IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

3 Sayfa V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> "House M.D." (2004)
carpe.diem
mesaj Apr 1 2008, 03:28 PM
İleti #1

Etkin Üye
**

Grup: Üyeler
Nereden: Ankara
Üye No.: 12

forum resmi

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
"House M.D." (2004)
Forum resmi
IMDBRT
Tür: Dram / Gizem
Konu: Anti sosyal, ağrı kesicilere bağımlı, hazır cevap ve kibirli bir doktor olan Gregory House'un sağ bacağındaki kasların yalnızca yarısı işlev görmektedir. Bu yüzden sürekli bastonla...
IMDB Notu: 9.3 / 10 (448 oy)
Süre: Norveç:45 dakika (reklamlar hariç)
Ülke: ABD    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer

--------------------
Halen House M.D. izlemediysen, kendini dizi izlemiş sayma! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sbilge
mesaj Apr 1 2008, 09:58 PM
İleti #2

Etkin Üye

Üye No.: 110

çok uzun zamandır elimde olan fakat bir türlü başlayamadığım House dizisine dün başladım ve 7 bölüm izledim. gerçekten zeka içeren diyalogların, ince esprilerin olduğu bir dizi. fakat bir ER fanatiği olarak ve ER geçmişime dayanarak, ulen tüm acayip hastalıklarda sizimi buluyor ve şunca doktor tek seferde bir teşhis koyamadınız, bizim ER'cılar olsaydı 50 kere o hastalıkları bulur, tedavi eder bu arada da kendi aralarında aşklar yaşarlardı tongue.gif diyorum.

şaka bir yana eğer hep tarzı buysa house md., bölümler ilerledikçe sıkıcı olmaya başlayacaktır. ama bunca sezondur sürüyor ve yüzlerce insan çıktığı gün indiriyorsa en azından 1 sezon daha opsiyon tanımanın hakkı olduğunu düşünüyor ve izlemeye devam ediyorum.

hugh loreai'nin oyunculuğunu diyecek en ufak bir sözüm yok. aldığı ödülleri hak etmiş doktorumuz.
+Quote Post
speedspasm
mesaj Apr 2 2008, 01:30 AM
İleti #3

love grows in me like a tumor...

Üye No.: 489

Senelerdir merak ederim senelerdir bir türlü izlemeye başlayamam. Aldığı tüm övgüye rağmen ne olduğunu bilmiyorum ama beni bu diziden uzaklaştıran bir şey var sanki hep. Uzun zaman boyunca içimdeki uktelrden biri olarak kalacak sanırım kendisi.
+Quote Post
ggecim
mesaj Apr 2 2008, 01:56 AM
İleti #4

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

House'a hastayım, zaten hep düşündüğü ilk hastalık (Lupus) bana ait tongue.gif , bu dizi bana göre ER'ı falan ikiye katlar, dörtle çarpar. flaugh.gif House gerçekten değişik bir hastane dizisi. Tavsiye ederim.

Bu ileti ggecim tarafından Apr 2 2008, 01:56 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Apr 2 2008, 12:17 PM
İleti #5

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

Dizi odamızdaki en büyük eksikliği giderdiğin için teşekkürler carpe.diem flowers.gif .
Son birkaç aydır haftada 2-3 bölüm temposuyla ilerliyorum. Daha dördüncü sezona gelemedim, üçüncü sezonun başlarındayım. Tritter diye bir karın ağrısı girdi diziye, House'a diklenip duruyor blink.gif . Ama yakında alır dersini herhalde oleyo.gif . Bu arada nedir bu Wilson garibinin House'dan çektiği? doh.gif

Neyse spoilera bulaşmadan toparlamam gerekirse, gerçekten de benzersiz bir dizi. İzlemeyenlere carpe.diem'in imzası abartılı gibi gelebilir ama inanın ki abartmıyor good.gif :

Halen House M.D. izlemediysen, kendini dizi izlemiş sayma! smile.gif

Bu ileti Bob le Flambeur tarafından Apr 2 2008, 12:19 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post
carpe.diem
mesaj Apr 2 2008, 12:58 PM
İleti #6

Etkin Üye
**

sbilge, nedendir bilmem şu ''endoplazmik retikulum'' adlı tongue.gif diziye bir türlü ısınamadım şahsen. Elbet, kişiden kişiye değişecektir zevkler fakat Emergency Room, House kadar etkileyici, oyunculukları başarılı, kurgusu güçlü bir dizi gibi görünmüyor benim gözüme. smile.gif

ggecim House, şöyle der: ''It's never lupus!'' . Lupus hemen her bölümde Foreman'ın, kimi zaman da Cameron'un favorisidir. 4. sezona dek, lupus'lu bir hastayla karşılaşmıyor ekibimiz. Fazla ipucu vermeyim, spoiler'a dönmesin. tongue.gif

Bob le Flambeur, teşekkür ederim.
House, Sherlock Holmes'dan esinlenilerek yazılmış bir dizi. House, Holmes'u çağrıştıran bir soyad olarak seçilmiş aksi doktorumuza. Tıpkı Holmes'de olduğu gibi House'un da tek bir arkadaşı var. Yardıma ihtiyaç duyanların elinden geldiğince yardımına koşan, insan canlısı, kadife yürekli Wilson...
House'un apartman dairesinin numarası dahi, Holmes ile aynı: 221B. Her sefernde çözülmesi zor bir adli Vak'ayı çözmeye çalışan Holmes gibi, House da her bölümde çözülmesi zor bir tıbbi vak'ayı çözmeye çalışıyor.

