IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

9 Sayfa V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stargate, Abydos'tan Atlantis'e...
mehmet_onder
mesaj Jan 24 2008, 03:56 AM
İleti #1

Boş İşler
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 433

Stargate: The Movie

forum resmi

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Stargate (1994)

Yildiz Geçidi
Stargate Posteri
IMDBRT
Yönetmen: Roland Emmerich
Yazar/Senarist: Dean Devlin, Roland Emmerich
Tür: Fantastik / Aksiyon / Macera / Bilim Kurgu
Konu: Eski Mısır hakkında çalışmalar yürüten Dr. Daniel Jackson, piramitlerin bulunduğu bölgede yapılan bir keşif üzerine göreve çağrılır. Bulunan başka gezegenlere gitmeye olanak tanıyan bir tür...
IMDB Notu: 6.7 / 10 (46,921 oy)
RT Notu: 43 / 100
Süre: 121 dakika | ABD:128 dakika (özel sürüm) | ABD:130 dakika (director's cut)
Ülke: Fransa / ABD    Dil: İngilizce / Norveççe / İsveççe   
Oyuncular: Kurt Russell, James Spader, Alexis Cruz, Viveca Lindfors, Mili Avital

"Belki başarırsınız diye buradayım."

İşte böyle demiştir Albay Jack O'Neil, Catherine Langford'a. Bu cümle, Catherine için babasının neredeyse üç çeyrek yüzyıl önce bulduğu gizemli taş halkanın sırrını çözmeye artık ne kadar yaklaştıklarının göstergesidir. Yıllarca uğraşılmış, didinilmiş, ama halkada ve üstündeki örtü taşında bulunan hiyeroglifler sırlarını açığa vurmamışlardır. Ancak yardım için çağrılan genç arkeolog ve dilbilimci, Dr. Daniel Jackson yıllarca gidilen yolun tamamen yanlış olduğunu söyler ve incelemeye sıfırdan başlar. Örtü taşının anlattıklarının yıldızlarla ilgili bir yapıyı işaret ettiğini anlaması ve ordunun halka konusundaki şüphelerini doğrulaması uzun sürmeyecektir.

forum resmi

Taş halka aslında Jackson'ın adını yıldız geçidi olarak tercüme ettiği bir ulaşım aracıdır. Karşılıklı iki geçit arasında bir solucan deliği açarak aradaki milyonlarca ışık yılı mesafenin birkaç saniyede alınması amacıyla tasarlanmıştır. Yapılması gereken tek şey gidilecek geçidin 3 boyutlu uzaydaki konumunu belirleyen altı sembolü (etrafını saran kübün yüzeylerini) ve yolcunun bulunduğu geçidi belirten referans sembolünü belirlemektir.

forum resmi

Jackson'ın örtü taşında bulduğu yedi sembol halka üzerine uyarlanınca bir köprü kurulur ve bu köprüden bir askeri tim yanlarında Daniel Jackson ile beraber geçerler. Karşı tarafta karşılaştıkları, Eski Mısır medeniyetine benzer bir yaşam süren bir insan topluluğu ve bu insanlara zulümle hükmeden Güneş Tanrısı Ra'dır. Geçidin, Ra'nın ve geri dönüşün sırrını çözmek bu ekibin birincil görevi haline gelecektir.

forum resmi

forum resmi

1994 yapımı, Rolland Emmerich'in yönettiği ve Dean Devlin ile beraber yazdığı, başrollerini Kurt Russell ve James Spader'ın paylaştığı filmde, gözümüze sokulan, ezen hükümdarı yıkıp ezilen halka yardım eden Amerikan ordusu konseptini görmezden geldiğinizde, uzaylı Ra ve solucan deliği kavramlarından, eğer bir bilimkurguseverseniz, büyük haz alıyorsunuz. Sadece, uzaylılarla deplasmanda savaşan, ama bunu lazer tabancaları ya da uzay gemisiyle değil, bildiğin topla tüfekle yapan dünyalı konsepti bile filmin bilimkurgu tarihinde farklı bir yerde durmasını sağlıyor.

