IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Günün Menüsü
sson
mesaj Feb 6 2009, 07:00 PM
İleti #1

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

IMDB
"Frasier" Cheerful Goodbyes (2002)

"Frasier" Cheerful Goodbyes (2002) PosteriYönetmen: Sheldon Epps
Tür: Comedy
IMDB Notu: 7.7 / 10 (47 oy)
Oyuncular: Kelsey Grammer, Jane Leeves, David Hyde Pierce, Peri Gilpin

80'li yıllardan 90'lara uzanan unutulmaz dizi Cheers, Seinfeld'le birlikte bugüne kadar izlediğim ve gerçek anlamda komedi olarak nitelendirebileceğim iki yapımdan biriydi. Her ikisi de yapmacık esprilere ve olaylara dayanmayan, sıradan insanların sıradan yaşamlarına odaklanan hayatın içinden dizilerdi. Cheers'ın gediklilerinden Dr. Fraiser Crane'nin hikâyesine ise hiçbir zaman ısınamadım. Önceki cümlemde belirttiğim gibi, bunun sebebi Fraiser karakterinin seçkin bir birey hâline gelmesi ve "İnsanlar kendilerini bir psikiyatristin yaşamıyla ne kadar özdeşleştirebilir?" sorusunu haklı çıkarırcasına zorlama espriler içermesi olsa gerek. Buna rağmen bahsettiğimiz dizi yayın hayatını 11 yıl boyunca devam ettirebilmeyi başarmıştır.

Fraiser'ı televizyondan ara sıra takip etmekle birlikte, Cheers'tan tanıdığımız dostların konuk oyuncu olarak yer aldığı bölümlere bir türlü denk gelememiştim. Bu hafta hepsini birden izleme şansına eriştim. 9. sezonun "Cheerful Goodbyes" adlı 21. bölümü aradan tam 20 yıl geçmiş olmasına rağmen ilk günkü tadı almama engel olamadı.

8/10

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
melih
mesaj Nov 18 2010, 01:26 AM
İleti #2

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
"In Treatment" (2008)
Forum resmi
IMDBRT
Tür: Dram
Konu: Sahip olduğu vasıflara dair endişeleri olan bir psikoterapist 10 yıldır görmediği terapistinden yardım almaya karar verir. Duygusal ve kışkırtıcı ögeler barındıran In Treatment modern toplumdaki...
IMDB Notu: 8.9 / 10 (155 oy)
Süre: ABD:25 dakika
Ülke: ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Gabriel Byrne

"Ya geçen sene ben bunu izliyordum, şimdi ne oldu bir bakayım" dememle bir baktım ki yeni sezon başlamış ve 16. bölüme gelinmiş bile (haftada 4 bölüm yayınlanıyor). Dizinin bu sezonki farkı senaryonun ilk defa sıfırdan yazılıyor olması. Serinin esin kaynağı olan BeTipul aynı zamanda ilk 2 sezonun da referans kaynağıydı. Valla 3 günde 16 bölüm izledim ve başlarken kendime dediğim "az daha sık dişini, birikince izle" ısrarlarımı şimdi mumla arıyorum. O kadar "tek başına" izlenecek bir dizi ki zamanı unutuveriyorum. Hiç başlamamış olanlar ilk 2 sezonun toplam 78 bölüm olduğunu bilerek başlasınlar, derim. Önlerinde uzun ve (dizi sektörü için) benzersiz bir tecrübe yatıyor ancak bu tecrübe sadece onu yaşamaya isteklilere görünecektir. Tek bir odada ve asgari 2, azami 3 kişiyle geçecek yarım saatlerden bahsediyorum ne de olsa.

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 25th April 2018 - 12:24 AM