IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Hangisi size hitap ediyor?, CNBC-e mi, TNT mi?
Yabancı dizi ve film yayını yapan bu iki kanaldan hangisi size hitap ediyor?
CNBC-e, TNT
CNBC-e [ 36 ] ** [80.00%]
TNT [ 9 ] ** [20.00%]
Toplam Oy: 45
Sadece üyeler ankete oy verebilirler. 
kurt_thewolf
mesaj Mar 22 2008, 07:47 PM
İleti #1

Heye...
Group Icon

Grup: Editör
Nereden: Ankara
Üye No.: 721

Bu zamana kadar iyi bir CNBC-e izleyeni olarak, TNT'nin yayına başlamasından sonra CNBC-e bana sönük kalmış gibi geldi. Özellikle de TNT'nin filmleri beni büyüledi. CNBC-e'nin popülaritesi hala yerinde mi merak ettim doğrusu.

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vigilante
mesaj Mar 22 2008, 08:06 PM
İleti #2

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 91

CNBC-E'nin saçma sapan filmler verdiğini düşünüyorum. Dizileriyse nispeten belirli bir seviyenin üstünde o yüzden izlemesem de diyecek lafım yok. TNT ise bence çok hızlı bir giriş yaptığı TV sahnesine gerek verdiği popüler filmler gerek ustaca seçilmiş klasik olmaya aday dizileriyle bence bomba gibi bir giriş yaptı. Kısaca tercihim TNT gleam.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
um7ut
mesaj Mar 23 2008, 04:46 PM
İleti #3

Üye
**

Üye No.: 652

CNBC-E'nin polisiye bombardımanından gına gelmişken, TNT çok iyi geldi. Bence şu an TNT CNB-E'den çok çok önde.
+Quote Post
melih
mesaj Mar 29 2008, 11:49 PM
İleti #4

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

Oyları toplamış, ama kimse neden oy verdiğini yazmamış. Bari benim gibi bir fanatiği çok objektif olmaya çalışmadan (ve bunu umursamadan) biraz yazsın neden CNBC-e'ye oy verdiğini.

TNT'nin verdiği filmlerin ne kadar iddialı yapımlar olduğunu tartışmayacağım. Yalnız, bunları dublajlı olarak vermesi benim canımı inanılmaz sıkıyor. Dublajların kalitesine lafım yok, alıştığımızdan çok daha iyi. Ama ben Edward Norton'un Rounders'taki zıpçıktı, fırlama ses tonunu, Morpheus'un Free Your Mind deyişini, Will Smith'in Who's Da Man! diye bir uzaylıya bağırışını duymayınca o filmde aradıklarımın hepsini bulmuş olamıyorum.

TNT'yi hiç takip etmiyor da değilim. Saatimi ayarlayarak karşısına geçtiğim Frasier, yakalarsam çok sevindiğim Supernatural ve yayın akışındaki yerini almasıyla kaçırmadan izleyeceğimi bildiğim Hotel Babylon dışında pek de fazla bakmıyorum bu kanalın yüzüne. Ha, CNBC-e'de de bir tek Chuck var takip ettiğim. Lakin, soru "Hitap etmek" olduğu için, anket rakibinin aksine arkasındaki inanılmaz finansman yerine sadece reklamlarla ayakta durmuş ve bu işe de tepeden zembille inerek değil, mide bulandırıcı alternatiflerinin ülke genelini kapladığı bir ortamda zeminden (ve hatta yerin altından) ayaklanıp dişiyle tırnağıyla buralara kadar getirerek ve bir standart yaratmış olarak devam eden CNBC-e'den başka kendime hitap eden bir kanal göremiyorum. Muhtemelen de hiç göremeyeceğim.

--------------------
+Quote Post
CuT
mesaj Mar 30 2008, 12:27 AM
İleti #5

Yazildigi Gibi Okunur.

Üye No.: 205

@daedalus
Soylediklerine katilmakla birlikte CNBC-e'nin sinema kusaklari, cizgi dizilerindeki secimi (animelerde olsa sad.gif ) ve dizileri benim tercih etmemdeki temel nedenler ama illaki hangisi daha baskindir senin icin denilirse kesinlikle sinema kusaklari derim; Avrupa, Uzakdogu, bagimsiz kisacasi sinemanin Hollywood ile sinirli olmadiginin en guzel kanitidir CNBC-e benim icin, TNT ise daha bir turubune oynuyor bence.

