IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

14 Sayfa V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> "SGU Stargate Universe" (2009), Heyecanla beklenen 3. seri
simunye
mesaj Aug 23 2008, 08:43 PM
İleti #1

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 1,109

Stargate: Universe

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Forum resmi

Tür: Aksiyon / Macera / Bilim Kurgu
Ülke: Kanada / ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Robert Carlyle, Justin Louis, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue

forum resmi

Evet arkadaşlar,
Stargate: Atlantis'in 5.sezonunun da bitmesiyle gözler Stargate: Univese'de.
Scifi kanalı, Stargate: Universe (Evren)'i 2009 sonbaharında 2 saatlik pilot bölümüyle seriye başlayacağını duyurdu.
Yapımcılığını SG-1 ve Atlantis'ten tanıdığımız Brad Wright ve Robert Cooper yapacak.
Yeni serimiz daha fazla uzay tabanlı olacak.( Bana biraz Star Trek: Voyager'ı hatırlatıyor.)

Kısaca Konusuna gelince,
Kadim'lerin Atlantis şehrinden bile milyon yıl daha eski olduğu Destiny (Kader) olarak adlandırdıkları
uzay gemisininin amacı tüm evrene (Universe-Dizinin adı) bütün stargate'leri(yıldız geçitlerini) yaymak için programlarlar.
Daha sonra amaçları 2.bir gemi gönderip bütün galaksileri ve gezegenleri keşfetmektir.
Fakat yükselme işiyle meşgul olduklarından plana uymazlar.
Yeni keşif ekibimiz 9. sembolu keşfederler ve direk Kadimlerin gemisini bulurlar.
Gemiye gittiklerinde ve daha sonra öğrenirler ki Eve dönüş mümkün değildir.:yuppi:
Biraz önce de bahsettiğim gibi gemi programlanmış bir şekilde tüm evreni gezmektedir.

İşte karşınızda Universe karakterleri;

*Doktor Nicholas Rush (Robert Carlyle):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm0001015/
forum resmi
Takımın lideri

*Albay Everett Young(Justin Louis):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm0521878/
forum resmi
40lı yaşlarda yakışıklı, becerikli, eski SG liderlerden.

*Teğmen Matthew Scott(Brian J.Smith):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm1668284/
forum resmi
Teğmen Scott, güvenilir lider olabilecek kapasiteye sahip, sorumluluk sahibi birisi...

*Eli Wallace(David Blue):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm2437382/
forum resmi
20-25li yaşlarda, alaycı, tam bir dahi. Matematik, bilgisayar üzerine dahi ve asosyal birisi.

*Ronald Greer(Jamil Walker Smith):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm0808607/
forum resmi
20li yaşlarda, bahriyeli, güçlü, iri, sessiz bir kişik. Biraz Ronon gibi birisi. Sinirlerini kontrol edemeyen, geçmişinde sorunları olan bir şahsiyet...

*Tamara Johansen(Alaina Huffman):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm0435509/
forum resmi
28 yaşında, Yüzbaşı rütbeli, ilkyardım konusunda becerikli, Dünya dışı tecrübesi olan, güzel, yetenekli ve zeki bir bayan.

*Chloe Armstrong(Elyse Levesque):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm1137028/
forum resmi
20li yaşlarda, Amerikan senatörünün kızı. Şımarık olarak yetiştirilmiş ama zeki.Sosyal ve politik olarak bilgili.

*Camille Wray(Ming-Na):
Imdb bilgi:http://www.imdb.com/name/nm0001840/
forum resmi
Stargate programını denetleyen uluslararası bir organizasyon da insan kaynakları yöneticisi. İstediği dışında kendisini Destiny'de bulur.

*Telford(Lou Diamond Phillips):
Imdb bilgi: http://www.imdb.com/name/nm0001617/
forum resmi
Albay rütbeli, örünü askeriye ye adamış bir şahıs. Büyük bir olasılıkla 2 saatlik pilot bölümde göreceğimiz birisi.(Konuk yıldız)

??????????
forum resmi
Geriye önemli bir karakter daha kalıyor. Yakın zamanda da ismi açıklanacakmış. Acaba kim???

