IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Altyazı.org (Divxplanet) Sitesinin Kapanması
Lali Berte
mesaj Feb 7 2017, 07:06 PM
İleti #1

Yeni Üye
*

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 8,721

forum resmi

Merhaba arkadaşlar. Bir süredir ulaşılamayan internet aleminin köklü altyazı sitelerinden Divxplanet, yapılan açıklamalara göre kalıcı olarak kapanmış. Nedenine yönelik pek çok spekülasyon yapılıyor, fakat ortada henüz net bir bilgi yok. Yıllar içinde binlerce insanın emek verdiği böylesine bir sitenin kaybı, başta altyazı camiası olmak üzere tüm sinema ve dizi meraklılarını üzdü diyebilirim. Sonuçta iyi-kötü hepimizin Divxplanet ile ilgili anıları vardır diye düşünüyorum.

Bu konuda sizin de fikirlerini ve varsa anılarınızı almak istedim. Sizce Netflix ya da Digiturk gibi firmaların bu kapanmada parmağı var mı, ne dersiniz?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
esdemirei
mesaj Feb 7 2017, 09:10 PM
İleti #2

Yeni Üye
*

Nereden: İstanbul
Üye No.: 11,213

Ben bu siteye alt yazı indirmekten çok alt yazı çevirilerimi ekleyip kendimi sınamak için girerdim. Çeviri işine girmeden önce kendimce fansub ortamı oluşturarak ekleme yapardım. İzleme ortamlarını bilirsiniz. Boş, boş muhabbetler vb. O ortamlar beni sıktığında bu DP ortamı ilgimi çekti. İlk eklemelerim turuncu tikti. Ancak raporlaya raporlaya ve ilgili arkadaşların bana dönüşleri ve kendi hatalarımı telafi ederek tekrar ekleme yapa yapa oraya çeviri eklemeyi bir hobi hâline getirmiştim. Kapandığını görünce kendimi boşlukta hissetmemle beraber bedavacı, içten içe içi çürümüş arkadaşların yorumlarını görünce de sinirlenmiştim. Bir an önce aramıza ya eski hâliyle ya da yeni hâliyle katılmalarını diliyorum.
+Quote Post
hasta
mesaj Feb 7 2017, 09:14 PM
İleti #3

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

Bilgi sahibi olmadan fikir yürütmek ve komplo teorileri türetmek anlamsız. Biz ayrıldıktan sonra neler olduğu hakkında pek bir bilgimiz yok. Neler olabileceği hakkında tahminimiz çok ama paylaşmanın gereği yok. Divxplanet'ten ayrılırken kendimizi çok önemli görüyorduk, hala da öyle olduğumuza inanıyorum. Bizsiz de bir şekilde yürüdü işler. Aynı şekilde Divxplanet'siz de yürür bir şekilde hayat. Uzun yıllar sonra ilk defa Subtitle Workshop'u açtım. Biraz destek veririz belki ortamlara. Sevgiler herkese smile.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
cypress
mesaj Feb 8 2017, 07:24 AM
İleti #4

Yeni Üye
*

Üye No.: 11,224

Seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok olan bir forumdu. Ben uzun yıllardır kullanıyordum forumu. Başka sitelerde de zaman geçirirdim ama ilk göz ağrısı DP'idi benim için. O bakımdan yeri asla dolmayacak. Sitenin kapanışı çok ani oldu. Yapılan açıklamalar kesinlikle tatmin edici değil ve inandırıcı da gelmedi bana. Netflix vb bir kurumun bu işte kesinlikle bir payı var. Büyük ihtimalle database'i satıp ortadan kayboldu o admin arkadaş. Neyse ben altyazıları değil de, forumdaki muhabbeti, arkadaşlık ortamını, yardım severliği özleyeceğim. Altyazı bir şekilde hallolur. Bu arada 7g'ye ilk girişim değil. Uzun zaman önce üye olmuştum ama şifremi ve kullanıcı adımı unuttuğum için yeniden üye oldum. Bayağıdır girmemiştim siteye oleyo.gif
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 8 2017, 09:27 AM
İleti #5

Hell Dog
Group Icon

Grup: Müdavim
Nereden: Adana
Üye No.: 57

QUOTE(hasta @ Feb 7 2017, 10:14 PM) *

Bilgi sahibi olmadan fikir yürütmek ve komplo teorileri türetmek anlamsız. Biz ayrıldıktan sonra neler olduğu hakkında pek bir bilgimiz yok. Neler olabileceği hakkında tahminimiz çok ama paylaşmanın gereği yok. Divxplanet'ten ayrılırken kendimizi çok önemli görüyorduk, hala da öyle olduğumuza inanıyorum. Bizsiz de bir şekilde yürüdü işler. Aynı şekilde Divxplanet'siz de yürür bir şekilde hayat. Uzun yıllar sonra ilk defa Subtitle Workshop'u açtım. Biraz destek veririz belki ortamlara. Sevgiler herkese smile.gif

Üstad siz Subtitle Workshop'u açtıysanız yeni eserler geliyor demektir tongue.gif
+Quote Post
hasta
mesaj Feb 8 2017, 09:39 AM
İleti #6