--------------------
If the rule you followed brought you to this of what use was the rule?
+Quote Post
seckinizm
mesaj Mar 30 2008, 01:48 AM
İleti #6

Üye
**

Üye No.: 2,821

kesinlikle cnbce kesinlikle bağımsız sinema kesinlikle kalite ...
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Mar 30 2008, 02:23 AM
İleti #7

Quick on the trigger
Group Icon

Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

QUOTE(daedalus @ Mar 29 2008, 11:49 PM) *

TNT'nin verdiği filmlerin ne kadar iddialı yapımlar olduğunu tartışmayacağım. Yalnız, bunları dublajlı olarak vermesi benim canımı inanılmaz sıkıyor. Dublajların kalitesine lafım yok, alıştığımızdan çok daha iyi. Ama ben Edward Norton'un Rounders'taki zıpçıktı, fırlama ses tonunu, Morpheus'un Free Your Mind deyişini, Will Smith'in Who's Da Man! diye bir uzaylıya bağırışını duymayınca o filmde aradıklarımın hepsini bulmuş olamıyorum.

TNT dual yayın yapıyor, kumandadan ses tuşuna basınca orjinal dilinde de izlenebiliyor.
Hotel Babylon, Supernatural ve Journeyman'i rastgeldikçe takip ediyorum.

Film konusunda TNT biraz da önde gibi, ama yeni cnbc-e de çok az geride bence.
Dizilerde ise cnbc-e'yi takip ediyorum daha çok. Ananızlan Nasıl Tanıştım, My Name is Earl falan takip ediyorum onları.

Ama cnbc-e'nin bu ayki filmleri de çok iyi görünüyor.

Bu ileti Clint Eastwood tarafından Mar 30 2008, 02:27 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
xeryus
mesaj Mar 30 2008, 02:26 AM
İleti #8

dissolved voyageur...
**

Nereden: Seattle
Üye No.: 109

Neden ankette hic biri secenegi yok? Ben ikisinide izlemiyorum, TV'de ayarli bile degiller.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
melih
mesaj Mar 30 2008, 03:03 AM
İleti #9

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

QUOTE(Clint Eastwood @ Mar 30 2008, 02:23 AM) *
TNT dual yayın yapıyor, kumandadan ses tuşuna basınca orjinal dilinde de izlenebiliyor.

Öncelikle o kumandadan, sonra o televizyondan, hazır başlamışken de bir adet çanak anten istiyorum o zaman senden smile.gif Her bağlantıda aynı yayın istiyoruz. Ben TNT'nin hâlâ 20:00 sonrası gösterime girdiği Kablolu yayından bahsetmiştim.

--------------------
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Mar 30 2008, 03:36 AM
İleti #10

Quick on the trigger
Group Icon

QUOTE(daedalus @ Mar 30 2008, 04:03 AM) *

QUOTE(Clint Eastwood @ Mar 30 2008, 02:23 AM) *

Öncelikle o kumandadan, sonra o televizyondan, hazır başlamışken de bir adet çanak anten istiyorum o zaman senden smile.gif Her bağlantıda aynı yayın istiyoruz. Ben TNT'nin hâlâ 20:00 sonrası gösterime girdiği Kablolu yayından bahsetmiştim.

offtp.gif

Yahu, aslında çok da ucuzladı, uydu işleri. Muhakkak lâzım bence. Kablolu bizde de vardı, iptal ettirdik. Çok da memnunuz uydudan. Yağmur çok şiddetli yağarsa arada bir 3-4 dk. gidiyor, dindiğinde geri geliyor. Kabloludan eksiği Discovery, National Geographic falan yok. Fazlası ise çok, yabancı yayınlarla beraber (iki çanak olursa) 700'lere yakın kanal var. Bir de DVB kart olursa bilgisayarda tadından yinmez, kayıt falan da alınıyor o zaman. smile.gif Çok kaliteli film kanalları var.

TNT gibi dual yayınlar da çoğalırsa ileride kaçınılmaz olur. Yabancı kanallarda altyazı seçeneği bile var, ne güzel...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Moon Station Z

+Quote Post
loveandpoison
mesaj Apr 5 2008, 02:19 AM
İleti #11

suedehead

Nereden: NevyTeam
Üye No.: 69

@dae +1. Repleri görelim beyler oleyo2.gif

Önce Kanal-e olarak, sonra Cnbc-e olarak gönlümüzde her daim üst sıradalar. Dublaja sonsuna dek karşıyım. Film yelpazesi de beni bağlamıyor. Bulup indiremediğimiz veya altyazısı vb. problemleri olan filmleri izleyebiliyoruz. Aklıma gelen ilk ve beni çok etkileyen bir örnek; Pismo do Amerika - Amerika'ya Mektup. TNT bakkalda bile bulunabilen filmler veriyor, vs. Ha Mad About You ve Fraiser ile gönlümü feth etmedi değil, orasını karıştırmayalım.

--------------------
forum resmi O büyük gün geldi... Qatsi kardeşim döndü...

