IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

3 Sayfa V < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> "House M.D." (2004)
carpe.diem
mesaj Apr 3 2008, 03:06 PM
İleti #16

Etkin Üye
**

Grup: Üyeler
Nereden: Ankara
Üye No.: 12

baronio teşekkürler sevgili dostum.

Arkadaşlar Michael Tritter hatırlanmayacak karakter mi? Etmeyin eylemeyin! tongue.gif

--------------------
Halen House M.D. izlemediysen, kendini dizi izlemiş sayma! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 3 2008, 03:54 PM
İleti #17

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Nasıl hatırlamıyorsunuz ya, adam terör estiriyor dizide blink.gif . Yukarıda tanıtılan çekirdek kadronun dışında, birinci sezonun misafir karateri Vogler idi, ikinci sezonunki Stacy, üçüncü sezonunki de Tritter. Ya da Dedektif Tritter dersem hatırlarsınız belki. Yok daha da hatırlayamadıysanız resmini vereyim bari. Sağ taraftaki, bastonsuz olan tongue.gif :

Şimdi hatırladım. Bunadığımın kanıtıdır bu oleyo.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
baronio
mesaj Apr 3 2008, 11:33 PM
İleti #18

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Away
Üye No.: 3

Ben hala hatilramadim. Bu da diziyi yeniden izlememin vaktinin geldiginin kanitidir. oleyo2.gif

--------------------
+Quote Post
R0BlN
mesaj Apr 3 2008, 11:37 PM
İleti #19

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Ben hiç hatırlamadım, seyretmediğim içindir oleyo.gif Merak edip seyredelim diye bilerek yapıyorsunuz değil mi rolleyes.gif

--------------------
+Quote Post
reel
mesaj Apr 3 2008, 11:41 PM
İleti #20

Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me
Group Icon

Nereden: Wired
Üye No.: 13

Hatırladımm!!!

Ben, hatırladım diyerek (hem de izlemeden) kendimi kurtardım, R0BlN. Sen de öyle yap bence. tongue.gif

Edit: Önceden "hatırladım" demeyi unutmuşum, onu ekledim. Yaşlılık işte, n'aparsınız? tongue.gif

Bu ileti reel tarafından Apr 3 2008, 11:44 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
loveandpoison
mesaj Apr 5 2008, 02:31 AM
İleti #21

suedehead

Nereden: NevyTeam
Üye No.: 69

E.R. ve House'un yeri ayrı. Her hastane dizisi kendi içinde hep farklı. Ortak yanları pek tabii olmalı.

Burada tahlil falan yapmaya gerek yok. Dizilerin ortak noktası hastane/doktor. Hitap, üslup, konu, olay örgüsü, müzik seçimi ve unutulmaz anlar hepsinde var.

Mesela ER'daki Lucy ve Mark final sahnelerini kimse unutamaz. Veya Carol'ın, Doug'ın dizide olduğu sezonlar başka hiçbir sezona benzemez. Evet 14 sezon ne çektiler diyebilirsiniz. Acil Servis bazlı hikaye geliştirme, karakter detaylandırma. House da çok farklı değil. İçinizden kim bana "yeter artık bir kere de tüm teşhisler yanlış çıktığında, testler sonuç vermediğinde, tam bir çıkmaza sürüklenip adam/hasta ölecek noktaya geldiğinde ve dizinin 32-36 dakikaları arasında House elinde top sektirirken veya Wilson'a tuzak kurarken ya da birilerini tiye alırken doğru teşhisi bulmasın be kardeşim oleyo2.gif" diyebilir?

House'un unutulmadık anları çok. Bölüm olarak aklıma kazınmış iki bölüm geliyor hemen: Sezon 1, sondan 1 önceki bölüm: Three Stories gibi bir başlığı vardı. Ve tabii ki unutulmaz 2. sezon finali. Yıllar sonra unutmaya yüz tuttuğum Teardrop'u da kulaklarımıza geri getirdiler sağolsunlar fool.gif

Bu ileti loveandpoison tarafından Apr 5 2008, 02:33 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi O büyük gün geldi... Qatsi kardeşim döndü...

Bukowski: Born into This TVRip tercümesi: % 100, DVDRip (FiCO) tercümesi: % 77,85 hazırlayan: % 100 (Bulsara) kontrol: % yalan oldu yine.. (???)

forum resmi
+Quote Post
muhoke
mesaj May 16 2008, 12:42 PM
İleti #22

Yeni Üye
*

Üye No.: 3,151

Lost'tan sonra takip ettiğim nadir dizilerden biri. Sıkı takipçisiyim. 5. sezonu garantilemiş, House severlere duyrulur.
+Quote Post
qwert
mesaj Sep 7 2008, 10:55 AM
İleti #23

Yeni Üye
*

Üye No.: 3,162

4. sezon finalinde ve bir önceki bölümünde inanılmaz duygusal anlar yaşattı house.izlemeyen herkese tavsiyem mutlaka izleyin smile.gif dizi ilerledikçe bölümler arasında bağlantılar olmaya başlıyor o bakımdan sıkıcı olur demeyin izleyin smile.gif smile.gif
+Quote Post
batigol-7
mesaj Sep 28 2008, 01:07 PM
İleti #24

