IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

37 Sayfa V « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zıbaramayanlar :), Uyuyamadın mı? Gel vatandaş gel:)
Clint Eastwood
mesaj Nov 21 2007, 03:53 AM
İleti #46

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

QUOTE(hasta @ Nov 21 2007, 02:39 AM) *

Adam daha yeni evini düzmekle meşgul smile.gif Klimalar fena çarpmış, hasta olmuş. Yeni geçiyormuş daha hastalık. Düzenini kurduktan sonra eskisinden de daha çok bizimle olacağına adım gibi eminim flaugh.gif

Geçmiş olsun diyelim o zaman bu mesaj vesilesi ile.
Ah be baronio'm be, ne işin var taylandlar da... smile.gif

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
baronio
mesaj Nov 21 2007, 09:56 AM
İleti #47

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Away
Üye No.: 3

QUOTE(Dinosaur @ Nov 20 2007, 06:29 PM) *

Sen giderken''gittim''deme.
Bak başına neler gelecek.
Gitmeden ''Güzelcehisar kafe''ye gelsen seni de vazgeçirirdim oleyo2.gif oleyo2.gif

Vallahi abi sorma. Keske bana da biri gidecegimi onceden soyleseydi. Yanima corap bile almayi unutmusum o derece apar topar oldu. oleyo2.gif

@Clint; dostum sorma. Her gecen gun gurbetci psikolojisine giriyorum. Acayip ozledim bazi seyleri. Zor olacak alismak. Ama alisirsam burada bir kapiniz olacak. Her zaman beklerim. smile.gif

--------------------
+Quote Post
sson
mesaj Nov 21 2007, 06:30 PM
İleti #48

I came back and the dead came with me
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 15

QUOTE(baronio @ Nov 11 2007, 09:18 PM) *

Vallahi her gece klasikleşmiş yaşam ritüelim, yatağa yattıktan sonra National Geographic veya Discovery'yi açıp birkaç saat onlara bakıp, TV'yi otomatik kapanmaya ayarlamak oluyor. Genelde Discovery'de araba motor yapıyor veya saçma sapan deneyler yapıyorlar, pek sarmıyor. Bir ara Deadliest Catch vardı. Hastasıydım. Yenilerden de Petrol, Ter ve Petrol Kulesi'ne bayılıyorum. Şu sıralar National Geographic çok daha güzel. Gece uyumayı başaramayanlara tavsiye ederim. Hem eş dost muhabbetinde oradan duyulan bilgileri anlatmak da fiyakalı oluyor. oleyo2.gif

Bu tavsiyeye kulak verdim ve dün gece yatmadan önce Discovery'yi açtım. Açtığıma açacağıma bin pişman oldum. İnsanların yaşadığı doğaüstü tecrübeleri konu edinen ve birçok korku filmini cebinden çıkaracak nitelikte hikâyelerin yer aldığı "Haunting" adlı bir programa denk geldim. Sonuçta ne televizyonun başından kalkmaya cesaret edebildim, ne de doğru düzgün bir uyku uyuyabildim. Alacağın olsun baronio fool.gif

--------------------
Too bad we'll never know, if this is a face you could learn to love.
+Quote Post
baronio
mesaj Nov 21 2007, 06:36 PM
İleti #49

Etkin Üye
Group Icon

Nereden: Away
Üye No.: 3

Seninki gene iyiymis be dostum. Burada Discovery'yi aciyorsun, bagira cagira Thaice konusuyor Hot Rod'cular. Gece gozune uyku girmiyor adamin korkudan. Kablolu bagtlatip baglatacagimiza pisman olduk. oleyo2.gif

--------------------
+Quote Post
melih
mesaj Nov 21 2007, 07:24 PM
İleti #50

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

Saatlerini bilmiyorum ama Discovery'de Brainiac'ı tavsiye ederim. Akla ziyan deneyler yapıyorlar. Misal; göbek deliğinizde biriken tüy yumağının renginin nereden geldiği, un-su-boya ile nasıl macun yapılabileceği, içki içilen bir gecenin sabahında insanı en çabuk kendine getirenin hangi yöntem olduğu gibi çok faydalı bilgiler öğreniyorum. Ya fool.gif

--------------------
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 22 2007, 01:37 AM
İleti #51

