IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Bu Haftaki Film Tercihiniz, Sinemada izlemek üzere hangi filmi seçerdiniz?
Sinemada İzlemek İsteyeceğiniz Film
28 Mart haftasında hangi filmi seçerdiniz?
Ejder Avcıları [ 1 ] ** [3.85%]
Kalpazanlar [ 6 ] ** [23.08%]
Özgürlük Savaşçısı [ 3 ] ** [11.54%]
Tanrı'nın Vadisinde [ 8 ] ** [30.77%]
Babam Romulus [ 8 ] ** [30.77%]
Toplam Oy: 26
Sadece üyeler ankete oy verebilirler. 
R0BlN
mesaj Mar 24 2008, 04:00 PM
İleti #1

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Bu hafta vizyona giren filmlerden sadece birini sinemada izleme imkanınız olsaydı, hangisini seçerdiniz? Filmlerin tanıtım linklerine buradan ulaşabilirsiniz.

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Mar 24 2008, 04:59 PM
İleti #2

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Ben "Babam Romulus"u tercih ederdim, hatta hâlâ tercih edebilirim smile.gif
Eric Bana'yı severim.

Ama Kalpazanlar'ı da merak etmiyor değilim...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
(3)
mesaj Mar 24 2008, 06:46 PM
İleti #3

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 87

'Özgürlük Savaşçısı'nı tercih ederdim.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Mar 24 2008, 08:00 PM
İleti #4

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

QUOTE((3) @ Mar 24 2008, 06:46 PM) *

'Özgürlük Savaşçısı'nı tercih ederdim.

Uwe Boll çekmemiş olsaydı, tercih edebilirdim.
İyi oyunları uyarlayıp, mahvetme gibi bir misyonu var adamın. smile.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
CuT
mesaj Mar 29 2008, 11:24 PM
İleti #5

Yazildigi Gibi Okunur.

Üye No.: 205

Tercihim Tanrı'nın Vadisinde olurdu hem konusu hem oyuncular bunda etkili. Kalpazanlar'i da merak ediyorum ama onceligim Tanri'nin Vadisinde

Bu ileti CuT tarafından Mar 29 2008, 11:24 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
If the rule you followed brought you to this of what use was the rule?
+Quote Post
ggecim
mesaj Mar 30 2008, 12:43 AM
İleti #6

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

Ben Kalpazanlar'ı merak ediyorum. Film hakkında bişey okumadım, belki okursam, fikrim değişebilir.

Bu ileti ggecim tarafından Mar 30 2008, 12:43 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
Funkster
mesaj Mar 30 2008, 02:53 AM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

QUOTE(ggecim @ Mar 29 2008, 10:43 PM) *

Ben Kalpazanlar'ı merak ediyorum. Film hakkında bişey okumadım, belki okursam, fikrim değişebilir.

QUOTE(Funkster @ Dec 22 2007, 11:59 PM) *

İkinci Dünya Savaşı sırasında yakalanan usta Yahudi kalpazan Salomon Sorowitsch, Bernhard toplama kampına götürülür. Orada üst düzey SS subayı olan Herzog’un organize ettiği, çeşitli baskı, matbaa ve kopya ustalarından oluşan esir Yahudiler bir araya getirilmiştir. Gizli bir görev için toplanan bu ekip, tarihte Bernhard Operasyonu olarak bilinen ekonomik sabotajı gerçekleştirmek için dönemin teknolojisi kullanılarak çalıştırılmaya başlanır. Amaç, İngiltere ve Amerika ekonomisini sahte dolar ve sterlinlerle çökertmektir. Bu sahte para operasyonu devlet imkanlarıyla yapılmaktadır. Bu yüzden sahte paraları gerçeklerinden ayırt etmek çok güç, hatta Sorowitsch‘in sterlin başarısında olduğu gibi imkansızdır. Gerçek olaylara dayalı bu hikayeden çekilen film, hem bu operasyonun detaylarını, hem de toplama kamplarının insani dramını beraber götürmeyi gayet iyi beceren bir film görünümünde. Üstelik benzer filmlerin sahip olduğu sertliğe de sahip. Zaten operasyonun yarattığı yakalanma ve başarısız olma korkusu, soykırım zulmü ile bir araya gelince gerilim hep taze tutulmuş. Sorowitsch’i canlandıran Karl Markovics ve esir düşmeden önce işi “gerçekleri çoğaltmak” olan idealist matbaacı Burger rolüyle genç Alman aktör August Diehl gayet iyiler. Film aynı zamanda Avusturya’nın Oscar aday adayı seçildi. Çok fazla iddialı görünmeyen yapısına rağmen gücünü bu mütavazilikten alan filmlerden biri. Nazi Almanya’sının birçok entrikasından birini daha mercek altına alan eli yüzü düzgün bir yapım olması bakımından görülmeli. 7/10