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Nereden: Bakırköy
Üye No.: 4,735

5. sezon başladı hatırlatayım smile.gif

--------------------
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Sep 28 2008, 04:31 PM
İleti #25

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

Bu ileti Bob le Flambeur tarafından Sep 28 2008, 04:32 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
m1r4culous
mesaj Dec 26 2008, 06:05 PM
İleti #26

ファイクエルバン
**

Üye No.: 5,529

Ben de dizinin fanatiklerinden biri olarak carpe.diem in anlatımını sevdiğimi belirteyim. Gayet açıklayıcı ve merak uyandırıcı olmuş. flaugh.gif Hâlâ izlemeyenlere şiddetle önerilir. Ayrıca House'u canlandıran Hugh Laurie'nin dizinin bazı bölümlerinin müziklerini yaptığını ve dizide piyano, gitar, vb. müzik aletlerini çalışının gerçek olduğunu biliyor muydunuz? Gerçekten çok yetenekli bir oyuncu ve bence en çok parayı hakeden kişi dizi oyuncuları arasında. 5. sezondan şu an en son 11. bölüm oynadı ve dizi bir süre ara verdi doğal olarak. Gerçekten çok çok eğlenceli ve aynı zamanda da duygusal bölümler var.
+Quote Post
Funkster
mesaj Dec 27 2008, 01:04 AM
İleti #27

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

QUOTE(m1r4culous @ Dec 26 2008, 04:05 PM) *

Ayrıca House'u canlandıran Hugh Laurie'nin dizinin bazı bölümlerinin müziklerini yaptığını ve dizide piyano, gitar, vb. müzik aletlerini çalışının gerçek olduğunu biliyor muydunuz?

Band From TV diye de bir oluşumun üyesi kendisi. Tamamen cover çalıp söylüyorlarmış. Daha dinleyemedik ama o sesle kendisinin de vokal yapmış olmasını umuyoruz. smile.gif

forum resmi

--------------------
+Quote Post
m1r4culous
mesaj Dec 27 2008, 01:27 AM
İleti #28

ファイクエルバン
**

QUOTE(Funkster @ Dec 27 2008, 01:04 AM) *

QUOTE(m1r4culous @ Dec 26 2008, 04:05 PM) *

Ayrıca House'u canlandıran Hugh Laurie'nin dizinin bazı bölümlerinin müziklerini yaptığını ve dizide piyano, gitar, vb. müzik aletlerini çalışının gerçek olduğunu biliyor muydunuz?

Band From TV diye de bir oluşumun üyesi kendisi. Tamamen cover çalıp söylüyorlarmış. Daha dinleyemedik ama o sesle kendisinin de vokal yapmış olmasını umuyoruz. smile.gif

forum resmi

İlginç, Greg Grunberg de varmış. Bulacağım o parçaları ben kesin. Ama Hugh bence elektro çalıyordur flaugh.gif Aslında bunların arasına Neil Patrick Harris(How I Met Your Mother'dan Barney) de katılsa süper olurmuş. Zaten bu yaz oynayan mini müzikalini izlemediyseniz izleyin kesin. Çok iyi söylüyor. Ayrıca çevirisi bana ve arkadaşıma ait. Altyazıları da sitede bulunmakta flaugh.gif Dr. Horrible's Sing-Along Blog ismi de.

+Quote Post
Funkster
mesaj Dec 27 2008, 01:46 AM
İleti #29

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 6

QUOTE(m1r4culous @ Dec 26 2008, 11:27 PM) *

Aslında bunların arasına Neil Patrick Harris(How I Met Your Mother'dan Barney) de katılsa süper olurmuş. Zaten bu yaz oynayan mini müzikalini izlemediyseniz izleyin kesin. Çok iyi söylüyor. Ayrıca çevirisi bana ve arkadaşıma ait. Altyazıları da sitede bulunmakta flaugh.gif Dr. Horrible's Sing-Along Blog ismi de.

Ben de bir Barney Stinson takipçisi olarak o müzikalin peşine düştüm. Zaten sizin duyurunuzdan sonra haberim oldu. Şayet Little Minnesota adlı bölümde Ted'in kızkardeşi hakkında söylediği noel şarkıları gibiyse tadından yenmez. smile.gif Çeviri için elinize sağlık bu arada.

--------------------
+Quote Post
m1r4culous
mesaj Dec 27 2008, 02:05 AM
İleti #30

ファイクエルバン
**

Barney Stinson'ı tamamen farklı bir rolde göreceksin inan. Ama seveceğini biliyorum. Hem komik hem duygusal, çok değişik bir yapım. Şarkıları süper özellikle. Çeviri bölümünde belirttiğim gibi soundtrack albümünü indirdim ve hâlâ dinliyorum. Şarkı sözlerini de zaten çevirisini yaptığım için ezbere biliyorum.
+Quote Post

3 Sayfa V < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 22nd January 2018 - 10:13 PM