Quick on the trigger
Group Icon

QUOTE(daedalus @ Nov 21 2007, 07:24 PM) *

Saatlerini bilmiyorum ama Discovery'de Brainiac'ı tavsiye ederim. Akla ziyan deneyler yapıyorlar. Misal; göbek deliğinizde biriken tüy yumağının renginin nereden geldiği, un-su-boya ile nasıl macun yapılabileceği, içki içilen bir gecenin sabahında insanı en çabuk kendine getirenin hangi yöntem olduğu gibi çok faydalı bilgiler öğreniyorum. Ya fool.gif

Bir kere bira çeşitlerini deneydiler. Bal birasında alkolmetre tavana fırlamıştı, yaptırsak bir yere flaugh.gif

Hamur birası vardı ki, iğrençlikte son noktaydı. İnkalar yaparmış bunu; hamuru ağzında çiğner ve tükürler. Tükürükten alırmış tadını, sonra mayalanmaya yatar bilmem kaç hafta. Sonra da sulandırınca içecek hazır. Alkol oranı yarıyı geçmişti metrede ama tadı süpriz olmayacak bir şekilde kötüydü smile.gif Her bira içteğimde aklıma gelir ve halime şükrederim bir İnka olmadığım için... oleyo.gif

Bu ileti Clint Eastwood tarafından Nov 22 2007, 01:37 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Moon Station Z

+Quote Post
hasta
mesaj Nov 23 2007, 03:51 AM
İleti #52

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Üye No.: 1

Çekmeceleri karıştırırken ÖSS kalemlerimi buldum flaugh.gif Anılarım canlandı. Rotring'in 1.0 kalınlığındaki uçlu kalemlerini kullanmıştım. Sebepse vakit kazandırmasıydı. ÖSS'ye birkaç hafta kala artık taktikler geliştirmeye başladığım günlerde keşfettiğim bir şeydi. 0.5 uçlu kalemle 180 kere cevap işaretleyin, bir de 1.0 uçlu kalemle işaretleyin 180 kere. Aradaki zaman farkının dakikalar olduğunu görünce şaşıracaksınız. Bir de her soruyu, o soruyu çözdükten sonra değil de, mesela sayısalı tek seferde, sözeli tek seferde cevap kağıdına işaretlerseniz bu da inanılmaz bir süre kazandırır size. 180 dakikalık ve 180 soruluk bir sınavda (bizim zamanımızda böyleydi) bilginin yanında bu tür taktiklerden de soğukkanlı bir biçimde yararlanarak başarınızı artırabilirsiniz. Kaç dakika kazandırdığını tam olarak hatırlamıyorum ama hafızam beni yanıltmıyorsa bu iki yöntemin birleşimi 5 dakika gibi bir süre kazandırıyordu. ÖSS'ye girecek genç arkadaşlara tavsiyemdir smile.gif

Bir de geçen sene bir adam vardı. ÖSS sistemini protesto etmek için bütün sınavı yanlış cevaplamayı denemişti. Fakat bir soruyu doğru cevaplamıştı. Bugüne kadar bunu başarabilen olmamış. Bütün soruları yanlış cevaplamak, bütün soruları doğru cevaplamak kadar olmasa da ona çok yakın zorlukta bir başarı(sızlık) oleyo.gif 180 soruyu hiç okumadan cevap kağıdı üzerinden sallasanız bile 30-40 tane doğru cevabınız çıkar. Bu yüzden o soruya kasıtlı bir biçimde yanlış cevap verdiğinizden emin olmak için o sorunun doğru cevabından da emin olmanız gerekir flaugh.gif

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 23 2007, 04:15 AM
İleti #53

Quick on the trigger
Group Icon

Ben de modern matematiğe tepki olsun diye hepsini "d" yapmıştım, ikinci girişimde flaugh.gif
12 net mi ne çıkmıştı ohmy.gif

Aaah, aah, nerede o havuz problemleri? smile.gif

Bu ileti Clint Eastwood tarafından Nov 23 2007, 04:16 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Moon Station Z

+Quote Post
hasta
mesaj Nov 23 2007, 04:37 AM
İleti #54

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

2002 yılında sınava girenler şu soruyu çok iyi hatırlayacaklardır:

forum resmi

Sınavda ömrümden ömür çalmıştı bu soru. 6 yıl geçmesine rağmen hala unutamadım flaugh.gif Bayağı uğraşmama rağmen bir türlü çözemeyip hırs yapmıştım ve o kadar süre bu soru üzerinde düşündükten sonra boş bırakmayı kendime yediremeyip cevabı şıklar arasındaki mantıklı gözükenlerden birini seçerek sallamıştım. Yanlış çıkmıştı oleyo.gif Matematikteki tek yanlışımdı. Pişman değilim, yine olsa yine sallarım fool.gif