Şimdiye kadar açıklanan Bölüm İsimleri:

01x01 Air, Part 1
01x02 Air, Part 2
01x03 Air, Part 3
01x04 Fire
01x05 Water
01x06 Earth
01x07 Time

Bu ileti Harvey Dent tarafından Oct 2 2009, 12:23 PM yeniden düzenlenmiştir.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lancelot
mesaj Aug 24 2008, 12:05 AM
İleti #2

Etkin Üye

Nereden: Symrna
Üye No.: 1,211

Mckay,Ronon ve Shepard olmazsa olmaz diyorum ben artık smile.gif Teyla da torun torba sahibi olur işi olmaz onun evrenle mevrenle smile.gif

Bu ileti Lancelot tarafından Aug 24 2008, 12:06 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Taurus
mesaj Aug 24 2008, 03:47 PM
İleti #3

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 72

SG-1 Ekip: Mitchell, Sam, Daniel, Teal'c, Vala
Atlantis Ekip: John, Teyla, McKay, Ronon, Carson

Yeni dizimizde de bir ekip formatı olacaksa, benim ekip seçimim şöyle olurdu. Jack kesinlikle oynamaz o yüzden ekip lideri konumunda John'ı görmek isterim. Daniel 2. isim olarak banko. İllaki ekipta bir kadın olmalı ki, o da kesinlikle Sam olmalı. Sam varken Teyla tercih edilmez. laugh.gif Kadrodaki bir kişilik boş yeri de keşfedilecek uzaylı bir abimiz doldurur. McKay'ın da yeni dizide yer alacağını düşünüyorum ama ekip içerisinde olmaz. Gemide direk olarak çalışır, amelelik yapar. flaugh.gif Bunların hepsi benim varsayımlarım. Bakalım 2009 başında ne nedir, kim kimdir ? hepsini öğreneceğiz.

Ayrıca ben yeni dizimizde Daniel Jackson başrol oynayacak diye biliyorum. Dizinin yapımcıları ve yönetmenleri olan Brad Wright & Robert C. Cooper 'ın daha önce yeni seri hakkında yaptığı açıklamalardan birisi Michael Shanks'ın başrolde oynamasını düşündükleriydi. Michael Shanks'de bu açıklamaya olumlu açıklama yaparak ''neden olmasın'' tarzında cevap vermişti. Aradan geçen zaman zarfında oyuncu kadrosu hakkında yeni gelişmeler olduysa ben takip edemedim. Bildiklerim bunlar...
+Quote Post
dello
mesaj Aug 24 2008, 04:31 PM
İleti #4

<_<
**

Üye No.: 1,472

bence ekip illa 4 kişi olacak diye birşey yok, bu seferki seride daha kalabalık bir takım olabilir gibi geliyor bana.
benim gönlümden geçen kadro (jack hariç)

John, Mckay, Daniel, Carson, General Hank, Jonas Quinn, Sam, Sgt. Walter , Bill Lee, Zelenka, (makina dairesi sorumlusu) Sgt. Siler tongue.gif
+Quote Post
Lancelot
mesaj Aug 24 2008, 07:59 PM
İleti #5

Etkin Üye

Bence 4 kişilik formatı bozmazlar. Ancak Carson Beckett gerçekten gelmeli. SG-1 tayfasından açıkcası hiç umudum yok benim. Jack zaten general, Sam i atlantis ten aldıklarını düşünecek olursak sanırım o da yoruldu artık oynamaktan. Tealc zor ama Ronon ve Telac aynı ekip neden olmasın. Açıkcası

Mitchell,John,Ronon,Tealc,Mckay,Zelenka,Carson acaip olur. İllaki bir hatun lazım. Ben hala teyla ve sam olmaz diyorum. Benim oyun bu konuda da Jeniffer dan yana smile.gif
+Quote Post
labtek38
mesaj Aug 26 2008, 08:04 PM
İleti #6