Stargate SG-1

forum resmi

"Stargate SG-1" (1997)
"Stargate SG-1" Posteri
IMDBRT
Tür: Aksiyon / Macera / Bilim Kurgu
IMDB Notu: 8.6 / 10 (14,660 oy)
Süre: 60 dakika (214 Episodes)
Ülke: ABD / Kanada    Dil: İngilizce   
Oyuncular: Amanda Tapping, Christopher Judge, Michael Shanks, Richard Dean Anderson, Don S. Davis

"Bütün hareket orada olacak."

Binbaşı Samuels, emekliliğe ayrılmış olan Albay Jack O'Neill'ı (yanlış yazmadım, bu defa 2 L ile) tekrar Cheyenne Dağı Askeri Tesisi'ne götürmek için gelmiştir. Albay o sırada teleskoptan yıldızlı gökyüzünü incelemektedir ve ağzından bu sözler dökülür: "Bütün hareket orada olacak."
Bunu muhtemelen NASA ya da diğer uzay teknolojisi gelişmeleri için söylemiştir, ama Samuels'in onu Cheyenne Dağı'na götürmesinin sebebini o sırada bilmemektedir. Albay'ın filmde anlatılan ilk görevden dönüşünde hazırladığı rapordaki uzaylı Ra'ya benzeyen biri, muhafızlarıyla beraber artık unutulmuş geçitten geçerek Dünya'ya gelmiştir. Birkaç Amerikan askerini öldürmüş, bir askeri de kaçırmıştır. Bunun üzerine Albay O'Neill apar topar tesise getirilir. Tesisin yeni sorumlusu General Hammond, O'Neill'ın bir yıl önceki raporunda belirttiği gibi, gittikleri gezegenin, yani Abydos'un geçidini yokedip etmediğini sorar. O'Neill raporunun gerçekleri yansıtmadığını, o gezegende hala yaşayanların olduğunu ve de özellikle raporunda belirttiğinin aksine Daniel Jackson'ın ölmediğini, hala orada yaşadığını General'e itiraf eder. General saldırgan uzaylının gelebileceği bilinen tek kaynak olan Abydos gezegenini bu defa gerçekten yoketmek amacıyla bir bomba hazırlatır. Ancak O'Neill Abydos'u bir kez daha ziyaret etmek için General'i ikna etmeyi başarır.

forum resmi

O'Neill bir ekiple tekrar Abydos'a gider. Jackson, eşi ve topluluğun diğer üyeleri mutlu mesut yaşamlarını sürdürmektedir. Uzaylı oradan değildir. Ancak farklı bir gelişme vardır, Jackson bir kartuş bulmuştur: Yıldız geçidinin açıldığı diğer pek çok gezegenin sembol adresleri. Bilimadamları filmdeki Abydos görevinden sonra pek çok 7 sembol kombinasyonunu denemişler, ancak hiçbir sonuç elde edememişlerdir. Bu adres kartuşu, doğru yıldızlarası kayma faktörü hesaba katıldığında Dünya'daki geçidin pratik olarak yüzlerce gezegene açılması demektir.
Ekip kartuşu incelerken geçitten, Dünya'ya da saldıran uzaylı gelir, pek çok Abydos'luyu öldürür, Jackson'ın karısını kaçırır. Jackson, eşini bulmak umuduyla, O'Neill'ın ekibiyle beraber Dünya'ya geri döner. Araştırmaları sonucunda, galaksideki tek uzaylı tanrının Ra olmadığını, Dünya'ya saldıranın Ra'nın kardeşi, Gecenin Yılan Tanrısı Apophis olduğunu öğreneceklerdir. Ve galaksiyi geçitler aracılığıyla gezegen gezegen dolaşıp hem Jackson'ın kaybolan eşini arayacakları hem de aynı Abydos'taki gibi Dünya'dan götürülmüş insanlara ait farklı kültürlerle karşılacakları, pek çok dost ve düşman edinecekleri, geçitlerin ve sonunda insanoğlunun varoluşunun sırrını çözmeye yaklaşacakları, o kadar çok yığılan konuyla başedemeyip sonunda ikinci bir dizinin doğmasına neden olacakları 10 sezonluk serüvenler dizisi başlamış olur.
1997 yılında başlayan Stargate SG-1'ın yönetmen koltuğunda farklı farklı isimler oturmasına rağmen yazar kadrosu çok fazla değişikliğe uğramadı. Çekirdek olarak Brad Wright'ın ve Jonathan Glassner'ın yazdığı, onlara sık sık Robert C. Cooper'ın eşlik ettiği bir kadronun kaleminden çıkan serüvenlerin başrolünde Macgyver olarak hatırlayacağımız Richard Dean Anderson var. Diğer roller ise Michael Shanks, Amanda Tapping, Christopher Judge ve Don S. Davis'e ait.