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

QUOTE(Roronoa Zoro @ Feb 8 2017, 10:27 AM) *

Üstad siz Subtitle Workshop'u açtıysanız yeni eserler geliyor demektir tongue.gif

Bizim manda kasa SW'yi çalıştırdım garajdan çıkarıp, 2.51 model oleyo.gif
Dünden beri bir şeyler yapıyorum, üzerimdeki ölü toprağını atmaya çalışıyorum.
DP'nin kapanmasıyla alakası yok, geçen haftadan beri eski kadroyla sohbet ediyordum.
İçimin yağları falan erimedi yani, onu not düşeyim, herhangi bir şey hissetmedim.
Sonuç olarak bu ortamda kazandığım bütün dostlar hep DP'nin sayesindeydi.
Kaymağımızı toplayıp gittikten sonra kalan yoğurdun tadı nasıl oldu bilemiyorum.
Kaymaksız yoğurt katkı maddeli oluyor, pek sağlıklı olmaz smile.gif

--------------------
+Quote Post
Barış K
mesaj Feb 8 2017, 11:10 PM
İleti #7

Lord, help my poor soul.
Group Icon

Nereden: Bilecik/Merkez
Üye No.: 6,999

Buralarda az da olsa takılan birisi olarak. Sizlerden çeviri geleceğini bilmek sevindirdi. Özellikle de sitenin ilk üyesinden tongue.gif flaugh.gif

Burası yeri değil ama ana sayfaya biraz düzenleme yapılması gerekiyor.

--------------------
"Sadece aptalların ciddiye alındığı bir dünyada yaşıyoruz.
O halde “beni anlamıyorlar” diye üzülmek niye?"
Oscar Wilde

forum resmi
+Quote Post
Roronoa Zoro
mesaj Feb 9 2017, 12:12 AM
İleti #8

Hell Dog
Group Icon

Nereden: Adana
Üye No.: 57

QUOTE(hasta @ Feb 8 2017, 10:39 AM) *

QUOTE(Roronoa Zoro @ Feb 8 2017, 10:27 AM) *

Bizim manda kasa SW'yi çalıştırdım garajdan çıkarıp, 2.51 model oleyo.gif
Dünden beri bir şeyler yapıyorum, üzerimdeki ölü toprağını atmaya çalışıyorum.
DP'nin kapanmasıyla alakası yok, geçen haftadan beri eski kadroyla sohbet ediyordum.
İçimin yağları falan erimedi yani, onu not düşeyim, herhangi bir şey hissetmedim.
Sonuç olarak bu ortamda kazandığım bütün dostlar hep DP'nin sayesindeydi.
Kaymağımızı toplayıp gittikten sonra kalan yoğurdun tadı nasıl oldu bilemiyorum.
Kaymaksız yoğurt katkı maddeli oluyor, pek sağlıklı olmaz smile.gif

Bende arada senkron yapmak için 2.51'i kullanıyorum flaugh.gif Eski modelin tadını hiçbiri vermiyor smile.gif
Bende zaten DP ile alakası olduğunu ima etmemiştim, öyle anlaşıldı ise affola.
Hatta eskileri yâd etmek için sevgili mustix abimin çevirileri ile birkaç animeyi tekrar izledim geçtiğimiz hafta.
+Quote Post
hasta
mesaj Feb 9 2017, 12:35 AM
İleti #9

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

QUOTE(Roronoa Zoro @ Feb 9 2017, 01:12 AM) *

Bende arada senkron yapmak için 2.51'i kullanıyorum flaugh.gif Eski modelin tadını hiçbiri vermiyor smile.gif
Bende zaten DP ile alakası olduğunu ima etmemiştim, öyle anlaşıldı ise affola.
Hatta eskileri yâd etmek için sevgili mustix abimin çevirileri ile birkaç animeyi tekrar izledim geçtiğimiz hafta.

Yok ya ben de ima ettiğini ima etmemiştim, öyle anlaşıldı ise affola oleyo.gif
Yeni model mutlaka daha iyidir ama şimdi hem yılları kapatmaya çalışıp, hem de yeni yazılım falan...
Kare sayacı nasıl açılıyor bulamadım mesela. Süre görmeyi sevmiyorum, kaçıncı karede olduğumu bilmem lazım, falan filan... flaugh.gif

--------------------
+Quote Post
kurt_thewolf
mesaj Feb 9 2017, 02:55 AM
İleti #10

Heye...
Group Icon

Grup: Editör
Nereden: Ankara
Üye No.: 721

Abi, benimki de 2.51 manda kasaymış, hem de boyasız. Kaç yıldır kullanırım ilk defa sürümüne baktım. Ama yalan yok, son zamanlarda hiç kullanmadım. Hala txt yanlısıyım mesela. Daha 2 hafta önce txt ile çeviri yaptım. oleyo.gif
Bir de Subtitle Edit var ama orasını burasını biraz karıştırmak gerekiyor.

--------------------
forum resmi
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 23rd January 2019 - 04:57 AM