IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sinema Dergileri, Meraktan bir anket
Sinema Dergileri
Sinema dergileriyle aranız nasıl?
Düzenli olarak takip ediyorum [ 13 ] ** [23.64%]
Promosyonlara göre alıyorum [ 14 ] ** [25.45%]
Beğendiğim bir dergi yok [ 10 ] ** [18.18%]
Sanal dergileri takip ediyorum [ 6 ] ** [10.91%]
İşim olmaz [ 12 ] ** [21.82%]
Toplam Oy: 55
Sadece üyeler ankete oy verebilirler. 
don quijote
mesaj Dec 13 2007, 06:39 PM
İleti #1

raskolnikov
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 4

Sorumun amacı gayet açıktır, Türkiye'deki sinema dergileri hakkında fazla bir fikir sahibi değilim. Burada BuRnOut'un önerisiyle Cahiers du Cinema'yı takip ediyorum, tabii ki ne kadar anladığım tartışılır, fakat yardımı dokunuyor. Bir de sizin fikirlerinizi ve tecrübelerinizi almak istiyorum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
siroguz
mesaj Dec 13 2007, 09:46 PM
İleti #2

some are born to sweet delight, some are born to endless night
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: bir yerdeyim...
Üye No.: 112

Ben de düzenli olarak takip ediyorum ama Film+'dan bu yana kendime bir dergi seçemedim. Düzenli olarak takip eden arkadaşlar, hangi dergiyi okuduğunu buraya yazabilir mi? Tavsiyeleriniz çok işime yarayacaktır.

--------------------
Bahçelerde ve yatak odalarında, bodrum katlarında ve tavan aralarında dolaşır, köşelerden döner, kapılardan pencerelerden geçerim, kaldırımlarda gezinir, merdivenlerden çıkar, halıların üzerinde, oluklardan aşağı, gökyüzünde ilerlerim, arkadaşlarla, âşıklarla, çocuklarla ve kahramanlarla gezerim; bunların hepsi de algıladığım, hatırladığım, hayal ettiğim, çarpıttığım ve netleştirdiğim şeylerdir.
Tom Robbins - Another Roadside Attraction
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Dec 13 2007, 09:53 PM
İleti #3

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Sinema merkez takip ediyorum...

Bir ara Empire'i da denedim daha iyi gibi geldi ama sürekli DVD'li dergi satmaya başladılar ki, üstüne fiyat farkı da koyuyorlar. Hem o DVD'ler bende oluyor genelde smile.gif

O yüzden şu an düzenli bir takibatım yok. Ama Sinema merkez en iyisi gibi geliyor bana...

Bu ileti Clint Eastwood tarafından Mar 23 2008, 10:37 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
ggecim
mesaj Dec 15 2007, 01:47 PM
İleti #4

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

Bir ara Cinemascope'u takip ediyordum,ama dergi dağıtımı çok olmuyor. Sahibi de para kazanmak için çıkarmıyor dergiyi o yüzden de kazanamıyordu doğal olarak. Dergi akademik sayılacak derecede kaliteli. Son zamanlarda hiç bulamaz oldum .(galiba beni işe almaya çalıştıktan sonra kapandı dergi cray.gif )
Şimdilerde kendimde olmayan ve almak istediğim bir dvd gördüğümde DVD + alıyorum. Bazen empire da aldığım oluyor. Fakat piyasadaki çoğu dergi film satışlarını desteklemek amaçlı ve yabancı kanallı dergiler olduğu için özellikle önerdiğim dergiler böle kıyıda köşede reklamı olmayan dergiler olur. Çok değerli sinema akademisyenleri ve yazarları o dergilerde gönüllü yazıyor çünkü. Özellikle Yeni İnsan Yeni Sinema dergisi, tabi çıkabilirse (ki 3 ayda bir çıkıyordu en son) çok kailiteli bir dergidir ve başucu kaynağı olabilecek düzeydedir. Eski sayıları bile (sahaflarda bulunuyor)çok işe yarar.

Bu ileti ggecim tarafından Dec 15 2007, 01:47 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
Siyanure
mesaj Dec 16 2007, 12:42 AM
İleti #5

orada olmayan adam
Group Icon

Nereden: dark city
Üye No.: 149

Düzenli olarak kütüphanemizden Altyazı'yı takip ediyorum. Piyasada ulaşılması bakımından güçlük çekilmeyen, ve görece popüler dergiler arasında en kalitelisi Altyazı bence. Kitlelerin ilgilerinden çok, klasiklere ve kıyıda köşede kalmış filmlere önem veriyorlar. Son sayfalarındaki saman kağıda basılan eleştiri ve denemeler ise leziz. Sinemanın içine biraz daha girmek isteyenlere ise Yeni İnsan Yeni Sinema ve Sekans'ı öneriyorum. İkisi de aylık çıkmıyor, üç aylık yahut mevsimlik çıkıyorlar kanımca. İlk dergiyi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nden edinebiliyorsunuz en kolay şekilde, dergideki yazılar açıkça sol fraksiyonlardan çıkmış yazılar, zaten güncel sinemanın pek bahsi geçmiyor dergide yalnız üçüncü dünya ülkelerinin sinemalarından ve ülkemiz sinemasından bahseden, dopdolu kalemlerden çıkmış yazılar var. Son olarak en sevdiğim dergi Sekans, sinemayı biraz daha akademik boyutta değerlendiren yazıları, röportajları ve filmlerden farklı dünyalara açılan denemelerle çok farklı bir yerde benim için.