forum resmi

forum resmi

Yazarlar dizide, senaryo gereği yıldız geçidinin aktif olarak kullanılmasıyla birlikte 4lü askeri timler halinde uzayın keşfedilmeye çıkıldığı bir Yıldız Geçidi Komuta Merkezi tasarlamışlar. Bu timlerin isimleri ise SG kodunun yanına gelen numaralardan ibaret. Bu durumda SG-1 bize öncü birliği simgeliyor dersek yanlış olmaz. Dizide SG-1'i oluşturan dört kişi Richard Dean Anderson'ın canlandırdığı Albay Jack O'Neill, Michael Shanks'in canlandırdığı Dr. Daniel Jackson, Amanda Tapping'in canlandırdığı Yüzbaşı Samantha Carter ve Christopher Judge'ın canlandırdığı Teal'c'tir.

forum resmi

Elbette hiçbir üye SG-1'de boş yere bulunmamaktadır. Teal'c, Apophis'in baş adamıyken, onun gerçek bir tanrı olmadığına hükmetmiş, halkını bu zalim hükümdardan ve ona benzer diğer tanrı hükümdarlardan kurtarmak için taraf değiştirmiş bir uzaylıdır. Olaya çok acemi olan Dünya'ya düşmanla ilgili bolca bilgi sağlamaktadır. Yetiştirilişi gereği fazla konuşmaz, görev adamıdır, ekibin kas gücüdür. Yüzbaşı Samantha Carter, astrofizikçidir. Ama ekibin bilim danışmanıdır, biyolojiden kuantum fiziğine her konuya vakıftır. Daniel Jackson dilbilimci ve arkeolog'tur. Dizinin sosyal ve hümanist sesidir, zamanla vicdanı ve gizli kahramanı olacaktır. Albay Jack O'Neill ise ekibin lideridir. Filmdeki O'Neil'dan farklı olarak rahattır, tek görevi ekibi yönetmektir. Ama sorumluluk sahibi ve gerçek bir vatanseverdir (buradaki vatanseverlik bize dünya ve insan severlik olarak anlatılsa da aslında despotları devirip halklara özgürlük getirmek ve kahramanca savaşmak fikri, bir bakıma Amerikan propagandası diziye genel olarak hakimdir, bu konuda görmezden gelmek dışında yapacak birşey yoktur). O'Neill ekibin şen şakrak yüzüdür. Jackson'la filmden beri süregelen atışmaları dizinin içindeki en eğlenceli yanlardandır. Ekibi genel haliyle düşünecek olursak, dizide de defalarca bahsedildiği gibi, Oz Büyücüsü'nü arayan Dorothy ve arkadaşları gibidirler. Ama Dorothy kadar şanslı olabilecekler midir?

forum resmi

Stargate SG-1, tamamiyle günümüzde geçmektedir, en azından ilk sezonlarında uzayda geçmeyen bir uzay-bilimkurgu dizisidir. Yüksek teknolojiye sahip düşmanlarla bildiğimiz patlamalı silahlarla savaşılan bir dizidir. Doğası gereği gizli kalması gereken projenin, işin içine derin devlet, kapitalist iş adamları, uluslararası politikalar girmesiyle çok farklı yerlere gittiğini gördüğümüz bir dizidir. Zaman zaman zaman yolculukları yaptığımız, zamanın göreliği sayesinde 5 dakikayı 5 saatte yaşadığımız, paralel evrenler sayesinde bildiğimiz karakterlerin farklı karakterlere dönüşmesini izlediğimiz bölümlere sahip olan dizidir. Gri, Roswell tipi uzaylılarla tanıştığımız, dijital-mekanik, yapay zekalı dostlar düşmanlar edindiğimiz dizidir.
İlk 2 sezonu tamamen dostun düşmanın tanınmasını sağlayan tek maceralık bölümlerle geçer. Edebi anlamda tam bir serimdir. Burada karşılaştıklarımızı sonraki sezonlarda hatırlamak zorunda kaldığımız defalarca olmuştur. Eğer ilk 2 sezonu sıkılmanıza rağmen atlatabilmişseniz, ağzınızın suyunu akıtacak bir sekiz sezon sizleri bekliyor demektir. Çünkü bundan sonra dizi sıklıkla, birbirine bağlı bölümler ve sezonlar içerisinde takip edilen birkaç farklı hikayeyle geçer. Öyle ki dizi yedinci sezon finaliyle tavan yapar, işte bu sezon sonunda yaşadıklarımız sayesinde dizi doğurur, bir de Stargate: Atlantis başlar.
Dizi 2007'de tamamlandığında X-Files ve Star Trek gibi devleri geride bırakarak kesintisiz en uzun süre devam eden bilimkurgu-fantazi dizisi rekorunun da sahibidir. Tv.com dizi listelerinde halen en sevilen 2. bilimkurgu dizisi ve genel sıralamada en sevilen 11. dizidir.

