IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dizilerden Sahneler
Funkster
mesaj Aug 26 2008, 07:16 PM
İleti #1

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Üye No.: 6

Filmler için böyle bir başlığımız var, diziler için de olmalı. İlişkiler hakkında kendine has mükemmel (evet bu kelimeyi çok sık kullanmayı sevmem ve kullanıp kullanmama konusunda iyice düşündüm, pişman değilim) tespitleri, tahlilleri, şakaları, sorunları, çözümleri olan, en baştan üç sezonunun üzerinden tekrar geçtiğim, artık hangi episodundan hangi cümlesini duvara asacağımı bilemediğim How I Met Your Mother rom-kom-sit-com güzelliğinin S01E21’inden nefis bir alıntı: Lily, Marshall ile evliliğinin arefesinde (ve biraz da evliliğin kendisinden korkar vaziyette) resim sanatı üzerine üç aylık yaz çalışma kampına gidip gitmeme konusunda Ted’e içini dökerken:

Ted: Hadi ama! Bu bir macera.

Lily: Hayır, bu bir macera falan değil. Bu bir hata. Tamam, evet, bu bir hata. Bunun bir hata olduğunu biliyorum. Yaşamında kesinlikle hata olduğunu bildiğin, ama aslında hata olduğunu bilmediğin şeyler vardır. Çünkü gerçekten hata olup olmadığını öğrenmenin tek yolu hatayı yapmaktır ve geriye dönüp, şöyle demek, "Evet. Bu bir hataydı." Yani, aslında, en büyük hata, hatayı yapmamak olurdu. Çünkü o zaman bütün hayatın boyunca bunun bir hata olup olmadığını bilmeden geçirirsin. Kahretsin ki, ben hiç hata yapmadım! Hayatım, ilişkim, kariyerim, bunların hepsini hatasız yaptım. Bu sana bir anlam ifade ediyor mu?

Ted: Bilmiyorum. Çok fazla "hata" dedin.

forum resmi

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sson
mesaj Aug 27 2008, 11:16 AM
İleti #2

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

CSI’ın 5. sezonuna denk gelen 100. bölümünün son sahnesi. Kendisi gibi eşcinsel olan arkadaşı Wendy’nin içlerinden biri tarafından öldürülmesiyle sarsılan Mimosa’yla, Grissom arasında aşağıdaki konuşma geçer:

Grissom: Wendy’nin akıbetini bilmek isteyeceğinizi düşündüm.

Mimosa: Bana söylediğiniz için minnettarım. Kendi cemiyetimize ait biri tarafından cinayete kurban gitmek… Sanki yeterince düşmanımız yokmuş gibi. Ailesi onu hiçbir zaman anlamadı. Yine de bilmeleri gerekir diye düşünüyorum. Onlara ne diyeceğim?

Grissom: Onlara bir istiridye gösterin.

Mimosa: Anlayamadım?

Grissom: Erkek istiridyelerin iki türü vardır. İçlerinden bir tanesi istediği zaman cinsiyet değiştirebilir. Kabuğundan çıkmadan önce belki öteki de aynı seçeneğe sahipti. Belki de normalde cinsiyet değiştirebilme şansına sahip olmamız gerekir. Tek cinsiyetli doğmak ise belki de yalnızca mutasyondan ibarettir.

forum resmi

Bu ileti sson tarafından Nov 4 2008, 01:31 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
Funkster
mesaj Aug 28 2008, 07:13 PM
İleti #3

Etkin Üye
Group Icon

Lost S03E15 "Left Behind" isimli bölümde, Sawyer’ın bencilliklerinden ve takma isimlerinden bunalan ada sakinleri, onun gruptan atılıp “sürgün” edilmesi yönünde oylama yapacaklardır. Gözü korkan Sawyer, Hurley’nin rehberliğinde adadakilerin gözüne girmek için bazı atılımlar yapmak zorunda kalır. Bunlardan birinde, Desmond ile yaban domuzu avına çıktıkları esnada, gerçek amacını dürüstçe özetler:

Desmond: Yabandomuzu yakalamak için benden yardım etmemi istedin. Amacın ne, birader?

