IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> 100 Yılın En İyi 100 Türk Filmi, Türk Sinemasının 100’üncü Yılında En İy
Bob le Flambeur
mesaj Jun 5 2014, 05:01 PM
İleti #1

Kumarbaz Bob
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 24

forum resmi

Türk Sinemasının 100. yılında en iyi 100 Türk filmi sizin oylarınızla seçiliyor. Akademisyenler, meslek birlikleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından belirlenen filmler oylamanız için sizi bekliyor!

En iyi 100 filmi belirlemek için http://100yil100film.gov.tr/ veya http://www.yuzyilyuzfilm.gov.tr/ adreslerinde oylama başladı. Her katılımcının 10 oy hakkı var.

1 Eylül 2014 tarihine kadar sürecek oylamanın sonunda seçilecek filmlere ait afiş ve görüntüler bir sergi ile sinemaseverlerle buluşturulacak. Ayrıca her filmden bir kostüm tekrar dikilerek kamuoyunun beğenisine sunulacak ve ardından bu kıyafetler açılacak ‘Ulusal Film Arşivi ve Sinema Müzesi’nde sergilenecek.

Bu ileti Bob le Flambeur tarafından Jun 6 2014, 12:03 AM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
forum resmi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Jun 5 2014, 10:22 PM
İleti #2

Kumarbaz Bob
Group Icon

İzlediğim en eski tarihli Türk filmi hangisi diye düşündüm de, 1949 tarihli Vurun Kahpeye'dir herhalde. Yıllar önce izlediğim o film eğer daha sonraki versiyonlardan biriyse de 1953 tarihli Beklenen Şarkı olması lazım. Yani 100 yıllık Türk Sineması'nın ilk 35-40 yılından bihaberim.

Yine de en azından 50'li 60'lı yıllardan itibaren her 10 yıllık dönemden 1'er 2'şer film seçmek isterdim. Ama madem sadece bir oy hakkı vermişler, benim oyum en sevdiğim Lütfi Akad klasiğine...

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Vesikalı Yarim (1968)
Forum resmi
IMDBRT
Yönetmen: Lutfi Akad
Yazar/Senarist: Sait Faik Abasiyanik, Safa Önal
Tür: Dram / Duygusal
Konu: Evli ve çocuklu bir adam olan Halil`in hayatı oldukça monoton geçmektedir. Halil bir gün kuralı bozar ve arkadaşları ile birlikte Beyoğlu`ndaki bir pavyona gider. Burada Sabiha ile tanışan Halil,...
IMDB Notu: 7.9 / 10 (625 oy)
Süre: 89 dakika
Ülke: Türkiye    Dil: Türkçe   
Oyuncular: Türkan Soray, Izzet Günay, Ayfer Feray, Semih Sezerli, Aydemir Akbas

--------------------
forum resmi
+Quote Post
LLawliet
mesaj Jun 5 2014, 10:57 PM
İleti #3

Etkin Üye

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,325

10 tane oy kullanma hakkımız var diyor sistem. Ayrıca aynı filme birden fazla oy gönderilebiliyor.

Sevmek Zamanı, Susuz Yaz, Selvi Boylum Al Yazmalım, Anayurt Oteli vs. oyladım diğerlerine üşendim. rolleyes.gif

Benim izlediğim en eski Türk filmi Şehvet Kurbanı (1940) idi herhalde, onun da sonunu kesmişler izleyemedim. huh.gif
http://www.imdb.com/title/tt0179461/
+Quote Post
Bob le Flambeur
mesaj Jun 6 2014, 12:03 AM
İleti #4

Kumarbaz Bob
Group Icon

QUOTE(LLawliet @ Jun 5 2014, 11:57 PM) *
10 tane oy kullanma hakkımız var diyor sistem. Ayrıca aynı filme birden fazla oy gönderilebiliyor.

Sabah 1 hak veriyorlardı. Eve geldiğimde başlığı açarken bakmadım tekrar. O ara yükseltmişler. Sözlüklerde de ilgili başlıkların ilk sayfaları 1 oy isyanıyla dolu. Sosyal medyadaki tepkilerden sonra 10'a çıkarmışlar anlaşılan. Ben de 9 film daha seçeyim bari...

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Olvarya
mesaj Aug 20 2014, 11:32 PM
İleti #5

Yeni Üye
*

Üye No.: 9,869

Kemal Sunal filmlerini oyladım genelde. Bakalım sonuçlar ne olacak.
+Quote Post
kumpınarı
mesaj Sep 8 2014, 01:52 PM
İleti #6

Yeni Üye
*

Üye No.: 10,703

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen "En İyi 100 Türk Filmi" oylaması sonuçları açıklandı.
Buna göre; Metin Erksan'ın yönettiği ve Türkiye'ye uluslararası ilk ödülü getiren "Susuz Yaz" ilk sırada yer aldı.

Kaynak.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 15th November 2019 - 12:42 PM