Stargate: Atlantis

forum resmi

"Stargate: Atlantis" (2004)
Forum resmi
IMDBRT
Tür: Aksiyon / Dram / Bilim Kurgu / Macera
IMDB Notu: 8.3 / 10 (4,734 oy)
Süre: ABD:45 dakika (100 Episodes)
Ülke: Kanada / ABD    Dil: İngilizce / Çekçe   
Oyuncular: Joe Flanigan, Rachel Luttrell, David Hewlett, Jason Momoa, Torri Higginson

"Benim için...o kadar da farklı değildi."

Uzaylı yapımı bir drondan helikopterle zar zor kaçmaları sonucu Pilot Binbaşı John Sheppard "bu benim için çok farklı bir deneyimdi" der, Yıldız Geçidi Projesi'nden zerre kadar haberi yoktur. Helikopterdeki konuğu Tuğgeneral Jack O'Neill cevaplar: "Benim için o kadar da farklı değildi."
Bu diziden çok fazla bahsetmeyeceğim, çünkü bu diziden bahsetmek demek, Stargate SG-1'in ilk yedi sezonunu anlatmak, bol bol spoiler vermek demektir. Sadece şu kadarını söyleyeyim, bu dizi de yine günümüzde geçmektedir, ancak mekan çok çok farklıdır, düşmanlar farklıdır.

forum resmi

forum resmi

2004'te başlayan bu dizide yazar kadrosu Stargate SG-1 ile aynıdır. Başrollerde Joe Flanigan, Rachell Luthrel ve Stargate SG-1'deki karakterlerini buraya taşıyan Tori Higginson ve David Hewlett vardır.
Bu dizinin Stargate SG-1 8. sezon ilk iki bölümünün izlendikten sonra izlenilmeye başlanması şiddetle tavsiye edilmektedir.

forum resmi

Stargate SG-1 10. sezon sonunda, 2007'de tamamlandı. Doğruca DVD'ye gelecek 2 filmle ("The Ark of Truth" ve "Continuum") SG-1'in hikayesi sona erecek. Bu filmlerden bahsetmedim. İlki workprint versiyonu olarak çıktı ve SG-Türk olarak çevirisini yapıp Yedincigemi'ye yükledik. Ancak tanıtımını yapmak için resmi olarak çıkmalarını beklemeyi tercih ediyorum.
Stargate: Atlantis ise şu an 4. sezonunu yaşıyor ve 5. sezonu için onay çıktığı gelen haberler arasında.
Stargate SG-1 filmlerinden sonra 3. bir Stargate dizisinin başlayacağı haberleri de forumlarda kol geziyor, hatta yazar Robert C. Cooper tarafından da gayriresmi olarak onaylanmış durumda. Heyecanla bekliyoruz.

Bu ileti sson tarafından Sep 22 2010, 10:53 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
baritonverdi
mesaj Jan 24 2008, 09:01 PM
İleti #2

SG-TÜRK
Group Icon

Grup: Müdavim
Üye No.: 423

Eline sağlık mehmet, Stargate'i tanımayanlar için çok iyi oldu bu yazı, teşekkürler....