Bukowski: Born into This TVRip tercümesi: % 100, DVDRip (FiCO) tercümesi: % 77,85 hazırlayan: % 100 (Bulsara) kontrol: % yalan oldu yine.. (???)

forum resmi
+Quote Post
melisa hülya
mesaj Jun 18 2008, 09:23 AM
İleti #12

Etkin Üye

Üye No.: 3,886

Cnbc-e 'ye rakip tanımıyorum. Özellikle de şu aralar cuma geceleri yayınlanan, uzun zamandır peşinde koştuğum "masters of horror" serisi ile kalbimdeki tahtını iyice sağlamlaştırdı.

--------------------
+Quote Post
someareborntotheendlessnight
mesaj Jun 18 2008, 03:56 PM
İleti #13

Üye
**

Üye No.: 96

Böyle bir seçimin yapılabileceği noktaya gelmiş olduğumuzu varsaymak, TNT'yi gözümüzde fazla büyütmüş olduğumuzu gösterir bence. Henüz Cnbc-e'ye "rakip" olabilecek durumda değil söz konusu kanal: Hem sinema sanatına yaklaşım, hem kendini sunuş olarak. Pek rakip olmaya hevesli olmayacağı da öngörülebilir: Göründüğü kadarıyla ünlü filmlerle ünlü klasik filmler arasında gidip gelecek bir yelpaze sunuyor ve dizi listesinde de (daha önce Cnbc-e'de izlediklerimizin bir kısmı hariç) genelde ünlü Amerika yapımlar var. Ha, iyisi vardır kötüsü vardır, hepsini izledim desem yalan olur ama, çoğundan haberdarım.

Cnbc-e, Kanal E hali ile, öğrenci evi zamanlarında izlediğimiz iki şeyden biriydi (diğeri, bkz. Serhat Hacıpaşalıoğlu'lu Riziko: Her türlü ev işini kaybedenlerin yaptığı bir tür adalet mekanizması gibi iş gören). Zamanla, film kuşaklarının yerine oturması ve film seçen danışmanların "işte reyting kaygısı olmadan istediğimiz filmi seçebileceğimiz bir yer" diye sevinmeleri sonucu, Cnbc-e, gerçek anlamda bir sinematek gibi iş görmeye başladı. Bir aralar, hiç film satın almadan, indirmeden vs. sadece her akşam Cnbc-e'yi izlediğimi anımsarım. Seçimleri o kadar güvenilirdi. Şimdi burada saymaya kalkmak anlamsız olur: Tarkovsky'den Bergman'a, Kurosawa'dan Kierostami'ye, neredeyse bütün büyük ustaları birkaç kez kat etmesi bir yana, adını hiç duymadığım yönetmenlerin filmlerini, Türkiye'de çok zor gösterim şansı bulabilecek TV filmlerini (Angels In America'yı sansürlemek zorunda kalsalar bile) de bu sayede takip ettik yıllarca. Sonra: The Sopranos. Yani "sinematek" diye yaptığı reklamın hakkını veriyordu Cnbc-e. Artık o da popüler yapımlara yer vermeye çalışıyor; kendini sunuş biçimi değişti, "eğlence" vaat ediyor. Jean Claude Van Damme filmlerini etkileyici ses tonlarıyla telaffuz ediyor. Bir şeyler değişmiş, belli. Ama yine de beklenmedik şeyler yapmasını, TNT'den bekleyebileceğimizden daha inançlı şekilde bekleyebiliriz. Ha, bu kanallardan birisi "dizi" denen şeyin Amerika'yla sınırlı olmadığını keşfederse bir gün, onu da baş tacı ederiz. Ama Cnbc-e bunu keşfedemese de, onu TNT ile kıyaslamayız. Ne de olsa, Allen Iverson zamanında "Jordan da kim oluyormuş yahu?" diye sayıklamasının nedeninin kendi adıyla Majestelerinin adının aynı cümlede geçmesinin verdiği haz olduğunu itiraf bile etmiştir.
+Quote Post
lidya
mesaj Sep 24 2008, 11:03 PM
İleti #14

Edgar Allan Poe'nun Kızı
*

Nereden: Transilvanya
Üye No.: 645

en son CNBC-E de arşivimde yer almayan ve hiç tanımadıgım bir hint filmi izledim.Water (2005-Deepa Mehta).hayatımın en iyi filmleri arasına girdi suan.bu nedenle oyum kafadan cnbc-e ye cool.gif

--------------------
Dünyada güzel olarak ne yapılmışsa halka rağmen yapılmıştır.
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Sep 25 2008, 12:32 AM
İleti #15

Quick on the trigger
Group Icon

Evet, TNT bir anlık bir hevesmiş smile.gif
Cnbc-e'ye döneli çok oluyor smile.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Moon Station Z

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 17th July 2018 - 05:20 PM