözlerin anlamsızlığından, müziğin kafa şişirmesine kadar neresinden tutsan elinde kalacak bir albümdü. Sanırım Jason'dan sonra Metallica bayağı bir eksildi. Bakalım umarım adam gibi bir albüm çıkartırlar da, tekrar şenlenir kulaklarımız.

--------------------
+Quote Post
viniL
mesaj May 25 2008, 08:52 PM
İleti #8

lost in the sky
**

Üye No.: 3,808

St. Anger Metallica için en dandik zamanlarda ıkınarak çıkmış bir albüm, James'in tedavisi vs.. Some Kind Of Monster idi isimli sanırım (?) belgesellerini izleyenler de biliyordur.(bkz.benordanizledimdeöğrendim) Bahaneler arkasına da gizlenmemek lazım tabi, dinlenemeyesi bir albüm olduğu kesin.

Yeni albümlerinden de Vulturous adlı şarkılarını dinlemiştim de bir hoşlantı duyamadım şarkıya karşı. Umarım benim zevksizliğimdir de güzel bir albümdür, alır paşalar gibi dinleriz. smile.gif

--------------------
Welcome to Dying!
+Quote Post
Funkster
mesaj Jun 27 2008, 01:05 AM
İleti #9

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

QUOTE(viniL @ May 25 2008, 06:52 PM) *

St. Anger Metallica için en dandik zamanlarda ıkınarak çıkmış bir albüm, James'in tedavisi vs.. Some Kind Of Monster idi isimli sanırım (?) belgesellerini izleyenler de biliyordur.(bkz.benordanizledimdeöğrendim) Bahaneler arkasına da gizlenmemek lazım tabi, dinlenemeyesi bir albüm olduğu kesin.

Tamam St. Anger zamanında konmuş Metallica standartlarına göre kötü bir albüm olabilir ama bence fazla yüklenmişsiniz arkadaşlar. Halen playlistimde yerini sağlam tutan St. Anger'ın isim parçasını Winamp ne zaman önüme sürse keyifle dinliyorum mesela. Albüm olarak topu topu iki kez dinlemişliğim vardır. Ama şu Reload saçmalığından çok daha ele avuca gelen bir iş olduğunu söylerim gönül rahatlığıyla. Reload'daki The Unforgiven II bile başlı başına bir eziklik değil midir?

QUOTE(raskolnikov @ May 21 2008, 11:03 PM) *

Ben daha çok Metallica'nın albüm adına takıldım. Mission nedir? Nedir bu görev dedikleri? Ne kadar popüler olursak o kadar çok mu para kazanırız, demek mi istemişler acaba?

Eğer kastedilen Mission=Para ise, grup içinde yeteneği ile kişiliği gece-gündüz kadar farklı Lars Ulrich kişisinin (Bkz. yeryüzünün en büyük MP3 karşıtlarından biri) varlığı bunu otomatikman doğrular zaten. Buna halk arasında "para için resim yapıp satan bir baterist olmanın dayanılmaz paragözlüğü" de deniyor. (Bkz. Some Kind Of Monster belgeseli).

--------------------
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 27 2008, 09:04 AM
İleti #10

Etkin Üye

Üye No.: 3,886

Rock ve metal müziği sevdiğim için bilirim ki, Metallica ve Manowar herdaim ayrı bir yerdedir. Onları diğerlerinden ayıran en önemli farklardan biri: kötü albüm yapmak gibi bir seçenekleri yok, hayranları bunu kabullenemiyor. Her iki grubun, metal müziğin "kült"ü olduğunu düşünürüm. ( gerçi kült en çok sinemada kullanılan bir tabir, olsun ben burda kullandım ). Albüm adı şunu çağrıştırdı; Mission İmpossible'a bi parça yapmışlardı: "I dissapear" diye.Var mı bi alaka acep?

Bu ileti melisa hülya tarafından Jun 27 2008, 09:05 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
Shamo
mesaj Jun 27 2008, 03:57 PM
İleti #11

All Hope Is Gone
**

Bir düzeltme yapalım; Mission:Metallica albüm adı değil. Yeni albümün oluşum sürecini takip amacıyla kurulmuş bir site. Yeni albümün adı Death Magnetic. Bu arada siteye eklenen her yeni video ile merakım katbekat arttı.