QUOTE(BuRnOut @ Mar 18 2008, 09:13 PM) *

Günün ilk filmi, bu yılın En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a uzanmış olan Die Falscher'di. Filmi birlikte izleyecek kimse bulamadığım için bu zamana kadar arşivde beklemişti. İnsanlarda haklı tabii, yıllardır Yahudi soykırımı ve savaş manzaralı film izlemekten bıkıp usanmışlar. Benim içinse durum öyle değil. İyi film olduktan sonra, teması 2.Dünya Savaşı olsa da fark etmiyor. Türkçe ismiyle Kalpazanlar, 2.Dünya Savaşı'nın benim daha önce hiç bilmediğim bir yanını ekrana taşımış. Bu açıdan bakıldığında, bu arka planla ilgili ne kadar çok film çekilirse çekilsin, aslında hala savaşla ilgili anlatılacak çok fazla hikaye olduğu gerçeğininde altı çiziliyor. Savaş sırasında Almanların bilim alanındaki ilginç çalışmaları gibi, ekonomi alanında da sahte para basarak düşman ülkeleri zor duruma sokma girişimleri olmuş ve filmde bu hikayeden yola çıkmış. Filmdeki Adolf Burger isimli yahudinin yazmış olduğu kitaptan yola çıkarak hikayeyi beyazperdeye taşıyan yönetmen, karakterlere yaklaşımı ve ele aldığı hikayenin insancıl yanlarını öne çıkaran anlatım yapısıyla da filmine değer katmış. Soykırım zamanında kamplarda bile farklılıkların olduğunu, yaşamanın da ölmek kadar zor olduğunu göstermesi açısından da oldukça etkileyici bir duruşu var Kalpazanlar'ın. Ben filmi ve yönetmenin filmde insanın içine düştüğü çelişkili durumları çok insancıl ve etkileyici bir biçimde anlatışını çok sevdim. İyi ki de klasik bir 2.Dünya Savaşı temalı film daha işte diyerek, Die Falscher'i kestirip atmamışım. Bundan dolayı mutluluk duydum.

10/8

Günün Menüsü'nden iki alıntı. Belki yardımcı olabilir. Her ne kadar izlemiş olsam da seçenekler arasında benim için en uygunu Tanrı'nın Vadisinde... Bu hafta gidecek olsam hiçbirini tercih etmezdim açıkçası. Filmleri beğenmeme gibi bir durumdan ötürü değil. Fırsat olsa 3D yapardım büyük ihtimal. Çok özledim zira. Beawolf'u kaçırdığıma çok üzüldüm mesela. Gerçi ne oynarsa oynasın farketmiyor. 3D keyfi bir başka.

--------------------
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 27 2008, 04:32 PM
İleti #8

Etkin Üye

Üye No.: 3,886

Sevgili Robin,
Şu sayfaya bir el atsan diyorum, gayet güzel bir başlık. Her hafta yeni seçeneklerimizi görelim?

--------------------
+Quote Post
KerKeness
mesaj Jul 10 2008, 07:28 PM
İleti #9

Home Again

Nereden: Emin Değilim
Üye No.: 4,115

QUOTE(melisa hülya @ Jun 27 2008, 05:32 PM) *

Sevgili Robin,
Şu sayfaya bir el atsan diyorum, gayet güzel bir başlık. Her hafta yeni seçeneklerimizi görelim?

Katılıyorum..
+Quote Post
KıvılcımArduc
mesaj Jul 10 2008, 08:28 PM
İleti #10

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Ankara
Üye No.: 163

QUOTE(melisa hülya @ Jun 27 2008, 05:32 PM) *

Sevgili Robin,

Sonuna kadar katılmakla birlikte bukadar uzun süreli bir ihmal'in sebebinin başlığa olan ilgisizlik olduğunu düşünüyorum.

Az biraz gayret ve teşvik ile gayet güzel bir başlık olabilir.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 16th July 2018 - 09:05 AM