--------------------
"Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok, dünya medeniyetinin veçhesini değiştireceği görülecektir. Sinema, dünyanın en uzak köşelerinde oturan insanların birbirlerini sevmelerini, tanımalarını temin edecektir. Sinema, insanlar arasındaki görüş, düşünüş farklarını silecek, insanlık idealinin tahakkukuna en büyük yardımı yapacaktır. Sinemaya layık olduğu ehemmiyeti vermeliyiz."
Mustafa Kemal ATATÜRK

forum resmi
+Quote Post
KoNFiCuS
mesaj Jan 25 2008, 09:51 PM
İleti #3

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 541

Ellerine sağlık mehmet, Stargate gibi güzide bir bilim kurgu dizi kaçırılmamalıdır.
Başlamak isteyenler için güzel bir kaynak.
+Quote Post
gündüzdoğanay
mesaj Jan 25 2008, 11:20 PM
İleti #4

2046 da hiçbir şey değişmez.
Group Icon

Nereden: Nevy TeAM
Üye No.: 26

Ben başladım. 3. sezonun sonlarındayım ve çok keyifli gidiyor şu sıralar. Şimdiden sonunu çok merak ediyorum açıkçası. Tüm işlerimi aksatıyor bu dizi. Bitmeyecek bir öykü gibi...

Çeviriler için teşekkürler.

--------------------
İnsanların yanında mutlu değilim,yeterince içersem kayboluyorlar.
Cennetten kovulan ilk alkolik.
Bir keresinde birine aşık olmuştum. Bir süre sonra orada değildi. (2046)
Felsefe cahili, popüler kültür düşmanı...
+Quote Post
skyser
mesaj Jan 26 2008, 08:28 PM
İleti #5

Yine yeni yeniden
Group Icon

Üye No.: 43

Yıldız Geçidi'nin öyküsü daha güzel ve öz anlatılamazdı heralde, teşekkürler flowers.gif
+Quote Post
kadioglu
mesaj Jan 26 2008, 11:51 PM
İleti #6

Yeni Üye
*

Üye No.: 1,090

Benim anlamadığım bir nokta var. bu sizin anlattıklarınızla doğrudan ilgili değil ama sormak istiyorum.

Tıkla üstüne, kendin kaşınmış ol. Bir daha tıkla, kaşıntına son ver...
Stargate de bildiğiniz gibi 7 noktanın tanımlandığı bir sistem var. Jack O neilin diziyi seyredenlerin bildiği Asgard galaksisi seyahatiyle öğreniliyor ki 8. nokta tanımlanarak başka galaksilere gidilebiliyor. Ve sonra enerji vs sağlanınca ver elini Pegas galaksisi Atlantis.

Soru şu; Benim duyduğum kadarıyla Stargate Continuum da 9. bir nokta varmış. Bildiğim kadarıla uzayda güneş sistemleri, bir cok güneş sistemini barındıran Galaksiler ve Galaksileri bulunduran EVREN.

Sonuçta 8 nokta ile diğer Galaksilere gidilebiliyor. 9. nokta ne işe yarar. Birden fazla Evren yok ki.....

Kusura bakmayın bunun cevabı için bir yıl bekleyemedim. Umarım duyan ya da bilen vardır.

Şuanda Stargate Atlantis 4x14 seyredeceğim.... iyi akşamlar dilerim

Bu ileti ebrehe tarafından Jan 27 2008, 12:29 AM yeniden düzenlenmiştir.
+Quote Post
mehmet_onder
mesaj Jan 27 2008, 12:03 AM
İleti #7

Boş İşler
Group Icon

Sevgili Kadıoğlu, öncelikle yazınızı uygun bir başlıkla spoiler içine almanızı tavsiye ederim. Aynen benim yaptığım gibi.

9. Nokta Hususunda...
Yeni dizinin içeriği bir kenara, olup olmayacağı bile kesin değil.
Eğer dizi yapılır da bu 9. nokta hikayeye dahil olursa, elbet diziyi yapanlar bir açıklama getireceklerdir.

Benim kendi naçiz fikrimi sorarsanız, 8. nokta galaksiler arası yolculuğu sağlıyorsa, yani bir galaksi adına referanssa, 9. nokta çok daha büyük, cüce galaksilerden oluşan dev galaksiler arasında bir yolculuk yapmayı sağlıyor olabilir. Düz mantık, daha fazla nokta daha fazla mesafe demektir.