Bu ileti Shamo tarafından Jun 27 2008, 04:04 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
denizkemal
mesaj Jul 3 2008, 01:26 AM
İleti #12

Üye
**

Üye No.: 126

kanımca 90 ların başından itibaren geometrik olarak artan bir şekilde müzikte "popülerlik" ve "piyasa" kavramı ön plana çıktı, buna karşı duranlar, durmaya çalışanlar oldu tabi ki, ama sistemin içinde barınabildiklerini söyleyemeyiz sanırım... yaşadığımız düzeni eleştirerek oluşmuş, bunun için varolmuş müzik türlerine bakalım; jazz, blues, rock, rap... bunların hepsi şu anda sistemin eline geçmiş durumda... önce alternatif olarak çıktılar ortaya, 90 ların başında, popüler müziğin içine biraz biraz katılarak servis edildiler bize.. 2000 li yıllarda bu moda türkiye de de etkisini gösterdi ve kiminle konuşsan "alternatif dinliyorum abi" diyordu birbirlerine, aslında tam da "pop" olmuştu ya bu tarz, adı değişince kişi kendini "susuzluğunu dinlemiş" gibi hissediyordu... önce melodiler basitleşti, algısı kolay, majör ve minörler kullanıldı, sonra sözler tüketime yönelik olmaya başladı, sonra 5 dakikalık şarkının 30 saniyesini oluşturan, müzisyenin yeteneğini, bilgisini, birikimini konuşturduğu solo bölümleri çıkarıldı... artık gerisi kolay, sahnede durmayı bilen, yakışıklı (güzel), enstürmanda 2 numara yapan adamlar karşımıza çıkmaya başladılar "rakzıtar" diye, ee n'aapalım, yedik biz de... bunların arasında tabi ki iyi müzik yapanlar, çaba sarfedenler var, ama nerelere geldikleri, gelebildikleri malum... dedim ya, o eski protestlik, haksızlıklara, eşitsizliklere karşı durma gitti, bitti artık... ara sıra bitmedi diye hissettirmek için albümlere bir tane "ahh, dünyayı kurtaralım, ölüyor dünya" gibi şarkılar yapıyorlar veya 70 lerden bir şarkı kavırlayıp (cover) albüme koyuyorlar... "ohh miss"...
rock çılar "ah hayatım karardı, gelin bari sevişelim" diye şarkılar yazıyorlar, rap çiler "hadi seks yapalım, sonra koka çekelim, bir de para oldu mu, dörtçarpıdört alalım" diye şarkı yapıyorlar... bakmayın bana öyle, bütün sanatlarda bu böyle...

neyse konuya gelelim...

peki bu açıdan bakarsak metallica yı nereye koyuyorum ben? ben kızgınım metallica ya, metal müziği popülerleştirdiği için, yüzeyselleştirdiği için, duruşunu yok ettiği için... (bugün skyser aradı, "metallica ya gidiyor muyuz" dedi, yok yani içimde hiç bir heyecan yok, "hayır" dedim... bundan 15 yıl önce metal müzikle ilgilenmemi sağlayan grup!) tabi ki bu süreçte müzik sektörünün de rolünü azımsamamak gerekiyor...
popülerleşme sayesinde, herkes metal dinliyor, herkes rap dinliyor, herkes disko dinliyor, işte bundan dolayı kimse bir şey dinlemiyor aslında... tarz diye bir şey kalmadı, ayrılıklar, farklılılar azalıyor, yaşasın globalleşiyoruz! herkes aynılaşıyor, karakterler yok oluyor... tüketiyoruz sadece...

sonuç: biraz daha karakterli, duruşu olan albümler bekliyoruz metallica dan, "sıvı" her ortamın şeklini alan değil de, biraz "katı" girdiği ortamın şeklini değiştiren, gerekirse kırıp geçiren cinsten...

--------------------
kaç dolanışta ulaşır sarmaşık çiçeği açacağı yere? oa
+Quote Post
Lancelot
mesaj Jul 5 2008, 02:18 AM
İleti #13

Etkin Üye

Nereden: Symrna
Üye No.: 1,211

Size bir anı anlatmak istiyorum.

Sene 1991 Lise son sınıftayız. Üniversite sınavlarının heyacanı terpemizde iken, İzmir in o zamanlar en azılı Rock Bar larında biri olan Rainbow da içmeye devam ediyoruz. ( evet o zamanlar adam gibi 4-5 rock bar vardı izmir de, şimdi bir tane yok adam gibi) CD playerlerin yeni yeni hayatımıza girmeye başladığı dönem. Bir müzik markete git istediğin cd yi al çık devri yok. Hala kasetçilerde toplama kaset kaydettiriyoruz. Bir arkadaşımızın babası Amerikaya gitmiş iş gezisi için, yalvar yakar Metallica Metallica albümü istenmiş. Yeni çıkmış amerikada türkiyeye gelememiş. And Justice For All çıkalı 3 yıl olmuş. Meraktan ölüyoruz tüm ahali. Hiç unutmuyorum bir cumartesi öğleden sonra soluk soluğa girdi bardan içeri çocuk. Elinde cd jelatinini bile açmamış. Bir tören edası ile jelatin açıldı biralar söylendi cd player a konuldu Metallica Metallica, nam-ı diğer black çalmaya başladı. Mekanda 100-200 civarı adam var bizim yaşlarımızda. Derin bir sessizlik oldu. Bangır bangır çalıyor müzik seti. Herkes dumurdan dumura koşuyor o esna da, Abilerimizden aldığımız Kill Em All ve Ride The Lightning in akabinde kendi uç kuruş paramızla aldığımız Master Of Puppets dan sonra And Justice For All ile inişe geçen hayranlığımız Metallica albümü ile dibe vurmuş vaziyette. Koca barda çıt çıkmıyor. Cliff Burton And Justice for all a yetecek kadar mı malzeme bırakmıştı göçmeden önce demeye başladık. Cd çıkarıldı , yerine Master Of Puppets konuldu. Ve o güzelim bar biz bitli rockerlar yüzünden iflas edip kapanana kadar da benim bildiğim bir daha Metallica nın And Justice for All albümün den sonra çıkardığı albümlerden bir parça çalınmadı. Bizim jenerasyon için, Black le beraber Metallica misyonunu tamamlamıştır.

