IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> True Detective
gündüzdoğanay
mesaj May 1 2014, 11:18 PM
İleti #1

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

forum resmi

Ekşi Sözlükten Alıntı :
hiçbir diziye ısınamayan, hepsinden sıkılan biri olarak beni ekrana kilitlemiş, ilk sezonu bittiği ve artık o karakterleri izleyemeyeceğim için ciddi ciddi üzülmeme neden olmuş dizidir.

öyle standart aksiyon komaları, süper kahraman polisler, klişe hareketler falan yok. fazlasıyla karanlık, çok gerçek bir dizi. yok yahu, bunu dizide yaptırmazlar, o zaman karakterden soğutur dediğin boktanlıklar, iğrençlikler de oluyor. ve gerçek hayatın da bunlarla dolu olduğunu hatırlıyorsun.

Şöyle bir düşündüm, Rust Cohle filmler de dahil gelmiş geçmiş en sıkı karakter olabilir. Ben ki cehennem silahı ve Martin Riggs hastası bir adam olarak, o tip karakterlerin Rust'ın yanında çok sığ, çok tek tip kaldıklarını söyleyebilirim. inançsız, hatta nihilist olması, aşırı sakinliği, olayları şov yapmadan çözmesi, bir taraftan da sevilmeyecek pek çok tarafının olması vs... çok daha derin, karizmatik ve gerçek bir karakter yaratmış.

Matthew Mcconaughey gençliğini genellikle abuk subuk filmlerle geçirdikten sonra yaşlandı ve artık kendini buldu sanırım. dallas buyers club ile gelen oscar sonrası bu dizide de aştığını görüyoruz. yanına Woody Harrelson gibi bir ustayı vermeleri de çok mantıklı bir seçim olmuş.

çok çok iyi dizi. henüz izlemediyseniz şanslısınız...

Uzun zamandır bu kadar kaliteli ve ayakları yere basan bir dizi izlememiştim. Dizi bittiğinde üzülenler grubuna dahil oldum resmen. Dizinin başarısındaki en büyük etken gerçek hayatla bu kadar benzeşik kurgulanan bir hikayeye ve karakterlere sahip olması. Bir de oyuncular rollerinin hakkını verdiklerinden etki izleyenler için daha büyük oldu. Gerçek hayatta yaşadığımız olaylar da bazen kontrolü kaybederiz olay bittikten sonra ne, nasıl, ne zaman gibi sorular sorup vaziyeti idrak etmeye çalışırız. Diziyi izleyip bitirdikten sonra aynı duygu durumuna sahip oluyoruz.

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th May 2018 - 03:54 PM