Sawyer: Amacım mı?

Desmond: Benimle iki kelime etmemişken, birden av partnerim olmak istiyorsun.

Sawyer: Amacım, birtakım yürekleri ve fikirleri değiştirmek. Ve politika tamamen rüşvetle ilgili. Bu adada para hiçbir şey ifade etmediğine göre, insanlara sevdikleri bir şey vermem gerekiyor. Ve insanlar et seviyor.

forum resmi

--------------------
+Quote Post
Funkster
mesaj Aug 31 2008, 09:22 PM
İleti #4

Etkin Üye
Group Icon

Dexter S02E11 Left Turn Ahead’den bir sahne... Dexter’ı saplantı haline getirmiş olan Lila, geceyi Angel Batista ile geçirdikten sonra onun kendisine tecavüz ettiğini iddia eder. Dexter’ın ona tekrar dönmesi şartıyla Angel’dan şikayetçi olmayacağını söyler. Bunun üzerine:

Dexter: Neden beni rahat bırakmıyorsun?

Lila: Çünkü senin gerçek ruh eşin benim. Rita değil. İçindeki seni görebiliyorum.. Yalnızca ben.

Dexter: Öyleyse içimdekinin seni nerede yakalayacağına dikkat et...

forum resmi

--------------------
+Quote Post
cb_spike
mesaj Sep 1 2008, 08:26 AM
İleti #5

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Üye No.: 1,218

forum resmi

"Süper kahraman olayına hiçbir zaman akıl sır erdiremedim. Ama son zamanlarda görünen o ki, aramızda birçok ortak nokta var. Hüzünlü başlangıçlar, gerçek kimliğini saklamalar... Yarı insan, yarı mutant... (Doakes'a bakarak) Ezelî düşmanlar."

+Quote Post
R0BlN
mesaj Sep 1 2008, 10:41 AM
İleti #6

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

forum resmi

Martha Kent: Oğlum hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz.

Bridgette Crosby: Haklısınız. Bilmiyorum. Ama sizinkinden daha yüce bir çağrı alan birini sevmek ne demek, bilirim.

Martha Kent: Siz ve Dr. Swann mı?

Bridgette Crosby: Evet fakat başka bir hayatta.

Margot Kidder'ın konuk oyuncu olarak katıldığı 4. sezondan bir sahne. Superman (1978) filmine atıfta bulunuyor. Christopher Reeve Superman, kendisi de Lois Lane'i oynuyordu. Tüylerim diken diken olmuştu izlediğim zaman. Hayranlar için çok güzel bir sürpriz.
forum resmi

--------------------
+Quote Post
cb_spike
mesaj Sep 5 2008, 03:09 PM
İleti #7

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Müdavim
Üye No.: 1,218

Supernatural 2x06... Dean, scientology tarikatıyla dalga geçiyor. oleyo2.gif

forum resmi

Dean Winchester: Los Angeles, California.

Sam Winchester: Ne olmuş L.A.'de?

Dean Winchester: Genç bir kız kötü niyetli bir tarikat tarafından kaçırılmış.

Sam Winchester: Öyle mi? Kızın adı neymiş?

Dean Winchester: Katie Holmes.

Sam Winchester: Çok komik. Hatta sana göre fazla komik.