House, 3. sezona dek sudan sebeplerle kliniğe gelen hastalarını aşağılayıp göndermekle ilgili pek bir sıkıntı yaşamıyor. House bir bağımlı, Vicodin opium türevi bir ağrı kesici, bacağının ağrısını keserken diğer bir yandan da yükseklerden uçuruyor House'u. Ta ki House, kendi gibi biriyle karşılaşıncaya dek. Tritter da House kadar yalnız, inatçı, vaz geçmeyen, kimseye güvenmeyen biri ve House'un meşhur felsefesini paylaşıyor: ''Everybody lies'' .

House oldukça güç durumlara düşüyor elbet Tritter karşısında. Bu, aslında House'un kendi kendisiyle hesaplaşması gibi bile görülebilir nitekim Tritter'ın karakterinin House'dan pek bir farkı yok. Koruyucu melekleri Cuddy ve Wilson; House'u Tritter'dan ne kadar koruyabilecekler, House'un ve diğerlerinin başına neler neler gelecek, ne çoraplar örülecek eminim zevkle izleyeceksin.

Ülkemizde çok tanınmayan ve bir Lost kadar patlama yaratmış bir dizi olmasa da, gerek kurgusu gerekse oyunculuklarının başarısıyla House, izlediğim onlarca dizi içinde kesinlikle en iyisi diyebilirim. Herkese hem tıbba daha yakınlaşmaları, hem de zevkli bir 45 dakika geçirmeleri için şiddetle öneriyorum. tongue.gif Ele alınan hastalıkları, tedavi yöntemlerini, ilaçların kullanımının oluşturduğu riskleri vb. tıpla ilgili pek çok şey hakkında ciddi bilgi sahbi olmanız; eğer ki bir House'kolikseniz işten değil!

Keyifli seyirler. smile.gif

--------------------
+Quote Post
ggecim
mesaj Apr 2 2008, 02:48 PM
İleti #7

Etkin Üye

Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

Doğrudur, ilk elenen hastalık lupus, ama hemen her bölüm bahsi geçer ben bunu demek istemiştim smile.gif

Bu arada House'un müthiş göndermelerini de unutmamak lazım. Yer yer Abd'de Lost'dan daha çok rayting aldığını da ekleyelim.

Not: Resim çok büyük olduğu için sayfa bir türlü açılmıyor, ilgililere duyrulur.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
carpe.diem
mesaj Apr 2 2008, 04:31 PM
İleti #8

Etkin Üye
**

Aslında bu sayfayı ufak çaplı bir web sayfası olarak tasarladım ben, fakat html kodlarını düzenlemekten anlamadığım için resim olarak kaydedip ancak paylaşabildim. 1280x1024 çözünürlükte sayfaya tam oturması lazım, resmi açmakta zorlanıyorsan doğrudan bilgisayarına indir/kaydet arzu edersen.

--------------------
+Quote Post
speedspasm
mesaj Apr 2 2008, 04:38 PM
İleti #9

Yaza kadar bekletmeyi düşünüyordum ama öyle gaz verdiniz ki başlarım yakında bu diziye sanırım. İzleyenlerden tarzının salt dram olup olmadığı yönünde net bir yorum alabilir miyim acaba ? Doktorlu hadiselerden tek Scrubs'ı izlediğimden E.R gibi değil falan demeyin zira onu da bilmediğimden kıyaslama yapamıyorum smile.gif Tek bildiğim pek dram kaldıracak durumda olmadığım.

Not: Html konusunda bir yardım, destek vs. çok gerekli durumdaysa yardımcı olabilirim. Resim de bu arada 1280x1024 de tam oturuyor sayfaya evet.

Bu ileti speedspasm tarafından Apr 2 2008, 04:39 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
carpe.diem
mesaj Apr 2 2008, 04:56 PM
İleti #10

Etkin Üye
**

speedspasm House kendinden başka kimseye güvenmeyen, herkesin yalancı ve acınası olduğunu düşünen, hayatın kısa ve acı dolu olduğuna inanıp düşündüğünü söyleyen, bunun yanında yaptıklarının öyle istediği içinden de ziyade ''doğrusu olanı o olduğu için'' yapan (biraz iddialı bir yaklaşım oldu belki ama bence öyle), çoğu kimse tarafından da sevilmeyen baş belası bir karakter. oleyo.gif

House'un yaşamından ve dizinin genel perspektifinden ziyade House'un ''bizzat kendisi'' bir dram aslında. Fakat dizi, sizi ağlatacak, derin düşüncelere boğacak bir dizi değil. Zekice kurgulanmış diyalogları, çok başarılı oyunculukları, zavallı Wilson'ın House'un elinden çektikleri, House'un çalışanlarına yaptığı işkence ile ve kısacası genel perspektifiyle çokca güleceğiniz, keyifle izleyeceğiniz, izledikçe izleyesiniz gelecek türden tadından yenmez bir dizi. İzleyin, pişman olmayacağınızın garantisini veririm. rolleyes.gif

Yardım teklifi için teşekkürler, ihtiyaç halinde bir dahaki sefere çalarım kapınızı.

