IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Sia - Some People Have Real Problems (2008)
pospolen
mesaj Feb 1 2008, 11:03 PM
İleti #1

-
Group Icon

Grup: Çevirmen
Üye No.: 21

forum resmi

"Be my friend
Hold me, wrap me up
Unfold me
I am smalland needy
Warm me up
And breathe me"

Bu muhteşem sözlerin sahibi Sia , en sonunda beklenen albümünü çıkardı: Some People Have Real Problems . Bundan önceki albümü olan Colour The Small One , çok yüksek bir başarı sağladığından dinleyiciler son albümünün nasıl olacağını haklı olarak çok merak ediyordu. O azınlıktan biri olan ben, büyük bir rahatlıkla söyleyebilirim ki arşivlik bir albüm olmuş deyim yerindeyse. Belki Breath Me gibi çok iddialı bir parçası yok, fakat son zamanlardaki One Hit Wonder furyasında albüm bir bütün olarak bir altın değerinde. Çünkü her şarkı bir hikayeyi anlatmakta ve bu küçük hikayeler, büyük bir hikayenin bütününü oluşturmakta...

forum resmi

Little Black Sandal ile iddialı bir açılış yapıyor muhteşem sesli kadın. Ve insan merak ediyor: "Albümün geri kalanı bu kadar güzel mi?" Lentil parçasını dinledikten sonra içimizdeki o kötümser arkadaş yavaştan kızarmaya başlıyor. Ama albüm asıl ivmeyi Beck ile düet yaptığı Academia ile kazanıyor. Little Black Sandal akıllara Tori Amos 'u getirirken, Academia ise bir diğer çağdaşı Feist 'i getiriyor. I Go To Sleep 'i dinledikten sonra, albümün bir an önce bitmesini ve tekrar bu şarkının dinlenmesi arzusu doğuyor bünyelerde. En azından bende etkisi böyle oldu. Sizde de olmasını dilerim, hatta olsun bir zahmet! Biraz dağıldığımız farkına varan Sia , Playground ile imdadımıza yetişiyor. "Bir zamanlar çocuktuk bea" diyoruz eller havaya havaya yaparaktan. Hoş ben öyle bir şey yapmadım, ama şarkıyı anlatabilecek başka bir tasvir de bulamadım. Ama siz oranızı buranızı sallayabilirsiniz ya da sallayamayabilirsiniz, bu şarkıyı dinlerken. Lâkin put gibi de durursanız, beni bir kaşı havada olmuş olarak hayal edin!

forum resmi

Chillout veya downtempo türünden hoşlanıyorsanız, "Kadın vokallerinin hastasıyım, bir tanesi bana varmadı yastayım." diyorsanız, daha doğrusu "Ne metal ne gothic/Hepsi yalan/ Bana bir şarkı lazım/ Beni huzurlu kılan" diyerek gezinenlerdensiniz albüm bu işlevi hakkıyla yerine getirmektedir. Breath Me gibi bir parça beklemeyin ( ya da bekleyin), ama Some People Have Real Problems , Sia kızın en güzel ve en tatmin edici albümü. Tabii şimdilik, orası ayrı!

Bu ileti pospolen tarafından Feb 1 2008, 11:42 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
Eugénie: Ama değişik türde erdem var; örneğin, dindarlık konusunda ne düşünüyorsunuz?
Dolmancé: Dine inanmayan için bu erdem ne ifade edebilir? Haydi sırasıyla akıl yürütelim Eugénie: İnsanın Yaratıcı'sına bağlayan ve var olduğu için bu yüce Yaratıcı'ya duyduğu minnetini ibadet yoluyla ona kanıtlamaya zorlayan anlaşmaya din diyorsunuz, değil mi?
Eugénie: Daha iyi tarif edilemezdi!
Marquis De Sade- La Philosophie dans le boudoir
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lautreamont
mesaj Apr 30 2008, 02:26 AM
İleti #2

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No.: 2,876

Haftalardır dinliyorum ama tutup da teşekkür etmemişim. İnceleme ve tavsiye için çok teşekkür ederim, oldukça hoşuma gitti.
Başka tavsiyeleriniz varsa duymak isterim. smile.gif

--------------------
forum resmi
+Quote Post
Clint Eastwood
mesaj May 1 2008, 10:32 PM
İleti #3

Quick on the trigger
Group Icon

Grup: Veteran
Nereden: Somewhere in Time...
Üye No.: 207

Albümü edindim ve dinledim. Şimdilik ilk bakışta kendi tarzım olmadığını düşündüm. Ama "Electric Bird" ve "The Girl" şarkısı hoşuma gitti benim de. 5'inci ve 11'inci şarkılar sanırsam. Diğerlerinden daha zengin geldi bana müzikal açıdan.

Bu ileti Clint Eastwood tarafından May 1 2008, 10:36 PM yeniden düzenlenmiştir.

--------------------
KLASİK FUTBOL

Öyküsü olmayan adam, Bufalo çayırındaki rüzgara benzer...

Moon Station Z

Sinema, edebiyat ve müzik üstüne bir blog.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 8th December 2019 - 07:05 PM