Bu ileti Lancelot tarafından Jul 5 2008, 02:25 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Jul 9 2008, 01:18 AM
İleti #14

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Ben sizin aranızda kaynamadan, bu konudaki fikirlerimi belirteyim smile.gif
Her cümle başında "bana göre" yazdığımı da varsayın...

Popüler olup olmamanın iyiliği ve kötü olmakla bir orantısı yoktur çoğu zaman ama bir de denizkemal'in dediği samimi olma durumuna değinmek istiyorum. Sırf ticari kaygılar gözetilirse sanat eseri yapılamaz. İyi sanatçının düşüncesi "ben iyi olan müziğimi yapayım, iyi olan zaten satacaktır" düşüncesidir bana göre. Buna göre tanıtımını yapacaktır, reklamını yapacaktır ama iyi olduğuna inandığı şeyi, daha çok satacağına inandığı şeyi değil. Müzik hissetmek olduğuna göre niyeti de kendimizce hissederiz. Bazılarımız tepki koyar, bazılarımız ise inanır ve severiz... Tamamen insanın kendi yargısına bağlı. Kimsenin içini okuyamıyoruz henüz.

O yüzden iyi sanatçının pazarlama harikası olmasına gerek yok. Kapitalizm gümbür gümbür ezebiliyor bazı şeyleri ama hür beyinleri o kadar da kolay ezemez. Popülerlik kötü değil, itirazım buna değil. Ama popülerlik adı altında kendini kaybetme, popülist hareketler sergileme yoluyla kişiliğinden ve müziğinden uzaklaşma, samimiyetsiz davranışlar gösterme, ticari kaygı gütme olamaz. (Elbette herkes ticari kaygı güder ama sanat dediğimiz için ticari olarak başarılı olsun diye yapılamaz. Yapılırsa zaten sanat olamaz. Sanat gönlümüze hitab eden, gönülden kopan bir şeydir çünkü. Kendini hissetirmelidir.) Her kavramı kendi içinde değerlendirmek gerektiği gibi müziği de o kendisi için değerlendirmek gerekir.

Kısacası bu eser en güzel nasıl olur diye düşünmekten ve hissetmekten vazgeçilir ve bu eser en çok nasıl satar düşünceleri dolmuşsa, hissettiğim anda (hissedebilirsem) tepkimi koymaya çalışırım. Metalica bence birkaç albümdür bunu yapıyor. Sevdiğim parçalar çıkıyor ara ara. Frantic ve St. Anger'ı seviyorum mesela. Ama yine de duruşlarına tepkiliyim...

Bu ileti Clint Eastwood tarafından Jul 9 2008, 01:19 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
Lethe
mesaj Jul 28 2008, 09:22 PM
İleti #15

You are my Lethe.

Nereden: İstanbul
Üye No.: 85

Aman Allahım!! O nasıl bir konserdi öyle.Kesinlikle muhteşem ötesi bir performans sergilediler.Özellikle James harikaydı.İntrodan sonra direk Creeping Death ile girince gözlerim yaşardı, zor tuttum kendimi. oleyo.gif Playlist, herkesin istediği şekilde oldu zannedersem.Gurur yapıp konsere gitmeyen arkadaşlara çok üzüldüm. tongue.gif

forum resmi
forum resmi

METALLICA's setlist for the Istanbul concert:

01. Creeping Death
02. For Whom The Bell Tolls
03. Ride The Lightning
04. Harvester Of Sorrow
05. Welcome Home (Sanitarium)
06. Leper Messiah
07. ...And Justice For All
08. No Remorse
09. Fade To Black
10. Master Of Puppets
11. Whiplash
12. Nothing Else Matters
13. Sad But True
14. One
15. Enter Sandman
- - - - -
16. Last Caress
17. Motorbreath
18. Seek And Destroy

Konserden bir bölüm :

CODE
http://rapidshare.com/files/133008007/MOV01120.MPG.html

--------------------
forum resmi
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 30th May 2020 - 05:11 PM