Bu ileti carpe.diem tarafından Apr 2 2008, 04:59 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
speedspasm
mesaj Apr 2 2008, 05:04 PM
İleti #11

carpe.diem; teşekkürler cevap için. Tam benlik gibi duruyor anlattığınız şekliyle. Her alanda baş belası karakterle bir yakınsama söz konusu zaten oldum olası kişisel olarak.oleyo.gif Ben nedense bahsinin geçtiği her yerde böyle zırıl zırıl işte hayatın gerçekleri ne feci falan şeklinde takılınılan bir dizi gibi algıladım bu diziyi sadece her görüşümde ne güzel sade bir logosu (ya da her neyi ise) var diye düşündüm hafif mesleki bir yaklaşımla.

En kısa zamanda başlıyorum izlemeye bu durumda.

Diğer konu için de: bekleriz her zaman smile.gif

Bu ileti speedspasm tarafından Apr 2 2008, 05:05 PM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Apr 2 2008, 08:02 PM
İleti #12

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Tüm bölümleri izledim. Bu bahsedilen Tritter diye karakteri bir türlü hatırlayamadım. Ya farklı bir dizi izledim ya da bunadım oleyo.gif House hakikaten farklı bir tadı olan hastane dizisi. E.R ile kıyaslamam bile ( sbilge'ye taş tongue.gif) E.R House'un yanında yalan rüzgarı tadı veren bir dizi bana göre flaugh.gif

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
baronio
mesaj Apr 2 2008, 10:43 PM
İleti #13

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Away
Üye No.: 3

Ben de House M.D.'yi bitirenlerdenim. Gercekten izledigim en iyi dizilerden biridir. Bahsedilen karakteri ben de hatirlayamadim da doktor Cameron'in hastasiyim. Ayrica bir bolumde House'un dinledigi muazzam The Who sarkisi Baba O'riley'i de es gecmemek lazim. Enfes bolumlerden biridir.

Bu muazzam derleme ve anlatim icin sevgili Carpe.Diem'e sonsuz tesekkurler. Bu diziye yakisan bir calisma olmus dostum. Tesekkurler. flowers.gif

--------------------
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Apr 3 2008, 04:58 AM
İleti #14

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Hastane dizilerine uyuz olan biri olarak merak ettirdiniz bak. smile.gif
Yapılacak iş mi carpe.diem, izleyecek dizi listem doldu taştı, bir tane de sen ekledin flaugh.gif

Hugh Laurie çok enteresan bir tip zaten, oyunculuğa çok müsait bir surat. Buna da bakacağız artık smile.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Apr 3 2008, 11:02 AM
İleti #15

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

QUOTE(gündüzdoğanay @ Apr 2 2008, 09:02 PM) *

Tüm bölümleri izledim. Bu bahsedilen Tritter karakterini bir türlü hatırlayamadım. Ya farklı bir dizi izledim ya da bunadım oleyo.gif

QUOTE(baronio @ Apr 2 2008, 11:43 PM) *

Ben de House M.D.'yi bitirenlerdenim. Bahsedilen karakteri ben de hatirlayamadim.

Nasıl hatırlamıyorsunuz ya, adam terör estiriyor dizide blink.gif . Yukarıda tanıtılan çekirdek kadronun dışında, birinci sezonun misafir karateri Vogler idi, ikinci sezonunki Stacy, üçüncü sezonunki de Tritter. Ya da Dedektif Tritter dersem hatırlarsınız belki. Yok daha da hatırlayamadıysanız resmini vereyim bari. Sağ taraftaki, bastonsuz olan tongue.gif :

forum resmi

Dün en son 3-9'u izledim. Dört sezonu da bitirenlerden unutkan arkadaşların zihinlerini açmak, diğerlerine de biraz nostalji yaşatmak için tüm spoilerlarıyla 3-9 özeti oleyo.gif :

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Cuddy, House'un ilacını kesti. Krizlerdeki House ilk defa çuvalladı. Bir çocuğu durduk yere doğramak üzereyken, Chase sahne alarak, bölümün kahramanı oldu. Veee büyük final: Wilson, House'u satmak üzere! ohmy.gif

Bu ileti Bob le Flambeur tarafından Apr 3 2008, 11:06 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
+Quote Post

3 Sayfa V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 26th April 2018 - 05:08 PM