IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt Ol )

Yedinci Gemi Çevirmenlerinden Son Filmler
Manchester by the Sea Posteri Split Posteri Rogue One Posteri Lion Posteri Fantastic Beasts and Where to Find Them Posteri John Wick: Chapter 2 Posteri Assassin's Creed Posteri

Reply to this topicStart new topic
> Prometheus (2012)
hasta
mesaj Mar 18 2017, 11:58 PM
İleti #1

Dün, bugün, yarın...
Group Icon

Grup: Yönetici
Üye No.: 1

YEDİNCİ GEMİ FİLM BİLGİSİ
Prometheus (2012)
Forum resmi
IMDB
Yönetmen: Ridley Scott
Yazar/Senarist:
Tür: Macera / Gizem / Bilim Kurgu
Konu: Tekrar bilim-kurgu türüne dönüş yapan kült yönetmen Ridley Scott'ın önderliğinde Alien'ın köklerine yapılan bu yolculuk, hayatın başlangıcına dair araştırma yürüten bir ekibin evrenin en...
IMDB Notu: 7 / 10 (473,609 oy)
RT Notu: 74 / 100
Süre: 124 dakika
Ülke: ABD / İngiltere    Dil: İngilizce / Scottish Gaelic   
Ödüller: Oscar adayı oldu
Oyuncular: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Guy Pearce

Sabah televizyonda Sphere'e rastlayıp, ortasından da olsa 138'inci kere falan izleyince, canım acayip şekilde bilim-kurgu çekti. Saatlerce arama motorlarında "en"leri arayıp taradıktan sonra, özellikle 1980'den sonra çekilip de bu listelere girebilmeyi başarmış, izlemediğim iki film bulabildim sadece. Üniversiteye geri dönüp mezuniyet için eve kapandığım 2012-2013 dönemine ait olması izlemeyip kaçırmam için çok kuvvetli bir sebep.

Film baştan sona marka kokuyor. Yönetmeni, yazarı, yapımcısı, oyuncuları... Bir türlü Oscar'a uzanamayan Ridley Scott her zamanki gibi tertemiz bir filme imza atmış. Çok sınırları zorlamamış, suya sabuna fazla dokunmamış, geçmişten de oldukça fazla araklamalar yapmış ama güzel yine de! Her gün aynı günü yaşamıyor muyuz aslında? Güzel bir şey bulunca bunu sürekli kullanarak suyunu çıkaranları eleştiremeyiz ki.

Senaryoda Damon Lindelof ismini görünce bir an kayboldum wub.gif Bu filmin peşine World War Z'ye de el atmış. Hayata dönünce yakalamıştım World War Z'yi ve keyifle izlemiştim.

Meşhur ejderha dövmeli kızımız Noomi Rapace maalesef Sigourney Weaver'ın gölgesinde kalmış. Ben onu bu role çok yakıştıramadım. Belki de karakterinin senaryoda tam yansıtılamamasından da kaynaklanıyor olabilir. Aslında genel olarak hiçbir karaktere tam olarak girmiyor film. Charlize Theron'un canlandırdığı Meredith ve Guy Pearce'ın canlandırdığı yaşlı adam bile tam bir muamma... Bishop rolündeki, pardon David rolündeki Michael Fassbender da vasatın üzerine çıkmış ama dediğim gibi genel olarak karakterler çok zayıf çizilmiş ve hiç açılmamış. Gerçi adamı açsan ne olur diyeceksiniz, adam robot!

Keyifli bir akşam geçirtti ama iki haneli herhangi bir listeye girebilecek bir film de değil. Filmin ilk sahnesini filmden sonra da birkaç kere izlememe rağmen anlayamadım. Son sahnesini de çok holivud flaşbek buldum. Ne demek istedi ki yani başında ve sonunda? İzlemediyseniz mutlaka izleyin ama 138 kere izlenmez.

--------------------
Kendimden başka hiçbir eksiğim yok.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 kullanıcı bu başlığı okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

- Basit Görünüm Şuan: 19th January 2018 - 07:41 PM