Bu ileti cb_spike tarafından Sep 5 2008, 03:09 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Funkster
mesaj Sep 7 2008, 05:46 PM
İleti #8

Etkin Üye
Group Icon

Birinci sezonuyla bomba gibi bir açılış yapan, ikinci sezonuyla o kadar olmasa da belli bir zeka ve adrenalin seviyesini koruyan, grev zamanına denk gelen üçüncü sezonuyla yavaştan formunu düşüren ve hantallaşan Prison Break, dördüncü sezona merhaba dedi. Dedi demesine de, şimdiye kadar gördüğüm en zorlama sezon açılışıyla bende hayalkırıklığı da yarattı. Tabi biraz belliydi böyle olacağı. “Oradan ancak ölünüz çıkar” denilen Sona hapishanesinden babamız bile kaçabilirmiş sanki. Hoca hocayı Mekke’de, deli deliyi dakkada bulur hesabı, dünyanın neresinde olursa olsunlar, mutlaka bir şekilde bir araya gelebilecek olduklarını kanıtlayan Prison Break halay ekibi, bu kez işi casusculuk oynamaya götürmüşler. Götürsünler de, daha birinci bölümden bu kadar bağlantısızlık, abukluk, gerzeklik yapmak hiç o birinci sezon karizmasına yakışmamış. Hani neredeyse 40 dakikada komple bir sezon işleyen o ilk bölüm gelecek için bana hiç umit vermediği gibi, artık bir yerden sonra güldürmeye başladı. İlk iki sezon senaryosunun o yerinde duramayan zekasından, akıcılığından ve duyarlılığından eser kalmamış.

Neyse, yakın zamanda izlediğim bir filmde geçen Latin kökenliler üzerine yapılan konuşmalar, bana önceki sezonlardan birinde aklımda kalan güzel bir T.Bag-Sucre diyaloğunu anımsattı:

T-Bag: Genel latin nüfusu hakkında konuşuyorum. Nasıl oluyor da tarihsel açıdan bu kadar tembel insanlar bir ülkenin insan gücünü oluşturabiliyor?

Sucre: Benim gördüğüm ise tüm diğer insanların tembel olduğu. Yoksa göçmenler asla iş bulamazdı. Evde oturup işsizlik maaşı alanlar, yani tembel olanlar biz değiliz.

forum resmi

--------------------
+Quote Post
ggecim
mesaj Sep 7 2008, 11:09 PM
İleti #9

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 479

Dedi demesine de, şimdiye kadar gördüğüm en zorlama sezon açılışıyla bende hayalkırıklığı da yarattı. Tabi biraz belliydi böyle olacağı. “Oradan ancak ölünüz çıkar” denilen Sona hapishanesinden babamız bile kaçabilirmiş sanki. Hoca hocayı Mekke’de, deli deliyi dakkada bulur hesabı, dünyanın neresinde olursa olsunlar, mutlaka bir şekilde bir araya gelebilecek olduklarını kanıtlayan Prison Break halay ekibi, bu kez işi casusculuk oynamaya götürmüşler.

Ya sen çok yaşa Funkster, önce davranıp yazıvermişsin ve Prison Break Halay Ekibi oleyo.gif lafı da karnımı ağrıttı, gülmekten. Müthiş bir laf ve cuk oturmuş worshippy.gif clap2.gif

Söylediğin sahne gibi nice sahneler var, T-bag'e ait olan. Kendisi üstün zekalı ve çok kültürlü Psiko-manyak bir adam. Onu canlandıran Robert Knepper ise, usta bir tiyatro oyuncusu ve eğitmeni olarak başarısına başarı katıyor dizide. Zaten bu karakter beklenilmeyen bir ilgi ve beğeniye sahip olduğu için, bir sürü fanı olduğu için, ana kadroda yer almaya devam ediyor.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
Funkster
mesaj Sep 7 2008, 11:46 PM
İleti #10

Etkin Üye
Group Icon

QUOTE(ggecim @ Sep 7 2008, 09:09 PM) *

Onu canlandıran Robert Knepper ise, usta bir tiyatro oyuncusu ve eğitmeni olarak başarısına başarı katıyor dizide.