Üye
**

Üye No.: 635

Öncelikle Stargate serilerini ne kadar beğenerek izlesek de konu bakımından tıkandıklarını itiraf edelim. Yani rakip kim kaldı? Wraith saldıramıyor zaten çoğalıcıların ne olduğu belli değil. Bence finelde Wraith çoğalıcıları kendi amaçları için programlayıp Atlantis'e saldırtabilir. Çok fazla teknolojiye erişim konuyu kısırlaştırıyor. Yani SG-1 de gidebilecek herşey ters giderdi (yapılan 1. gemi,2.gemi,3.gemi,3.geminin hatta ilk 3-4 seferi başarısızdı. Atlantisde hooop "databankasında bişley buldum getirin benim laptopımı" der McKay ve sorun çözülür. Yeni seride olacak olan bu ekip bir keşif ekibinden ziyade bir gemi mürettebatı gibi de olabilir o yüzden 4 kişilik bir ekip olmak zorunda değil.Diğer taraftan giderken dönemeyeceklerini düşünmedikleri için atlantis yolculuğu gibi kalabalık gitmeyebilirler de. Ekip tahminlerine gelince; hepimiz kabul edelim ki McKay Sam den daha akıllı o yüzden o olmalı sam'in yanında ama 2 cambaz 1 ipte oynar mı bilinmez. Daniel olmazsa izlemem zaten (bu dediğime ben de inanmadım mecbur izliycem smile.gif ) . Teyla Ronan falan boşverin (McKay ile alaycı konuştuklarında gıcık oluyorum zaten onlara. Yani McKay yeteneklerinin bilincide hava atmayı seviyor Sam galaksiyi kurtarır sonra da "aman efendim ne yaptım ki kim olsa aynısını yapardı" der ve bu yapmacık oluyor .) onlar gelmez bence Teyla halkının lideri olur tekrar. Ronan da halkından kalanları falan bulur. Ekip komutası illa askeri birine verilecekse Cam olmasın mümkünse. Sam de liderlik yapamaz bence askeri lider yeni birisi olabilir ama başrol Daniel'ın olmalı. Ama bu arada anmadan geçemiycem ben daha Atlantis gemisiyle uzay savaşları bekliyordum. 6. bölümde laf arasında "ANTİMADDE" kelimesi geçti kaçmadı yani benden. belki benim gibi bekleyenleri üzmeyecek bir atlantis uçuşuyla final yapıcak. Atlantis zaman içinde kendini ve SG-1 i tekrarlamaktan kurtulamadı. Ben atlantis'i izlemeden önce eve dönüş macerası olacak sanıyordum fakat komşu kapısı çıktı. Asıl beklediğim seri bu olacak sanırım.

Konu dışı not: Henüz Star Trek hiç izlemedi ve çok fazla bölümünün, serisinin, ve filminin olduğundan başka bişey bilmiyorum birisine HDD yollasamda bana çekip yollasa. flaugh.gif
+Quote Post
Lancelot
mesaj Aug 27 2008, 01:07 AM
İleti #7

Etkin Üye

Star Trek izlemedi isen, hiç Atlantis SG-1 ı tekrarlamaktan kurtulamadı deme smile.gif SG-1 in neler aparttığını biliyoruz Star Trek ten. Şaka bir yana normaldir de. Bir an önce izlemeni öneririm.
+Quote Post
Poewang
mesaj Aug 29 2008, 03:57 PM
İleti #8

Üye
**

Üye No.: 1,570

bence jack oynamaz ama arada bir misafir olur.Sam de arada bir misafir olmakdan öteye geçmez çünkü yeni bir film çekiyor şu anda flaugh.gif Atlantis ekibinden teyla ve ronan katılmaz çünkü onlar pegasus galaksisinden Dünyadan değil flaugh.gif Tealc katılmaz çünkü oda yabancı kendi gezegenine dönüp işleri daha iyibir şekle sokmak isteyecektir.john ve Mitchell asker oldukları için saldırı esnasında gözükebilirde gözükmeye bilirde :DMckay çok zeki olsada tek zeki insan değil olabilirde olmayabilirde ama bir tercümana ihtiyac olcaktırki oda Daniel demek flaugh.gif
ama ben herkesin olmasını isterim doğrusu çünkü ordaki herkesin ayrı bir özelliği var flaugh.gif Bi tek iki Galaksi arasındaki arayolu havaya uçuran salak olmasın flaugh.gif
+Quote Post
Taurus
mesaj Sep 6 2008, 12:54 PM
İleti #9

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 72

Ben, lider oyuncu olarak Mitchell değil de Shepperd olsun diyorum. Sam'ın yeni bir film falan da çektiği yok. Oynamasına engel yok fakat nedense Daniel dışında yepyeni bir ekiple karşılaşacağımızı düşünüyorum. Şunun şurasında 2009'a ne kalmış. Bekleyişteyiz. fool.gif