Sorudaki gereksiz saçmalıklara iyi dikkat edin yalnız. Zaten koni olarak tanımladığı nesneyi hızını alamayarak dağa dönüştürüyor. Üstelik bir de işin içine idealizm fikrini sokuyor. Bununla da yetinmeyerek zaten nokta olarak tanımlanmış A ve B'den nokta olarak bahsetmekle yetinmeyip bu noktalara köy kimliği kazandırıyor. İki nokta arasındaki bir çizgi de dağ yolu olarak karşımıza çıkıyor.

--------------------
+Quote Post
R0BlN
mesaj Nov 23 2007, 05:31 AM
İleti #55

Puck:Robin
Group Icon

Nereden: İstanbul
Üye No.: 7

Cevap c)Pi değil mi?

Uyumuştum. Tuhaf bir rüya gördüm uyandım. ÖSS sınavına giriyormuş tekrar. Kaleminden cevap kağıdına kadar bir sürü de sorun çıkıyordu. Rüyalarda hep öyle olmaz mı zaten? Siteye girip de yukardaki soruyu görünce birden dejavu oldum evil.gif

--------------------
+Quote Post
hasta
mesaj Nov 23 2007, 08:06 AM
İleti #56

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Zıbaramadım yine oleyo.gif Uyumadan çıkacağım evden flaugh.gif Dün akşam 7'de uyandım. Büyük ihtimalle bu gecenin geç saatlerine kadar ayakta olacağım. Dün de pek uyumamıştım aslında. Dün, bugün, yarın... Aynı gün içinde üç günü yaşamak...

Düzenleme: Bu yazıyı yazarken yaptığım kahvaltı tabağında bulunan zeytinlerden birini çekirdeğiyle yuttum galiba oleyo.gif 5 zeytin vardı. 4 çekirdek duruyor ama fool.gif

--------------------
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 23 2007, 03:04 PM
İleti #57

Quick on the trigger
Group Icon

Şimdi kalktım, selâmlar... flaugh.gif
Bir dahaki amacım 18:30'da kalkmak.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Moon Station Z

+Quote Post
ggecim
mesaj Nov 25 2007, 04:40 AM
İleti #58

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Nereden: İstanbul
Üye No.: 479

uyumuyorum,uyuyamam,çünkü Clint Eastwood'un amacı ben de gerçek oldu, günlerdir,akşam kalkıp sabah yatıyorum, eee böle olunca da hem hızlı net, hem sessiz ve yalnız dizi ve film izlemenin keyfini çıkarıyorum.
hadi bakalım şimdi 1408i izlicem,sitedeki bütün olumsuz yorumlara rağmen.

--------------------
Ömrümüzden bir gün daha geçti,
Dereden akan su ovada esen yel gibi
İki gün var ki dünyada, bence ha var ha yok
Gelmeyen gün bir
geçip giden gün iki
- Ömer Hayyam

+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj Nov 27 2007, 06:32 AM
İleti #59

Quick on the trigger
Group Icon

Şu an Bahçelievler'de ara ara şimşekler çakıyor, hava daha aydınlanmadı, elimi dışarı çıkardım pencereden yağmur da çiseliyor. Koydum mp3 listesine Vangelis - To the Unknown Man parçasını, dışarı baktım neredeyse yarım saat. Sinematografi açısından güçlü sahneler ortaya çıktı. İçimi de bir gariplik kapladı, hâlâ uyku yok...

--------------------
KLASİK FUTBOL

Moon Station Z

+Quote Post
melih
mesaj Nov 28 2007, 04:56 AM
İleti #60

Etkin Üye
Group Icon

Üye No.: 2

Gece bu saate kadar dikildiysem en zoru da bundan sonraki verilecek karar oluyor. Yatacak mıyım yoksa bağlayacak mıyım sabaha. Şimdi yatarsam 12den önce kalkamam, yok yatmazsam 10-11 gibi leyla olurum, yine asgari iki kahve içmem gerekir. Of, işte dilemma dilemma oleyo.gif

--------------------
+Quote Post

37 Sayfa V « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 25th March 2019 - 08:28 PM