IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> "Breaking Bad" (2008)
Baltalı ilah
mesaj Nov 2 2008, 10:02 PM
İleti #1

Üye
**

Grup: Üyeler
Nereden: İzmir
Üye No.: 4,116

forum resmi

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Forum resmi

Tür: Polisiye / Dram
Konu: Lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White ile tanışın. Ömrü boyunca hayatı ıskalamış bir adam olan Walter, kendisine konulan ölümcül hastalık teşhisi ile bir anda sudan çıkmış balığa döner. Bu...
IMDB Notu: 9 / 10 (118 oy)
Süre: 45 dakika
Ülke: ABD    Dil: İngilizce / Romence   
Oyuncular: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt

Amerika'da 20 Ocak 2008 tarihinde ilk kez TV ekranlarında yayınına başlanan Breaking Bad dizisi, akciğer kanseri olduğunu öğrenmesiyle hayatında büyük değişimler yaşayan bir kimya öğretmenin ve ailesinin yaşadıklarını konu alıyor.

forum resmi

Malcolm in the Middle'dan tanıdığımız Bryan Cranston, Breaking Bad'deki perfonmansı ile gerçekten göz dolduruyor. İlk sahneden itibaren Cranston'ın oyunculuğuna hayran kalabilirsiniz, zira kalmamak da elde değil.

forum resmi

Dizi size de vicdani bir sorgulama yapabilir. Sigara içmemesine, ömrü boyunca dürüst bir hayat yaşamasına; çok çalışmasına ve az kazanmasına rağmen akciğer kanseri olan Walter White, kimya bilgisiyle eyaletin en saf amfetaminini üretmeye başlar. Ardından yaşanacak olaylar hakkında ise daha fazla konuşmamam gerek, kimsenin dizi zevkini kaçırmaya hakkımız yok. : )

forum resmi

İyi oyunculukları, sağlam drama ve suç karışımı ile Breaking Bad, gerçekten izlenmesi gereken bir dizi. İkinci sezonu ise 2009 yılının başlarında başlıyor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vigilante
mesaj Nov 2 2008, 10:21 PM
İleti #2

Etkin Üye

Üye No.: 91

Tanıtım için teşekkürler edinmeye çalışmalarına başladım.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Baltalı ilah
mesaj Feb 15 2009, 04:26 AM
İleti #3

Üye
**

Dizinin ikinci sezonu 8 Mart 2009 tarihinde yayımlanmaya başlıyor. Heyecanla bekliyorum ben, artık severek takip ettiğim yalnızca birkaç diziden bir tanesi.

Şöyle güzel çevirileri olması için de bir ekip oluşturabiliriz veya oluşturulabilir diyorum, ne dersiniz? Başka izleyenler ve çevirmeye gönüllüler varsa ortaklaşa bir şeyler yapabiliriz.
+Quote Post
gulahgula
mesaj Feb 15 2009, 05:14 AM
İleti #4

Etkin Üye

Üye No.: 692

İlk sezon oldukça sürükleyiciydi.Umarım ikinci sezonda biter ve sevimli bir dizi olarak kalır."Weeds" severler için alternatif bir dizi.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
BuRnOut
mesaj Feb 15 2009, 06:09 PM
İleti #5

Edilgen Bir Uyumsuz
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Düşler Ülkesi.
Üye No.: 8

Ben de iki hafta önce ilk sezonu izledim. Açıkçası ilk üç bölüm çok klişe ve yüzeysel geldi. Karakterlerin çok karikatürize oluşu beni rahat etti. Ama sonraki bölümlerde olaylar yerine, karakterlerin gelişimine yoğunlaşınca dizi; her şey rayına oturmaya başladı. Hikaye ve olay örgüsü zaten Coen Kardeşler filmlerini anımsatıyor. Onun dışında daha önce güzel örneklerini izlediğimiz tipik bir orta sınıfa mensup bir karakterin uyanış hikayesi var. Bu da dizinin Weeds gibi uyuşturucu üzerine yaslanan, sadece eğlenceli ve hafif bir dizi olmasını engelliyor. Mizahı da oldukça olgun ve keskin. Dizilerde genelde hiç göze batmayan ve işlevsiz olan yönetmenlik de bu dizi de var. Dizinin hikayesi, argosu, mizahı dışında, yönetmenliği de benim hoşuma gitti. Melih'in tavsiyesi üzerine izlemeye başlamıştım, şimdi yeni sezonunu merakla bekliyorum. Umarım hikayeyi çok da uzatmazlar ve 2. sezonda dizi biter. Yoksa Breaking Bad'in de diğer cıvık dizilerden bir farkı kalmaz.