Sam'ın olayı da şu. Bazıları Sci-Fi'de yeni yayınlanacak olan Sanctuary dizisi yüzünden Amanda Tapping'in Atlantis ekibinden ayrıldığını düşünüyor. Amanda Tapping'in Atlantis'ten ayrılma sebebinin Sanctuary dizisi olduğunu sanmıyorum. Zira çünkü Sanctuary dizisi çekileli çok oldu. Geçtiğimiz sene iki Stargate dizisi de sezonluk araya girdiğinde aradaki boşlukta gene Stargate yapımcılarından Martin Wood'un yapımcılığını yaptığı ve pek çok Stargate oyuncusunun görev aldığı ''Sanctuary'' dizisi çekildi. İskoç kanallarında yayınlandı da, Sci-Fi'de yeni yayınlanacak. Dizinin 2. sezon kadrosuna baktım da, Amanda Tapping gözükmüyor. Yani Amanda Tapping'in Stargate: Universe'de oynamasına şimdilik bir engel yok. Her şey baştakilere bağlı. smile.gif
+Quote Post
simunye
mesaj Sep 18 2008, 08:44 AM
İleti #10

Etkin Üye

İşte karşınızda Universe karakterleri;

*Albay Everett Young:
40lı yaşlarda yakışıklı, becerikli, eski SG liderlerden.
*Tamara Jon:
20-25li yaşlarda, Yüzbaşı rütbeli, ilkyardım konusunda becerikli, Dünya dışı tecrübesi olan, güzel, yetenekli ve zeki bir bayan.
*Chloe Carpenter:
20li yaşlarda, Amerikan senatörünün kızı. Şımarık olarak yetiştirilmiş ama zeki.Sosyal ve politik olarak bilgili.
*Eli Hitchcock:
20-25li yaşlarda, alaycı, tam bir dahi. Matematik, bilgisayar üzerine dahi ve asosyal birisi.
*Lt. Jared Nash:
20-25li yaşlarda gen bir SGS üyesi. Genç kızların rüyalarına giren bir tip. Yetenekli, sorumluluk sahibi, güvenilir, lider olabilecek bir kapasitede...
*Ron "psikopat" Stasiak:
20li yaşlarda, bahriyeli, güçlü, iri, sessiz bir kişik. Biraz Ronon gibi birisi. Sinirlerini kontrol edemeyen, geçmişinde sorunları olan bir şahsiyet...

Eğer böyle bir takım olacaksa eskilerden kimse olmayacak.
Ama ben Daniel oynar diye düşünüyordum crying.gif

Bu ileti simunye tarafından Sep 18 2008, 08:45 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Poewang
mesaj Sep 19 2008, 04:22 PM
İleti #11

Üye
**

Üye No.: 1,570

valla bende Danielin oynamasını istiyorum sad.gif eskilerden birilerini görmek güze olacak ama dur bakalım pilot bölüm ne dicek flaugh.gif
Bu arada bu kişilerin resmi,ni koyman mümkün mü?
+Quote Post
simunye
mesaj Sep 19 2008, 07:55 PM
İleti #12

Etkin Üye

QUOTE(Poewang @ Sep 19 2008, 05:22 PM) *

valla bende Danielin oynamasını istiyorum sad.gif eskilerden birilerini görmek güze olacak ama dur bakalım pilot bölüm ne dicek flaugh.gif
Bu arada bu kişilerin resmi,ni koyman mümkün mü?

Malesef sadece karekterler açıklanmış.
Oyuncular daha belli değil.
+Quote Post
mezdap
mesaj Sep 20 2008, 09:20 PM
İleti #13

My eyes seek reality...
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: ist-rize
Üye No.: 4,428

Daniel diye slogan atsak flaugh.gif

--------------------
+Quote Post
KerKeness
mesaj Sep 21 2008, 01:23 PM
İleti #14

Home Again

Nereden: Emin Değilim
Üye No.: 4,115

Bencede Daniel'i oynatsınlar.Çünkü Daniel'i tanıdığımız kadarıyla hayatını Eskileri tanımaya adamış...bu onun için süper olur diyer yandan,gerçekten eskilerden birini görmek çok güzel olur.
+Quote Post
verso
mesaj Sep 28 2008, 05:10 AM
İleti #15

Yeni Üye
*

Üye No.: 1,026

pilot bölümün tam olarak ne zaman oynayacağı belli mi.
+Quote Post

14 Sayfa V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 16th July 2018 - 05:08 AM