Bunu bilmiyordum. Şimdi daha iyi anlaşılıyor. Üçüncü sezonda senaristlerin T-Bag'in süngüsünü düşürmelerine rağmen değişmeyen tek şey, kötülüğe çalışan parlak zekasının yarattığı karizmatik ikilem. Zira ikinci sezonda farklı bir yüzünü de görmüştük. Entellektüel bir sübyancı (şimdi de yamyam!) olarak bir diziye bu kadar sağlam tutunmak kolay iş değil. Onsuz bir Prison Break düşünülemez. Zaten Romeo'dan ziyade Iago oynamaya mahkum fiziği ile diziye girip çıkan tüm kötülerden daha inandırıcı. Aslında T-Bag ve Benjamin Linus gibi karakterleri yazanların hep Iago'dan etkilendiklerini düşünmüşümdür.

--------------------
+Quote Post
Taurus
mesaj Sep 8 2008, 12:40 AM
İleti #11

Etkin Üye

Üye No.: 72

Supernatural - 2x05 - Simon Said

forum resmi

Sam: Dean! Andy's got the Impala!
Dean: I know! He just, sorta asked me for it, and i let him take it.
Sam: What?
Dean: He full-on Obi-Wan'd me! It's mind control, man!

Sam: Dean, Andy Impala'yı almış!
Dean: Biliyorum! İstedi, ben de verdim.
Sam: Ne yaptın?
Dean: Beni Obi-Wan'ladı. Zihin kontrolü, oğlum!
+Quote Post
Funkster
mesaj Sep 9 2008, 12:19 AM
İleti #12

Etkin Üye
Group Icon

How I Met Your Mother S02 E19 Bachelor Party

Lily’nin bekarlığa veda partisi vardır. Robin, Barney’nin de dolduruşuyla ona muzip bir hediye almaya karar verir. Bunun üzerine “pille çalışan, yetişkin tarzı, sahte penis” alır. Ama parti hiç de Robin’in beklediği gibi değildir. Aile büyükleri, mutaassıp genç kızlar ve çocuklar vardır. Hediyeyi ortadan kaldırmayı beceremeyince, aynı paketteki başka bir hediye ile kendi aldığının üzerindeki isim kartlarını değiştirir. Değiştirdiği hediye Lily’nin anneannesi Lois’e aittir. Bu arada anneannenin hediyesi küçük antika bir dikiş makinesidir. Ama Robin’in, içinde “pille çalışan, yetişkin tarzı, sahte penis” bulunan hediyesini kendi hediyesi olan dikiş makinesi sanan Lois, Lily paketi açmadan önce bir konuşma yapar:
Tatlım, bu elde taşınabilen küçük cihaz nesiller boyu bizim ailemizdeydi. Ben kullandım, büyük büyükannen kullandı. Şu an onun annesi bunu kullanmıyor ama bunun gibi bir şey kullanıyor. Tabii daha önceleri bunlar odundan yapılırdı. Ve tahminimce bundan önce, sen de elinle yapmak zorundaydın. Ben küçük bir kız iken annem bana ve kız kardeşime kullanmayı öğretti. Bu aleti kullanmayla ilgili yarışmalar yapardık kim daha hızlı bitirecek diye. Çok heyecanlıydı. Bütün aile izlemek için başında toplanırdı. Yeni gelin olduğumda ve dedenin Kore'de olduğu bütün o uzun gecelerde. beni oyalayan şey buydu. Dedenden bahsetmişken, Bunu ordudaki arkadaşlarına itiraf etmeyi düşündüğünü sanmam ama o da ara sıra bunu kullanıyordu ve zevk alıyordu. Paketi aç tatlım. Belki bana verdiği neşeyi sana da verecek.

forum resmi

--------------------
+Quote Post
baronio
mesaj Sep 10 2008, 01:54 PM
İleti #13

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Away
Üye No.: 3

flaugh.gif flaugh.gif Muhtesemmis bu sahne! Demek ki ikinci sezona da bir giris yapmali. Formlarini koruyorlar anlasilan. smile.gif

