IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> The Discovery (2017), Keşif
hasta
mesaj May 26 2017, 01:10 PM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
The Discovery (2017)
Forum resmi
IMDB
Yazar/Senarist:
Tür: Dram / Gizem / Duygusal
IMDB Notu: 6.3 / 10 (11,671 oy)
Süre: 102 dakika

Oyuncular: Robert Redford, Mary Steenburgen, Brian McCarthy, Jason Segel, Rooney Mara

Bu aralar Netflix'e merak saldım. Sansür yok, ne görüntülerde, ne altyazılarda. Çeviriler de fena değil, hatta bazen oldukça iyi. 7G'den ufak bir dokunuş olabilir altyazı kalitesinde happy.gif

Dün gece beğenilerime göre önerdiği bu yeni film beni mutsuz etmedi. Çok da etkilediğini söyleyemeyeceğim. Ölüm sonrasında ne olduğu hakkında insanoğlunun kendini teselli ederken kurguladığı en bilindik tezlerden birini kullanmış ana fikir olarak.

Başrollerdeki Jason Segel ve Rooney Mara'ya Robert Redford tepeden bakıyor. Jason Segel'i maalesef bir türlü How I Met Your Mother'daki rolünden ayırarak izleyemiyorum. Kariyerinde bu kadar iz bırakan uzun soluklu bir dizide bulunup da daha sonra bundan tamamen sıyrılabilmeyi başaramayan Bruce Willis aklıma geliyor. Genç yaşıma rağmen hep Mavi Ay gözlerimin önüne gelir. Robin Williams bunu başarabilmişti. Jason Segel bunu başaramayacak gibi gözüküyor benim tahminime göre. Rooney Mara gelecek için güzel ipuçları veriyor ama oyunculuğunu çeşitlendirebilecek mi, göreceğiz. Saç renginden dolayı onun Lion'daki rolünden tanıyamadım, şimdi bu yazıyı yazarken fark ettim. Küçük bir rolü olan Riley Keough da güzel ağlıyormuş cray.gif

Yönetmenin "The One I Love" isimli bir filmi daha var ilgimi çeken. Henüz daha çiçeği burnunda. Güzel işler yapabilecek gibi gözüküyor. Yazarlığını paylaştığı Justin Lader'la biraz daha derinleşmeleri gerekiyor böyle hassas konularda. Kendilerini geliştirebilirlerse yapabilirler.

Uzun lafın kısası çok büyük beklentilere girmeden, keyifli vakit geçirebileceğiniz bir film. Birçok eksiğine rağmen çok da rahatsız etmiyor ama görsel ve işitsel keyfi yanında zihninizi kurcalaması gereken ana fikrini başarıyla irdeleyemiyor.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th September 2017 - 04:38 PM