IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

3 Sayfa V < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> "Supernatural" (2005)
pospolen
mesaj Oct 28 2008, 06:10 PM
İleti #16

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

4. sezon mükemmel tek kelimeyle. Her ne kadar diziyle alakası olmasa da 6. bölümün son 2 dakikası fevkaladenin fevkinde... flaugh.gif 10 kere falan izlemişimdir herhalde. Diziyi izlemeyenler de izlesin; bayanlar kesinlikle izlesin oleyo2.gif

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Azathoth
mesaj Nov 26 2008, 02:02 AM
İleti #17

Mutfak Masası Film Ekibi
**

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 315

Arka arkaya gelen güzel bölümlerle dizi sezonun başında yakaladığı ritmi tekrar tutturdu. Umarım böyle devam eder. Bi zahmet artık ordan oraya dolaşıp öcü avlamak yerine şu belaya konsantre olsunlar. Biz de filır oleyo2.gif izlemek zorunda kalmayalım.

--------------------
"Düşünce her zaman öndedir. Düşünce uzağı görür, şimdiki zamanı yaşayan bedene göre çok uzağı görür. Umudu ortadan kaldırmak, düşünceyi bedene indirgemektir. O zaman, beden çürümek zorunda kalır." Albert Camus
+Quote Post
*MoNsiTa*
mesaj Feb 2 2009, 08:33 PM
İleti #18

Üye
**

Üye No.: 5,681

TNT'de ilk sezondan birkaç bölüm izledim. Sonra hiç izlemed,m, 2 ay önce 4. sezonun ortasından başladım. Yine de çok fazla şey kaçırmışım gibi hissetmiyorum. Her bölüm farklı şeylerle uğraşıyorlar zaten. Güzel dizi, hoş.

--------------------
*Don't Just Talk, Make It Happen*
+Quote Post
h3llk1ng
mesaj Feb 7 2009, 01:20 AM
İleti #19

H3LLBoSS

Nereden: Silent Hill
Üye No.: 128

Bu haftaki bölümde çok güzeldi. Bobby'yi uzun zamandır görmüyorduk. İyi oldu dönmesi. Tek kötü olan şey dizinin tekrardan araya girmesi. sad.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
cocovacirvacir
mesaj Nov 13 2009, 05:33 PM
İleti #20

Etkin Üye

Üye No.: 1,106

supernatural bütün bölümleri izledim ama bu s05e07 bölüme kadar...

Ben supernatural s05e07 bölümü bu gün izledim keşke izlemez olaydım.(Çeviri için demiyorum bölüm için...) Yine bazı Lobiciler dizide Türklere hakaret etmenin yolunu bulmuşlar.İlk sezonlarda Osmanlı padişahlarını 3 harf (C..) olarak lanse etmişler ve onların resimlerini göstermişlerdi.Şimdi de poker pullarıyla Türk bayrağına ve dolayısıyla Türklere göndermede bulunmayı ihmal etmemişler...

forum resmiforum resmiforum resmiforum resmi

forum resmiforum resmiforum resmiforum resmi

1.Resim - Kırmızı 1 kutu resimlere dikkatle bakın , gönderme çok güzel anlayacağınız en iyi Türk ölü Türktür... yok canım onu ima etmemişler onlar Tunus halkına gönderme yapmışlardır...Yerseniz...

Yok mu bu bölümü protesto edecek yada protesto edilecek yer ,bu kadar insan ,dünyanın pek çok yerinde seyredilen böyle bir diziye bizler -siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz? diye sormayacak mı ?

Alev Alatlı dediği gibi(kitabı gibi) 'Hayır!' Diyebilmeli İnsan...

supernatural 'Hayır!' 'Hayır!' 'Hayır!'
+Quote Post
R0BlN
mesaj Nov 13 2009, 05:58 PM
İleti #21

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 7

Ay yıldız Türk bayrağına has değil ki. Gerçekten de Tunus bayrağına daha yakın rolleyes.gif

Vikipedi

--------------------
+Quote Post
mustix
mesaj Nov 14 2009, 01:26 AM
İleti #22

Rookie
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 47

Dizinin Türkiye satışını yasaklaması için yetkili firmaya baskı yapmak lazım. Ayrıca internetten temin konusunda fazladan önlem almalı. Bu diziye dur denilmeli arkadaş. Ülkenin itibarı iki paralık oluyor. ohmy.gif

weety.gif dry.gif

CNBCe'de birkaç bölüm izledikten sonra bırakmıştım diziyi. Çok monoton gelmişti bana nedense. Sürekli tekrar eden sorun-çözüm dizisi. Belki daha uzun vadeli karar vermem gerekirdi ama işte öyle. laugh.gif
+Quote Post
sson
mesaj Nov 14 2009, 01:23 PM
İleti #23

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

Bayrak büyük ihtimâlle KKTC bayrağı. Bölümde yer alan Patrick karakteri de KKTC doğumluymuş zaten. İsmi "Hal Ozhan (Özhan)" olduğuna göre anne ya da baba tarafından Türk bağının olması lazım. "Türklere hakaret niteliği taşıyacak bir yapımda yer almaz herhalde" diyerekten işin içinden çıkmaya çalışıyorum ama o pulların yanması olayı beni de rahatsız etti. Başka bir ülke böyle bir durumla karşılaşsa en azından aksi yönde bir açıklama ya da özür gelinceye kadar olayın peşini bırakmazdı. Bu da bizim ülkedekilerin basiretsizliği olsa gerek.