--------------------
+Quote Post
mechastyler
mesaj Sep 16 2008, 12:40 AM
İleti #14

Üye
**

Üye No.: 321

Weeds S02 E03 - Last Tango In Agrestic
Evin ufaklığı vücudunun alt taraflarında birtakım değişiklikler fark ediyor ve ihtiyacını çoraplarla gideriyor. Ama bu çoraplar klozeti tıkayınca annesi fark ediyor ve oğluyla başarısız bir konuşma yapıyor. Sonrasında Andy Amca'dan yardım isityor:
forum resmi

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Minik vücudun değişiyor. İnan bana bu çok güzel.Problem her attırmadan sonra, sağın solun istemediğimiz beyaz yapışkanlarla dolması, değil mi? Evet! Bu işin ilk kuralı...Çorap kullanmamak. Hem çok pahalılar hem de tesisatı tıkıyorlar. Belki de kendine kendine "Andy amca, o kadar reçeli gizemli çorabıma tükürtemeyeceksem nereye tükürteceğim?" diye soruyor olabilirsin. Sorduğun için memnun oldum. Her sabah duşta kaplanınla hoş vakit geçirebilirsin. Lastik eldiven ihtiyacını da ortadan kaldırır. Gün uzun, attırmak zevkli. Ne yazıkki günde 4 ya da 5 defa duş almak zorunda kalabiliriz. Elimizdeki başka seçeneklere bakmak zorundayız. Temelden başlayalım.
Kağıt mendil. Genellikle kremli olanlar güzeldir. Hassas ciltler için sert ve kuru olabiliyorlar. Çükünün başına yara bandı gibi yapıştıklarına dair konuşmak istemiyorum. Uf!
Daha kaygan bir yerde deneme yapmak gerekir. Muzu kullanabilirsin.
Birinci adım: Muzu soy.
İkinci adım: Andy Johnson'ı dışarı çıkart, attırmaya başla.
Daha fazla puan toplamak istiyorsan, muz kabuğunu mikrodalgada ısıt. Fazla sıcak olmasın ama.
Ciddiyim len.
Zeytin yağı, nemlendirici, bal, tükürük, sade yağ, saç kurutma ve vazelin kullanman gerekebilir. Tamamı kayganlaştırmak için kullanılır. Bana göre en iyisi yağ. Takımlarını korur ve kısa zamanda geliştirir.
Tamam, devam edelim.
Thomasına tuvalette asıldığında mermilerini kubura boşalt. Yataktaysa, yumuşak tişört, ince tüylü havlu kullanabilirsin. Eğer çok azarsan çavuşu bol bol tokatla. Dedenin bastonunu parlatmaktan hiçbir farkı yok. Üstündeki baskıyı azaltır. Bağışıklık sistemine iyi gelir. Ayrıca, alıştırma yapmak seni ustalaştırır.Tek başına kendini kontrol altında tutabilirsen, gelecekte çok uzun zevkli düetler yapabilirsin.
Tamam, ders bitmiştir.

Not: Sahne argo kelimeler içerdiğinden, spoiler kod içerisinde yazmayı daha uygun buldum.

Bu ileti mechastyler tarafından Sep 16 2008, 12:43 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
melih
mesaj Sep 16 2008, 01:26 AM
İleti #15

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

@mechastyler
oleyo2.gif
Efsane bir bölümdü. Sonrasında Shane'in ikide bir dolaptan muz alması, annesinin onu görüp Andy'e "Ne yapıyor bu?" diye sorması, en iyi kötü amcalardan biri olan Andy'nin de "Pratik." diye cevap vermesi... Düet benzetmesinin 4. sezonda geri alınan bir gönderme olduğunu ise sayenizde şimdi fark ediyorum.

--------------------
+Quote Post

3 Sayfa V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 20th July 2018 - 02:47 AM