--------------------
forum resmi

Zaman, hediye vermez insana
ve doğru diye bir şey yoktur onun kıyısında

+Quote Post
Baltalı ilah
mesaj Feb 15 2009, 10:08 PM
İleti #6

Üye
**

Yapımcıların yorumlarına göre ilk sezondaki hikaye anlatımı ikinci sezonda yavaşlatılacakmış, yani ilk sezonda olayların gelişimi planladıklarından daha hızlı olmuş.

Kısacası bu yoruma göre 3. sezonu bile garanti gibi duruyor, ki bence uzaması sorun olmayacak bir dizi.
+Quote Post
sson
mesaj Jun 3 2009, 12:59 PM
İleti #7

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

3. sezondan bir kesit:

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
Baltalı ilah
mesaj Apr 2 2010, 09:26 PM
İleti #8

Üye
**

3. sezon başladı ve geçen pazar ikinci bölüm yayınlandı. Dizi bıraktığı gibi gidiyor, bazı şeyler değişmiş koşullar gereği ancak aynı güzelliğinde, Bryan Cranston'ın oyunculuğu sanki daha bir aşmış, Jesse ilk iki bölümde sönük kaldı gibi fakat son hareketiyle belki de değişmediğini gösterdi.
+Quote Post
sson
mesaj Dec 22 2010, 12:30 PM
İleti #9

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

Sezonları arka arkaya devirmenin ayrı bir zevki olsa da "bu zamana kadar neden izlemedim" diye hayıflandığım bir dizidir Breaking Bad. Öncelikle, komediden drama dikey bir geçiş yapan Bryan Cranston duruşuyla, bakışıyla karizmasını ve yeteneğini konuşturan bir portre sergiliyor; ruh halindeki ani geçişler karakterle birlikte izleyiciye de duygu patlaması yaşatıyor. Bu derinliği kendi adıma en son James Gandolfini'de (Sopranos) görmekle birlikte Tony Soprano karakteri karşıt duygulardan ziyade var olan yapının gelişimine odaklanıyordu. Tony'nin yaşam tarzı yaşadığı çevrenin etkisiyle çok önceden kendi iradesi dışında şekillenirken, mülayim kimya öğretmeni Walter White'ın tehditkâr uyuşturucu taciri Heisenberg'e dönüşümü bir isyanın ve tercihin neticesinde ortaya çıkıyor.

Kamera tercihi, müziği ve Bryan Cranston'ın oyunculuğuyla bir sahnenin anatomisini paylaşıp kaçayım:

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
melih
mesaj Oct 5 2013, 07:08 PM
İleti #10

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 2

Bu ileti melih tarafından Oct 5 2013, 07:08 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Oct 22 2013, 08:35 PM
İleti #11

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

forum resmi

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...

Kansere yakalandıktan sonra ailesinin geleceğini garanti altına almak için uyuşturucu üretmeye başlayan kimya öğretmeni Walter White, kısa sürede işini bir imparatorluğa dönüştürmüş, ayrıca kanseri yenmişti. “Breaking Bad”in, Bryan Cranston’ın Emmy ödülüyle taçlanan oyunculuğunda hayat bulan kahramanı White, geçen haftalarda yayınlanan finalde ölmüş, dünya çapında milyonlarca hayranını yasa sokmuştu.

“BreakIng Bad” hayranları, geçen cumartesi dizinin geçtiği ABD ’nin Albuquerque kentinde bir cenaze töreni düzenleyerek hayali kahraman White’a karşı son görevlerini yerine getirdi.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı törende, Walter White’ın “meth” üretmek için laboratuvara çevirdiği karavan da hazır bulundu. Türkiye ’de “Kurtlar Vadisi”
dizisinde ölen Süleyman Çakır (Oktay Kaynarca) için gıyabında cenaze namazı kılınmış, ölüm ilanları verilmişti. (Milliyet Cadde)

Kaynak :Radikal

Haberi ilk okuduğumda çok samimi söylüyorum aklımdan geçen ilk şey "Bu dünyada yalnız değiliz" oldu. oleyo.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2018 - 10:16 PM