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
Kastore
mesaj Nov 14 2009, 01:56 PM
İleti #24

Adanian boy without your names...
Group Icon

Nereden: Monitör karşısı.
Üye No.: 5,880

Pullar bence, Fas-Cezayir-Tunus vs. üçgeninde incelenirse ve de Müslümanlık ve de (Hıristiyan-Yahudi) inanışları ele alınırsa, pek kafaya takılacak bir şey değil. Kazablanka bir zamanlar Dünya'nın kumar merkeziymiş ve Cami yanlarında dahi kumarlar oynanmış... Pullar da böyle Tunus bayrağı Fas bayrağı şeklinde olsaydı kim ne diyebilirdi ki smile.gif

Diziyi izlemiyorum ama metafizik öğelerden çok besleniyor sanırım, Ay-Yıldız miti (bildiğim kadarıyla) Hilal (özellikle islamda) Karanlığa karşı duran Nur olarak görülüyor (Hz. Muhammed'in gelişine bağlanır çoğu kez de) Yıldız ise Davut Yıldızı gibi, yol gösterici olarak görülüyor...

Şimdi siz Ay-Yıldız'ı kullanamazsanız desek, "sana özel bir şey mi bu kardeşim" derler smile.gif Yarımızdan fazlamız da sonra kendini cahil gibi hisseder... Bilemiyorum ama dizide var mı böyle bir ırkçı kasıntılar...

Bu ileti Kastore tarafından Nov 14 2009, 01:57 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
Deiji
mesaj Nov 14 2009, 04:37 PM
İleti #25

100/100
Group Icon

Üye No.: 6,051

Daha önce pek çok dizide Türkiye'yi aşağılar nitelikte diyalog ve görüntüler görmüşümdür ama bu dizide kendi ülkeleriyle (Özellikle başkanlarıyla) dalga geçmekten başka dertleri yok gibi.
Resimlerdeki ayyıldız R0BlN'in de dediği gibi Tunus bayrağına tıpa tıp benziyor.
Bahsedildiği gibi bir durum varsa elbette tepkimizi izlemeyerek gösteririz.

Bir zamanlar TRT 1'de Relic Hunter (Hazine Avcısı) adında bir dizi yayınlanırdı. İzleyeniniz var mı bilmem ama bir bölümünde İzmir'e gelmişti ve gözlerime inanamadım. İzmir'i Arabistan gibi göstermişler desem iltifat etmiş sayılırım. 1900'lerin başındaki Arabistan dersem yaklaşmış olurum sanırım. İyi ki bunu görmemişsin yoksa neler yazardın smile.gif

O bölümde geçenlerde kesinlikle bir art niyet yok. Ayrıca dizide doğaüstü bir olay anlatılıyor. Ay yıldız astrolojide çok kullanılan sembollerdir. Kırmızı ve beyaz olması da tesadüftür.

Bu ileti Deiji tarafından Nov 14 2009, 04:38 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
salto
mesaj Nov 14 2009, 07:48 PM
İleti #26

Etkin Üye

Üye No.: 549

Yabancı dizileri bu gözle izlersek izleyecek dizi bulamayız.İllaki hepsinde bir propaganda malzemesi çıkarılabilecek bir yerler vardır.Boşverin çok göze batmıyorsa(ki zannımca burada öyle)izleyin gitsin.

--------------------
ALTYAZILARIN EFENDİSİ YEDİNCİ GEMİ
+Quote Post
RockeT
mesaj Dec 6 2010, 12:33 PM
İleti #27

Etkin Üye

Üye No.: 8,285

Animesini bekliyorum. 6. Sezonun 10 bölümünde ise 2 bölümü sevdim çizgisinden uzaklaştı dizi.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
RockeT
mesaj Dec 19 2010, 09:02 PM
İleti #28

Etkin Üye

6. Sezon 12. Bölümü ile 28 Ocak 2011, Cuma günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “Like a Virgin” olacak.

Geçen Mart Ayına kadar ara vermişlerdi olmaz böyle nasıl bekleyeceğiz demiştim. Yıllar çok çabuk geçiyor. Ne çabuk 2011 Oldu daha 23 Eylül bekliyordum ki gel artık diye Supernatural başlasın diye. İnsan zamanı durduramıyor. Çok var dememek için yazdım bunları. Mecbur bekleyeceğiz...

--------------------
forum resmi
+Quote Post
RockeT
mesaj Jan 24 2011, 10:41 PM
İleti #29

Etkin Üye

QUOTE(RockeT @ Dec 19 2010, 09:02 PM) *

6. Sezon 12. Bölümü ile 28 Ocak 2011, Cuma günü kaldığı yerden devam edecek. Yeni bölümün ismi “Like a Virgin” olacak.

Geçen Mart Ayına kadar ara vermişlerdi olmaz böyle nasıl bekleyeceğiz demiştim. Yıllar çok çabuk geçiyor. Ne çabuk 2011 Oldu daha 23 Eylül bekliyordum ki gel artık diye Supernatural başlasın diye. İnsan zamanı durduramıyor. Çok var dememek için yazdım bunları. Mecbur bekleyeceğiz...

Supernatural'e 4 gün Kaldı fool.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Powergateable*
mesaj Apr 27 2011, 06:18 PM
İleti #30

Yeni Üye
*

Üye No.: 8,964

İlk 5 dizim arasında yer edindi bu dizide.

İzleyenleri ile(eğer varsa) yeni bölümleri geldiğinde sohbet etmek isterim.

--------------------
forum resmi
+Quote Post

3 Sayfa V < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2018 - 10:17 PM