IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

2 Sayfa V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> ROUGE, geminin iki yolcusu carlitos & denizkemal'in üyesi olduğu müzi
Navyblue
mesaj Jan 22 2010, 10:57 PM
İleti #16

Etkin Üye
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 63

QUOTE(carlitos @ Jan 15 2010, 03:07 PM) *

Performansımız olursa, yazacağım buraya, İstanbul'da olursanız bekleriz.

Harika olur. Ben koşa koşa gelirim. rolleyes.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
carlitos
mesaj Jan 22 2010, 11:06 PM
İleti #17

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,601

QUOTE(ratasoy @ Jan 16 2010, 03:15 AM) *

Üstadım ben de bir müsizyen olarak acizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum...
Müzikte yarışmak bana her zaman anlamsız gelmiştir. Amacım sanat halk için midir yoksa sanat için midir tartışmasına girmek değil ama müzisyen olarak şunu biliyorum, eğer beğenilme kaygısı ile bir şeyler ortaya koymaya çalışıyorsam kesinlikle bir yerlerde tıkanıyorum, tıkanmak kelimesini burada üretememek anlamında kullanmıyorum, sadece diğer üretilenlerden farklı olmaması benim için zaten tıkanmak anlamına geliyor. Eğer farklı bir şeyler üretemiyorsam neden üretiyorum ki? diyorum kendi kendime. Bütün bunları yazıyorum çünkü, müziğinizi gerçekten çok beğendim ve popüler kültürün etkisi altında kalmadan, kompozisyon perspektifinizin daha geniş olacağı kanaatindeyim. Müzikte genel olarak kalıcı izler bırakan grup veya kişilere baktığımda hep yukarıda anlattığım durum ile karşılaşıyorum. Sonuç olarak eğer farklı olanı üretiyorsanız zaten popüler kültür etkiniz altına giriyor, adı üstünde popüler olan ne ise o kültür onu yönetiyor. Tabi farklı olmak derken, kimsenin anlamayacağı bir şey üretmeyi farklılık olarak görmüyorum, örneğin sizin gruptan örnek vermeye çalışayım; dinlediğim kadarıyla kompozisyonlarınıza ve vokal düzeninize batı ezgileri hakim. Atıyorum introlara türk müziği aletleri ile mistik bir hava katılabilir. Örnek net ve açık oldu sanırım.

Tekrar ellerinize yüreğinize sağlık diyorum.
Yarışmalarla takılmayın lütfen, zaten çok iyisiniz. Üretmeye ve farklı olmaya devam etmeniz dileyiğle...

Sevgiler..

Sevgili ratasoy, yazdıklarınız için teşekkür ederim.
içimizden geleni en iyi şekilde ifade etmeye çalışıyoruz sanırım. sürekli farklı olabilmek kaygısını taşımak ne kadar doğru olur bilemiyorum ama evet, bir şeyleri tekrarlıyor olmak, tıkanmak ya da üretememek olabilir. Söylemek istediğinizi anladım sanıyorum.

tekrar teşekkür ederim

sevgiler

--------------------
.

I got a million different tunes in my heart
And I am ready to show

.
+Quote Post
carlitos
mesaj Feb 3 2010, 06:37 PM
İleti #18

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,601

Merhaba, yarışmada üçüncü olduk.. Daha doğrusu üçüncü yaptılar. Kimseyi tanımadan etmeden bu kadar oluyor :) Ancak 1000'e yakın grup arasından ilk üçe kalmak azımsanacak gibi olmasa gerek. Destekleriniz için teşekkür ediyoruz.

Konser olursa buraya yazacağım demiştim, unutmadan yazayım. 18 Şubat Perşembe akşamı BRONX Pİ SAHNE'de ROUGE performansı olacak. Etkinliğin ayrıntılarını buradan görebilirsiniz.
Önce akustik konsept ile başlanacak, daha sonra baterili, baslı dinamik bir konsept ile rock, pop rock ağırlıklı bir repertuara geçilecek.
Etkinlik çok geç başlamayacak. O yüzden ertesi gün iş-okul var sorunu olmayabilir :)

Görüşmek üzere, sevgiler!

--------------------
.

I got a million different tunes in my heart
And I am ready to show

.
+Quote Post
R0BlN
mesaj Feb 3 2010, 06:51 PM
İleti #19

Puck:Robin
Group Icon

Grup: Yönetici
Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Tebrikler flowers.gif Başarılarınızın devamı dileklerimle.

--------------------
+Quote Post
kurt_thewolf
mesaj Feb 4 2010, 08:35 PM
İleti #20

Heye...
Group Icon

Grup: Editör
Nereden: Ankara
Üye No.: 721

Tebrik ederim, dostlar. flowers.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post

2 Sayfa V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 10th December 2019 - 01:33 AM