Bu ileti mehmet_onder tarafından Jan 27 2008, 02:05 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
+Quote Post
baritonverdi
mesaj Jan 27 2008, 09:10 AM
İleti #8

SG-TÜRK
Group Icon

Ya da...

Belki de paralel evrenler arası yolculuğu sağlıyordur

--------------------
"Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok, dünya medeniyetinin veçhesini değiştireceği görülecektir. Sinema, dünyanın en uzak köşelerinde oturan insanların birbirlerini sevmelerini, tanımalarını temin edecektir. Sinema, insanlar arasındaki görüş, düşünüş farklarını silecek, insanlık idealinin tahakkukuna en büyük yardımı yapacaktır. Sinemaya layık olduğu ehemmiyeti vermeliyiz."
Mustafa Kemal ATATÜRK

forum resmi
+Quote Post
salto
mesaj Jan 27 2008, 02:26 PM
İleti #9

Etkin Üye

Üye No.: 549

belki de ...
Malumunuz big bang teorisine göre çift evren var biri biz diğeride bizim tersimiz, basit olarak bu şekilde düşünürsek ikinci evrene 9.sembolle (yani bizim tersimiz olan evrene) seyahat edileceğini düşünüyorum benim fikrim bu.Bu fikride bana bu sene yayınlanacak olan diğer film verdi.

Bu ileti salto tarafından Jan 27 2008, 02:28 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
ALTYAZILARIN EFENDİSİ YEDİNCİ GEMİ
+Quote Post
mehmet_onder
mesaj Feb 3 2008, 10:46 PM
İleti #10

Boş İşler
Group Icon

SG:A 4x15 hakkında...

Güzel bir bölümdü, ama tek bölümlük bir eğlencelik değil, bu konunun arkası gelir diye tahmin ediyorum. Dünya'ya döndükleri bölümleri seviyorum. Nedense işin içine derin devlet falan karıştı mı, hoşuma gidiyor. Acaba konuyu Trust'a da bağlayıp işin içine Goa'uld'ları da karıştırırlar mı?
Bu bölümde çoğalıcıya Terminatör havası vermişler, hatta bunu aklımdan geçirirken Dr. Lee de patlattı espriyi, erimiş çeliğin içine mi atsak diye.

--------------------
+Quote Post
Alsancak
mesaj Feb 3 2008, 11:48 PM
İleti #11

Üye
**

Üye No.: 145

Sezon : 4 Bölüm : 15

Karakterlerin özel hayatları işin içine girdikçe diziyi daha çok seveğiz gibime geliyor.Eğer SG-1 gibi bu dizide uzarsa daha çok görürüz eski yengeyi smile.gif
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Feb 4 2008, 03:36 AM
İleti #12

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Filmi izledim sadece, nereden başlamak lazım bu fenomene dizi boşluğundayım smile.gif Kolumu kaptırayım bari ben de smile.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post
baritonverdi
mesaj Feb 4 2008, 03:57 AM
İleti #13

SG-TÜRK
Group Icon

@clint
Stargate filmini izlediyseniz Stargate SG1 1. sezondan başlayın. İlk iki sezon biraz durağan geçer ama sonra... Şimdiye kadar neden izlemediğinize hayıflanacaksınız.

--------------------
Mustafa Kemal ATATÜRK

forum resmi
+Quote Post
verso
mesaj Feb 5 2008, 01:16 PM
İleti #14

Yeni Üye
*

Üye No.: 1,026

Ben de baritonverdi'nin sözlerine katılıyorum. Uzun zaman hangi diziyi izlesem diye bakındım internette. Stargate'in 10 sezon olması baştan biraz eksi puan olarak gözükse de (bu kadar bölüm izlenir mi diye) sonraları keşke bir 10 sezon daha devam etse dedirtecek türden bir dizi. Stargate SG-1 bitinci şimdi kendimi SGA ile avutuyorum ve üçüncü dizinin çıkması dört gözle bekliyorum (eğer varsa).
+Quote Post
Poewang
mesaj Feb 8 2008, 12:15 PM
İleti #15

Üye
**

Üye No.: 1,570

Arkadaşlar bu dizi hangi kanallarda ve saat kaçta yayınlanıyor bilen var mı?
+Quote Post

9 Sayfa V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 16th July 2018 - 05:04 AM