SekanS
Yeni İnsan Yeni Sinema
+Quote Post
txms303
mesaj Dec 17 2007, 04:09 AM
İleti #6

Üye
**

Üye No.: 475

Uzun zaman altyazı takip ettim ama geçen seneden itibaren oldukça sıkmaya başladı..Sinema dergisini de uzun zaman okudum fakat Mehmet Açar ayrıldıktan sonra almamaya başladım..Şu an Empire ya da Total Film'de yazıyor galiba unuttum hangisinde olduğunu ikisini de aldım ilk sayılarından onlar da mizah yönünü çok abartmışlar derginin.Bence şu an takip edilecek bir dergi yok.DVD promosyonlarına göre değerlendirebilirsiniz.Ya da çok beğendiğiniz yazarlar varsa olabilir..Dergileri okuyacağınız zamanı film izlemeye ayırın daha iyi..Zaten bugüne kadar bu ülkede tek sevebildiğim ve en yerinde eleştirileri yapabilen insan Mehmet Açar..Diğerleri maalesef samimi gelmiyor..
+Quote Post
hevesli
mesaj Dec 17 2007, 09:48 AM
İleti #7

Üye
**

Üye No.: 345

Altyazı dergisini özellikle öneririm. Bu işi ciddi, entellektüel, kapsamlı bir şekilde yapan tek dergi diyebilirim. Ancak son zamanlardaki tek zaafları, Türk sinemasını öne çıkaralım niyetiyle her türlü Türk filmini pohpohlayarak tanıtmaları.
+Quote Post
sbilge
mesaj Dec 17 2007, 09:49 PM
İleti #8

Etkin Üye

Üye No.: 110

sinema dergisine aboneyim. tatmin ediyor beni tek dergi.
+Quote Post
hattorihanzo
mesaj Dec 21 2007, 12:18 AM
İleti #9

Üye
**

Üye No.: 142

sinema dergisini yanılmıyorsam ilk aldığımda derginin 26. sayısıydı ve sene ya 1995 yada 1996 idi galiba o zamandan beri her sayısını alıyorum...

gerçi benmi çok şey öğrendim bilmiyorum (belkide internettir nedeni) ama eskisi gibi heyecan vermiyor dergi.

birde ek olarak son iki ayda Mehmet AÇAR ın koordinatörlüğü yaptığı Total film dergisini aldım tek hoşuma giden dvd promosyonu yoksa bence sinema dergisi daha iyidir...
+Quote Post
R0BlN
mesaj Dec 21 2007, 12:24 AM
İleti #10

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 7

Empire abonesiyim. Belki çok derinliği yok, ama detay konuları zaten İnternet'ten takip ediyorum. Kolay okunuyor olması hoşuma gidiyor. Her ortamda elinize alabiliyorsunuz flaugh.gif Ayrıca ilk abonelerinden biri olduğum için yanında verdikleri DVD'ler neredeyse bedavaya gelmiş oldu smile.gif

--------------------
+Quote Post
Vigilante
mesaj Dec 21 2007, 01:22 AM
İleti #11

Etkin Üye

Üye No.: 91

Eskiden sinema alırdım.Beklentilerimi karşılıyordu aslında hakkını yiyemem ama artık devamlılığını yitirdi benim için.Belki de bir noktadan sonra sizi yönlendirecek bir materyala ihtiyaç duymadığınızdandır.

Bu ileti Thin Lizzy tarafından Dec 21 2007, 01:25 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
loveandpoison
mesaj Apr 5 2008, 02:38 AM
İleti #12

suedehead

Nereden: NevyTeam
Üye No.: 69

Üniversitedeyken kütüphanenin süreli yayınlarına dönem dönem, adını yanlış hatırlamıyorsam, Sight & Sound gelirdi. Ben onu severdim mesela.

--------------------
forum resmi O büyük gün geldi... Qatsi kardeşim döndü...

Bukowski: Born into This TVRip tercümesi: % 100, DVDRip (FiCO) tercümesi: % 77,85 hazırlayan: % 100 (Bulsara) kontrol: % yalan oldu yine.. (???)

forum resmi
+Quote Post
Taurus
mesaj Apr 5 2008, 11:06 AM
İleti #13

Etkin Üye

Üye No.: 72

''Sinema'' dergisi ile sinema dergisi okuma serüvenim başladı.
Film+ çıkana kadar ''Sinema'' okumaya devam ettim. ''Film+'' bir dönüm noktası oldu. Dergi kapanana kadar sektirmeden aldım, okudum. Niye kapandığını da bilmiyorum, satışları falan mı kötüydü ? Türkiye'deki en iyi sinema dergisiydi Film+ kanımca... sad.gif
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Apr 5 2008, 01:52 PM
İleti #14

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

Popüler olanlar içerisinde şu an hem yazarların kalitesi hem de yazıların doyuruculuğu ve sinemaya olan yaklaşımları açısından en ilgiye değer sinema dergisi Altyazı sanırım. Altyazı'nın son sayısını üç gündür bırakamadım. Her sayısı için bu kadar olumlu şeyler söyleyemeyeceğim, ama İFF'ye ağırlık veren bu son sayısı hakikaten muhteşem olmuş.

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
Lautreamont
mesaj Apr 5 2008, 05:40 PM
İleti #15

Üye
**

Üye No.: 2,876

Film+ kapandığından beri sinema dergisi almıyorum. Dergi okumayı da çok severim oysa. Sinema ve Empire hiç tatmin etmedi. Altyazı okumamıştım, ilk fırsatta ona bir şans tanımayı düşünüyorum.

--------------------
forum resmi
+Quote Post

2 Sayfa V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 16th July 2018 - 09:06 AM